Yüce Allah'tan mesaj var!

ihvanistanbul

AkhenAton
“ALLAH’a ve Rasule iman ettik ve itaat ettik’ diyorlar, sonra da içlerinden bir grup yüz çeviriyor. Bunlar iman etmiş değillerdir.”

Nur 47

AlpBilge

Yasaklı
“İnkar edenler “Rabbinden Muhammed'e bir mucize indirilmeli değil miydi?” derler. Sen sadece bir uyarıcısın ve her toplumun bir yol göstereni vardır.” (Rad 7)

“İnkarcılar “Ona Rabbinden mucizeler indirilmesi gerekmez miydi?” derler. De ki “Mucizeler yalnızca Rabbimin katındadır. Ben ise sadece apaçık bir uyarıcıyım.” (Ankebut 50)

"Şimdi kendilerine bir mucize gösterilmesi halinde bu vahye iman edeceklerine dair var güçleriyle yeminler ediyorlar. De ki: Mucizeler sadece Allah'ın katındadır. Ve farkında değil misiniz ki, onlara bir mucize gelmiş olsaydı bile yine de inanmazlardı. (Enam 109)

"Bizim mucizeler göndermemizi engelleyen husus, öncekilerin onları (ayetlerimizi) yalanlamış olmalarıdır..." (İsra 59)

ihvanistanbul

AkhenAton
“Biz, Rasullerimizden hiç birini, ancak ALLAH’ın izniyle kendisine itaat edilmesinden başka bir şeyle göndermedik.”

Nisâ 64

ihvanistanbul

AkhenAton
“Hayır, Rabbine and olsun ki, onlar aralarında çekiştikleri şeylerde seni hakem yapıp sonra da verdiğin hükümden nefislerinde hiçbir darlık duymadan tam bir teslimiyetle boyun eğmedikçe iman etmiş olmazlar.”

Nisâ 65

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
“Hayır, Rabbine and olsun ki, onlar aralarında çekiştikleri şeylerde seni hakem yapıp sonra da verdiğin hükümden nefislerinde hiçbir darlık duymadan tam bir teslimiyetle boyun eğmedikçe iman etmiş olmazlar.”

Nisâ 65
Müthiş bir ayet.. Resulullah'ın hakemliği!.. Demek ki Allah, insanların hakemliğini Allah'a ortak koşmak olarak ele almıyor. İşte hariciler bu ayetin hikmetini anlamadılar. Kendi nefislerinin tuzağına düştüler ve Kur'an hakemliği kılıfı altında kendi arzularını kabul ettirme yoluna gittiler. Hariciler ''Kur'an hakem olsun'' dediklerinde Hz. Ali'nin verdiği cevap müthiştir. Mübarek demiş ki: Söz doğru lakin nieytleri batıldır...

Allah kelamını kullanarak insanları aldatanlara lanet olsun..

Allah kelamı üzerinden insanları aldatmak diye bir şey olamaz demek insanı küfre düşürür biliyor musun? Çünkü bizzat ayet var bu konuda.. Allah bizim başımızı boş bırakmamış abi.. Kur'an indi her şey düzeldi diye bir şey yok. Yok öyle üç kuruşa beş köfte.. Akletmeyenin işi vallahi zor..

çelebiler

Kıdemli Üye
Müthiş bir ayet.. Resulullah'ın hakemliği!.. Demek ki Allah, insanların hakemliğini Allah'a ortak koşmak olarak ele almıyor. İşte hariciler bu ayetin hikmetini anlamadılar. Kendi nefislerinin tuzağına düştüler ve Kur'an hakemliği kılıfı altında kendi arzularını kabul ettirme yoluna gittiler. Hariciler ''Kur'an hakem olsun'' dediklerinde Hz. Ali'nin verdiği cevap müthiştir. Mübarek demiş ki: Söz doğru lakin nieytleri batıldır...

Allah kelamını kullanarak insanları aldatanlara lanet olsun..

Allah kelamı üzerinden insanları aldatmak diye bir şey olamaz demek insanı küfre düşürür biliyor musun? Çünkü bizzat ayet var bu konuda.. Allah bizim başımızı boş bırakmamış abi.. Kur'an indi her şey düzeldi diye bir şey yok. Yok öyle üç kuruşa beş köfte.. Akletmeyenin işi vallahi zor..
Buyur dost bu da Allah'ın ayeti.

İçinde Allah´ın hükmü bulunan Tevrat yanlarında iken, nasıl oluyor da senin hakemliğine baş vuruyorlar? Daha sonra da verilen hükümden yüz çeviriyorlar. Bunlar inanan kişiler değillerdir. (Mâide 5:43)

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çelebiler

Kıdemli Üye
Anlıyor musun Resulün hakemliği nasıl oluyor?
Akledebiliyor musun?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Anlıyor musun Resulün hakemliği nasıl oluyor?
Akledebiliyor musun?

Lütfen izah edebilir misin?

Allah'ın hükümlerine zıt bir hüküm hakkında böyle bir şeyi savunacağım izlenimine nasıl uşaltın, onu merak ettim doğrusu?

çelebiler

Kıdemli Üye
Lütfen izah edebilir misin?

Allah'ın hükümlerine zıt bir hüküm hakkında böyle bir şeyi savunacağım izlenimine nasıl uşaltın, onu merak ettim doğrusu?

Edemem ne sorduğunu anlamadım ki.
"Allah'ın hükümlerine zıt hüküm " nedir?
Neyi savunacağın izlenimi ulaşmışım onu da anlamadım.

Yukarıdaki sözlerinden Resulün hakemliğinin ne olduğunu yanlış anladığın izlenimine ulaştım.Bahsettiğin bu mudur?

