VEHHABİLİK DİNİ

lafons7275

Kıdemli Üye

:)

Rizik icin her yol mubah yani.

Ebu Hanzala'yi hic duydun mu lafons hani su Halis Bayancik. Kac kez iceri girip cikti sayisini herhalde kendisi de unutmustur. Keza arkadaslari da oyle. Bunlar gavur muydu da ikide bir hapse tikiyorsunuz?

Polisin veya ordunun içinde üstdüzey kadroda ateist de olabilir, ermeni de olabilir. Fetullahçı da olabilir.

Benim kastım şu, o adam yolda seninle karşılaşsa ve senin de kafana sıksa, yine sevap alacağını düşünüyor.

Çünkü onun VAHABİ dininde Türkiye'de yaşayan herkes müşrik.

adams77

Kanalizasyoncu
Farklı tabi. Benim adıma zanda bulunma lütfen. Sor, cevaplayayım.

sen sadece kalbinden buğz ediyorsun göstermek zorunda değilim diyerek işin içinden çıkıyorsun yemezler Allah kalplerin özünü bilendir. Kalpten verdiğin hükmü uygulayacaksın içi dışı farklı olmayacaksın

Kaptan

Mecra Yazarı
Çünkü onun VAHABİ dininde Türkiye'de yaşayan herkes müşrik.

lafons kusura bakma ama Vehabbiler hakkinda birsey bilmiyorsun. Vehhabiler de kendi iclerinde bolunurler ayni naksiler gibi. Tekfir edeni var etmeyeni var. Selefi olani var telefi olani da. Suud'u tekfir edenler de var Krali Halife gorenler de. Cihad'i destekleyenler oldugu gibi tekfir edenler de var. Dolayisiyla hepsini ayni kefeye koyma.

lafons7275

Kıdemli Üye
sen sadece kalbinden buğz ediyorsun göstermek zorunda değilim diyerek işin içinden çıkıyorsun yemezler Allah kalplerin özünü bilendir. Kalpten verdiğin hükmü uygulayacaksın içi dışı farklı olmayacaksın

Yargısız infaz.

lafons7275

Kıdemli Üye

lafons kusura bakma ama Vehabbiler hakkinda birsey bilmiyorsun.
@muadh beni bilir, islam.tr sitesinde ibnihacer ile birlikte çok yazdık. Hatta sen de bir ara yazmışsın ama şutlanmışsın. Bu yüzden Vahabilerin kendi içinde bölünmeleri çok önemli değil. Haktan sonra herşey batıldır.

Beni sen ilgilendiriyorsun.

Senin oğlun olsa ve onu askere göndermek zorunda olsan beni anlardın.

Kaptan

Mecra Yazarı
@muadh beni bilir, islam.tr sitesinde ibnihacer ile birlikte çok yazdık. Hatta sen de bir ara yazmışsın ama şutlanmışsın. Bu yüzden Vahabilerin kendi içinde bölünmeleri çok önemli değil. Haktan sonra herşey batıldır.

Beni sen ilgilendiriyorsun.

Senin oğlun olsa ve onu askere göndermek zorunda olsan beni anlardın.

Evet sutlandim, cok haz almis gibi konusuyorsun :)

Sutlanma nedenim de onlar gibi dusunmedigim icindir. Hic bir goruse saygili degiller, ya onlardansindir ya da degilsindir, arasi yoktur onlar icin. Mert olup karsina cikip cevap vermezler daha dogrusu veremezler. Korkak ve kaypak tiplerdir hani sanal mucahitler dedigimiz cinsten tiplerdir. Tasavvufcularla ugrasmayi cok severler. Ne olduklari bile belli degildir bunlarin. Selefi midir, telefi midir, vehhabi midir. Bir usulleri de yok kendilerini birsey zannediyorlar.

Askerlik meselesine hic girmeyelim biraz metanetli bir konu sinirleri germeyelim.

adams77

Kanalizasyoncu
Benim sözlerimi ancak TÜRKÇE bilenler anlar adams.

biz nece konuşuyoruz iki saattir. sırf seninle konuşmak için arap telefonu aldım seni aradım ama sen açmadın bu yüzden mi? yoksa bırak bu gevrek satmaları lafons hadi türkçeyi çok iyi bilmiyorum ama o kadar da değil

lafons7275

Kıdemli Üye

Evet sutlandim, cok haz almis gibi konusuyorsun :)

Sutlanma nedenim de onlar gibi dusunmedigim icindir. Hic bir goruse saygili degiller, ya onlardansindir ya da degilsindir, arasi yoktur onlar icin. Mert olup karsina cikip cevap vermezler daha dogrusu veremezler. Korkak ve kaypak tiplerdir hani sanal mucahitler dedigimiz cinsten tiplerdir. Tasavvufcularla ugrasmayi cok severler. Ne olduklari bile belli degildir bunlarin. Selefi midir, telefi midir, vehhabi midir. Bir usulleri de yok kendilerini birsey zannediyorlar.

