Ali Bulaç'tan ilginç Doğan yazısı!

talib

Kıdemli Üye
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, Aydın doğan'a verilen ceza ile ilgili çok tartışılacak bir yazı kaleme aldı.

İşte Bulaç'ın, "Aydın Doğan medyasına ceza" başlıklı bugünkü yazısı:

Bazı zamanlarda bu mesleği icra etmek çok zordur. Gerçekten adil, ahlaklı ve özgür bir dünya için mücadele etmekten başka kaygısı olmayan biri için bu daha zordur.

Aydın Doğan'a verilen rekor cezaları eleştirdiğim için muhafazakar-sağcı kesimden akıl almaz çirkin tepkiler alıyorum.

Aydın Doğan'ı şahıs olarak değil, Türkiye'nin siyasi ve sosyo-kültürel hayatında sahip olduğu konumda üç tutumundan dolayı eleştirenlerdenim. 1) Genel olarak medyası dine ve dinî hayata karşı saldırgan bir tutum içindedir, laikliği "laikçilik" olarak savunmaktadır. 2) Medyası dinî cemaatlere karşı cadı avı yapmakta, geleneksel ahlaka duyarsız davranmakta, insanları sivil ve özel hayatlarında taciz etmekte, bir tür muhbirlik fonksiyonu görmektedir. 3) Ülkenin eşitsiz düzeninde Doğan, idari merkezin yanındadır.

Milliyet Gazetesi, daha üç ay önce beni iki gün sürmanşetten hedef gösterdi. (Gazetem Zaman, yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ve diğer yazar arkadaşlarım bana sahip çıktı. Kendilerine teşekkür ederim.) Yani ben de Doğan medyasının mağduruyum.

Öyle de olsa biz hakkı savunmalıyız.

Aydın Doğan vergi kaçırmış olabilir mi? Olabilir. Fakat üç nokta zihnimi meşgul ediyor: a) Neden daha önce üzerine gidilmedi? b) Aynı mevzuata göre vergi kaçırması mümkün olan benzer kuruluşlar niçin araştırılmıyor? c) Cezalar peşpeşe geliyor, rekor düzeyde veriliyor, onu hizaya getirmeye matuf görünüyor.

Bu da, Doğan medyasıyla ilgili "özel bir işlem yapılıyor" şüphesini uyandırıyor. Şundan: 1) Türkiye'de "küresel bir proje" uygulanıyor; "siyaset, sermaye yapısı ve bürokrasi" yanında medyada köklü değişim talep ediliyor, Doğan medyası bu değişime kısmen direniyor. Bunu yazmıştım. (Bkz. Zaman, Fasıl, 25 Şubat 2009) 2) Birileri bu konjonktürden yararlanıp Doğan'ı köşeye sıkıştırıyor, kendini empoze ediyor. 3) Doğan medyası, konjonktür bir yana, sahici toplumsal ve kültürel değişimi yeterince doğru okuyamıyor, muhalefetini anakronik parametreler üzerinden yürütüyor.

Ceza, sistemin yapısal mantığı ve işleyişiyle ilgilidir. Dünyada ve bizde modern devlet, toplumsal hayatı ve geriden iktidarı "hukuk, eğitim ve ekonomi" üzerinden denetliyor. Yeni dönemde ordular geri plana çekiliyor, bu üç faktöre "medya" ekleniyor. Özellikle Türkiye'de ceza ve vergi hukuku mayın tarlası gibidir. Yıllarca tarlada yaşarsınız bir şey olmaz. Bir gün muktedirleri rahatsız ederseniz, uzak mesafeden bir mayın patlatılır. Sistem kişileri, özel ve hatta kamu sektörüne ait birimlere suç işletme esasına göre kurgulanmıştır. Amaç güvenlik kaygılarıyla dizginler daima devlette olsun. Amerika'da 1920'lerde Al Capone, içki kaçırıyordu, suçu sabit olmadı, vergi üzerinden devlet onu çökertti. Muhakeme usulü yanlış olduğundan ceza adil değildi.

Doğan'a verilen ceza da böyledir. Elbette denetçiler bağımsızdır, ama yargı gibi "tarafsız" mıdır? Siyasi konjonktüre göre iş yapabilirler mi?

Mevcut mevzuat içinden Doğan'a verilen ceza "siyasi"dir. Tıpkı Anayasa Mahkemesi'nin, Yargıtay'ın ve Danıştay'ın bu hükümet aleyhinde verdiği kararlar veya açtığı davalar gibi.

Geçmişte (mesela 28 Şubat) aynı mevzuat işletilerek dindar insanlara baskı uygulandı. "Yeşil sermaye" adı altında -kusurları olmakla beraber- Yimpaş, Kombassan gibi firmalara haksızlık yapıldı. Sahibi sakallı köfteci salonları bile taciz edildi. Bugün Doğan'a verilen ceza dün dindarlara verilenin aynısıydı, yarın devran değişir, onların bastığı yerlerde mayınlar patlatılır.

