Yeni Ekonomi Programı

ihvanistanbul

AkhenAton
38885413_2204626252900826_6986878258251825152_n.jpg

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
“Küresel sistemin içine entegre olmuş bir ekonomimiz var. Ve bu küresel sistemin parasını ABD basıyor. Borcu da sanal alacağı da sanal. İstediği gibi ayar çekiyor. Tek geçer akçe ÜRETİMDİR. O da yeterli değil zaten.

..başka bir deyişle dünya ülkeleri senin üretimine ve tüketimine muhtaç olmalı ki sana istedikleri gibi ayar çekemesinler. Bak Çin'e! Hiçbir şey yapamıyorlar. Aslolan üretim/tüketim dengesiyle bir strateji oluşturmak.

..öyle şeyler üretip tüketmem lazım ki duvarın kilit taşı ben olayım! Öyle kot pantolonun pamuğunu ver karşılığında iphon al'larla olmaz bu iş! Zaten bu yüzden biz battıkça onlar kâr yapıyor.” @kadir_kurtdemir

Hakperest

Kıdemli Üye
Sanayici üretsin herşeyi devlet mi yapacak
Sanayici üretti de devlet destek mi çekti
Şimdi bisikletli siyasetçi başa geçse uçak mı üretilecek hemencecik..
İhvanın özlemini duyduğu militan devletçilik zamanında adam uçak yaptı ceza verdiler. O zamandan destekleselerdi şimdi türkbus uçak şirketimiz olurdu muhtemelen. Üretim diye tutturmuşsunuz da kim üretecek.. vekiller mühendis, delegeler sanayici mi olacak.

Çapımız bu arkadaş
Türkiye çapraz saldırıya uğruyorken devletinizin yanında durun bee
Sahte kafe ülkücüleri sizi
Bir bahçeli kadar olamadınız

ihvanistanbul

AkhenAton
300 dolarına kıy sonra vatan millet edebiyatı yap çakma vatansever seni.

Devlet enflasyon farkını kesse dağa çıkacak tıynettesin kalkmış bize vatanperverlik tiyatrosu sergiliyorsun...
Uçak yapmış ceza vermişler. 1950 de kapandı o fabrika. 16 yılda açtırsaydı devlet bi fabrika? Herşeyi kar garantili yaptırmayı biliyorlar ya. uçak yapın ben alırım, araba yapın kamuda kullanırım deseydi? Kim üretecekmiş!!? Ak partinin zenginleştirdiği asalaklar üretsin madem? Clkya halkı kar garantili satarken şart koşulsaydı yada çekselerdi kulaklarını?

talib

Kıdemli Üye
Devletimizin arkasındayız, ne olduğu belli olmayan adamların önünde yatanların, ondan rüşvet alanların değil.

Sen aileni devletin en güzel maaşlı yerlerine yerleştireceksin diye ben diye senin arkanda olayım. Feto kpss soruları çalacak diye ben niye senin arkanda olayım. En kıytırık memurun mercedes arabaya binecek diye ben niye senin arkanda durayım. Belediye başkanlarının otuz kırk lüks evi olacak diye ben niye senin arkanda olayım. Bunlar konusunda arkanda değilim diye de niye chp li suçu bucu olayım. Ben onlar güçlü iken de onlar ile değildim. Feto, Hocaefendi iken de değildim. Şimdi sen güçlüsün, her yere kendin adam yerleştirip, cebini dolduruyorsun, yalaka tiplere makamlar dağıtıyorsun diye senle mi olacağım zannediyorsun?

Evet ABD saldırısı var. Hep var olacak. Ama sen bu kadar güçsüz bırakmasa idin bizi, sen yalakalık siyasetini en makbul siyaset olarak görmese idin, şimdi ABD sadece bağırıp duruyor olurdu.

talib

Kıdemli Üye
Feto İslam'ı ifsad ederken hocaefendi deyip, hükümete karşı gelince feto dediniz!

ABD'yi Irak'ta, Afganistan'da, Suriye'de masum Müslümanları katlederken, bacılarımıza tecavüz ederken değil hükümetin ekonomisine darbe vurduğunda boykot ettiniz!

Ne zaman ölçümüz İslam, derdimiz Allah'ın rızası olacak!

Diyorlar sonra.

Hakperest

Kıdemli Üye
Feto İslam'ı ifsad ederken hocaefendi deyip, hükümete karşı gelince feto dediniz!

ABD'yi Irak'ta, Afganistan'da, Suriye'de masum Müslümanları katlederken, bacılarımıza tecavüz ederken değil hükümetin ekonomisine darbe vurduğunda boykot ettiniz!

Ne zaman ölçümüz İslam, derdimiz Allah'ın rızası olacak!

Diyorlar sonra.
Adımlarınız gücünüz nispetinde olmalı yoksa devrilirsiniz
Erken öten horozu keserler canım
Köprüden geçerken ayıya dayı diyeceksin
Zamanı gelince de inlerine gireceksin
Siyaseti bilmiyorsan en azından biliyor gibi yap

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bu kadar planlı olduğunu sanmıyorum
Malesef bugün öğrendim ki bu işi IMF yapıyormuş. Bu yüzden borç alan ülkelerin ne üretip ne üretemiyeceğine IMF karışıyor. Eğer bir ülke IMF'nin kontrolüne girmek istemiyorsa bunu bir şekilde buraya zorluyorlar. Vaziyet ortada malesef..

talib

Kıdemli Üye
Bunu sadece bir kesime hasretmeyin
Küreselleşmenin dini yozlaştırması her cenahta var
Diyanete son model aracı eleştiren şeyhler 4×4 jiplerden iniyorlar mı acaba
Eğri oturup doğru konuşalım

Menfaat putunu Rab edinip, hak olan tarikatları buna karşı tehlike olarak görenler ve bilmedikleri yerden sadece Rablerinin istedikleri gibi konuşanlar bilmiyorlar mı ki, siz ne deseniz de biz zaten olayın gerçek tarafını bilmekteyiz.

Sizin put olarak gördüğünüz isimler milletin parası ile zengin okurken, kamu kaynaklarını ölçüsüz biçimde kullanırken, bizim, fakirin şeyh dediği zat ise, aileden gelen zenginliğini dağıtmakta, kendisi ise ortalama bir arabaya binmektedir. İstediği her arabaya kendi helal kazancı ile binmek gücü var iken. Sizin putlarınız gayrı meşru nice evlere çöker iken, o mübarek bugün parayla almanın herkesin kârı olmayacağı, nice hatıralar saklayan denize nazır köşkünü sırf bir yerdeki hizmetler aksamasın diye satıp, tüm parasını vakfedip kendisi normal bir evde oturabilmektedir. İstersen kendi menfaat putunuz ile Allâh ın sadık kulunu kıyas etmeyin bilenlerin olduğu yerde! Gidin parti forumlarında tarikat cemaat düşmanlığı, ya bunlar büyük tehlike muhabbetini yapın durun. Rabbinize suriye ırak ı feda ettiniz, Türkiye yi de feda edin, ümmeti ABD ye teslim edin.