Filistin İsrail'e bir çok noktadan operasyona başladı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bilmiyorum ben yanlış düşünüyorumdur ben yüzsüzümdür.Sıkıntı yok.Bakış açımda yanlış olabilir.Neticesi rezillikse bu kadar hadisenin eyvallah yok daha fazla zulme uğramaksa bilemiyorum.Bu yazın burada dursun 1 ay sonra inşaallah sen haklı çıkarsın.

KAFKAS

Kıdemli Üye
bu arada evet filistin türk dostu değil ve evet neredeyse tüm önemli kararlarda ama isteyerek ama istemeyerek bizim karşımızda. ve evet arapların çoğunluğu da böyle. biz Filistin'in yada arapların değil islamın yanındayız. Dinimiz arabın değil bizimdir. kim islamın gereğini yaparsa kendi menfaatine kim aksi yönde kabilecilik/ırkçılık yaparsa cahiliye üstünedir.
mescidi aksa filistinlilerin değil bizim akidemizin meselesidir. siyonizme düşmanlık iman şartıdır desem abartmış olmam sanıyorum.
Burada bir mantıksal çelişki var .Evet biz islamın yanındayız ama filistin Türk dostu değil.Filistin ya da arapların çoğu diyelim biz islamın yanıdaysak dost olmaları gerekir.Yok biz islamın yanındaysak bize dost değillerse davaları nasıl islami oluyor.

KAFKAS

Kıdemli Üye
gözümüzde büyüttüğümüz esasında hiçbirşey olan kafirlerin 2 süper gücünü gözümüzün önünde rezil etti de biz yine ama fakat şöyle böyle diyoruz.
Bir de şu kısıma cevap veriyorum sadece rezillik algılarının olduğunu düşünmüyorum.Vietnam da da rezil oldular bize göre.Irak ta da rezil oldular.Afganistan da da rezil oldular.Suriye de de rezil oluyorlar.Biden ın oğlu twitter da gayri ahlaki çocuk mocuk misalleri vardı hep rezil oldular.Trump un kasedi masedi meselesi .Başkanlık seçimlerinde senato basıldı insanlar öldü falan,Biden ne yürüdüğü ne konuştuğu belli hep rezil oluyorlar bize göre .Biz kendimizi böyle algılıyoruz ama adamlarda rezillik algısı yok işte...Biz kendimiz rezil oldular diye kandırıyoruz ,keşke rezil olduklarını idrak edecek düzeye gelseler de insanlık bir sulha kavuşsa...

ihvanistanbul

AkhenAton
Burada bir mantıksal çelişki var .Evet biz islamın yanındayız ama filistin Türk dostu değil.Filistin ya da arapların çoğu diyelim biz islamın yanıdaysak dost olmaları gerekir.Yok biz islamın yanındaysak bize dost değillerse davaları nasıl islami oluyor.
Biz birey olarak islamin yanindayiz devlet olarak değil. Zaten kemalizm denilen virusu bunyeden atabilip devlet kademelerinin de gayesini Allah rizasi olsa hersey duzelecek. Filistin halki tek parca degil kendi icinde parcalar halinde haliyle benim soylemimde hepsi icin gecerli degil.

ihvanistanbul

AkhenAton
Bir de şu kısıma cevap veriyorum sadece rezillik algılarının olduğunu düşünmüyorum.Vietnam da da rezil oldular bize göre.Irak ta da rezil oldular.Afganistan da da rezil oldular.Suriye de de rezil oluyorlar.Biden ın oğlu twitter da gayri ahlaki çocuk mocuk misalleri vardı hep rezil oldular.Trump un kasedi masedi meselesi .Başkanlık seçimlerinde senato basıldı insanlar öldü falan,Biden ne yürüdüğü ne konuştuğu belli hep rezil oluyorlar bize göre .Biz kendimizi böyle algılıyoruz ama adamlarda rezillik algısı yok işte...Biz kendimiz rezil oldular diye kandırıyoruz ,keşke rezil olduklarını idrak edecek düzeye gelseler de insanlık bir sulha kavuşsa...
Dostum onların ne dusundugu onemli değil. Dun dunyanin en iyi istihbarat orgutu sayilan mossad patladi. Kafirler tabi ki kendilerini buyuk gostermek isteyecek. Hatta diyecekler ki bunu israil yapti, abd yapti vs. Ama gorunen o ki aslinda bir hicler. Hamasin yeterli silahi olsa bugun resim bambaska olurdu bu bize ibret olmali. Hamas bu hamlesiyle arap dunyasiyla barisan israilin onunu kesti. Suudlar daha dikkatli olacak ( kendi halklarının tepkisinden cekindigi icin )

ihvanistanbul

AkhenAton
Bilmiyorum ben yanlış düşünüyorumdur ben yüzsüzümdür.Sıkıntı yok.Bakış açımda yanlış olabilir.Neticesi rezillikse bu kadar hadisenin eyvallah yok daha fazla zulme uğramaksa bilemiyorum.Bu yazın burada dursun 1 ay sonra inşaallah sen haklı çıkarsın.
Mesele haklilik haksizlik degil. Kendimi ifade edemedim sanirim. Dusun ki bombalar altinda doguyorsun her aileden bir kac kisi yaşlılığıni goremeden oluyor. Senede 50-60 gun bombalaniyorsun. Otobuse bile binemiyorsun. Suyun elektirigin hep yahudinin lutfettigi kadar. İsteidigni alip hapse atiyor...vs Sonra birileri patliyor isyan ediyor bir baskasida yahu en azindan 250 gun bombalanmiyordunuz diyor? Bu adamlar neticeyi dusunemediler mi sence?

