zordayım

mevlüt44

Üye
Allah rızası için dua bekliyorum.işlerimiz bozuk.3kardeşiz mevlüt mustafa harun.allah ım kabul etsin inşallah

Enes

İhvan Forum Üye
Allah yardımcınız olsun.

Bazen işler insanın istediği gibi gitmez. Allah gönlünüze göre versin.

Umarım düzelir her şey.

spesifik

آزادی قید و بند
Rabbim kimseye taşıyamayacağı yükü vermez...
Allah yardımcınız olsun ...
İnşirah versin işlerinizi yoluna koysun inşAllah ...

|SEÇKiN|

Profesör
Hayatta hiç sıkıntı olmasaydı, düzgün olan zamanların kıymetini bilemezdin. Rabb-i Teala müslümana önce eşeğini kaybettirir, sonra bulunca sevindirirmiş.

Anacığımı kaybettim önce, sonra 33 yıllık sevdam, iki çocuğumun annesi kanser oldu ve onu kaybettim. Akabinde oğlum trafik kazası yaptı arabamı kaybettim.

Yapayalnız kaldım şu fani dünyada, Eyyüb as.'ın hikayesi geldi aklıma, sığındım Rabbime, bekliyorum. Şikayet etmedim. Rabbimin varlığı en büyük sermayem oldu.

İmam-ı Azam hz.leri öğrencilerine ders verdiği sırada bir adam gelir, eğilir kulağına bir şeyler söyler ve gider. Az bir süre düşünür büyük imam sonra "Elhamdülillah" der ve dersine kaldığı yerden devam eder. İki saat geçtikten sonra aynı adam bir daha gelir, yine bir şeyler söyler ve gider. Az bir süre yine düşünür, yine "Elhamdülillah" der. Merak eder bir öğrencisi ve sorar. "Hocam" der, "Anlamadım bi türlü, adam iki sefer geldi, ne dediyse, 'Elhamdülillah' dedin. Bunun sırrı nedir?" Açıklar büyük imam, "ilk geldiğinde ticaret için gönderdiğim ve bütün servetimin bulunduğu kervanımı eşkiyaların bastığını ve tamamen gaspedip gittiklerini söyledi. O an kendimi yokladım, 'Üzüldüm mü?' diye, baktım içimde bir şey hissetmeyince 'Elhamdülillah' dedim. İki saat sonra gelip, yanlış bilgi aldıklarını ve soyulan kervanın başkasına ait olduğunu söyleyince yine düşündüm bir an, 'Acaba sevindim mi?' diye, baktım içimde değişen bir şey yok, o zaman yine 'Elhamdülillah' dedim, şükrettim Rabbime"

Yüce Kitabımızda "ve tilkel eyyâmu nudâviluhâ" (Âl-i imran, 140) diye bir tabir geçer, "Biz o günleri insanlar arasında evirip çeviririz." diye buyurur Rabbimiz. Yani fani hayat bu, bazen öyle bazen böyle. Sığının 'O'na, sığının ve sabredin, hatta hamdedin, şükredin. Ki, imtihanınız muvafık olsun. Hayat hep nihavent olmuyor işte, bazen de 'hüzzam' oluyor.

Ezcümle, biraz aşağılara, durumları sizden çok daha kötü olanlara bakabilirseniz halinize şükreder, sıkıntılarınızı bu şekilde psikolojik bir terapi ile izale edebilirsiniz.

Bununla beraber, Rabbimden sıkıntılarınızdan kurtulup aydınlık ve ferah günlere kavuşmanızı diliyor ve temenni ediyorum. Siz de bizlere dua buyurun güzel kardeşim.

ömerusta

Kıdemli Üye
ticari meseleyse ticaretinizi konturol edin ortaklığınızı konturol edin batarsanızda batın ne olur yani ne sarılıyorsunuz dünya malına zekatı fitreyi verdinizse korkmayın hesabınız kolay olur
imanda muflis olmayın malda olmanız önemli değil
selametle kalın çıplak kalın zira çıplak doğmadınızmı?

ALI25

Kıdemli Üye
Allah rızası için dua bekliyorum.işlerimiz bozuk.3kardeşiz mevlüt mustafa harun.allah ım kabul etsin inşallah
Meslenin tam olarak ne oldugunu bilmiyorum ve dua istedigin icin de Yüce rabbim yar yardimciniz olsun ve size hayirli bir isler dilerim.