Vatikan Para Aklama Merkezi mi?

Dua Nur

Kıdemli Üye
ABD İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı yıllık Uluslararası Narkotik Kontrol Strateji Raporu’nda Vatikan, para aklama ve diğer finans suçları konusunda “endişe verici” 68 ülke ve yönetim arasında gösterildi.

Vatikan’ın listeye girmesine gerekçe olarak, para aklamaya karşı bir yıl önce devreye alınan önlemlerin işe yarayıp yaramadığının belirlenememesi gösterildi.

Vatikan’la birlikte endişe veren ülke ve bölgeler listesinde Belçika, İrlanda, Portekiz, Suudi Arabistan, Çek Cumhuriyeti ve Güney Kore de yer alıyor. ABD hükümetinin bu listeyi hazırlarken bir ülkedeki finans suçlarına karşı kanunlara ve bankacılık sektörünün büyüklüğüne baktığı belirtiliyor.

Habertürk

Mesihçi

Ordinaryus
Sevgili @Dua Nur artık size bozulmaya başladım.Sürekli "Hristiyanlar şöyle sahtekar,böyle sahtekar" cinsinden haberler paylaşarak ne demeye çalışıyorsunuz?

Dua Nur

Kıdemli Üye
İlginç bir haber. Vatikan sadece ruhani değil maddi çalışıyoırmuş demekki. Bu yönününüde göz ardı etmemek lazım. Bir yakınım vatikana gitmişti. Turistik amaçlı bir geziydi. Kiliselerde adım başı adam çıkıyor önünüze ve şunu alın bunu alın diye kimseye rahat vermiyorlar demişti. Minik bir meryem ana kolyesi veya yüzüğü, veya bir biblo türü şeyler. Maddiyatçı bir bakış açısı.

Mesihçi

Ordinaryus
Bu sorumun cevabı değil sevgili @Dua Nur.Ne ima ediyorsun?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Bu sorumun cevabı değil sevgili @Dua Nur.Ne ima ediyorsun?

ABD İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı yıllık Uluslararası Narkotik Kontrol Strateji Raporu’yla ortaya çıkmış herşey. Sonuçta aynı inancı paylaşıyor ama yolsuzluğa, haksızlığa, karaparaya geçit vermiyorlar. Bu açıdan bakıyorum olaya.

Ayrıca Vatikan için bu çok büyük bir ayıp. Papa bu olayın üzerinde durmalı. Din sömürücüleri orada bazı karanlık işler yapıyorlar demekki.

Din üzerinden haksız kazanca her dinden insanlar birlikte karşı durmalılar.