Yeni mesaj ve konulara limit geldi hoşgeldi

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli arkadaşlar

Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 3500+500 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir.

Bu özellik test aşamasında ilk etapta 3500 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür.

3500 Karakter örneği (boşluklar dahil)

Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değerli arkadaşlar Çok uzun alıntı konuların önüne geçmek amacı ile bugünden itibaren forumda her mesaj için 2000 karakter kısıtlaması getirdik. Forumlar özgün konuların tartışıldığı siteler olmalıdır ve alıntı mesajlar mümkün mertebe düzenlenip, özet halinde siteye eklenmelidir. Bu özellik test aşamasında ilk etapta 2000 karakter olarak düzenlendi. İhtiyaca cevap vermemesi halinde karakter sayısını biraz daha arttırmamız mümkündür. Değer

nefahtü

Kıdemli Üye
Hatta önümüzdeki aşaması kopyala yapıştır hiç olmasa , özetini çıkarsalar ve koysalar.

Özgün yazanlar, kendi yorumlarını yazanlar yada alıntıyı özetleyenler her zaman daha faydalı olmakta.

Kendi olsa yazılar, başkası başkası.

nefahtü

Kıdemli Üye
Sayın @Enes forumda bazı kararlar alınırken üyelere de sorulsa.Fazla şey mi istemiş oldum acaba?

Mesela kopyalamayı bakalım kaç üye istemiyor, tamamen kaldırılsa size bir zararı olur mu?

Ne harika olur o zaman ...

Söz hergün kendimi zorlayarak da olsa yazarım hem de bir sayfa.

Düşünsenize tüm forum yazar olmuş:)
kopyacılar da transfer olmuş:)

elbiss

Ordinaryus
İyi de güzel de Forumlar tartışma alanı ise ve böylesi önemli bir konuda o zaman alınacak kararlarıda forum halkına havarisine kararı almadan evvel bir tartışmaya sonrasında ise oylama sunsaydın :) daha iyi olabilirdi kanısındayım..

Tekil alınan bir karar yanlış anlama ama kusurumu bağışla lütfen senin yazdıklarının ötesinde özgürlük ve forum çeşitliliği anlamında ters düşüyor...

Tartışmadan Forum bereketini oylamadan sen çoktan kararı almış oluyorsun o zaman soran çok olur Forumlar Demokrasinin en yaygın ve etkin işlevsel olduğu alanlardır diye düşünüyorum :) Sormadan bizi es geçmeni şahsen yadrıgamadım desem yalan olur hepimiz bir yerde bir etkinlikte bir arada isek kararlarıda böylesi önemli bir konuda ortak alabilmeyi bence çok önceden aşabilmemiz gerekir diye düşünüyorum...

Forum Platformlarına hiç katıldın mı bilemem ama bu Form Platformları esasen realde kısa yazılmaz yada konuşulmaz aksine ne kadar uzun bir panel ve anlamlı bir konuşma şekli olursa bilgi ve fikir zenginliği anlamında daha fazla meyva verir....Meyvadan istifade edecek kişilerin seçimine kalmış bir durum....

Yani kişinin konu seçme yada seçmeme özgürlüğü vardır kendi tercihidir....uzun yazıları sevmeyen konuyu okumaz ve böylelikle o konu onun adına rahatsızlık vermez..Forum panelleride böyledir isteyen kişi istediği forum panelinin söyleşisine katılır istemediğine katılmaz...diye söylemek isterim..

belki genel toplum rahatsız değildir sormadan bilinmez değilmi güzel insan :)

Yanlış anlama ama benim sadece bir konumun içeriği 3500 karakteri rahat geçer ....(Her insan kopyala yapıştır yapmıyor)

Neyse hayırlısı olsun diyelim

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Kültürel çeşitlilik, Kültürel zenginlik ,Kültürel kalkınma bilgiyi ve içeriği yerinde en etkin şekilde verildiğinde sunumlarından okuyucusuna değerler kazandırır...

Değer kazanmak, Değer üretmek ve neticesinde yazanın tecrübe birikimlerinden istifade etmek her insanın ufkuna yaşam tarzına seküler hayatına bir çok yönden değişiklikler ve güzellikler katar...

Çeşitliliğin vermiş olduğu yaygınsallıklar zaman içerisinde bir demiri dövüyormuş gibi insanın ufkunu genişletir devamında ise insanın hayata bakış açısını yoğurur ve gelişen süreçlerde kişinin kendisini daha iyi tanımasını ve hayatına daha iyi yön vermesini sağlar...

