Yüce Allah'tan mesaj var!

AlpBilge

Yasaklı
İbrahim'de ve onunla beraber olanlarda sizin için çok güzel bir örnek vardır. Hani onlar kendi kavimlerine şöyle demişlerdi: Biz sizden ve Allah'ın dışındaki kulluk ettiklerinizden uzağız. Sizi inkar ediyoruz. Siz tek olan Allah'a iman edinceye kadar sizinle bizim aramızda sürekli düşmanlık ve nefret olacaktır..." (Mumtehine 4)

Evet yuce Allah dan mesaj var ve o mesaj Cebrail vastasi ile Peygambere gelmisdir .O da butun ummete anlatmsdir. Peygamberi devreden cikartma anlasildimi

AlpBilge

Yasaklı
"Elleriyle kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için "Bu Allah katındandır" diyenlere yazıklar olsun. Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların ve kazandıklarından ötürü vay haline onların." (Bakara 79)

"Onlardan bir zümre vardır, aslında Kitap´tan olmayan bir şeyi siz Kitap'tan sanasınız diye dillerini Kitap'la eğip bükerler. O, Allah katından olmadığı halde, "Bu Allah katındandır" derler. Bilip durdukları halde Allah hakkında yalan söylüyorlar." (Âli İmran 78)

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
"Elleriyle kitap yazıp sonra onu az bir bedel karşılığında satmak için "Bu Allah katındandır" diyenlere yazıklar olsun. Elleriyle yazdıklarından ötürü vay haline onların ve kazandıklarından ötürü vay haline onların." (Bakara 79)

"Onlardan bir zümre vardır, aslında Kitap´tan olmayan bir şeyi siz Kitap'tan sanasınız diye dillerini Kitap'la eğip bükerler. O, Allah katından olmadığı halde, "Bu Allah katındandır" derler. Bilip durdukları halde Allah hakkında yalan söylüyorlar." (Âli İmran 78)

Bu ayetlerin muhatabı belli ve gayet açık...

Arkadaş sanırım bu ayetleri tertemiz müslümanlara paketliyor... Çünkü arkadaş onları ayetlerin muhatabı gibi algılıyor...

Batıl kafadan "hak" ikame edilir mi elbet edilmez, şekilde görüldüğü gibi...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Onlara "Allah'ın indirdiğine uyun" dendiğinde, onlar "Biz atalarımızdan ne gördüysek ona uyarız" dediler. Peki, ya şeytan onları alevli ateş azabına çağırıyorsa (Lokman 21)

Onlar bir kötülük işlediklerinde 'Biz atalarımızdan böyle gördük, böyle yapmamızı emreden Allah'tır' derler. Onlara de ki; Allah kötülük işlemeyi emretmez. Allah adına bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?(Araf 28)

Allah'ı bir yana bırakarak taptığınız düzmece ilahlar, ya sizin ya da atalarınızın taktığı birtakım boş, içeriksiz adlardan başka bir şey değildirler. Allah onlara hiçbir kuvvet vermemiştir. Egemenlik sadece Allah'ın tekelindedir. O yalnızca kendisine kulluk etmenizi emretmiştir. Dosdoğru din işte budur. Fakat insanların çoğu bu gerçeği bilmiyor. (Yusuf 40)

Bu ayetlerde de muhatap bellidir... Arkadaşın bu ayetlerle düşündüğü muhatabın hiçbiri Allah'ın dediğinden uzak değildir lakin arkadaşın düşüncesi hiç böyle değildir...

Dedim ya, batıl kafadan "hak" çıkmaz..!!!

AlpBilge

Yasaklı
Muhakkak ki kafirleri uyarsan da, uyarmasan da onlar için aynıdır. Onlar inanmazlar. (Bakara 6)

Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözlerinin üzerinde bir perde vardır. Ve onlar için büyük bir azap vardır. (Bakara 7)

AlpBilge

Yasaklı
"Onlar Allah'ı bırakıp, alimlerini (din adamlarını) rahiplerini ve Meryem'in oğlu Mesih'i Rabler edindiler. Oysa kendilerine tek olan Allah'tan başkasına kulluk etmemeleri emredilmişti. O'ndan başka ilah yoktur. O, onların şirk koştuklarından münezzehtir." (Tevbe 31)

De ki: "Ey Ehli kitap. Sizin ve bizim aramızda şu ortak ilkeye gelin: Allah'tan başkasına kulluk etmeyelim, O'na hiçbir şeyi şirk koşmayalım. Allah'ı bırakıp da birbirimizi Rabler edinmeyelim. Eğer yüz çevirirlerse şöyle söyle: "Tanık olun, biz müslümanlarız/Allah'a teslim olanlarız." (Ali İmran 64)

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
eşhedü (ŞAHİTDİM) en (BEN) laa (YOK HAYIR İNANMIYORUM) ilahe (HERHAGİBİR İLAHA KİTABA),,,, bunoktada kalp bonboş insanda kafirdir hak batıl ne varsa rededer ,,,, illallah (İLLA ALLAH HARİÇ) ,,,,BİR OLAN TEK OLAN HARİÇ,,,veeşhedü (YİNE ŞAHİDİMKİ) enne (BEN) muhammeden (MUHAMMEY ALEYSELAM) abduhu ( O TEK VE BİR OLAN İLAHIN KULU) ,,,benimde kabulettigim ilahın kulu,,, ve resuluhu ( O KABUL EDİP MABUT EDİNDİGİM İLAHIN RESÜLÜ VE PEYGAMBERİDİR),,,,,,dil ile ikrar kalp ile tastik kelimeyi şahadetin iki farzıdır ALLAH cc KALBE BAKIYO KELİMEYİ ŞAHADETİ GETİRİRKE YUKARDA VERİLEN MANA İDRAK EDİLİP KALBE HAKİM OLMASI GEREKEN ALLAH cc BAKTIGINDA KALPTE VAR OLMASI GEREKEN MANADIR.

