26 Kasim Papa'ya Hayir Mİtİngİ...

example58

Üye
SAADET PARTİSİNİN önculugunde 60 tane sivil toplum kuruluşunun destegi ile duzenlenen mitinge yüzbinlerce duyarlı musluman katıldı.Öğle namazından sonra başlayan miting'de papa'nın Türkiye ye niçin gelecegi (amaçları) üzerinde duruldu.Mitinge aralarında AP, BBC, Reuters, AFP, CBS ve RAI'den basın mensuplarının da bulunduğu toplam 235 gazeteci izledi. CNN International,el-cezire,el-arabiyye başta olmak uzere ve birçok yabancı televizyon kanalı canlı yayın yaptı.

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
Hristiyanlık dini tüm dünyada cazibesini yitirdi.
Rahiplerin insanları tekrar kiliselere çekebilmek için kırk türlü takla attığını bilmeyen yok.
Böyle bir ortamda kilise,hristiyanlık adına kaybolan heyecanı tekrar sağlamak için somut bir düşman üretmek" yolunu seçmiş görünüyor..
Ve bu iş içinde müslümanların araç olarak kullanıldığını düşünüyorum...

Papa yakın zamanda provokatörlük yaparak müslümanları tahrike yeltendi...
yani bahsettiğimiz hristiyanları silkelemek ve kaybolan heyecanlarını sağlamak için düşman üretmek üzere düğmeye bastı ..

Böyle bir vasatta, müslümanların da papaya tepki vermemesi kaçınılmazdı..
Geneli itibariyle yerinde tepkilerle papanın hamlesi, İslam dünyası tarafından
savuşturuldu...

Mitingler, bu tür tepkileri iletmek için bir yoldur...
Fakat mitingler,içinde geniş kitleleri barındırdığı için etkili, aynı zamanda tehlikeli olan bir yoldur...

Tehlikeli olması,mitinglerin provokosyonlara açık olmasından kaynaklanıyor..
Mitinglere katılanların arasına sızacak artniyetli kişilerin kitle psikolojisini
yönlendirmesiyle büyük facialar doğabilir..
ve Provokatör papanın istediği türden nahoş şeyler meydana gelebilir...

Madem ki Papa'nın amacı "düşman üretmek" o halde Papa'yı fazla kaale almayarak,
yani onun istediği türden tepkiler vermeyerek kendi adıma onun planını engelleyeceğim...
yani soğumuş olan halihazırdaki durumu ısıtmayıp MİTİNGE KATILMAYACAĞIM..

Keşke siyasiler ülkemize gelecek olan Papa'yı en güzel şekilde karşılasalar da bu provokatöre istediğini vermeseler!..

Keşke mitinge gelseydinn.. Bu kadar güzel bir tepki başka nasıl verilirdi izah edemezsin.. Senin düşündüğünü bizde düşünüyoruz..Bilinçli bir müslüman gibi tepkimizi gösterdik.. Bir tek aşırılık bulamazsın mitingimizde.. Buda MİLLİ GÖRÜŞ farkı olsa gerek... 1 de başlayıp 3 te bitti.. sessiz sakin dağıldı herkes... dedim ya keşke o ön yargılarından KURTULABİLSEYDİN... Keşke o mitingde olacağım, eğer proveke etmeye kalkan olursa onları engelliyeceğim deseydin.. Sırf bunun için geliyorum deseydin... neden böyle düşünemedin??? ve bu yukarıdaki yazıya teşekkür edenler... neden böyle düşünemediler..???

Keşke mitinge gelseydinn..
Ben sizlerin geldiği gibi Papa'nın ve provokatörlerin oyununa gelmem..

Bu kadar güzel bir tepki başka nasıl verilirdi izah edemezsin..

Sizden beklenen zavallı figüranlar olarak tepki vermenizdi..
Papaya çiçekler verseydiniz dünyaya müslümanların fanatik değil medeni olduğunu gösterirdiniz...Papayı mahçup ederdiniz...Dediğim yanlışsa neden yanlış açıkla bakalım..