Elbette bilginin içeriği devamında bilgiyi sunanın güvenirliliği devamında samimiyeti devamında tarafsızlığı devamında açıkgörüşlülüğü çok önemli konulardır....

Okuyucu kitlesinin seçtiği değerler verdiği maneviyatlar yazan kişide önem arzetmeside çok önemlidir...

Bugün sanal ortamlarda binlerce mecra siteler içerisinde bir çok yazı içerik olarak kendisini göstermekte olup içlerinde yararlı yada zararlı bünyeleride barındırmaktadır fakat okuyucunun seçebilmesi ve buna dönük eylem içerisinde olabilmeside okuyucu adına oldukça önemlidir...

Kişilerin vermiş olduğu yazıların değerlendirme aşamaları okuyucu kiltlelerine ulaşırken kopyala yapıştır seçenekleri zaten iyi bir okuyucuda belirgin halde gözükür...

Günümüz Türkiyesinde ne yazık ki okuma alışkanlığı oldukça zayıf olduğu gibi akabinde okumadan kazanılan zenginliği çeşitlendirebilmek ve bu çeşitlenmeyi farklılaştırıp ortaya öz değer bir kimlik sergileyebilmek oldukça zayıf fakat Forumların kültürel gelişim anlamında sunduğu değerler okuyucu kitlesinde oldukça önemlidir...

Hatırlıyorum çok önceden Felsefe sitesinde yazılar bir keresinde yazdığımda orada ki konuşma o kadar uzun uzamıştı ki birbirimize yazılar yazarken buradaki bir çok kişinin uzun yazıları okuyamacağını düşünüyorum ama orada biz birbirimize yazarken okuyarak cevapları iliştiriyorduk...

Devamı aşağıda..

elbiss

Ordinaryus
Yani yazdığım her satır kelime karşı tarafta okunduğunu rahatlıkla biliyordum çünkü gelen cevap harfi harfine okunan kelimeler üzerine oluyordu....Nasıl anlıyordun dersen bilerek yazılar içerisinde hatalar yapıyordum oda bana buradaki düşüncen yanlış diyordu...aslında bende biliyordum yanlış olduğunu sadece okunup okuduğuna göre cevap verip vermediğini test ediyordum...

Felesefe siteleri buradan çok farklıdır yeri geldiğinde çok ağırdır yeri geldiğinde çok fazla düşüncenizi çalıştırmak zorunda olursunuz bu tarz sitelerde karşı tarafa fikir dayatması yada kabullendirilmesi olmaz bu tarz sitelerde genel manasıyla sen fikrini düşünceni yazarsın oda yazar sonra yine sen yazarsın sonra yine o yazar amaç ortak noktada ortak fikirde olabildiğince YAKIN buluşabilmektir yani kendi fikrini çoğunluğa kabullendirmek ASLA değildir...

İşte Forum her nekadar PANEL lerdeki gibi real yaşamda olmasada burada ne kadar fazla bir üretim olursa buraya çekim buraya kazanım daha fazla olur...

Şunu unutmanı asla istemem...

Çok fazla kısıtlama çok fazla kaçırmana neden olur...

Burada her kazanım birer meyva ağaçları gibidir...elbette yazı ve içerikleri kötü amaçlı kullanıp çeşitlendirmek isteyenler olabilir bu tarz durumlarda elbette site forum kuralları işler ki o yüzden site forum kuralları vardır....

Kişinin bir yerden kopya alıp içerik yapıştırması aslında bana sorarsanız özgün bir durum değil kişi bence daha çok kendi özünden üretebilmelidir diye düşünüyorum çünkü esas fikir esas düşünce esas kavram bence kişinin kendi özgün iradesidir diye düşünüyorum....

Mesele 3500 karakter değil mesele Forum panellerinin daha etkin kullanılabilmesi daha üretken olabilmesi daha fazla çeşitlendirilebilmesi daha fazla katkıların teşvik edilebilmesidir diye düşünüyorum ama forum kuralları ve özgün kişilik haklarıda birer forum yasalarınca daha etkin elden geçirilmeli ve kurallara yeni kurallar bağlamında bağlanılmalıdır diye düşünüyorum...

Bir ülkede Çeşitlilik ne kadar fazla olursa ve bir ülkede Çalışkanlık ve Üretkenlik ne kadar fazla olursa o ülke BÜYÜMEYE VE GELİŞMEYE HIZLI BİR ŞEKİLDE devam eder....