Nereden çıkardın haricileri,Ali'yi doğruluğundan emin olmadığın rivayetlerle,doğruluğundan emin olduğumuz Allah'ın ayetlerini nasıl açıklayabildiğini düşünüyorsun?

İki ayeti karşılaştırdığında Resulün hakemliğinin Kuran olduğu açık değil mi?

spesifik

آزادی قید و بند
Onların çoğu sadece zanla, tahminle karar verdikleri şeylere uyarlar. Halbuki zan, hiçbir şekilde hakkın, Allah'tan gelen vahyin, ilmin yerini tutmaz. Allah onların sergilemeye devam ettikleri davranışlarını biliyor.

Yunus 36

spesifik

آزادی قید و بند
İşte siz (mü'minler) böylesiniz, siz onları seversiniz ve onlar sizi sevmezler ve siz kitabın tamamına îmân edersiniz. Ve sizinle karşılaşınca “Biz îmân ettik.” dediler, yalnız kaldıkları zaman, size karşı öfkelerinden parmak uçlarını ısırdılar. De ki: “Öfkenizden ölün.” Muhakkak ki Allah, sinelerde olanı en iyi bilendir.

3-119

spesifik

آزادی قید و بند
Şimdi sen onları gördüğünde dış görüntüleri hoşuna gider. Söz söylerlerse, sözleri yaldızlı ve etkileyici oluşundan söylediklerini dinlemek istersin. Sanki onlar ruhsuz kalıplar, akılsız bedenler gibi duvara dayandırılmış kütüklere benzerler, korkaklık ve içlerindeki hainlikleri sebebiyle duydukları her haykırışı, sesi, gürültüyü kendilerine yönelik sanırlar. Onlar müslüman görünseler de, hem sana hem mü'minlere tam anlamıyla düşmandırlar. Onlardan sakın, Allah onların belalarını versin, doğru yoldan sapıklığa nasıl da döndürülüyorlar.

Munafıkun süresi

ŞehbaL

Kıdemli Üye
images

spesifik

آزادی قید و بند
Sana saldırmazlık ayında savaşmanın hükmünü soruyorlar. De ki: "O ayda savaşmak büyük bir hatadır. Fakat Allah'ın yolundan insanları çevirmek, O'nu ve Mescid-i Haram'ın hürmetini inkar etmek, oranın sakinlerini oradan sürüp çıkarmak Allah katında daha büyük bir cürümdür. Fakat inanca yönelik baskı ve zulüm, adam öldürmekten daha beterdir." Eğer düşmanlarınızın gücü yeterse, sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmayı sürdürürler. Sizden her kim dininden döner ve kafir olduğu halde ölürse, onun bütün yapıp-ettiği ameller dünyada da ahirette de boşa gitmiştir. Onlar ateşe mahkumdurlar, onlar orada kalıcıdırlar.

2-217

spesifik

آزادی قید و بند
İnkâr edenler müstesna, hiç kimse Allah'ın âyetleri hakkında tartışmaz. Onların şehirlerde (rahatlıkla) gezip dolaşması seni aldatmasın.

Mümin 4

spesifik

آزادی قید و بند
Asra yemin olsun ki, muhakkak insan (ömrünü yalnız geçici dünya isteklerine kavuşmak için harcadığından) büyük bir (zarar ve) ziyandadır. Ancak iman edenlerle, Salih (iyi işler) amel yapanlar, birbirlerine hakkı, (inanılması ve yapılması lazım olan şeyleri ve ibadetleri yapmak, günahlardan sakınmak hususunda) sabrı tavsiye edenler böyle değil (onlar zararda ve ziyanda değildirler). (Ayet: 1-3)

AlpBilge

Yasaklı
"De ki: Ben size 'Allah'ın hazineleri bana aittir' demiyorum. Ben gaybı da bilmiyorum. Size 'Ben bir meleğim' demiyorum. Ben sadece bana vahy edilene (Kur'an'a) uyarım. De ki: "Hiç görmeyenle gören bir olur mu? Siz hiç düşünmez misiniz?" (Enam 50)

De ki: "Allah'ın dilediği dışında benim kendime bile zarar ya da fayda vermeye gücüm yetmez. Her ümmetin belirli bir eceli vardır. Onların ecelleri gelince, artık ne bir saat ertelenebilirler, ne öne alınabilirler." (Yunus 49)

"De ki: 'Ben peygamberlerin ilki değilim. Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Sadece bana vahy olunana uyuyorum ve ben apaçık bir uyarıcıdan başkası değilim." (Ahkaf 9)

"De ki: “Ben sadece sizin gibi bir insanım. Fakat bana ilâhınızın yalnızca bir tek ilâh olduğu vahyediliyor. Artık O’na yönelin ve O’ndan bağışlanma dileyin. Allah'a şirk koşanlara yazıklar olsun. (Fussilet 6)

spesifik

آزادی قید و بند
14- O adam, Allah'ın kendini gördüğünü hiç bilmiyor mu?
15-16 - Hayır, hayır! Eğer o, bu davranışından vazgeçmezse, and olsun ki biz, onu perçeminden, o günahkâr ve yalancı perçeminden tutup cehenneme sürükleriz.
17- O zaman o taraftarlarını yardıma çağırsın.
18- Biz de Zebanileri çağıracağız.
19- Hayır, sakın onu dinleme de, secde et ve yaklaş!

Alak Süresi

müttaki

Profesör
O, rüzgârları rahmetinin önünde müjde olarak gönderendir. Nihayet rüzgârlar ağır bulutları yüklendiği vakit, onları ölü bir belde(yi diriltmek) için sevk ederiz de oraya suyu indiririz. Derken onunla türlü türlü meyveleri çıkarırız. İşte ölüleri de öyle çıkaracağız. Ola ki ibretle düşünürsünüz. araf57

...