Ben Doğan'ın avukatı değilim. 1) "Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin" prensibine bağlıyım. 2) "Oh oldu, bize neler çektirdi" diyenler, bu suçun, cezanın fiilinden olmadığını bilmeliler 3) Vergi mevzuatı siyasi cezada kullanılırsa, ifade özgürlüğü ve iktidarı eleştirme hakkı zarar görür. 4) Yapılması gereken sistemin adil hale getirilmesi, iktidar yapısının sorgulanmasıdır. Hz Ömer'in elinde olsa, eğri cetvelden düz çizgi çıkmaz, bu sistemden de adalet çıkmaz. Sistem temiz ruhları da adaletsiz yapar. Benim eleştirim budur.

Ali Bulaç'tan ilginç Doğan yazısı! - En Doğru ve Güncel Haber

agbi

Yasaklı
Siz TAVŞAN a KAÇ TAZI ya Tut hikayesini bilirmisiniz?

Siz stareji bilirmisiniz ?

Siz ileride olabilecek konumları tahmin edebilirmisiniz?

Önce bunları bilin sonrada aklınızla ALLAH cc verdiği nimet e Şükür için DÜŞÜNÜN.

Aydın Doğan'ı şahıs olarak değil, Türkiye'nin siyasi ve sosyo-kültürel hayatında sahip olduğu konumda üç tutumundan dolayı eleştirenlerdenim. 1) Genel olarak medyası dine ve dinî hayata karşı saldırgan bir tutum içindedir, laikliği "laikçilik" olarak savunmaktadır. 2) Medyası dinî cemaatlere karşı cadı avı yapmakta, geleneksel ahlaka duyarsız davranmakta, insanları sivil ve özel hayatlarında taciz etmekte, bir tür muhbirlik fonksiyonu görmektedir. 3) Ülkenin eşitsiz düzeninde Doğan, idari merkezin yanındadır.

Bunları diyen bir kişinin diğer demek istediklerini ÖNCE BİR DÜŞÜNÜN

28 Şubat Nasıl Oldu HATIRLA BAKALIM.

ERBAKAN Hoca nın MAHKUMİYET Kararı nasıl oldu HATIRLA BAKALIM.Bak aynı konu CHP de var ama BAYKAL a ceza yok.

Talib YETER ARTIK Sırf Muhalefet emek için MUHALEFET ETME ALLAH cc verdiği akıl nimetine şükür için düşün.

Düşünebilsen bu yazıyı daha açarım ama malesef sende o MUHALEFET ruhu varya.

Düşünebiliyorsan hadi gel bu konuyu açalım seninle ne dersin?

Özellikle Türkiye'de ceza ve vergi hukuku mayın tarlası gibidir. Yıllarca tarlada yaşarsınız bir şey olmaz. Bir gün muktedirleri rahatsız ederseniz, uzak mesafeden bir mayın patlatılır

talib

Kıdemli Üye
agbi okuma yazman var. Yazı senin ağabeyin Ali Bulaç'a ait. Bana değil. Yorumsuz verdim ben.

Doğan cezalandırsın en çok isteyen benim. Ama şu da var ki, tayyip imparatorluğu kuruluyor ve eleştirilemez noktaya geliyor. Fehmi Koru meselesini hatırlar ve hatırladıkça onun adına ben utanırım. Obama gibi geldi Bush gibi geldi dedi ve tayyip tarafından paylandı. Ve nasıl da geri adım attı. O geri adım atıştan, bir şey diyememesinden ben utandım. Malum tayyip korkusu çoğu müslüman yazarı sarmış durumda. Kim ne diyebilir. Böyle bir Türkiye de istemiyoruz. tayyipin ölmesini beklemeyi değil, gerçek adaleti bulmalıyız.

Merak ediyorum tayyip ve ailesinin mal varlığına el konsa tayyip ne yapardı. Emin ol, bu onun için bin defa öldürülmekten beter oldu. Mal canın yongasıya..

Hasan

Kardeşiniz
Bir gün bir müslüman bağcı bağına gittiğinde birde bakmış ki;
Biri mecusi
Biri hıristiyan
Biri müslüman
3 kişi bağına girmişler üzümlerini talan ediyolar,

Acip şekilde kızmış yerden bir sopa almış ama adamlar 3 kişi davransa dayak yiyecek,
Adamların yanına gitmiş ve demiş ki;
Yahu biriniz hıristiyan biriniz müslüman ikinizde ehli kitapsınız neden bu ranızdaki mecusi kitapsızını da yediriyosunuz,bırakın da şunu bir pataklayayım.
Adamlar doğru demişler bağcı sopayla girişmiş mecusiye adam yerle bir.

Sonra biraz dinlenip dünmüş yine adamlara ;

Yahu demiş müslümana hadi sen demiş din kardeşimsin ama bu hıristiyan ı neden yediriyosun burda bırak ta bir pataklayayım.

Müslüman düşünmüş haklısın demiş,bağcı girişmiş hıristiyana sopayla hıristiyan da perişan olmuş dayaktan,

Biraz dinlenip dönmüş müslümana ulan demiş hadi onlar kafir sen müslüman iken haram yemeye utanmadınmı demiş girişmiş müslümana ,

Onuda baya bi eskitmiş,bağı kurtarmış.