Senin düşündüğünü bizde düşünüyoruz..
O kapasiteyi sizde göremiyorum...
Parti menfaati için tüm memleketi yakarsınız siz...
(AKP'ye bu kadar düşmanca muhalefet yapmanın başka izaahı varmı?)

Bilinçli bir müslüman gibi tepkimizi gösterdik..
Bilinç mi ? hadi ordan!..Güldürmeyin beni..

Bir tek aşırılık bulamazsın mitingimizde..
Bulan bulmuş haberiniz yok...
Dünya tv'leri habire mitingden seçtikleri olumsuz görüntüleri ,mesajları,halk röportajlarını geçiyorlar...Dünyadan bihaberler sizi...

Buda MİLLİ GÖRÜŞ farkı olsa gerek... 1 de başlayıp 3 te bitti.. sessiz sakin dağıldı herkes...

Yaptığınız ne işe yaradı?.
Papa'nın İslam için olumlu mesajlar vermesi için mi
yoksa olumsuz mesaj vermesi için mi gayret gösteriyorsunuz bilmek istiyorum ?..
Yabancı Tv'lere olumsuz malzeme olduğunuza göre figüranlık hoşunuza gidiyor olmalı...

dedim ya keşke o ön yargılarından KURTULABİLSEYDİN...
önyargılarımı yıkmak için olumlu şeyler yapmanızı bekliyorum..

Keşke o mitingde olacağım, eğer proveke etmeye kalkan olursa onları engelliyeceğim deseydin.. Sırf bunun için geliyorum deseydin... neden böyle düşünemedin??? ve bu yukarıdaki yazıya teşekkür edenler... neden böyle düşünemediler..???

Partisine ad bile bulmaktan aciz olarak halktan medet uman A.Müfit Gürtuna gibi saçmaladığının farkında mısın Mehmed Efe ????...
Provakatörü,müslümanları zor durumda bırakacak olumsuz mesaj ve sloganları engellemek benim değil sizin göreviniz...Hem sorumsuzca provokatörlere lazım olan ortamı oluşturacaksınız hemde buna karşı çıkanlara gelin bunları ayıklayın diyeceksiniz...
Böyle teklifi yapman bile büyük bir sorumsuzluk.
Bi daha olmasın...

MEHMET EFE

Doçent
Web sitesi
www.serzenisler.com
''Ben sizlerin geldiği gibi Papa'nın ve provokatörlerin oyununa gelmem..''

vah vah.. Ne büyük adamsın sen... Bu cümleleri söylerken bile bu oyuna alet olduğunun farkında değilsin...

''Sizden beklenen zavallı figüranlar olarak tepki vermenizdi..
Papaya çiçekler verseydiniz dünyaya müslümanların fanatik değil medeni olduğunu gösterirdiniz...Papayı mahçup ederdiniz...Dediğim yanlışsa neden yanlış açıkla bakalım..''

Efendi. sen bazı şeyleri idrak edememişsin... Biz ne bir yeri yaktık.. Ne bir yeri yağmaladık.. Nede küfür ettik.. ve sen yine bir noktayı gözden kaçırmışsın.. hemde çok önemli bir noktayı..Bu miting PAPA GELMESİN mitingiydi..Şu cümleyi bi yorumla..Sonra konuşuruz bu bağlamda..Bakalım ne anlıyacaksın..

''O kapasiteyi sizde göremiyorum...
Parti menfaati için tüm memleketi yakarsınız siz...
(AKP'ye bu kadar düşmanca muhalefet yapmanın başka izaahı varmı?)''

Bu önyargılarınızı açıkcası gülerek okuyorum..Parti menfaati için ülke yakmak...güldürme beni... AKP ye bu kadar düşmanca muhalefet yapmanın izahı var mı demişsin.?? dedim ya.. ön yargıyla bakarsan başka izahını göremezsin..Ayriyetten biz muhalefetteyken DSP'de iktidardaydı..Veya Yılmaz.. bir karıştır bakalım.. Bir değişme var mı çizgimizden... AKP nin bunlardan farkı ne sizin için?? AKP eleştirilemez mi?? haa diyeceksin bukadar da olur mu?? Olmaz mı bu kadarda?? Ortada on yanlış varsa?? Karşıdaki on doğru söylemez mi??

