Zikir Nedir? Tevhid Nedir?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Slide15.jpg

Ne altı ne dokuz vav harfi bu ...

Kuran nakildir. Mütevatir nakil..
Burhani bilgidir..

019.JPG

Bakınız, bu "Vav" harfi hiç dokuz'a veya altı'ya benziyor mu?.Kuantum tekniği bunu 9 veya 6 göstermeye gücü yeter mi?Kuantum tekniği, bir şeye odaklanmak ve devamlı onu tahayyül etmektir.Neticede ruh ve aklı buna göre yönlendirmektir.

"Vav" harfine biz yönlendik.Buna göre Rabbimize boyun eğdik "Elif" gibi de zalimlerin karşısında dik durmaya odaklandık....

adams77

Kanalizasyoncu
اِنَّـن۪ٓي اَنَا اللّٰهُ لَٓا اِلٰهَ اِلَّٓا اَنَا۬ فَاعْبُدْن۪يۙ وَاَقِمِ الصَّلٰوةَ لِذِكْر۪ي

İnnenî ena(A)llâhu lâ ilâhe illâ enâ fa’budnî veekimi-ssalâte liżikrî

'Gerçekten Ben, Ben Allah'ım, Ben'den başka ilah yoktur; şu halde Bana ibadet et ve beni zikretmek için dosdoğru namaz kıl.'

اَلَمْ تَرَ اَنَّ اللّٰهَ يُسَبِّـحُ لَهُ مَنْ فِي السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضِ وَالطَّيْرُ صَٓافَّاتٍۜ كُلٌّ قَدْ عَلِمَ صَلَاتَهُ وَتَسْب۪يحَهُۜ وَاللّٰهُ عَل۪يمٌ بِمَا يَفْعَلُونَ

Elem tera enna(A)llâhe yusebbihu lehu men fî-ssemâvâti vel-ardi ve-ttayru sâffât(in)(s) kullun kad ‘alime salâtehu vetesbîhah(u)(k) va(A)llâhu ‘alîmun bimâ yef’alûn(e)

Görmedin mi ki, göklerde ve yerde olanlar ve dizi dizi uçan kuşlar, gerçekten Allah'ı tesbih etmektedir. Her biri, kendi salatını ve tesbihini şüphesiz bilmiştir. Allah onların işlediklerini bilendir.

adams77

Kanalizasyoncu
Kuran nakildir. Mütevatir nakil..
Burhani bilgidir..

Hayır kesinlikle hayır ona bir insan eli değemez.
Kuran 'ı insanlar nakil edemez.
Kuran senin dilinde senin yazdığı karakterlerden oluşan bir kitap değildir.

Evrene bak kainata bak bunların hep bir bütün
güneş doğar ve batar
gece olur gündüz olur
her varlığın üzerinde bilgi yüklenmiştir bizler bu varlıkların üzerindeki bilgileri okuyarak bilinçleniyoruz genişiyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz. Yıkılmayan değiştirilemeyen bilgiler bu varlıkların üzerinde zikir ile günümüze kadar ulaştı ve bizden sonrada ulaşmaya devam edecek çünkü hiç bir varlığın yaratılışı değiştirmeye gücü yetmez bırak bütün evren bir araya gelse bir toz tanesini bile yaratamaz?

Biz bir kitabın içindeyiz ve bu kitabı bizler nakil etmiyoruz sadece ve sadece okuyoruz okuduğumuz bu bilgileri bizim gibi okumak ile sorumlu kardeşlerimiz ile paylaşıyoruz. Her yaratılmış varlık birer kitaptır ve bu kitaplardan ulaştığımız doğrular bizi kuran 'a götürüyor.