AlpBilge

Yasaklı
"Ve Resul dedi ki: Ey Rabbim, gerçekten benim kavmim bu Kur'an'ı terkedilmiş/dışlanmış bir halde bıraktılar." (Furkan 30)

spesifik

آزادی قید و بند
8,9. İnsanlardan öylesi de vardır ki, bir ilmi, bir yol göstericisi, aydınlatıcı bir kitabı olmadığı hâlde kibirlenerek insanları Allah’ın yolundan saptırmak için, Allah hakkında tartışmaya kalkar. Ona dünyada bir rezillik vardır. Ona kıyamet gününde de yangın azabını tattıracağız.

Hac 8-9

AlpBilge

Yasaklı
"Onları hidayete erdirmek sana düşmez. Allah dilediğini hidayete erdirir..." (Bakara 272)

"Gerçek şu ki sen sevdiğini hidayete erdiremezsin. Ancak Allah dilediğini hidayete erdirir..." (Kasas 56)

spesifik

آزادی قید و بند
Onlar ki, ne zaman Allah'tan söz edilse kalpleri saygı ve sakınmayla titrer; (onlar ki) başlarına gelen her türlü darlığa, sıkıntıya göğüs gererler; salatta devamlı ve duyarlıdırlar; ve kendilerine verdiğimiz rızıktan başkalarına da harcarlar.

Hac 35

AlpBilge

Yasaklı
"Allah: "Ey Meryem'in oğlu İsa, insanlara "beni ve annemi Allah'ı bırakarak iki ilah edinin" diye sen mi söyledin?" dediğinde: "Seni tenzih ederim, hakkım olmayan bir sözü söylemek bana yakışmaz. Eğer bunu söylemiş olsaydım mutlaka sen onu bilirdin. Sen bende olanı bilirsin ama ben sende olanı bilmem. Gerçekten görünmeyenleri (gaybı) bilen sensin." (Maide 116)

"Ben onlara sadece bana emrettiğini, yani "benim ve sizin Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz" dedim. Aralarında bulunduğum sürece onların üzerinde gözetleyici oldum. Fakat sen benim canımı alınca (öldürünce) onların tek gözetleyicisi sen oldun. Her şeyin şahidi sensin." (Maide 117)

adams77

Kanalizasyoncu
Okumanız gereken 6236 mesajınız var.

AlpBilge

Yasaklı
"Ey iman edenler! Hamr (Aklı örten/zihnî melekelerin doğru çalışmasını engelleyen içkiler) Meysir (Kumar oyunları) Ensab (Dikilen taşlar/anıtlar/anıt mezarlar/kutsallık yüklenen yatırlar) Ezlam (Falcılık/ şans oyunları/gelecekten haber verdiğini iddia eden kartlar/medyumculuk) şeytan işi pisliklerdir. O halde bunlardan kaçın/uzaklaşın ki kurtuluşa eresiniz." (Maide 90)

Verda

Gales
Rabbin meleklere 'Ben yeryüzünde bir halife var edeceğim' demişti; melekler, 'Orada bozgunculuk yapacak, kanlar akıtacak birini mi var edeceksin? Oysa biz Seni överek yüceltiyor ve Seni devamlı takdis ediyoruz' dediler; Allah 'Ben şüphesiz sizin bilmediklerinizi bilirim' dedi.

(Bakara/30)

ihvanistanbul

AkhenAton
De ki: Eğer siz ALLAH’ı seviyorsanız bana uyun ki, ALLAH da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. ALLAH bağışlayandır, esirgeyendir.”

Âl-i İmran 31

ihvanistanbul

AkhenAton
“Onlara ‘ALLAH’ın indirdiğine ve Rasule gelin’ denildiği vakit münafıkların senden iyice uzaklaştıklarını görürsün.”

Nisâ 61

kübranur

Paylaşımcı
Allah, sizden iman eden ve doğruları yapanlara, kendilerinden öncekileri hükümran kıldığı gibi, onları da yeryüzüne halifeler kılacağını vaat etmiştir. Kendileri için hoşnut olduğu dinlerini güçlendirecek, korkularını güvene çevirecektir. Çünkü onlar yalnız bana kulluk ederler, bana hiçbir şeyi şirk koşmazlar. Bundan sonra kim küfrederse, işte onlar, fasık olanlardır.(nur suresi 55.ayet)

AlpBilge

Yasaklı
Allah tarafından kendisine kitap, sağlam muhakeme ve peygamberlik görevi verilen bir insanın diğer insanlara "Allah'la birlikte bana da kulluk edin" demesinin imkanı yoktur. Aksine "Öğrendiğiniz ve öğrettiğiniz kitabın gerektirdiği gibi kendinizi Rabbe adayan kullar olun" demesi gerekir. (Ali İmran 79)

Size melekleri ve peygamberleri Rabler edinmenizi de emretmez. Siz müslüman olduktan sonra size kafirliği emreder mi hiç? (Ali İmran 80)