Abdullatif Şener Kararını Açıkladı

AynAlı

Kıdemli Üye
Abdullatif Şener Kararını Açıkladı

İsmi birçok oluşum ve parti ile anılmaya başlanan Şener, hakkındaki iddialara bir bir cevap verdi: Şener AK Parti ile küskün mü, yeni parti yolda mı? İşte bu sorulara cevabı:

5N1K'da Cüneyt Özdemir'le konuşan eski Bakan Abdullatif Şener, önemli açıklamalar yaptı.

Programda öncelikle AKP kapatma davası ile birlikte Türkiye'nin içine girdiği durumu değerlendiren Şener,"İktidar yasama yetkilerini kullanarak bu davanın önünü kesmeye çalıyışor, başka kesimler ise hukukun fazla zorlandığını düşünüyor. İktidar eğer güç yarışının dışında alternatifinin olduğunu düşünürse bu çatışma sürer.Bu da ülkeyi tehlikeli bir duruma sürükler" dedi.

Kendisinin siyaset anlayışı açısından farklı bir tutumu her zaman savunduğunu belirten şener,"Ben sürekli toplumu kucaklayan, hukuk devletine sahip çıkan bir anlayıştan bahsettim. yanlış anlaşılıyor değil, niye yanloş anlaşılıyorum diye düşünmek gerekir." derken, 22 Temmuz sonrasında bu geriliminden çıkılacağını düşündüğünü de belirttti.

Peki Şener'le AK Parti yöneticileri arasında soğukluk var mı?

Şener ilk kez bu soruya net yanıt verdi:

" Var olan durum ile ilgili fikirlerimizi doğrudan iletme durumunda değiliz. Kimse partiden bana sormuyor. ne yapmak gerekir diye zaten."

Bu kavga ortamında olmadığı için memnun olduğunu söyleyen Şener, Cüneyt Özdemir'in "Türkiye nereye gidiyor?" surusuna şu karşılığı verdi:

"Bu süreç Türkiye'yi sağlıklı bir yere götürmüyor. İran ve Kuzey ırakla ilgili ciddi sorunlar yaşıyor. ABD-İran gerginliği gündemde. İç dinamikler de ekonomik açıdan zaafiyetler yaşıyor. Kimse büyük bir ekonomik dalganın gelmeyeceğini söyleyemez, ama siyaset Yargı'ya takılıyor. Büyüme oranları açıklandı yüzde 4. 5 çıktı. Türkiye yüzde 6'nın altındaki büyüme oranını tehlikeli kabiul etmelidir.
Dünya bir kriz ortamına sürüklünirse, Türkiye de peşinden gider. Cari açık çok büyük olduğu için, yabancı şirketler paralarını çekmek zorunda kalırsa kriz nedeniyle bu bizi vurur."

PARTİ KURACAK MI?
Abdüllatif Şener 'yeni bir parti' kuracağına dair iddialar içinse şunları söyledi:

"Önce şunu net söylemk isterim; bazı siyasilerle ilgili çalışmalar yaptığım söyleniyor, bunlar doğru değildir. Ancak ben siyasette kendime sınır çizmedim. Siyaset yapmayacağım demedim.Önümüzdeki süreçte daha yoğun bir siyasi ortama girebilirim, Benim açımdan süreç yeterince olgunlaşırsa siyasette varım."

http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=35508

girdap

Ordinaryus
Sabırsızlıkla bir parti kurmasını bekliyorum Bay Şener'in...

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
buna cesaret edebileceğini sanmıyorum.. değilse siyaset mezar olur kendisine...

erkan mumcuyu gördük..

bunlar küçük azınlığında küçüğü.. isim bulamıyorum..

girdap

Ordinaryus
Çıktı bir yola, hasat elde etmek isteyecektir. Bilirsiniz siyasette hırs gözleri kör eder, bir medya gazı ile gelir, boyunun ölçüsünü alıp gider...

manifesto

Yasaklı
Şener KAALE aldığım bir kimse değil

Erkan Mumcu örneği çok sıcak

Ya kurulu düzenden yana olursun ya Milletten yana ,ARAF olmaz

yosun

Asistan
Durumu niyeti belli olmayan ulusalcıların ruh haline bağlı. Onu hedefe yöneltecek şiddetli bir enerjiden mahrum. O enerjiki Erdoğana yönelmiş.

Turkbeyi

Ordinaryus
:) sener dogru soyluyor yukarida cogu konuda. yav parti kurar kurmaz sizene adam dusuncelerini acikliyor eminimki surda konusanlarin hepisinde daha cok tecrube ve siyasi bilgiye sahiptir. biraz acimasiz elestiriyormusunuz??....

:eek:fftp: herkez illa akpli mi olacak ??? adam ayrilmis uymamis dusunce yapisi. neden takili kaliyorsunuz buyuk olaylarin gerceklese bilmesi icin kucukluklerle ugrasilmaz... siz burda da kaybediyorsunuz... sayin akpliler... birde sanki oyle bir izlenim veriyorsunuz ki akpyi tutanlar iyi musluman tutmayanlar iki camii arasinda kalmis beynamaz muamelesi yapiyorsunuz. sizin dusunce ve siyasi ozgurluk analayisiniz bukadar mi? hani siz özgur dusunce ve yapiya sahip ummetci insanlardiniz menfaatler girince isin icine siyasi dusunce girince isine oo ozgurluk anlayisiniz ummetciliginiz kayboluyor... bu arada size bir sey soracagim ummetciligin manasi nedir? musluman olan herkese veya musluman oldugunu soyleyen herkese ummet ihvan denir degilmi??? bu elestireleri yaparken ummetci olarak degil siyasi olarak konusuyorsunuz... sonra ummeticilik adi altinda sizin gorusunuze uymayan insanlara (allah islah etsin)(irkci fasit vs vs ) ibareler kullaniyorsunuz??? hangi dinin ummetciligi var sizde??? anlamadim gitti... illa ben akp yada baskasi akpyi sevmedi diye sirf dunya gorusu icin adam hesabina bile almiyoruz (yani insan hesabina ya bu akpli degil yada islami bir parti degil insan hesabina almayin nere gitse bunlar fasit bunlar irkci vs vs vs ) hanginin temelinde bu tip yani sizin suan yapmis oldugunuz elestiri tipine onay cikabilirki?? merak ediyorum ve bence KOMINIZIM den baska birsey degil goruyoruz sekil a chp de oldugu gibi ataturke sevmeyen biri oldugu zaman direk yargi siz elestiriyorsunuz onlar yargiliyor aradaki fark ney sizin muslulman olarak bir farkiniz olmali degilmi ? ....

neyse gene sizler bir ithamda bulunmadan bana ve siyasi gorusume oz elestiriniz yapin bence bu konu altinda sevgili akpli ve ummetci kardeslerim...

yanlis anlasilmasin sizi cok iyi tanima firsati buldum bir cok olayda .... bir tavsiye sadece ve sadece ister kullanirsiniz ister atarsiniz. ricam benimle tartismak icin bir cevap yazmayin bu konuda tartismak istemiyorum cevap yazmayacagim yani belirtmek iistedim... haydin size kolay gele

konu gelmisken belirtmek istedim genel capli bir elestir yapmak istedim.