''Bulan bulmuş haberiniz yok...
Dünya tv'leri habire mitingden seçtikleri olumsuz görüntüleri ,mesajları,halk röportajlarını geçiyorlar...Dünyadan bihaberler sizi...''

Pardon, pardon.. sizin için çarşaflı kadınlar bir olumsuz görüntü.. pardon, pardon.. sizin için sakallı amcalar abiler olumsuz görüntü.. sizde haklısınız.. Türkiyeyi nasıl yansıtıyoruz di mi?? Çağdaş laik bir türkiye böyle yansıtılmamalıydı haklısınız..

''Yaptığınız ne işe yaradı?.
Yabancı Tv'lere olumsuz malzeme olduğunuza göre figüranlık hoşunuza gidiyor olmalı...''

Bak canım benim.. Şu yukarıdaki cümlelerini oku..Hangi çerçevede olaya yaklaştığını göreceksin.. Sen bazı şeyleri idrak edememişsin.. ve bu mantaliteylede idrak edemiyeceğin kanısına vardım.. biraz daha sakin kafa ile düşün... bir elini yüzünü yıka.. hava al.. bir daha düşün.. acaba bu mitingi neden yaptılar diye düşün..

''önyargılarımı yıkmak için olumlu şeyler yapmanızı bekliyorum..''

Bazı tabuları yıkmak zordur.. Göreceksin.. Bu mesajıma cevap verdiğin zaman göreceksin...

''Partisine ad bile bulmaktan aciz olarak halktan medet uman A.Müfit Gürtuna gibi saçmaladığının farkında mısın Mehmed Efe ????...''

Burada olayı yine okuyamadığını gösteriyorum. Sen zannediyorsun ki ALİ MÜFİT GÜRTUNA partisine ad bulamadı.. işin reklam boyutunu düşenememişsin bile.. Partime ad bul,ödülü kap diye reklam kampanyalarını görmemişsin.. Bu sayede yüzlerce haber sitesine konu olduğunu görememişsin.Kaç tane tv ye haber olduğunu.... Bu sayede ses getirdiğinin farkına varamamışsın..Ama olumlu ama olumsuz.. Bazı şeyleri iyi okuyamıyorsun güzel kardeşim...

''Provakatörü,müslümanları zor durumda bırakacak olumsuz mesaj ve sloganları engellemek benim değil sizin göreviniz...''

Ne farkımız var??

''Hem sorumsuzca provokatörlere lazım olan ortamı oluşturacaksınız hemde buna karşı çıkanlara gelin bunları ayıklayın diyeceksiniz...''

Sorumsuzca di mi?? gördük o ortamı efendi.. sen gelmediğin için göremedin tabi..onun için yorum yapmaya hakkın yok.. bırakta ortamı ben anlatim sana.. sen tabi çarşaflı ve sakallıların görüntülerinden hoşlanmamışsın anlaşılan..Veya ben anlamadım senin neyden hoşlanmadığını.. Sahi ÇAĞLAYAN meydanında o gün sen neyden hoşlanmadın?? şu basından takip edipde hoşlanmadığın hadiseleri bi yazsana???

''Böyle teklifi yapman bile büyük bir sorumsuzluk.
Bi daha olmasın...''

Anladım.. Sen oturduğun yerden eleştireceksin.. Sana oraya gel, gördüğün yanlışları düzelt demek sorumsuzluk.. haklısın belki.. ama ben sadece bunun için gelebilirdin dedim.. hani çok endişeleniyorsun ya. pravokötör falan...
neyse..

Bi daha olmasın demişsin...Raconuda koymuşsun... EE sanal ortam tabi. senide anlıyorum..Dur cevabını vereyim..

Özür dilerim abi.Bi daha olmaz..Kusura bakma..Yanlış yaptım..Böyle bi teklif.Olmaz bi daha abi:)[/
SIZE]

şehidan

Asistan
Yorgun demokrat:
''Yaptığınız ne işe yaradı?.
Yabancı Tv'lere olumsuz malzeme olduğunuza göre figüranlık hoşunuza gidiyor olmalı...''

