3 defa okuyana tüm peygamberler şefaatçi olacaktır

talib

Kıdemli Üye
Siz böyle siyonist miyonist hemen slogan atacağınıza, az önce yazdığım mesaja itirarızınız varsa delillendiririn, hangi peygamberin yazdığınız bu 6 madde gibi bir misyonu vardı?

Size göre kafirlerin hatası var mıdır, bir kafirin yanlış yapma olasılığı var mıdır, yoksa tüm suç gece gündüz Allah'a ibadet eden, insanlara hizmet edenlerde midir? :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Size göre kafirlerin hatası var mıdır, bir kafirin yanlış yapma olasılığı var mıdır, yoksa tüm suç gece gündüz Allah'a ibadet eden, insanlara hizmet edenlerde midir? :)
Ya slogan atma güzel kardeşim, bana net olarak söyle peygamber İmana kefil olmuş, tüm ashabının son nefeste yanında olmayı dilemiş, eğer iman selahiyeti tam oturmamış ise kabirde tebliği devam ettirmiş??
Örnek ver ya da biz peygamberin tebliğini yeterli bulmuyoruz, bizim sanatlarımız daha etkin bir irşad vazifesi yapıyorlar diyin, bunu söylemek hakkınız kimse kimseye bekçi değil..

talib

Kıdemli Üye
Ya slogan atma güzel kardeşim, bana net olarak söyle peygamber İmana kefil olmuş, tüm ashabının son nefeste yanında olmayı dilemiş, eğer iman selahiyeti tam oturmamış ise kabirde tebliği devam ettirmiş??
Örnek ver ya da biz peygamberin tebliğini yeterli bulmuyoruz, bizim sanatlarımız daha etkin bir irşad vazifesi yapıyorlar diyin, bunu söylemek hakkınız kimse kimseye bekçi değil..

Slogan atmıyorum, net bir soru soruyorum. Yarın bir gün sizin elinize silah verse birileri, müslüman öldüren "müslüman"dan bir farkınız var mı mesela sizlerin? Çok ciddiyim bu konuda. Müslümanları öldüren "müslümanların" da düşüncesi sizin gibi. Bir farkı yok. Onlar da evvela sizin gibi manen öldürüp, bunlar müşrik olmuş hükmü veriyor, sonra öldürüyor. Yani sizden farkları manen cinayettten sonra maddi olarak bunu hayata geçirmeleri. Ama beslendiğiniz kaynak farklı gelmiyor bana. Cidden ben müslümanlar adına korkarım sizlerden. Şahsım adına şehit olmaktan bir korkum yoktur.

Yahayy

Kıdemli Üye
Slogan atmıyorum, net bir soru soruyorum. Yarın bir gün sizin elinize silah verse birileri, müslüman öldüren "müslüman"dan bir farkınız var mı mesela sizlerin? Çok ciddiyim bu konuda. Müslümanları öldüren "müslümanların" da düşüncesi sizin gibi. Bir farkı yok. Onlar da evvela sizin gibi manen öldürüp, bunlar müşrik olmuş hükmü veriyor, sonra öldürüyor. Yani sizden farkları manen cinayettten sonra maddi olarak bunu hayata geçirmeleri. Ama beslendiğiniz kaynak farklı gelmiyor bana. Cidden ben müslümanlar adına korkarım sizlerden. Şahsım adına şehit olmaktan bir korkum yoktur.
Bırak mezhebi, kavgayı, bilmem neyi Ateist, putperest öldürmek bile benim imanında yok...

Ama siz hangi mezhebe sahipsiniz bilmiyorum olasalıkla siz 4 mezhepten birine sahipsiniz, sizin mezhebinizde

Mürted ilan edilen,
Namaz terkettiği tescil edilenler vs bir sürü nedenle başı kesilerek öldürülür...
Hatta seninle hiç bir derdi, fesadı olmayan komşu bir ülken sadece dini farklı olması nedeni ile saldırılarak öldürülür, erkekleri toplu olarak katledilir, çocukları köle, kadınları ticari mal olarak cariye alınır..

Sahi hangi mezheptendiniz ona göre konuşalım...

deren

semure
Bu salâvât-ı şerîfeyi uykuya yatacağı zaman okuyan kimseye cümle peygamberlerin ona şefâatçı olacağına dair hadis-i şerîfe vardır ve önemli bir salâvât olup 3 defa okunması tavsiye edilmiştir.

Allahümme salli ve sellim alâ seyyidinâ Muhammedin Ve Âdeme ve Nûhin ve İbrâhîme ve Mûsâ ve İsâ Ve mâ beynehum minennebîyyîne ve'l-mürselin Salâvâtullahi ve Selâmuhu Tealâ aleyhim ecmaîn.

MÂNÂSI: ALLAHım! Efendimiz Muhammed (salallahu aleyhi ve sellem)e salât-ü selâm et! Ve Âdem (aleyhisselâm)a ve Nûh (aleyhisselâm)a ve İbrâhim (aleyhisselâm)a ve Musa (aleyhisselâm)a ve İsa (aleyhisselâm)a ve aralarında gelen tüm nebîlere ve mürsellere de! ALLAH Tealânın salât ve selâmı cümlesinin üzerine olsun!

Allah razı olsun

fakiri

Kıdemli Üye
Arkadaşlar,
Burada sayısal olarak zikredilmesi verilmiş olan salavat-ı şeriflerin çekilmesi veya zikredilmesi bunlara inananlar için olduğunu hatırlatalım ! Yoksa, zikr-i şeriflerin veya salavat- şeriflerin adet olarak çekilemsinin bir ibadet olduğuna ,inanmayanlar için değil 3 tane, üç bin veya otuz bin tane çekseler bile onlara hiçbir faydası olmaz ! Bu sebeple, konuya bu zikir veya salavatların faydası olacağına inananlar müdahil olsunlar ! İnanmayanlar ne mi yapsınlar ? Bal kavanozunu dışardan yalamaya devam etsinler !