Bismillâhirrahmânirrahîm.
1. Yaratan Rabbinin adıyla oku.
2. O, insanı bir alak'tan yarattı.
3. Oku, Rabbin en büyük kerem sahibidir;
4. Ki O, kalemle (yazmayı) öğretendir.
5. İnsana bilmediğini öğretti.
6. Hayır; gerçekten insan, azar.
7. Kendini müstağni gördüğünden.
8. Şüphesiz, dönüş yalnızca Rabbinedir.
9. Engellemekte olanı gördün mü?
10. Namaz kıldığı zaman bir kulu.
11. Gördün mü? Ya o (kul) doğru yol üzerinde ise,
12. Ya da takvayı emrettiyse.
13. Gördün mü? Ya (bu engellemek isteyen) yalanlıyor ve yüz çeviriyor ise,
14. O, Allah'ın gördüğünü bilmiyor mu?
15. Hayır; eğer o, (bu tutumuna) bir son vermeyecek olursa, andolsun, onu alnından (perçeminden) tutup sürükleyeceğiz;
16. O yalancı, günahkar alnından.
17. O zaman da meclisini (yakın çevresini ve yandaşlarını) çağırsın.
18. Biz de zebanileri çağıracağız.
19. Hayır; ona boyun eğme, (Rabbine) secde et ve yakınlaş.

adams77

Kanalizasyoncu
İlk insan 'ı düşün acaba bilgiyi kimden nakil aldı? Dünya 'ya yeni gelmiş bir bebeği düşün bilgiyi nereden alıyor?

adams77

Kanalizasyoncu
Şunuda unutmadan ilave edeyim şuanki nakiller ve eğitim öğretim sistemi kişilerin mevcut sistemlerine eleman yetiştirmek üzere kurulu ne kadar çok eleman o kadar büyük güç demektir.

Şablon bir eğitim var üretmeye ve gelişmeye dayalı değil mevcut dünya düzeninin ihtiyacına dayalı ürün yetiştirir gibi tüketecek ve işleri döndürecek eleman yetiştiriliyor.

Millet bu sisteme teslim olmuş azıcık zaman bulursa zikir yapmak istiyor lakin zikir yapması gereken alanı terk ediyor mevcut düzenin sunduğu alanı kullanıyor zaten bu sistem etkisiz alanı bıraktığı için yapılan zikrin bir etkisi olmuyor.

adams77

Kanalizasyoncu
ZİKİRMATİK
İlçemdeki bir kırtasiyecinin camında "zikirmatik geldi" yazısını görünce....
Dervişin biri elinde tesbih, zikir çeke çeke giderken, kolunda içi elma dolu sepetle giden bir kadına;
--Bu elmaları kime götürüyorsun?diye sorar.
--Şu karşıda, bahçede çalışan kocama götürüyorum der,
--Saydın mı kaç elma götürüyorsun?
--Be adam der.İnsan hiç sevdiği kişiye götürdüğü elmaları sayar mı?
Derviş donar kalır, elindeki tesbihin ipini koparır atar.
Demem o ki;
Önemli olan, her iş ve davranışımızda Allah'ı hatırlamak ,her daim O'nun adına hareket etmektir.Yoksa kuru kuruya zikir çeksen ne olur?
Ayrıca bilmem şu kadar zikir,bilmem şu kadar salavat,bilmem şu kadar salat-ı tefriciye,bilmem şu kadar yasin...Bunların hepsi, müslümanları uyuşturmak için sonradan uydurulmuş şeylerdir.

adams77

Kanalizasyoncu
@DostunDostu

bu bilim adamları hangi kitabı okuyarak icat gerçekleştiriyorlar?

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
zaten bütün kitaplar bu şekilde yazılmış değil mi?
kitaplar yok, kitap var.. Her şey tevhid olduktan sonra sadece hakikat ve yalan var..

Yalanı ''la ilahe'' der kabul(!) edersin, hakikati ''illallah'' der kabul edersin.

adams77

Kanalizasyoncu
kitaplar yok, kitap var..

Tevhid için birlik gerekir hangi kitaplar birlik edecek ki tevhidi oluşturacak?

atomlar bile tevhid etmiyor mu? bütün zerre tevhid etmiyor mu bütünü oluşturuyor?