Bazen en ufak ama çok faydalı bir fikir uzuuuuun yazılan bir yazının sadece 3 satırlık sırasında okunduğunda ulaşılır.....yani koca yazının içerisinde ki o 3 satırlık yazılar bir ülkenin çok önemli gelir kapısını dahi aralamış olabilir....

Yani bilginin nereden kimden nasıl ve ne şekilde ne türden geleceği paylaşım olmadan bilinmez....bu sorularda birer felsefik bakış açısına dönüktür...

Mesele kabulü istihamın ortaya sunduğu değer değildir Mesele gayri ihtiyacın nasıl ne şekilde ve ne vaziyette olabileceğinin ortak belirlenebilmesidir diye düşünüyorum...

2 parça özellikle yaptım Bilgi tek hanedir parçaya bölündüğünde ise o hazı ve heyecanı okuyucuya kaybettirir kayıp olan bir heyecan zamanla tam heyecansız hali üzere olur...okuyucu bazen bütün bir PORTREYE ulaşmak okumak ister Yazanda bütüncül şekilde okuyucuya hitap edecek şekilde yazar..

Yazıları yazan kişi yazıları nerede böleceğini biliyorsa bu yazıları bölme işini yapar yazıları yazan yazıları bölmeyi bilmiyorsa zamanla forumdan tecrübe yazılar ile görerek fikir ve düşünce sahibi olur....o yüzden forum alanları çeşitlilik ve farklısallık kazandırır diyorlar...

Alıntı yazılar ap ayrı konular demek isterim..

Bu benimde hoşuma gitmiyor ne varsa kişinin özünde olmalı diye düşünüyorum...AMA bazen tartışma panel ve söyleşi içinde ALINTI yazılar Başlangıç konuşma ve yazışma adına önem içeriyor ta bi..

Öyle..

ummuhan

Kıdemli Üye
İyi olmuş bu karar uzuuun alıntıları hiç de okumadım şimdiye dek :)
uzuuun yazıla satır satır okumadan da özetleyebiliyor insan şöylesine bir bakışla yani çok ta emin olmayın okunduğundan hele de satır satır okunduğundan derim :)

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli kardeşler @nefahtü @elbiss

Forum yöneticiliği yaşım geçen hesapladım 15 (10 yılı ihvan forumda geçti) Bugüne kadar bu tarz değişiklik konularında üyelere sormanın çözüm olmadığını hep yakinen yaşadım yanlış anlaşılmasın bu üyeyi küçük görme diye değil sadece çok farklı görüş ortaya çıkıyor ve yapmak istediğini yapsan bir türlü yapmasan bir türlü oluyor. Kimse alınmasın gücenmesin diye bu tarz değişiklikleri üyelere sormuyoruz. Ayrıca yaptığımız tüm değişiklikler zaten kullanıcı odaklı ve kullanılabilirliği arttırmaya yönelik.

Esasen bu karar zaten teknik bir karar ve yönetime de danışmadan teknik olarak tek başıma aldığım bir karar. Veritabanı dediğimiz şey milyonlarca tablodan oluşuyor. Bu tabloların içerikleri ne kadar uzun olursa o kadar sunucuyu yoruyor ve gelecek için yayını tehlikeye atıyor. Bizim 10 yıldır en az kayıpla yayın yapabilmemizin sebebi bu gibi kararları zamanında almaya çalışmak ile oldu.

Bir ikinci husus da çok uzun yazıları zaten kimse takip etmiyor. Okunma oranı çok düşük oluyor ve insanlar genellikle başlığa bakarak yorum yapıyor. Bu da ön yargıların artmasına neden oluyor.

Bir müddet sonra yazdıklarınızın daha iyi anlaşılabildiğini kendiniz de müşahede edersiniz. Konunun başında da dedim bu test uygulaması ve baktık ki forumu olumsuz yönde etkiliyor ve üyelerin ihtiyacına cevap vermiyor o zaman limiti biraz daha yukarı taşırız. Zaten şuan limit 4000 dir 3500 ilk limittir o aşıldığı durumda 500 karakter daha yazmanıza olanak sağlayacaktır.

elbiss

Ordinaryus
Değerli kardeşler @nefahtü @elbiss

Forum yöneticiliği yaşım geçen hesapladım 15 (10 yılı ihvan forumda geçti) Bugüne kadar bu tarz değişiklik konularında üyelere sormanın çözüm olmadığını hep yakinen yaşadım yanlış anlaşılmasın bu üyeyi küçük görme diye değil sadece çok farklı görüş ortaya çıkıyor ve yapmak istediğini yapsan bir türlü yapmasan bir türlü oluyor. Kimse alınmasın gücenmesin diye bu tarz değişiklikleri üyelere sormuyoruz. Ayrıca yaptığımız tüm değişiklikler zaten kullanıcı odaklı ve kullanılabilirliği arttırmaya yönelik.