Askerlik meselesine hic girmeyelim biraz metanetli bir konu sinirleri germeyelim.

En azından benim vahabiler hakkında birşey bilmediğimi düşünmüyorsundur artık.

Senin şutlanma sebebin ise sahih hadisleri reddetmenmiş.

Bunu bile araştırdım.

Kaptan

Mecra Yazarı
En azından benim vahabiler hakkında birşey bilmediğimi düşünmüyorsundur artık.

Senin şutlanma sebebin ise sahih hadisleri reddetmenmiş.

Bunu bile araştırdım.

Vayy 007 lafons

Evet gerekce oydu ama hangi sahih hadisler ve kime gore?

adams77

Kanalizasyoncu

Sen İzmir'e bi lafonsun yanina git. Seni şöyle bir kopek deneyinden gecirsin de gorelim bakalim in misin cin misin, hirli misin hirsiz misin.

hadisi ortaya atan lafons ispat için yola çıkması gerekende o ben ona bir köpek gösterirdim bakalım kanımı yalıyor lafonsumu :)

alitufan2003

Profesör
vehhabilik siyasi bir akım olmalı; siz ise meseleyi mezhebe dönüştürmüşsünüz
suudi arabistanda hac dolayısıyla bulundum; genelde maliki mezhebine bağlı olduklarını söylerler
ancak güncel alimlerin fetvalarından faydalanırlar ve bilgili olanlar selefi metod izlerler

namazlarında niyazlarında zekatlarında çok müttaki insanlardır, bilhassa medine halkı..
bu imanlı kardeşlerimizin sanal sahte mezhebe mensup göstermek
müminler arasına tefrika tohumları ekmektir

youtube vb sitelerde tekfirci şia, sünni, selefi videoları kaynıyor zaten
ve herbirinin sağlam argumanları, retorikleri bulunmatadır (tıpkı yaptığınız gibi)
bari burda tekfir belası/fitnesine bulaşmayalım
kardeşlerimizin arasını bozmayalım

Aslında Suûdî Arabistan’da halk da Vehhâbîler’den ve yönetimden memnun değildir. Halk sindirildiği için kimse ses çıkaramamaktadır. Halkın arasında çok sayıda ajan mevcuttur.
Bizim beyanlarımız aslâ Ehl-i sünnet vel-cemaat olan Araplar’a değildir. Onlara saygı ve sevgimiz sonsuzdur.
Sözümüz Araplar’a değil; İslâm dininden çıkmış, dinini kurmuş Vehhâbîler’edir.

Ulemâ-i kiram’dan Muhammed İbn-i Âbidîn -rahmetullahi aleyh- Hazretleri Vehhâbîler’in hakkında “Reddül-Muhtar” adlı eserinde buyurur ki:
“Zamanımızda Abdülvehhâb’a tâbi olanlar Necid’den çıkarak Harameyn’e musallat olmuş, Hanbeli mezhebinin yanısıra, edindikleri bazı itikatlarla ancak kendilerinin müslüman olduklarını, muhaliflerinin müşrik olduklarını iddia etmiş, ehl-i sünnet ile savaşı ve ehl-i sünnet âlimlerinin öldürülmesini mübah saymışlardır.” (Cilt: 4, sh: 262)
Bunu bir müslüman yapar mı? Aslâ yapmaz!

Mâlikî ulemâsından Es-Sâvî -rahmetullahi aleyh- Hazretleri de Celâleyn Tefsiri’ne yaptığı Şerh’in ilgili bölümünde şöyle buyurur:

“İbn-i Abdülvehhâb ve mukallidleri: ‘Lâ ilâhe illâllâh, Muhammedün Resulullah’ diyen Ehl-i sünnet’i kendi rey ve te’villeriyle tekfir ettiklerinden dolayı Hâricî zihniyetindedirler.”
Bunların içyüzlerini öğrenin, müslüman olmadıklarını bilin!

Nitekim Allah-u Teâlâ Âyet-i kerime’sinde buyurur ki:
“Zulmedenlere meyletmeyin, sonra size de ateş dokunur. Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra yardım da görmezsiniz.” (Hûd: 113)
Kendilerinde zulüm bulunan kimselere meyletmek insanı ateşe götürürse, zulmü kökleşmiş olanlara eğilim duymanın, üstelik tamamen meyletmenin neticesini düşünmek gerekir.
Diğer bir Âyet-i kerime’de ise şöyle buyuruluyor:
“Yoksa siz de onlar gibi olursunuz.” (Nisâ: 140)
Onlardan hiçbir farkı kalmaz.