Vahdet-i vucudu anlamak için yapısını anlaman gerek nasıl çalıştığı nasıl oluştuğunu görmen gerek bunuda senin için yaratılmış gördüğün hissettiğin varlığı okuyarak yapabilirsin.

Dostum birgün olsun şu bildiklerini bir kenara bırak saf su gibi ol kabını yeniden doldurmak için tekrar bir göz at şu aleme nasıl olur.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Tevhid için birlik gerekir hangi kitaplar birlik edecek ki tevhidi oluşturacak?

atomlar bile tevhid etmiyor mu? bütün zerre tevhid etmiyor mu bütünü oluşturuyor?

Vahdet-i vucudu anlamak için yapısını anlaman gerek nasıl çalıştığı nasıl oluştuğunu görmen gerek bunuda senin için yaratılmış gördüğün hissettiğin varlığı okuyarak yapabilirsin.

Dostum birgün olsun şu bildiklerini bir kenara bırak saf su gibi ol kabını yeniden doldurmak için tekrar bir göz at şu aleme nasıl olur.
Ey gafil, sen bizi yalanlarla yüklü mü sanırsın..

:p

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
ZİKİRMATİK
İlçemdeki bir kırtasiyecinin camında "zikirmatik geldi" yazısını görünce....
Dervişin biri elinde tesbih, zikir çeke çeke giderken, kolunda içi elma dolu sepetle giden bir kadına;
--Bu elmaları kime götürüyorsun?diye sorar.
--Şu karşıda, bahçede çalışan kocama götürüyorum der,
--Saydın mı kaç elma götürüyorsun?
--Be adam der.İnsan hiç sevdiği kişiye götürdüğü elmaları sayar mı?
Derviş donar kalır, elindeki tesbihin ipini koparır atar.
Demem o ki;
Önemli olan, her iş ve davranışımızda Allah'ı hatırlamak ,her daim O'nun adına hareket etmektir.Yoksa kuru kuruya zikir çeksen ne olur?
Ayrıca bilmem şu kadar zikir,bilmem şu kadar salavat,bilmem şu kadar salat-ı tefriciye,bilmem şu kadar yasin...Bunların hepsi, müslümanları uyuşturmak için sonradan uydurulmuş şeylerdir.

Bazı kere yanıldığınız şeyler de var.O da şudur.Bazı zikirlerin sayısı bir anahtar görevi yapmakta ne bir eksik ne bir fazla olarak bazı sırların meydana çıkamayacağı tecrübe edilmiştir.Her bir sayılı zikir bir anahtarın dişleri görevi yapmaktadır.Nasıl ki her anahtar bir kapıyı açamıyorsa aynen bu da öyledir.Sizin anlayacağınız, bilmediğiniz konularda ön yargılı olmanız sizi yanılgılara düşürebilir.Tabii ki sizinde dediğiniz gibi, şu kadar şey okunursa veya yazılırsa şöyle olur böyle olur diye bir takım çıkar-menfaat çevreleri, ayetleri kullanarak kasasını doldurmak istemektedirler.Bu yüzden siz, siz olun bilmediğiniz konularda önyargılı olmamaya çalışın.şunuda unutmayasınız ki Kur'an'ın her harfinin bile sırrı olduğunu aklınızdan kesinlikle çıkarmayın.Kur'an üzerinde sayısız sırlar vardır ki tecrübe sahipleri bunu gizlerler.Kur'an'ın ayetlerini büyü- sihir işlerde kullanılması kesinlikle haramdır,şirktir.Bunu da böyle bilelim...

Zikirmatikler aklı ve ruhu meşgul edeceğinden onu tavsiye etmiyoruz.O, sadece tesbih çekmekte kullanılır ama ses yaptığı için camiilerde kullanılması da uygun değildir.En güzel tesbih, sessiz el ile yapılandır.