Esasen bu karar zaten teknik bir karar ve yönetime de danışmadan teknik olarak tek başıma aldığım bir karar. Veritabanı dediğimiz şey milyonlarca tablodan oluşuyor. Bu tabloların içerikleri ne kadar uzun olursa o kadar sunucuyu yoruyor ve gelecek için yayını tehlikeye atıyor. Bizim 10 yıldır en az kayıpla yayın yapabilmemizin sebebi bu gibi kararları zamanında almaya çalışmak ile oldu.

Bir ikinci husus da çok uzun yazıları zaten kimse takip etmiyor. Okunma oranı çok düşük oluyor ve insanlar genellikle başlığa bakarak yorum yapıyor. Bu da ön yargıların artmasına neden oluyor.

Bir müddet sonra yazdıklarınızın daha iyi anlaşılabildiğini kendiniz de müşahede edersiniz. Konunun başında da dedim bu test uygulaması ve baktık ki forumu olumsuz yönde etkiliyor ve üyelerin ihtiyacına cevap vermiyor o zaman limiti biraz daha yukarı taşırız. Zaten şuan limit 4000 dir 3500 ilk limittir o aşıldığı durumda 500 karakter daha yazmanıza olanak sağlayacaktır.

Bahsi geçen yazılarında 3500 karakteri 2000 karaktere indirmeyi bireysel karar alıp bahsettiğinde aklıma şu geldi sim kart şirketleri(misal turkcell) internetten 1000 karaktere kadar mesaj yollama olanağı sağlıyor 1000 karakter in üzerine bir 1000 karakter daha eklendiğinde ortaya çok fazla bir VERİ akışı sağlıklı çıkabileceğini düşünmüyorum..

Mesela Karakter sayısını aza çektiğinde Sorun çözülecek gibi dursada aslında sorunu daha fazla büyütürsün ve SERVER ı daha fazla yorarsın daha fazla yüklemeye neden olursun ....Teknik detay bu akışla sağlıklı yürümez bence ta bi..sence nasıl bilemem..

şöyle örnek vermek isterim iznin olursa inşallah..

3500 den 2000 e inen karakter sayısı kopyala yapıştırın önüne geçemeyecektir(kaldı ki her kullanıcı kopyala yapıştır yapmıyor) aksine 6000 lik olan bir karakter yazım paylaşımı için 2000 de biten karakter sayısının devamını KULLANICI yazabilmek için bir yeni mesaj daha oluşturacak ve yine bir mesaj daha oluşturacak ortaya konu içerisinde 3 mesaj olacak ki bu konu içerisinde çok fazla kötü görüntü gösterecek....

Kaldı ki ard arda mesaj yapmak birer SPAM olacağı için kullanıcı yaklaşık 5 dk ara ile BÜTÜN bir konusu için mesaj FORWARD laması gerekecek(çünkü SPAM için özel kurallar vardır genelde böyledir bir başka kullanıcı hakkı olmaması adına genelde göz ardı edilir ama bazı siteler istisnadır kuralı harfiyen uygular buda doğru değil ama uygulayan olabiliyor) ki bu KULLANICI için bekleyeceği yaklaşık olarak 15 dk bir zaman dilimi olacak ki bu bekleme süresi iyi değil

elbiss

Ordinaryus
Var olan kural gayet iyidi...Bu kuralın oynama sebebi olması gerekir ki ÖZEL bir ihtiyaçtan ötürü o durumda oynanılır....Bu ÖZEL oynamanın SERVER yükünden ötürü olduğunu bahsettiğinde yazıların serverda pek bir ağırlığın olduğunu ilk kez senden duyuyorum....böyle bir ağırlık var ise ortaklaşa forumda maddi katılım sağlayalım SERVER in kapasitesini ağırlığını arttıralım önerisini sana öneri olarak sunabilirim ki ilk açılış desteği bizzati ben sağlarım...

