Ulusalcı Halk Tv PKK Kanalına Bağlandı...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

http://www.beyazgazete.com/haber/2013/6/28/halk-tv-pkk-kanalina-baglandi-1858980.html

http://www.gazeteciler.com/tv-haber/halk-tv-nuce-tvnin-yayinina-baglandi-67934h.html

http://www.ensonhaber.com/halk-tv-canli-yayinda-nuce-tvyi-ekranlarina-tasidi-2013-06-28.html

http://www.haber10.com/haber/383086/

DEĞERLENDİRMEM:

Gezi eylemcilerinin lice olayı için yürümesinden sonra ikinci sapıtma da halktvde!

Akşam bir ara baktım, “binler LİCE İÇİN YÜRÜYOR” diye alt yazı yazıyorlardı!

Pkk terör örgütü yanlısı tv kanalıyla ortak yayın yapmışlar!

Muhalefet yapacağız diye yapmayacakları rezalet yok bunların.

Yazıklar olsun.

Bunlardan ne ulusalcı olur ne milliyetçi olur,!

Muminaga

Yeni
Lice'deki olay uyuşturucu baronlarının masum vatandaş görüntüsü altında, akıl almaz bir cüretle jandarmaya karşı kalkıştığı saldırıdır. Liceli bir köylüyle sohbette, licenin toprak ve iklimine uygun bir meyve olarak çilek ekiminin yapılabileceğini söyledim. Ve çilek gelirinin bir ailenin geçimin sağlanması bakımından epey elverişli olduğunu da ekledim. Bana verdiği yanıt aynen şuydu Liceli köylü : 200 metrekarelik bir alanda dikilecek uyuşturucu geliri 3-5 yıllık çilek gelirine karşılık geliyor. Çilek'i boş ver, o zahmete değmez. Ben : İyi ama eroin haramdır. bir ekersin, iki ekersin en son yakalanır hem yıllarca hapis yatarsın hem de haram şeyle kazanılan para kimseye kısmet olmaz. Konuşma bundan sonra tartışma şeklinde sürdü. Haram helal para vurgulamamın ilgisini çekmediğini gördüm., konuşmalarından edindiğim izlenim "uyuşturucu ekimi yapanların 3-5 kişiden ibaret olmadığıdır." Ve en önemlisi lice'nin yerlisinin kimin uyuşturucu ekip, kimin ne yaptığını biliyor. Helikopterlerle sürekli keşif uçuşu yapılıyor, jandarma arazi taraması yapıyor. insansız hava araçlarının rotası üzerinde D.Bakır ilçeleri Hani, Kocaköy, Hazro, Kulp, Lice, Dicle ve Bingöl'ün Genç ilçesinden oluşan arazi yapısı dağlık, engebeli, çukur ve düzlüklerden meydana geliyor. Milyonlarca hektar arazinin bağ bahçe ve hatta ormanlık alanı içerisine gizlenmiş parça parça dağınık halde uyuşturucu alanlarının tümüyle kontrolü tamamen sağlanamıyor. Devlet, şahit ve tanık bulmakta zorluk çekiyor. Şikayetçi olacak duyarlı insan yok. Namus şeref haysiyet ve dürüstlük uğruna ihbar eden yok. Devlet bu olumsuz şartları görüp gereğince tedbirler alıp uygun çözüm ve araçlarla kararlı adımlar atmalı. Licedeki son olay Meksika'daki uyuşturucu baronlarının devlete karşı diklenmesini andırıyor. Meksika'da uyuşturucudan komisyon ve hatta uyuşturucuları kollayan Marksist örgütler var. Devlet orta amerika ve Meksika güvenlik birimlerinin uyuşturucu ile mücadelesinde uyguladıkları ve bizde henüz uygulanmayan metotları da öğrenmeye çalışması lazım.

Muminaga

Yeni
Valilik: Olayların sebebi uyuşturucu operasyonları

Diyarbakır Valiliği`nden Lice`de yaşanan olaylarla ilgili yeni bir açıklama geldi. Valilik açıklamasında yaşanan olayların sebebinin gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonları olduğunun altı çizildi.