çelebiler

Kıdemli Üye
Bazı kere yanıldığınız şeyler de var.O da şudur.Bazı zikirlerin sayısı bir anahtar görevi yapmakta ne bir eksik ne bir fazla olarak bazı sırların meydana çıkamayacağı tecrübe edilmiştir.Her bir sayılı zikir bir anahtarın dişleri görevi yapmaktadır.Nasıl ki her anahtar bir kapıyı açamıyorsa aynen bu da öyledir.Sizin anlayacağınız, bilmediğiniz konularda ön yargılı olmanız sizi yanılgılara düşürebilir.Tabii ki sizinde dediğiniz gibi, şu kadar şey okunursa veya yazılırsa şöyle olur böyle olur diye bir takım çıkar-menfaat çevreleri, ayetleri kullanarak kasasını doldurmak istemektedirler.Bu yüzden siz, siz olun bilmediğiniz konularda önyargılı olmamaya çalışın.şunuda unutmayasınız ki Kur'an'ın her harfinin bile sırrı olduğunu aklınızdan kesinlikle çıkarmayın.Kur'an üzerinde sayısız sırlar vardır ki tecrübe sahipleri bunu gizlerler.Kur'an'ın ayetlerini büyü- sihir işlerde kullanılması kesinlikle haramdır,şirktir.Bunu da böyle bilelim...

Zikirmatikler aklı ve ruhu meşgul edeceğinden onu tavsiye etmiyoruz.O, sadece tesbih çekmekte kullanılır ama ses yaptığı için camiilerde kullanılması da uygun değildir.En güzel tesbih, sessiz el ile yapılandır.
Böyle kandırıyorlar sizleri muhterem açın gözlerinizi.

Herşey Allah'ın elinde değil mi?"Ol" deyince oluvermiyor mu?

Allah Kitabında bir takım sözleri belli sayılarda tekrarlayınca kilit açılır gibi birşey söylüyor mu?

Bu sözlerin hepsi uydurma.Allah'ın Kitabında bildirdiği gibi,"söylediklerini Allah katından sanasınız diye ağızlarını eğip bükenlerin" sözleridir.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Böyle kandırıyorlar sizleri muhterem açın gözlerinizi.

Herşey Allah'ın elinde değil mi?"Ol" deyince oluvermiyor mu?

Allah Kitabında bir takım sözleri belli sayılarda tekrarlayınca kilit açılır gibi birşey söylüyor mu?

Bu sözlerin hepsi uydurma.Allah'ın Kitabında bildirdiği gibi,"söylediklerini Allah katından sanasınız diye ağızlarını eğip bükenlerin" sözleridir.

Yine bir şey anlamamışsınız benim sözlerimden.Neyse, siz yine bildiğinizi okuyun

Selametle...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şimdi ki müritler şeyhlerini, peygamber efendimiz Sallallahu aleyhi vessellem'den daha çok seviyorlar.Buna ben eminim.Kalbinde Allah ve resulünün sevgisinden başka daha çok bir sevgi var ise o helak olmuştur.Daha kalplerinde ki vehn hastalığını gidermemişler.Eğer giderselerdi dünyayı ayağa kaldırırlardı.Zira bunların bir tek amacı kendi cemaatine adam kazandırmaktır.Oysa müslümanların vahdet etmesi gerekirken birbirinden kopuk cemaatler ne işe yarar ki?.Bunlar bir araya gelip daha hilafeti getirmek için çaba göstermiyorlar.Demokrasi ve laikliğe razı olmuşlar.Siyonizmin daha "S" sinden haberleri bile yok.Bunlardan muvahhid olmaz. Bunlar benim gözümde korkaktırlar.Musab bin Umeyr,Ammar bin Yasir,Abdullah ibn-i Mes'ud gibi genç delikanlı yiğit, kahraman mücahid sahabeler gibi olmayı hiç düşünmüyorlar. Bunlar daha kabuklarını kırıp zincirlerini kıramadılar.Hep yerinde sayıyorlar.

Açıkçası, ben tarikata biraz soğuk bakıyorum.

Tarikat veya tasavvufta bağnazlık taassupluk kişiyi helaka götürür.Şeytan onunla top gibi oynar, istediği istikametine çevirir.

