Verdigim Fetvalari Fikhi Gelenekten Aliyorum ! Nurettin Yildiz

Kaptan

Mecra Yazarı
asıl eğlence davada olacak, hakim sorunca bunları nerden çıkardın diye, adamda kaynakları verecek....eee ondan sonra o kaynakları kim sorgulayacak, nasıl yargılayacaklar, asıl onu bekliyorum

Nevzat Çiçek, Nurettin Yıldız ile görüşmesinin detaylarını anlattı

Yahayy

Kıdemli Üye
Sadece Nurettin Yıldız değil, Tayyip erdoğan’ın son çıkışlarından sonra papucun pahalı olduğunu anlayan , yalakalığın bile çözüm olmadığını gören Cübbeli, çağrısına ne kadar kulak veren adam varsa yanına çağırmış, dün selefi vehhabi Allah göktedir diyor diye her sohbetine sokuşturduğu Nurettin Yıldız’dan, Mehmet Emin Yıldırım’a , bu Nevzat Çiçeke kadar toplayıp evinde görüntüler veriyor basına az değiliz, yalnız değiliz he diye :) bu da o buluşmanın bir parçası sanırım. Allah gazalarını mubarek etsin.

Ben de Nevzat Çiçek gibi bu diyanetin iki yüzlülüğüne bitiriyorum. Ne yüzsüz, ne arsız adamlarsınız, inandıklarını söylemekten bile tırım tırım tırsıyorlar. Ama iyi oluyor böyle, insanlar şuan çok daha rahat araştırabiliyor, neyin ne olduğunu pekala anlayabiliyorlar

Verda

Gales
Ali Erbaş'ın, "bilmedikleri konularda yorum yapmasınlar" vs sözlerini nereye koyacağız cidden komik, geçiştirmeli çözümler daha fazla ayağa takılır...

ihvanistanbul

AkhenAton
Evet katılıyorum arada kadınları dövmekte lazım. ( konu bu muydu? )

Verda

Gales
Sadece Nurettin Yıldız değil, Tayyip erdoğan’ın son çıkışlarından sonra papucun pahalı olduğunu anlayan , yalakalığın bile çözüm olmadığını gören Cübbeli, çağrısına ne kadar kulak veren adam varsa yanına çağırmış, dün selefi vehhabi Allah göktedir diyor diye her sohbetine sokuşturduğu Nurettin Yıldız’dan, Mehmet Emin Yıldırım’a , bu Nevzat Çiçeke kadar toplayıp evinde görüntüler veriyor basına az değiliz, yalnız değiliz he diye :) bu da o buluşmanın bir parçası sanırım. Allah gazalarını mubarek etsin.

Ben de Nevzat Çiçek gibi bu diyanetin iki yüzlülüğüne bitiriyorum. Ne yüzsüz, ne arsız adamlarsınız, inandıklarını söylemekten bile tırım tırım tırsıyorlar. Ama iyi oluyor böyle, insanlar şuan çok daha rahat araştırabiliyor, neyin ne olduğunu pekala anlayabiliyorlar

Zaten bu durumu ancak kurnazlığıyla Cübbeli toparlayabilir :D

Hakperest

Kıdemli Üye
Cemaatleri ve kendine direk biat etmeyen alimleri elimine edip diyaneti tek merci yapma çabası teoride faydalı ve gerekli görünse de pratikte karşılığı olduğunu sanmıyorum. Vatana devlete inkar edilmez bir çağ atlatan sn CB bu konuda dikkatli olmalı modernizmin oyunlarına kapılmamalı ve asla ulema ve cemaatleri kaybetmemelidir. Feto ne kadar zararlı olduysa aksine toplum ve devletin çimentosu olan cemaatlerde mevcuttur. Anadolun temelinde bu cemaatler vardır. Ertuğrul ve osman gazi bu anlayış üzerinde yükselmiş, fatih bu anlayışla zirve yapmıştır.

