Uyan Tayyip Uyan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Arkadaşlar Lütfen konu mHp Akp kavgasına Dönüşsün İstemiyoruz.

Akp li Arkadaşlardan öze dönuk eleştiriler bekliyoruz.

vakiTamam

Doçent
ve konunun burda tartısılmasını istiyoruz özelden rahatsız edici hakaret iceren mesajlar olmasın inş!!!!

Turkbeyi

Ordinaryus
ve konunun burda tartısılmasını istiyoruz özelden rahatsız edici hakaret iceren mesajlar olmasın inş!!!!

hakareti edene bakacaksin? herkesin aynasi olmaya gayret ederim... saygisi olmayanada saygi duymam.,.,.,,,

okadar cok guzel ata sozleri varken birilerini ayiya yilana benzeterek o goruse inan ve ona gonul verenler hakaret etmekdense eden kisiye etmeyi tercih ederim size yazdigim yazida yukardaki yazdiginiz yazinin altina ilisitiririm isterseniz. kimsedem ne utunacak birsey yazdim nede korkacak....
oyle hakaret makaret diyede konusma hakaret eden sensin

vakiTamam

Doçent
hakareti edene bakacaksin? herkesin aynasi olmaya gayret ederim... saygisi olmayanada saygi duymam.,.,.,,,

okadar cok guzel ata sozleri varken birilerini ayiya yilana benzeterek o goruse inan ve ona gonul verenler hakaret etmekdense eden kisiye etmeyi tercih ederim size yazdigim yazida yukardaki yazdiginiz yazinin altina ilisitiririm isterseniz

genel olarak yorum yaparken neden sahıslara yöneltiyorsunuz olayı burda mevzu siz yada biz degıl AKPnin yanlıs yaptıgını soyleyenler ve yanlıs olmadıgını gerekcelerıyle acıklayanlar...
ben olayı kişiselleştirmekten yana degılım siz bi anda okları benim üzerime cevırdınız..
sakin olun ve AKPyi haklı bir şekilde eleştirin bizde ona binaen cevap yazalım inş.

(amacım kimseyi rencide etmek degil öyle olsaydı o mesajı burayı yazardım emin) olun..)

Turkbeyi

Ordinaryus
genel olarak yorum yaparken neden sahıslara yöneltiyorsunuz olayı burda mevzu siz yada biz degıl AKPnin yanlıs yaptıgını soyleyenler ve yanlıs olmadıgını gerekcelerıyle acıklayanlar...
ben olayı kişiselleştirmekten yana degılım siz bi anda okları benim üzerime cevırdınız..
sakin olun ve AKPyi haklı bir şekilde eleştirin bizde ona binaen cevap yazalım inş..

ben sakinim ilk yazdigim mesajdan sonra yazmayi dusunmuyordum buraya bu konuya cunku bu akpnin ve akplilerin sorunu. orada haksiz yere mhp ye atilan bir sozece genel bir cevap verdim. eger ookumus olsaydiniz ki birilerine laf soz hakki vermeden akp yi elestirdiniz yada korurdunuz... bu sozlerim genel... haksiliga dayanamam. benim burda akp hakkinda bir kelime dahi yazmamak istemem ben akpli degilim cunku bunlar bir siyasi olusumun olgunlugunu gosterdigine inanirim ve yorum yapmam.., siz bizleri nekadar ayi veya yilan gorsenizde biz ne ayiyz ne de yilan....

diger arkadaslardan özür dilerim istemeden bir tepki verdim.. rahatsiz ettim

manifesto

Yasaklı
Evet bu analizler Liberallerinkine benziyor
Hakları var

Evvela 5 yıldır iktidar olan bir parti nasıl olur da sürekli kendi aleyhine kullanılmış SİYASİ PARTİLER KANUNU nu değiştirmez ve demokratikleştirmez
Ben buna anlam veremiyorum
Büyük bir gaflet

Otranto

Üye
Web sitesi
bibakbe.com
Eve hırsız girmiş, ev sahibi dalgın ve düşünceli..
Herkes üzerine gidiyor.. Neden kapını iyi kilitlemedin, şunu yapmadın, bunu yapmadın vs..
Eh be kardeşim, hırsızın hiç mi suçu yok?

Bugün memleketin birçok kesmi topyekün iktidara yükleniyor..
Yıpratıyor, yok etmek istiyor..
Birileri de kalkıp sen ben kavgasına giriyor..
Bizim partimiz şöyle ileriyi görüyor, yok sizin partiniz elindeki fırsatı değerlendiremedi vs..

Herşey adilane ve hukuka uygun olsa eyvallah..
Ortada ciddi bir sorun olsa ona da eyvallah..