Cenan

Ordinaryus
Bunlar bu kadar curretkar, elini kolunu sallayarak gelebiliyor, İsrail'i destekleyebiliyorsa (kesinlikle baska emelleride var) bizim bilmediğimiz, göremediğimiz Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerinin elini kolunu baglayan nedir acaba?

cahid

Kıdemli Üye
Bunlar bu kadar curretkar, elini kolunu sallayarak gelebiliyor, İsrail'i destekleyebiliyorsa (kesinlikle baska emelleride var) bizim bilmediğimiz, göremediğimiz Türkiye başta olmak üzere İslam ülkelerinin elini kolunu baglayan nedir acaba?
Tüm devletlerin yöneticileri tek bir yerden yönetiliyor maalesef.. Önünde sonunda bu gerçekle yüzleşmek zorunda kalacaksınız..

KAFKAS

Kıdemli Üye
Mesele haklilik haksizlik degil. Kendimi ifade edemedim sanirim. Dusun ki bombalar altinda doguyorsun her aileden bir kac kisi yaşlılığıni goremeden oluyor. Senede 50-60 gun bombalaniyorsun. Otobuse bile binemiyorsun. Suyun elektirigin hep yahudinin lutfettigi kadar. İsteidigni alip hapse atiyor...vs Sonra birileri patliyor isyan ediyor bir baskasida yahu en azindan 250 gun bombalanmiyordunuz diyor? Bu adamlar neticeyi dusunemediler mi sence?
İhvan umarım senli haklı çıkarsın ben yanılırım.Hamas ın ak dediğine Hizbullah kara diyor.Hizbullah ın kara dediğine El fetih ara sıcak diyor .Kendi içlerinde dahi dirlik ve birlik içinde olmayınca amiyane tabir ile hırsız içeride olunca kapı kilit tutmaz.Ucu gene bize dokunuyor.Türkiye ye...O kadar uçak gemisi ,savaş gemisi boşuna gelmiyor

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Schina:

▪️Türkiye’nin tarihin hangi tarafında yer almak istediğini seçmesi gerekiyor.

▪️Bizim değerlerimizle, Batı ruhuyla ya da Moskova, Tahran, Hamas ve Hizbullah'la mı, cevap açık olmalı.

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
kafir zalim iki yüzlü batı uçak gemisi yolluyor
Bizim müslümanımsılar su ve gıdayı bırak,
Yakmak için tezek lazım dese göndermiyor...
konuşmanın anlamı var mı bu noktadan sonra emin olamadım..

Siyonizme lanet olsun
müslüman geçinenlere, müslümanlıktan geçinenlere de yazıklar olsun

Cenan

Ordinaryus
Türkiye bugün yardım gönderdi.
Refah sınır kapısında bekletiyorlar.

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan umarım senli haklı çıkarsın ben yanılırım.Hamas ın ak dediğine Hizbullah kara diyor.Hizbullah ın kara dediğine El fetih ara sıcak diyor .Kendi içlerinde dahi dirlik ve birlik içinde olmayınca amiyane tabir ile hırsız içeride olunca kapı kilit tutmaz.Ucu gene bize dokunuyor.Türkiye ye...O kadar uçak gemisi ,savaş gemisi boşuna gelmiyor

Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Schina:

▪️Türkiye’nin tarihin hangi tarafında yer almak istediğini seçmesi gerekiyor.

▪️Bizim değerlerimizle, Batı ruhuyla ya da Moskova, Tahran, Hamas ve Hizbullah'la mı, cevap açık olmalı.
netanyahu mart 2019'da likud partisinin knesset üyelerine şöyle demişti:
“filistin devletinin kurulmasını engellemek isteyen herkes hamas'ın desteklenmesini ve hamas'a para aktarılmasını desteklemek zorundadır. bu bizim stratejimizin bir parçası.”

Hakperest

Kıdemli Üye
Türkiye bugün yardım gönderdi.
Refah sınır kapısında bekletiyorlar.
onlar ölürken daha acıyla ölsünler diye mi kapıda bekliyorlar.
ben dahil bir milyarı aşkın korkak müslümanız. Müslümanız ama mümin miyiz? iman kalbimizde belli belirsiz yanan bir mum gibi olmuş..

Oradan Türkiye, Mısır vb ülkeye geçen binlerce Filistin'li öldüren herhangi cani bir katile ülkemizde yada başka yerde dokunabilir mi kimse? Hiç sanmıyorum..
Çoğu islam ülkesiyim diyen devlet affedersiniz siyonist İsrailin k. yalayıcısı olmuş
..
Kumdan kalelerimizde ahkam kesiyoruz..
Allah islam ümmetine yardım etsin uyandırsın

Cenan

Ordinaryus
onlar ölürken daha acıyla ölsünler diye mi kapıda bekliyorlar.
Nasil girecekler?

Devletleri bir kenara koyalım. Neden ellerinden birsey gelmiyor, birsey yapamıyorlar bilmiyorum. Yada neyi bekliyorlar.

Olaya bireysel bazda bakacak olursak; Bosna, Çecenistan ve Afganistan'a farkli İslam diyarlarindan mucahitler gidip savaştılar. Gazze'ye nasıl girecekler?

Hakperest

Kıdemli Üye
netanyahu mart 2019'da likud partisinin knesset üyelerine şöyle demişti:
“filistin devletinin kurulmasını engellemek isteyen herkes hamas'ın desteklenmesini ve hamas'a para aktarılmasını desteklemek zorundadır. bu bizim stratejimizin bir parçası.”

aynen katılıyorum
Gazze ve hamasın soykırım gibi bir kuşatma altında olduğu da yalan
hatta atılan bombalar da hamas lehine (!)

yahu İlber Ortaylı bile bu yorumdan daha mantıklı konuşuyor

bir gece ansızın giremiyoruz bari hamasa b. atma
yakıştıramadım