Ben hiç duymadım ki sofilerden."Biz asıl sahabelere benzeyelim, onlar gibi yaşamaya gayret edelim" diyeni hiç görmedim.Onların gözünde şeyhleri bir kurtarıcı olarak görülüyor.Halbuki kıyamet günü geldiğinde peygamberler bile kendi başının çaresine bakacaklar.Herkes kendisinin kurtarılmasını bekleyecek.Kimse kimseyi Allah'ın izni olmadan kurtaramayacak.Kimse, kimseden medet beklemesin.Biz sadece Allah'tan medet bekliyoruz.O, SONSUZ KUDRET VE KEREM SAHİBİDİR.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Şimdi ki müritler şeyhlerini, peygamber efendimiz Sallallahu aleyhi vessellem'den daha çok seviyorlar.Buna ben eminim.Kalbinde Allah ve resulünün sevgisinden başka daha çok bir sevgi var ise o helak olmuştur.Daha kalplerinde ki vehn hastalığını gidermemişler.Eğer giderselerdi dünyayı ayağa kaldırırlardı.Zira bunların bir tek amacı kendi cemaatine adam kazandırmaktır.Oysa müslümanların vahdet etmesi gerekirken birbirinden kopuk cemaatler ne işe yarar ki?.Bunlar bir araya gelip daha hilafeti getirmek için çaba göstermiyorlar.Demokrasi ve laikliğe razı olmuşlar.Siyonizmin daha "S" sinden haberleri bile yok.Bunlardan muvahhid olmaz. Bunlar benim gözümde korkaktırlar.Musab bin Umeyr,Ammar bin Yasir,Abdullah ibn-i Mes'ud gibi genç delikanlı yiğit, kahraman mücahid sahabeler gibi olmayı hiç düşünmüyorlar. Bunlar daha kabuklarını kırıp zincirlerini kıramadılar.Hep yerinde sayıyorlar.

Açıkçası, ben tarikata biraz soğuk bakıyorum.

Tarikat veya tasavvufta bağnazlık taassupluk kişiyi helaka götürür.Şeytan onunla top gibi oynar, istediği istikametine çevirir.

Ben hiç duymadım ki sofilerden."Biz asıl sahabelere benzeyelim, onlar gibi yaşamaya gayret edelim" diyeni hiç görmedim.Onların gözünde şeyhleri bir kurtarıcı olarak görülüyor.Halbuki kıyamet günü geldiğinde peygamberler bile kendi başının çaresine bakacaklar.Herkes kendisinin kurtarılmasını bekleyecek.Kimse kimseyi Allah'ın izni olmadan kurtaramayacak.Kimse, kimseden medet beklemesin.Biz sadece Allah'tan medet bekliyoruz.O, SONSUZ KUDRET VE KEREM SAHİBİDİR.

muhterem, yazdıklarınız, yalnızca zandan ibaret.... biz şeyhimizi, asla Efendimiz aleyhisselamdan, haşa sümme haşa fazla sevmedik, böyle bir şeyi, bırakın tarikat erbabı birini, hiç bir müslüman düşünmez...bunun bu şekil konuşulması bile abes....şeyh efendiler, Alemlerin Efendisine, layık müslüman nasıl olunur, onu öğretme derdindeler,,,, hiç bir tarikat erbabı, şeyhim beni kurtaracak veya kurtarır diye ibadetlerinde gevşeklik göstermez... lütfen, siz bari itidalli yazın...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Şu dünya müslümanları eğer Kelime-i Tevhid'in gerçek anlamının idrakinde olsalardı küffara karşı hiçbir zaman kendilerini ezdirmezlerdi.Sahabeler ve osmanlılar bu büyük kelimenin gerçek anlamını çok iyi kavradıkları için dünyaya hakim olmuşlardır.Kıyıya köşeye çekilipde sadece 5 bin defa "La ilahe İllallah" zikrini çekmekle dünyaya hakim olunmaz.Ancak sevap kazanmış olurlar. "İlah" nedir, bu kavramı bilsinler gerisi gelir.