Ancak başsavcı komik bahanelerle iktidar partisini kapatmak üzere dava açıyor, dikkat edin..
Anamuhalefet hala kendisini tek parti dönemlerinde sanıyor..
Rektörler işlerine gelmeyince ne anayasa tanıyor, ne Yök ne başka birşey..
Tüsiad'a bakıyorsunuz, Akp'den hiç haz etmediği halde mecburen katlanıyor.. Aksi takdirde siyasi bir kaostan en çok piyasalar etkilenecektir.. Bundan da iş adamları büyük zarar görür..
Malum medya zil takmış oynuyor, artık tarafsızlık maskelerini de düşürmüş bulunuyorlar..

Hergün yeni şeyler çıkıyor ortaya..
Kah bastırılan darbe girişimleri, darbe günlükleri, kah başbakan vs. dahil birçok önemli isme suikast girişimi.. Büyük sansasyonlar meydana getirecek eylem hazırlıkları..
Sınırötesi operasyonda bile sırf hükümeti yıpratabilmek adına bir bardak suda fırtına koparmadılar mı?..

Varın düşünün şimdi..
Külahınızı önünüze, elinizi vicdanınıza koyup da düşünün..
Bütün bunlar neden?
Acaba hükümet birilerinin kuyruğuna fena halde basmadı mı, hortumları kesmedi mi, menfaatlerinin yolunu kesmedi mi..
Bu nedenlerden mütevellit olmasın sakın!

Yıpratılan partinin iktidarda olduğunu, piyasaların dalgalanmasıyla kaybedilen milyarlarca doların bizim cebimizden çıktığını görmeyi deneseniz..
Militarist siyaset yapmayı bırakıp yiğidin hakkını yiğide verseniz..
Pozitif eleştiriler yapsanız..
Ancak o zaman Ak Partinin yaptığı yanlışları görebilirsiniz..
Ve pozitif eleştiri yaparsanız bu yanlışların düzeltilip memleketin aleyhinde işler yapılmasına mani olabilirsiniz..
Ancak bu takdir edilir...

vakiTamam

Doçent
ve ben önceki hükümetlerin yaptıgı borclar yüzünden Akpnin ekonomik olarak ülkeyi gerilettigini söyleyenlerin bunu neye dayanarak soyledıklerını acıklamalarını ıstıyorum?

bunu tartısalım isterseniz Akp ekonomik olarak ülkeyi hangi seviyeye taşıdı buyurun...

Demirci Mehmet

Asistan
MHP ile DSP'nin ekonomiyi mahvettikleri işin içinden çıkamadıkları için Amerika'dan Kemal DERVİŞ'i ithal ettikleri günleri unutmadık.
Gene iktidara gelseler gene yüzlerine bulaştırıp gene Derviş'i çağırırlar Amerika'dan.
O hükümet Türkiye tarihinin en kötü hükümeti idi.Öyle bir hükümette yeralmak her partiye nasip olmaz!

rumi

Üye
Ülkenin ekonomik anlamda da büyüdüğünün en önemli göstergelerinden biri şu yapılan sınır ötesi harekatı... eskiden olsa ülke ekonomisi bu masrafı kaldıramaz zam yağmuruna tutulurduk... Şimdiki duruma bakın ülke gerçek anlamda savaşa girdi milyarlar harcandı su gibi -ki hala devam ediyor- ama ekonomi de ciddi dalgalanma dahi olmadı... eleştirileri gerçekçi ve insaflı yapmak gerek... kaldı ki ne akp ne mhp ne saadet ne o ne bu partili değilim partizanlığı da tasvip etmiyorum...

Otranto

Üye
Web sitesi
bibakbe.com
Ekonominin en büyük düşmanlarından biri istikrarsızlık ve kaostur..
5 yıldır rayında giden ekonominin ne zamandır sarsılmaya başladığına bakınız..
Hükümet bir planlama yapmış ve uyguluyor.. Burası tamam..
Ancak menfaatlerini kaybetmekte olanların tutumuna ve hareketlerine bakılacak olursa ne ülkenin ekonomisi umurlarında, ne de halkın düşündükleri..

Ekonomi istikrar ister, huzur ister..
Dikkat edin ki, malum zihniyet bir bardak suda fırtına koparıyor..
Birçok zaman yaptıkları iftiradan ibaret çıktı..
Ortalığı karıştırmak için erkek muhabirlerine çarşaf giydirip karlı dağlarda kayak bile yaptırdılar..
Eğer bunlar cumhuriyetçiyse, eğer bunlar milliyetçiyse (ulusalcı) neden ülkenin ekonomisinin sarsılacağını bile bile ortalığı karıştırıyorlar?
Sessizce iktidar ile görüşerek halledebilmek varken...

Panik havası kriz getirir..
Ellerinden geldiğince panik havası oluşturmaya çalışıyorlar..
Dünyada global bir ekonomik buhran varken, bu ülkede kriz hala çıkmadıysa ben bu iktidara helal olsun derim!
Zira 9 sene önce bütün dünyanın ekonomisinin rahatladığı zaman bizde kriz çıkmıştı..
Dolar tüm dünyada düşerken bizde devalüasyon olmuştu..
Hukukçu geçinen muhterem anayasa kitapçığını fırlatmakta beis görmemişti..
Başbakan Clinton'un önünde el pençe divan durmakta idi...
Bunlar olurken ne iktidar partisiydi rezil olan, ne de o zamanki başbakan..
Dünya önünde ülkece rezil olduk..