Valilik-Olaylarin-sebebi-uyusturucu-operasyonlari.jpg

DİYARBAKIR - Diyarbakır Valiliği`nden Lice`de yaşanan olaylarla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, olayların gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarını engellemeyi amaçladığını vurgulanarak, halkın zehir tacirlerine karşı dikkatli olması gerektiği kaydedildi. Bu olaylarla alakalı incelemenin ciddi bir şekilde yürütüldüğü belirtildi.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"28.06.2013 günü saat 15.00 sıralarında, Lice İlçemiz Kayacık Bucağı`nda tadilat çalışmaları yapılan Kayacık Jandarma Karakolu`nun inşaat çalışmalarını durdurmak ve protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapılmış ve akabinde karakola yönelik fiili taarruzda bulunulmuştur. Bahse konu olayda halkı provoke ederek Kayacık Jandarma Karakoluna saldırılmasına neden olan, bu önceden organize edilmiş olayın faillerinin tespitine yönelik kolluk kuvvetlerimiz ile adli ve idari mercilerimiz tarafından çok yönlü takibat yapılmakta olup, güvenlik güçlerince bölgede son dönemde gerçekleştirilen başarılı uyuşturucu operasyonlarını engellemek, huzur ve asayişin temini için bundan sonra bölgede yapılacak benzeri çalışmaların önüne geçebilmek için söz konusu saldırı eylemini planladığı, bahse konu uyuşturucu faaliyetlerinden büyük menfaatler sağlayan grupların, Çözüm Süreci`nin başlamasıyla elde ettikleri gelirlerin kaybedileceği korkusuyla süreci sabote etmek maksadıyla böyle bir girişimde bulundukları değerlendirilmektedir." (Sedat Aslan - İLKHA)
Valilik açıklama yapmadan önce teşhisi koyduk. pkk/bdp ilçe başkanı yaklaşık bir ay önce jandarmanın hint keneviri operasyonuna karşı yine aynı sayıda (250-300 ) kişiyle birlikte hint keneviri operasyon bölgesinde jandarmaya yönelik saldırıda bulunmuşlardı.

Lice'deki olay uyuşturucu baronlarının masum vatandaş görüntüsü altında, akıl almaz bir cüretle jandarmaya karşı kalkıştığı saldırıdır. Liceli bir köylüyle sohbette, licenin toprak ve iklimine uygun bir meyve olarak çilek ekiminin yapılabileceğini söyledim. Ve çilek gelirinin bir ailenin geçimin sağlanması bakımından epey elverişli olduğunu da ekledim. Bana verdiği yanıt aynen şuydu Liceli köylü : 200 metrekarelik bir alanda dikilecek uyuşturucu geliri 3-5 yıllık çilek gelirine karşılık geliyor. Çilek'i boş ver, o zahmete değmez. Ben : İyi ama eroin haramdır. bir ekersin, iki ekersin en son yakalanır hem yıllarca hapis yatarsın hem de haram şeyle kazanılan para kimseye kısmet olmaz. Konuşma bundan sonra tartışma şeklinde sürdü. Haram helal para vurgulamamın ilgisini çekmediğini gördüm., konuşmalarından edindiğim izlenim "uyuşturucu ekimi yapanların 3-5 kişiden ibaret olmadığıdır." Ve en önemlisi lice'nin yerlisinin kimin uyuşturucu ekip, kimin ne yaptığını biliyor. Helikopterlerle sürekli keşif uçuşu yapılıyor, jandarma arazi taraması yapıyor. insansız hava araçlarının rotası üzerinde D.Bakır ilçeleri Hani, Kocaköy, Hazro, Kulp, Lice, Dicle ve Bingöl'ün Genç ilçesinden oluşan arazi yapısı dağlık, engebeli, çukur ve düzlüklerden meydana geliyor. Milyonlarca hektar arazinin bağ bahçe ve hatta ormanlık alanı içerisine gizlenmiş parça parça dağınık halde uyuşturucu alanlarının tümüyle kontrolü tamamen sağlanamıyor. Devlet, şahit ve tanık bulmakta zorluk çekiyor. Şikayetçi olacak duyarlı insan yok. Namus şeref haysiyet ve dürüstlük uğruna ihbar eden yok. Devlet bu olumsuz şartları görüp gereğince tedbirler alıp uygun çözüm ve araçlarla kararlı adımlar atmalı. Licedeki son olay Meksika'daki uyuşturucu baronlarının devlete karşı diklenmesini andırıyor. Meksika'da uyuşturucudan komisyon ve hatta uyuşturucuları kollayan Marksist örgütler var. Devlet orta amerika ve Meksika güvenlik birimlerinin uyuşturucu ile mücadelesinde uyguladıkları ve bizde henüz uygulanmayan metotları da öğrenmeye çalışması lazım.