Yahayy

Kıdemli Üye
Cemaatleri ve kendine direk biat etmeyen alimleri elimine edip diyaneti tek merci yapma çabası teoride faydalı ve gerekli görünse de pratikte karşılığı olduğunu sanmıyorum. Vatana devlete inkar edilmez bir çağ atlatan sn CB bu konuda dikkatli olmalı modernizmin oyunlarına kapılmamalı ve asla ulema ve cemaatleri kaybetmemelidir. Feto ne kadar zararlı olduysa aksine toplum ve devletin çimentosu olan cemaatlerde mevcuttur. Anadolun temelinde bu cemaatler vardır. Ertuğrul ve osman gazi bu anlayış üzerinde yükselmiş, fatih bu anlayışla zirve yapmıştır.

Biz hanedan ve ailenin , erkin insafında, etrafında toplanmış insanlar grubu hayal etmiyoruz beyfendi, o dediğin feodal düzenler ortaçağda kaldı, biz katılımcı istişareye dayalı , bilgiye, bilime, vicdana, hakka dayalı özgür toplumlar istiyoruz, artık insanların ezici çoğunluğu da böyle istiyor, kendi azınlığını toplumun mayası sanma eskide kaldı o masallar, senin kadındaki insan sayısı toplumun yüzde 2 si bile değil, o da yok olacak

Hakperest

Kıdemli Üye
Biz hanedan ve ailenin , erkin insafında, etrafında toplanmış insanlar grubu hayal etmiyoruz beyfendi, o dediğin feodal düzenler ortaçağda kaldı, biz katılımcı istişareye dayalı , bilgiye, bilime, vicdana, hakka dayalı özgür toplumlar istiyoruz, artık insanların ezici çoğunluğu da böyle istiyor, kendi azınlığını toplumun mayası sanma eskide kaldı o masallar, senin kadındaki insan sayısı toplumun yüzde 2 si bile değil, o da yok olacak
Yüzde yarım olalım ne olacak
Demokrasi içki ve zinaya helal diyor, gidip içmiyorsun inşallah, demokrasi helal kıldı diye

Yahayy

Kıdemli Üye
Demokrasi mi haram helal belirliyormuş, ilginç.
Kardeş, bunların ifsad edici şeyler olduğunu dşünüyorsan, yapma,
insanca bunların zararlarını anlat, yaşantınla da bunlardan uzak duran insanın kalitesini göster.
Sorun şurdaki malesef sen ve avanen bu pisliklerden uzak durulduğunda ulaşılacak insan kalitesine değil,
bunları kesmeye biçmeye, zorbalığa, vandalizme meraklısınız.
İnsan kazanmaktan anladığınız da fetih, ya Allah bismillah, bugün şura bizim
yarın şurası bizim olacak.
Zorbalıkla alınan yerler birbir sen zayıfladığında düşer kardeşim,
zulümle, zorbalıkla, baskıyla milim yol alamazsın,
insanın iç dünyasını fethetmedikçe kazanmadıkça dünyaya hakim olsan kaç yazarsın,
sırtını dönmene bakar, tarih bundan ibarettir.

Sen müslüman olarak insan haklarını yücelttin,
insana hakettiği değeri verdin, bilimde,
fende, kainatı-yaratılışı anlamada en üst seviyeye ulaştın da
içki içenler mi engel oldu sana?
Onlar da bak ayyaş olunmadan, serkeş zinakar olunmadan
en kaliteli insan olabiliri gördüler mi sende,
sizdeki bu Allah'ın jandarmalığı, had cezası fetişizmi nedir anlamıyorum,
yani bireysel manada iki ibadet yapıyorsunuz diye Allah'ın telif hakkı siz demi olmuş oluyor.

ömerusta

Kıdemli Üye
yav ilmi gerçeği olmayan hoca geçinen soytarılar dökülüyor feto dan tokadı yiyenler gözlerini açtılar mamut beyin kapısına gittiler baktılar ki o adam mın kendine hayrı yok deşiyorlar işkembe deşer gibi pislikler dökülüyor kokusuda mür it lerini sarıyor afiyet olsun

alanyali07

Kıdemli Üye
Nevzat Çiçek de çekinerek konuşuyor fazla tepki çekmemek için muhtemelen.

Sunucu tamam cahil de , ısrarla bunu doğru mu kabul edeceğiz diyor. Nevzat çiçek de tuzağa düşüyor. güncellemeyse güncelleme diyor. Orada tuzağa yakalanmış.

Kuran zina edene de 100 sopa diyor, bugün 100 sopa vurulmuyor diye ayeti mi güncelleyeceğiz yoksa inkar mı edeceğiz ?