Yalnız Kurancılar

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hz. İsa (a.s) Gelmeyecek Diyen KAFİR Olur ! - cübbeli ahmet

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
cübbeli ahmetin yukarıda videoda bahsettiği (05:45 saniyeye bakılabilir) çarşaflı emine şenlikoğlu dur. eskilerde mahmut efendiye intisabı olan emine şenlikoğlu , şimdilerde mustafa islamoğlundan besleniyor.

http://www.youtube.com/watch?v=FSA5xS72yv8

çelebiler

Kıdemli Üye
Alıntıladığım bu cümlenizden bende sana gülüyorum.

Niye gülüyorsun öz Türkçeyi anlayamayacağın için "çalışma" dedim işte onu da mı anlamadın?

İstanbul Türkçe'sini en iyi konuşan rumlar ve ermenilerdir.Bunların diksiyonları çok kuvvetlidir.

Hiç alakası yok sen hayatında hiç ermeni,rum görmemişsin demek ki buradaki bahsettiğin küçük çocukları kandırma.
Esasen ben de İstanbul Türkçe'si konuşurumda(İstanbul Eyüp Sultan doğumluyum) senin gibilerine biraz sokak dili ile konuşmak icab ediyor.Biz sana artistlik yapmıyoruz.

Yok sen meşrebin icabı artistlik yapıyorsun.Öyle ki artistlik yapıcam derken yazdığın kelimelerin ne olduğuna bakmadan o kelimeleri "öz Türkçe" olarak sunuyorsun.Bana laf yetiştiricem diye iyice şaşırdın inşallah bunun farkına bile varabilsen senin için iyi bir gelişmedir.

Sadece hadis-i şerif düşmanlığı yapma ki burada yaşı küçük olan evlatlarımızın olduğunu sana tekrar ediyorum.Bu evlatlarımız fıkhi konularda henüz anlayabilecek kabiliyette değillerdir.Hadislerin mahiyeti, tefsiri, müteşabih olanları vardır ki sen bile bunları bilemezsin.Burada bana ukalaklık yapma ki hep ezberden konuşuyorsunuz.Hadis düşmanlığını yapanların büyük bir kısmında salih amel yoktur.Zira güzel ahlakı iyi anlamaamız için hakkında varid olunan hadisleri bilmemiz ve siyer ilmini okumamız lazımdır.Her bir sahada peygamber efendimize (Sallallahu aleyhi vessellem) uymak farzdır.Buna binaen kuru Kur'an bilgisi ile benimle tartışmayınız.Sizin bu hadis düşmanlığı yapmanızda asla hayır yoktur.Uyduruk hadisler varsa da bunların izahı gerekir.Bu yüzden hadislerin raviler zincirini, kimlerin rivayet ettikleri, nasıl yaşadıklarına dair bir bilginiz yoksa bunları bilemezsiniz.Direkt olarak hiçbir ravi zinciri olmadan bir tek sahabenin naklettikleri hadislerde vardır ki bunlar uyduruk değildir.Bunların asıl kaynakları vardır.Kur'an'da namaz içinde okunan duaların hiçbirisi yoktur.Bunu ancak hadis-i şeriflerden öğrenmekteyiz.Sahih hadisler olmasa bu Kuran'ı tam olarak anlayamayız.Hatta Kur'an'ı tam anlayanlar sahabe-i Kiramdır.Çünkü anlayamadığı ayetlerin mahiyetini hz peygamberimize sorup öğreniyorlardı.İşte bu yüzden bu mübarek insanların büyüklüğü buradan anlaşılıp en büyük mürşidi Resulullah efendimiz idi.Sonradan gelenler sahabe-i kiram yoluyla silsile olarak taleblerinin naklettikleri hadisler taa günümüze kadar gelmiştir.Ama tabii ki zamanın din düşmanları ve münafıkları hiçbir zaman boş durmayıp uyduruk hadisleri de sahih olanların arasına karıştırmışlardır.işte bütün bunların neticesinde çelişkiler doğmaktadır.Yine de biz Kur'an'a en uygun hadisleri alırız.Gerisini kabul etmeyiz.İşte aramızda ki fark budur.Komple olarak hadis inkarcılığı Allah muhafaza buyursun ki insanı dinden bile çıkarır.Bid'atlerin çoğalmasına vesile olur.Bir sahih hadis yok olursa onun yerine bid'atler doğar ki bu yayılırsa önüne geçmek çok müşgül durum olur.Bu yüzden biz müslümanlar hadislere de çok ehemmiyet veririz.

Mesela şu söz vardır ki milletimizin büyük bir kısmı bunu hadis zannediyor oysa bu hadis uyduruktur."Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalış, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalış!" sözü uyduruktur.Asıl hadis-i şerif şudur:

"Sizin hayırlınız; dünyası için ahiretini terketmeyen, ahireti için de dünyasını terketmeyip her ikisi için çalışan ve insanlara yük olmayandır." (Keşfu'l-Hafa, c.I, s. 393)

İŞTE BİZ BU HADİSİ ALIRIZ.DİĞERİ UYDURUK OLSA DA DİNİMİZDE GEÇERLİLİĞİ VARDIR LAKİN HADİS DEĞİLDİR.

DİKKAT EDİNİZ!. EĞER HADİS İNKARCILIĞINA DEVAM EDERSENİZ FARKINDA OLMADAN VEYA BİLEREK DE OLSA BİD'ATLERE BULAŞMAK ZORUNDA KALIRSINIZ.BU İSE DOSDOĞRU SIRAT-I MÜSTEKİM YOLUNDAN SAPMANIZA VESİLE OLUR.BENDEN HATIRLATMASI...

Tamam işte burda küçük çocuklar varsa sen o küçük çocuklarla oyun oyna.Niye onları yalan yanlış hadislerle kandırma peşindesin?Kuran'a aykırı bir sürü hadislerle din uydurmuşsunuz o hadislerle çocukları kandırıcam karışma diyorsun doğru mudur?Yazdıklarından öyle anlaşılıyor.

Kuran doğruyu yanlıştan ayırandır.Doğruya ulaşmak istiyorsan doğruya uymayan yalanlardan uzak duracaksın.Sadece Doğruyu kabul edeceksin.Doğru apaçık ortada olduğu halde neden bana iftiralar atarak yalanları savunmaya çalışıyorsun?

Tüm yazdıkların yanlış,uydurma,hatalı ve iftira olduğu halde kendini nasıl halen doğruyu söylüyormuş gibi savunabiliyorsun?