ŞİMDİ BİR DÜŞÜN!!!
SADECE BU FORUMDA BİLE AÇIKCA SÜNNET-İ SENİYYE'Yİ, ŞEFAATİ,HADİS-İ ŞERİF'LERİ İNKAR EDENLER YOK MU??
İŞTE KÖKLERİ BAK NEREYE DAYANIYOR...BU İŞ O KADAR BASİT DEĞİL..

Âyet-i kerime’de şöyle buyuruluyor:
“Allah’ın nimetini nankörlükle karşılayanları ve (peşlerine taktıkları) toplulukları helâk olacakları yere, yaslanacakları cehenneme götürenleri görmedin mi?” (İbrahim: 28)
İnsanları saptırıp yoldan çıkaranların, dinden diyanetten mahrum bırakanların büyük bir azaba uğrayacaklarında şüphe yoktur. Fakat Allah-u Teâlâ’nın kendilerine verdiği aklı kullanmayıp, dinin ilâhî beyanlarını dinlemeyip, bu gibi saptırıcıların gösterdikleri çıkmaz yollara sapan kimseler de onlar gibi azaba müstehak olmuşlardır. Kendilerini mazur göstermeye asla salâhiyetleri olamaz.

fakiri

Kıdemli Üye
Şunların acınası hallerine bir bakın ! Savunacak akım olarak bula-bula VEHHABİLİK denilen Amerikanın kucağına oturmuş topluluğu buldular ! İnsan kör olur ama, körlüğü basiretinin açık olmasına engel olmaz !
Bir defa, Vehhabi sezâîleri o kadar çok biliyorlarsa, Allah'a yakın olmak için en önce ABD'nin kucağından inmelidirler. ABD'nin kucağından inmek, türbeleri ve kabristanları yıkmaktan daha çok insanı Allah'a yaklaştırır...,Buradaki mezhebesiz sazanlar da hemen Vehhabi sapıklarına sahip çıkıyorlar ne hikmetse!
Bunlara sorsan desen ki ; " ABD'ye karşı mısınız ?" mangalda kül bırakmamak şartıyla şiddetle karşı olduklarını söylerler ! Ama, İş ABD hayranı sapık Vehhabilere sahiplenmeye gelince ondan da asla vaz geçmezler !Yani, bunlar kuş değillerdir ki, uçsunlar ;deve değildirler ki, yük taşısınlar ! Öyle hilkat garabesi bir tuhaf yaratıklardır işte !

Hakperest

Kıdemli Üye
Şunların acınası hallerine bir bakın ! Savunacak akım olarak bula-bula VEHHABİLİK denilen Amerikanın kucağına oturmuş topluluğu buldular ! İnsan kör olur ama, körlüğü basiretinin açık olmasına engel olmaz !
Bir defa, Vehhabi sezâîleri o kadar çok biliyorlarsa, Allah'a yakın olmak için en önce ABD'nin kucağından inmelidirler. ABD'nin kucağından inmek, türbeleri ve kabristanları yıkmaktan daha çok insanı Allah'a yaklaştırır...,Buradaki mezhebesiz sazanlar da hemen Vehhabi sapıklarına sahip çıkıyorlar ne hikmetse!
Bunlara sorsan desen ki ; " ABD'ye karşı mısınız ?" mangalda kül bırakmamak şartıyla şiddetle karşı olduklarını söylerler ! Ama, İş ABD hayranı sapık Vehhabilere sahiplenmeye gelince ondan da asla vaz geçmezler !Yani, bunlar kuş değillerdir ki, uçsunlar ;deve değildirler ki, yük taşısınlar ! Öyle hilkat garabesi bir tuhaf yaratıklardır işte !

meselelere etnosantrik(kendi merkeziyet) pencereden bakınca öteki hilkat garabesi oluverir hemencecik
bu cahilliye/asabbiye ahlakının kalıntısından başkası değildir

aynı ayardaki kimi selefi/vahhabilerde senin gibi tasavvufçuları tekfir etmek için kullandıkları argümanlar,
çoğu kişiyi dut yemiş bülbüle çevirmesine kafidir

işte bu tekfir furyası siyonizmin her türlü desteklediği girdaptır
müminlerin bu dipsiz girdaptan tez kurtulmaları icab eder

Allah cc a iman edip salih amel işleyen her kimse kardeşimizdir
din zaten iman edip salih amel işlemektir

kan döken bir mezhep anlayışı değil
bana yol gösteren mezhebe tabi olurum