Yazıların uzunluğu yada kısalığı kullanıcının sunacağı formata bağlıdır ....Format gereği her kullanıcı kısa yazmalı diye bir akış süreci olamaz...Yazılar çoğu zaman anlık oluyor bazen yazdığınızda ne kadar bir ürün ortaya çıkacağını bilemezsiniz özellikle kendi özünüzden geliyorsa ...

Kullanıcıların konuları seçme yazıları seçme okuma yada okumama gibi özgürlükleri vardır bu özgürlükler kullanıcıların bireysel hak ve hüvviyetleridir..o yüzden hiçbir yazan gel bu konuyu oku demez yada okunsun diye çaba sarfetmez...okuyan okur nasibini alan alır almayan almaz gibi..

2008 yılında ilk kez sanal alemde bulunduğumda sanal aleme girdiğim yıl olan 2008 mayıs ayından 5 ay sonra ilgili sitenin oyun dergisinde yazarlığa başladım devamında ise 2-3 yıl bu süreci sürdürdükten sonra oyun dergi editçrü oldum kısa bir dönem sürdürdükten sonra iş yoğunluğundan ötürü bıraktım ama kalan süreç içerisinde gönüllü olarak ilgili sitede gerek yabancılarla gereksede kendi üke etabımla sorunlarla ilgili gönüllük esasına dayalı insan ilişkileri anlamında aracı ve yardımcı olma hussisiyetlerinde oldum...

Belli dönemler içerisinde bazı sitelerde gönüllülük esası yine yardımcı görevlerde üstlendim...Bu aktiflik içerisinde bir çok farklı site yönetim organizasyonları içerisinde yer aldım....bu süre zarfları içerisinde senin kadar 10 yıllık bir periyot sürekliliğim yoktur belki ama yerli yabancı bir çok kişilerle olabildiğince diyaloğ kurup önerileri forward layıp siteyi daha iyi geliştirmeye katkı sağlamaya çalıştım karınca kadarıyla....

Bizlerin ekipler içerisinde aldığımız süreçlerde bizlere söylenilen aktiflik için kullanıcıların foruma yazı teşviki ve paylaşımı mutlaka sağlanılmalı forum için sorun ve diyaloğlar mutlaka en makul düzeyde kullanıcılar kaybedilmeden kazanılmalı diye...bunlar her yönetimin kendince değerleri işleyiş tarzlarıdır...

Sizlerin işleyiş tarzlarınızı bilemem fakat burası özgür düşünce platformuna göre özgür bir oylama tabi olabilmesi çok önemli...Sitenin takipliğinden ne kadar haberdarsın bilemem ama bir çok ülkede takiplik açısından oldukça iyi ALLAH daim etsin diyelim...

Maksadım seni yermek yada kararını kötülemek değil sakın yanlış anlama güzel insan ...amacım ülkenin profili güzel gösterilmesidir yani bazen oylamaları yapabileceğimiz devamında ANKET şeklinde kararlara uyum sağlayabileceğimiz bilinebilmesi bu aşama gösterilebilmesi özellikle rating i iyi bir site için ülke prestiji adına oldukça önemli...

elbiss

Ordinaryus
Bugün ANKET şeklinde oluşturulmuş bir OYLAMA ya her insan SAYGI duyar senin Yapman ANKET oluşturmandı ....Tartışma bir netice vermeyebilir belki ama ANKET netice verir...1 HAFTA SÜRECEK bir ANKET bir çok Güzellikleri beraberinde getirir....

Senin kararına SİTE nin kararıymış gibi saygı duyarım Burada yapılacak her etmenin Başımın üstünde yeri vardır rahatlıkla diyebilirim Çünkü Teknik bir gönüllü çalışan olarak Emeklerin o kadar var ki ne kadar Teşekkür Etsem azdır....

Teknik Detaylarla uğraşmak hiç kolay değil bunu gayet yakinen çalışan diğer sitedeki arkadaşlarımdan çok iyi bilirim....Bu siteye eklediğin her çalışmanı AYAKTA alkışlıyorum ...Yeniliği seven bir yapın var Gelişime açık özelliğinde var ama ufak bir hatanda var YAZI bir SANAT gibidir SANAT ise KÜLTÜREL bir açılımdır...

Eğer ortada bir sorun varsa bunu bilebilmek önemlidir...Ama Mütevazi olduğun için dile getirmediğine inanıyorum çünkü çalışkansın....çalışkanlığın sunduğun Yeniliklerle siteye kattıklarınla devamında ise site serverlarında ki sorunları gidermenle belli oluyor zaten....