.” Öyleyse ibret alabilecek kalbler için yerine göre bir karınca bile örnek olabiliyor insana. İbrahim(as) ateşe atılırken, bir karınca ağzına ladığı suyla ateşe doğru giderken deve kuşuyla karşılaşır. Deve kuşu karıncaya nere gidiyorsun diye sorar? İbrahim(as) ateşe atılıyor onu söndürmek için su taşıyorum.demesi üzerine: Senin götüreceğin suyun ne önemi olur o ateşe, demesi üzerine” biliyorum belki söndürmeye gücüm yetmez ama,ben üzerime düşeni yapıyorum, söndürmek Allah a mahsus, senin kursağın çok büyük ne işe yarar, duygu olmadıktan sonra” cevabını verir. Son söz Kur!an-ı Kerimden:”Sizden hayra çağıran,iyiliği emredip kötülükten nehyeden bir ümmet bulunsun.” Ali imran 104

karınca: .. biliyorum belki söndürmeye gücüm yetmez ama,ben üzerime düşeni yapıyorum, ....

O karınca yolunu bilen,istikameti belli.. doğru zamanda doğru tepkiler veren birisiymiş...
Sizin O karıncaya benzemeniz ise imkansız..çünkü siz burnunuzun önünü görmekten bile acizsiniz..

Papa küfrettiğinde karşıydınız,özür dilemeye geldiğinde gene karşı oldunuz...
Buda sizin neye karşı olduğunuzu bilmeyecek kadar dünyadan bihaber olduğunuzu yeterince gösteriyor...

Papanın
-AB sürecinde Türkiye'ye açık destek vermesi
-Türk Bayağıyla poz vermesi
-Daha önceki kavgacı,aşağılayıcı, beyanatlarından vazgeçmesi(siz bundan memnun olmazsınız..çünkü küfreder kalması işinize geliyor)
-Ayasofya'da dua etmeyip,Sultanahmet'te dua etmesi..vs
-Statü olarak Diyanet İşleri Bakanı ayağına giderek görüşmesi, bu açıdan kendi hristiyan dünyasındaki konumunu zedelemesi
-Türkiye'yi ön plana çıkararak imajımızı yükseltmesi..vs
...
Tüm dünya, bunun fazlasıyla bir müslümanlardan özür dileme olduğunu kabul ederken siz,
"Papa gelmesin" mitingi yaparak adeta, "N'olur özür dilemeye gelmesin de, bizim değerlerimize küfretmeye devam etsin- bizde parti olarak rant elde edelim" der durumuna düştünüz...

Ne kadar yanlış bir politika ile ülke menfaatlerini parti menfaatlerine tercih ettiğiniz bir kez daha çıktı..

Yaptığınız mitinge sevinenlerse, dünyanın bir savaş alanı olmasını arzulayan evangelistler,neo-conlar,siyonistler ve ulusalcılar oldu...
Zaten düşük katılımlı mitinginizi batı medyasında kullananlar da batıdaki onların uzantılarıydı...
Türkiye'de de sizinle aynı düşünen kemalistler ve ulusalcıların mitingi ön plana çıkarması tesadüf olmamalı...

Gezi boyunca Türk halkından hiç bir ciddi tepkinin gelmemesi de
bu özrün memnuniyetle kabul edildiğini gösteriyor...

Yoksa
Papa gelmesin, otursun dini değerlerimize küfrettiği gibi kalsın.
bizde miting yaparak partimizin heyecanını diri tutalım mı istiyordunuz?....

şehidan

Asistan
İlk önce cevabı kendim yazacaktım ama ağzıma hakim olamam diye ERDEMCERDEM adlı kardeşimizden alıntı yaptım.