Şimdi de iktidarı sevin yada sevmeyin..
Ama yıpratmaktan kaçının..
İktidarın da birçok hatası oldu elbette, normaldir.. Kimse mükemmellik beklemesin..
Cevabınızı sandıkta verirsiniz, ancak atılacak her saçma adımın faturası 70 milyona kesilmektedir..

MHP-AKP çatışması da ancak yine malum güçlerin işine yarar..
Ülkücü kardeşlerim unutmasınlar ki; C-5'lerde, Mamak'ta, Tabutluklarda onca eziyeti yapan ve darağaçlarında sallandıranlar şu anda AKP'nin kuyusunu kazıyorlar..
AK Parti'li kardeşlerim de unutmasınlar ki; yürünen yol çileli ve zorludur..
Bu güç odaklarının gücü malum, sabır en büyük yoldaştır bu yolda..
Vakur duruşunuz devam ettikçe iyice çılgına döneceklerdir..
Anca bu esnada çok dikkat etmek gerekli, ve atılan her adım iyi hesaplanmalıdır...

Ne olursa olsun..
Unutmayın ki, bu tür olayların hepsi topyekün ülkeye zarar vermekte...

mesutyazir

Yeni
Ülkenin halkın kaldıramayacağı korkunç borç batağına düşmüş durumdayız.bunun faizlerini bile ödeyecek durumda değiliz haraç mezat her şeyi satıyoruz.
resmi ideolojiyi ,derin devleti,sistemi ayakta tutmak için halkı türk kürt,sünni alevi,dinci laik,solcu sağcı,şucu bucu diye birbirine düşman kamplara ayırdılar.birlik beraberliğimiz tahrip edildi.entrikada,fitne fesatta eski bizansı geride bırakmişız bu bataklıktan nasıl çıkacağız. tayyib beylemi hayır efendiler hayır,bu iş için bir Ömer lazım böyle bir Ömer varmı ülkede yetmişmilyon içinden çıkacak tek bir Ömer..doğruluğun dürüstlüğün, adaletin,disiplinin,iyiliği desteklemenin kötülüğü engellemenin,temizliğin ve şeffafliğın sembolü ÖMER R.A Böyle bir Ömere 10 kişilik danışma meclisi yeter.ömer ve danışmanları asgari geçimleri dışında maaş ve ücret almazlar kanaat iktisat zühd içinde yaşarlar.tic. yapmazlar hizmete başladıkları an mal varlıkları dondurulur...
zalim tepelenir,mazlumun hakkı alınır.
öyle güven olurki kapılar kilitlenmez.
şarlatanlar.soytarılar,hokkabazlar ses çıkartamaz.
ömersiz düzelmez bu ülke...
BİR MÜSLÜMAN İSLAM DÜŞMANLARINI SEVEMEZ ONLARLA DİYALOG YAPAMAZ..
Efendimiz S.A.V de bir devlet reisidi ozamanda müşrikler vardı aynı hristiyan yahudi ogünde vardı.Bugün O nun ümmetinin başında olanlar acaba O nun ümmeti olarak hangi utanmaz yüz ve gerekçeile yahudi ve hristiyanlara dost ve müttefik diyorlar.bekara karı boşamak ne kadar kolaysa bir basiretsizin ümmeti terk etmesi o kadar kolay olsa gerek...
KAYNAK.M.Şevket EYGİ

Otranto

Üye
Web sitesi
bibakbe.com
Keşke olsa bir Ömer R.A. ancak hülyalara dalarak eleştiri yapmak yersiz..
Siyasetin ne olduğunu idrak edemeden sahaya inenlerin yaptığı gafların faturasını ödüyoruz 10 yıldan fazladır..

erciyes_prensi

Asistan
Web sitesi
www.benimblog.com
Ülkenin ekonomik anlamda da büyüdüğünün en önemli göstergelerinden biri şu yapılan sınır ötesi harekatı... eskiden olsa ülke ekonomisi bu masrafı kaldıramaz zam yağmuruna tutulurduk... Şimdiki duruma bakın ülke gerçek anlamda savaşa girdi milyarlar harcandı su gibi -ki hala devam ediyor- ama ekonomi de ciddi dalgalanma dahi olmadı... eleştirileri gerçekçi ve insaflı yapmak gerek... kaldı ki ne akp ne mhp ne saadet ne o ne bu partili değilim partizanlığı da tasvip etmiyorum...

arkadaşım alınan vergilerin 3/2 si askeriyeye gidiyor bırakta sınır ötesi operasyonu zamsız bi şekilde yapılsın.

Enes

İhvan Forum Üye
:yn:

konu incelenmek üzere kapatılmıştır...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...