Maksat seni suçlamak filan değil bu konuda kimsenin yanlış anlamasını istemem bana sorarsan 6000 gayet iyi ama illa 2000 diyorsan ANKET önerisini sana iletebilirim güzel insan...

Bugünlerin dünyası PAYLAŞIM dünyası Bugünlerin dünyası AKICILIĞIN HAT SAFHADA olduğu bir dünya....

Uzun yazı vss bunlar zor ve meşakatli işlerdir kimse durduk yere UZUN yazı yazmak istemez...Kimse uzun yazı yazacağım diye kalemini eline almaz....Yazılar anlık yazılır o an ortaya ne çıkarsa ÜRÜN o olur...

Kısıtlamalı bir durum söylediğim üzere konu içerisinde 3 tane fazla mesajı dogurur ki buda göze hoş gelmez...

Bu konu üzerine daha fazla birşey söylemek istemiyorum söylediğim üzere her kararına saygım sonsuz çünkü EMEK nedemek olduğunu bizzati yaşayıp aynı site içerisinde 5 farklı yönetimlerde görev aldığım için gayet iyi bilen biriyim o yüzden canım güzel kardeşim Hayırlısı neyse o olsun demek düşer bize...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus
Parça parça 4 mesaj sence bir bütün adına hiç hoş bile gözükmüyor bu açılacak konu bütünlüğünü bozacağı gibi ortaya göze hiç hoş gözükmeyen durumda sergiliyor olacak....

Benim önceden açtığım konuları ve yeni açacağım daha uzun konuları düşünüyorumda eğer her seferinde bu kadar parçalı yazılar yazacaksam burası bana göre değil abi (Ben yazıları yazarken yeterince yoruluyorum birde ekstra uğraşmaya zaman harcamak istemiyorum şahsi görüşüm) Süreç bu şekilde olacaksa kader der buradan ayrılırım kendime bir mesken ben bulurum :) maksat yazıların burada olması benim için hem anlamlı hemde buraya özel paylaşımlar katkı sağlıyor diye düşünüyorum..

Bütün yazılar yazılması gerektiğinde bütün yazılır parça yazılar yazılması gerektiğinde parça yazılır yazıların esasını yada boyutunu ben yada bir başkası belirlemez...bu ANLIK bir paylaşımdır önemli olan Yazıların uzunluğu değil PAYLAŞIMIN içeriğidir diye düşünüyorum neyse benden yana bu kadar sana dair söz hakkı vardır ama geri cevap yazmayı düşünmüyorum Sağlık olsun diyelim güzel insan...

Öyle.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Birincisi 4 bin karakter sınırı çok az, tamam sınırsız olmasın ama bu kadar az da olmasın, bu sayı daha makul bir seviyeye çıkarılmalı.

İkincisi bu karardan sanırım en çok etkilenecek olan benim, malum günlük hazırlıyorum ve günlükte de 15-20 civarında haber yorumluyorum.

İki gündür günlüğü iki parça halinde göndermek zorunda kalıyorum.

Yani: Sınırlama getirmek çare değil, iki parça halinde, üç parça halinde gönderir üye göndereceği şeyi.

Takdir sizin ama yeniden değerlendirin bu durumu.

Kolay gelsin.

kilicarslan

Kıdemli Üye
çok iyi bir uygulama.. copy pasten gına gelmişti.

Enes

İhvan Forum Üye
karakter limiti 8000 olarak güncellendi.

Enes

İhvan Forum Üye
karakter limiti 8000 olarak güncellendi.

Son karar bu limiti 16000 karakter yaptık. bundan başka da pazarlık kabul etmem :)

şaka bir yana uygulama elimizde patladı. genel istek üzere eski düzen devam ediyor.

16000 karakterlik konular açabilirsiniz

ömerusta

Kıdemli Üye
en doğrusu bu olmuş ben kitap yazmayı düşünüyordum şu anda elimde yüz sayfa var inceliyor düzeltiyor vede yayına hazır hale getiriyorum kışın bu formda yayınlayacağım
islam seli formda fatiha ile kırk gün diye
kırk gün fatihayı okumuş anlamaya vede anlatmaya çalışmıştım
bu formdada türkiyede islam anlayışı bölgelere göre diye bir yazı dizisi olacak inşaALLAH c.c.