KARDEŞİM... BAYRAKLAR NEDEN BAYRAKLAR..... ADI ÜSTÜNDE MİTİNG.... ADI ÜSTÜNDE BOYKOT..... DÜZENLEYEN KİM.... SAADET PARTİSİ.... NE YAPACAKTI... BOYKOTU BEN YAPIYORUM ARKADAŞLAR... GELİN MHP... GELİN AKP.... GELİN ANAP..... GELİN DYP.... BEN BÖYLE YAPTIM.... BÖYLE DÜŞÜNDÜM... BİR MİTİNG HAZIRLADIM.... GELİN SİZDE MİTİNGDE BAYRAKLARINIZI AÇINDA.... MİTİNG YERİNE.... BAYRAK ŞOV... YAPALIM DİYE Mİ YAKLAŞMALIYDI.... BÖYLEDE DÜŞÜNÜLMEDİ..... BİR ÇOK KURULUŞLA.... BİR ÇOK PARTİ TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ BU MİTİNGLER YAPILMADAN ÖNCESİNDE... AMA KİMSE GELİP SELAM BİLE VERMEDİLER...... NAPACAKSIN ŞİMDİ.... DAVAN MİLLİ GÖRÜŞ.... HERKEZ GÖZ ARDI EDERKEN... DÜNYA MENFAATLERİNİ GÖZETİRKEN.... ORDA DİN KARDEŞLERİMİZ... PERİŞAN HALDE... İNZAN HAZZA GELMEZ Mİ.... İNSAN ŞEFKE GELMEZ Mİ.... İNSAN CİHAD DUYGULARI İLE YANMAZ MI.... İŞTE MİLLİ GÖRÜŞÜN... MİTİNLERİNDE DE BU AŞK... BU SEVGİ.... BU CİHAD DUYGULARI İÇİNDE YAPILDI....

İlk önce cevabı kendim yazacaktım ama ağzıma hakim olamam diye ERDEMCERDEM adlı kardeşimizden alıntı yaptım.
İsabetli olmuş..
Sizde eleştirme kültürü var..Ajitasyon ve öfke ile besleniyorsunuz...
Bu nedenle bir eleştriyle karşılaştığınız zaman ağzınıza hakim olamamanız gayet normal...
Eleşirilere aklı başında cevap vermeye çalışan Milli Görüşçü o kadar az ki.
Yok gibi bir şey.
Zannediyorum gerçekler ezber bozucu olunca keyif kaçıyor..
Yine de ağzınıza hakim olduğunuz için size teşekkür ederim..

KARDEŞİM... BAYRAKLAR NEDEN BAYRAKLAR..... ADI ÜSTÜNDE MİTİNG.... ADI ÜSTÜNDE BOYKOT..... DÜZENLEYEN KİM.... SAADET PARTİSİ.... NE YAPACAKTI... BOYKOTU BEN YAPIYORUM ARKADAŞLAR... GELİN MHP... GELİN AKP.... GELİN ANAP..... GELİN DYP.... BEN BÖYLE YAPTIM.... BÖYLE DÜŞÜNDÜM... BİR MİTİNG HAZIRLADIM.... GELİN SİZDE MİTİNGDE BAYRAKLARINIZI AÇINDA.... MİTİNG YERİNE.... BAYRAK ŞOV... YAPALIM DİYE Mİ YAKLAŞMALIYDI.... BÖYLEDE DÜŞÜNÜLMEDİ..... BİR ÇOK KURULUŞLA.... BİR ÇOK PARTİ TEMSİLCİLERİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ BU MİTİNGLER YAPILMADAN ÖNCESİNDE... AMA KİMSE GELİP SELAM BİLE VERMEDİLER...... NAPACAKSIN ŞİMDİ.... DAVAN MİLLİ GÖRÜŞ.... HERKEZ GÖZ ARDI EDERKEN... DÜNYA MENFAATLERİNİ GÖZETİRKEN.... ORDA DİN KARDEŞLERİMİZ... PERİŞAN HALDE... İNZAN HAZZA GELMEZ Mİ.... İNSAN ŞEFKE GELMEZ Mİ.... İNSAN CİHAD DUYGULARI İLE YANMAZ MI.... İŞTE MİLLİ GÖRÜŞÜN... MİTİNLERİNDE DE BU AŞK... BU SEVGİ.... BU CİHAD DUYGULARI İÇİNDE YAPILDI....

Ben mitingin yapılmasını baştan yanlış bulmuştum zaten...
"Mitingde Saadet bayrağı için var...diye eleştirmedim" Gereksiz bir alıntı yapmışsınız..
Ama mahzuru yok...Koca koca puntolarla cevap vermiş gibi yaptınız ya..
Artık teşekkürleriniz de peşpeşe gelir...