Küffar tek millet tir ve ittifak içindedir,Sopalamak istiyorsan sırayla yapacaksın hepsini birden dövecek olursan 28 şubat olur ERBAKAN hocam iyi bilir.;)

agbi

Yasaklı
agbi okuma yazman var. Yazı senin ağabeyin Ali Bulaç'a ait. Bana değil. Yorumsuz verdim ben.

Doğan cezalandırsın en çok isteyen benim. Ama şu da var ki, tayyip imparatorluğu kuruluyor ve eleştirilemez noktaya geliyor. Fehmi Koru meselesini hatırlar ve hatırladıkça onun adına ben utanırım. Obama gibi geldi Bush gibi geldi dedi ve tayyip tarafından paylandı. Ve nasıl da geri adım attı. O geri adım atıştan, bir şey diyememesinden ben utandım. Malum tayyip korkusu çoğu müslüman yazarı sarmış durumda. Kim ne diyebilir. Böyle bir Türkiye de istemiyoruz. tayyipin ölmesini beklemeyi değil, gerçek adaleti bulmalıyız.

Merak ediyorum tayyip ve ailesinin mal varlığına el konsa tayyip ne yapardı. Emin ol, bu onun için bin defa öldürülmekten beter oldu. Mal canın yongasıya..

Bırak Güldürme beni.

BAL Gibi SÜİZAN , MUHALEFET gibi düşüncelerle getirmişsin yazıyı.

Ali BULAÇ ın yazısının ruhunda ana fikrinde

GEÇMİŞTE YAPILAN Menderes ve Erbakan da dahil yapılan HAKSIZLIKLAR VE ADALETSİZLİKLER.

ANAYASA Değişmeli, Ceza Hukuku değişmeli.

Sen Peygamber sav hadis ini bilirmisin DÜŞMANINA SİLAHINLA karşılık ver.

Biraz Allah cc verdiği akıl nimetine şükür için düşün .

Evet Bugün kü SİYASİ İRADE olmasaydı ASLA SUÇLU OLSADA DOĞAN a CEZA YAZAMAZLAR DI DEFTERLERİNİ İNCELEYEMEZLERDİ ?

Bak Erbakan a verilen cezaya NEDEN aynısının fazlasını CHP yaptı Defterler incelemeye alında ama SONUÇ yok neden DÜŞÜN bakalım.

Talib ne diyeyim sana ALLAH cc SANA VERDİĞİ NİMETİ ŞÜKÜR İÇİN İMKAN VERSİN.

talib

Kıdemli Üye
Dediklerinizde hakkınız var. Ben de diyorum cezalandırılmalı. Ama ondan sonra başka şeyler de diyorum. Onları da iyi okuyup anlayın yani.

agbi

Yasaklı
Dediklerinizde hakkınız var. Ben de diyorum cezalandırılmalı. Ama ondan sonra başka şeyler de diyorum. Onları da iyi okuyup anlayın yani.

Ben çok iyi okuyup anladım.

Çünkü ALLAH cc verdiği akıl nimetine şükür için KARINCA KADERİNCE DÜŞÜNÜYORUM.

Düşünüyorsan gel senin le yazıyı Paragraf Paragraf masaya yatıralım.

Şu anda Allah cc izniye Peygamberimiz sav hadisi rehber olup MÜCADELE ediliyor.

DÜŞMANINA KENDİ SİLAHINLA KARŞILIK VER.

Hasan

Kardeşiniz

Anladım ben onu dün bize yapılan zulmü bugün bizden bildiklerimiz yapıyor,bu adalete sığmaz bize yakışmaz ve hatta yarın keser döner sap döner onlar yine tepemize çıkar bu yapılanlar katmerli olarak bize döner diyosun.

Bende pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum.

Herşeyi ile gayrı meşru olan bir sistemin doğrularını savunacak değilim.Maksat haşere yi yoketmekse ve elini kirletmekten başka seçeneğin yoksa bunu yapacaksın,zira o muzır mahluk illaki yok edilmeli,bence bu yolda demokrasi amaç değil araçtır,kuralları değişen bir oyunda sıra sana gelince neden kural değiştirdin demek kuzuların başına kurdu padişah yapmak gibi bir ahmaklık olur.

talib

Kıdemli Üye
Ali Bulaç'ın dedikleri üzerinde değil kendi yazdıklarım üzerinde durmuştum. tayyip imparatorluğu dedim. Öğretmenini tehdit eden, kendini eleştiren müslüman yazar diye nitelendirilen isimleri tehdit eden, halkını alaya alan, dün simit ekmek hesabı yaparken bugün şartlar, kaynak diyen ve yalnızca diyen.. madem demek makamında idin neden hükümet oldun?

talib

Kıdemli Üye
Anladım ben onu dün bize yapılan zulmü bugün bizden bildiklerimiz yapıyor,bu adalete sığmaz bize yakışmaz ve hatta yarın keser döner sap döner onlar yine tepemize çıkar bu yapılanlar katmerli olarak bize döner diyosun.

Bende pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum.

Herşeyi ile gayrı meşru olan bir sistemin doğrularını savunacak değilim.Maksat haşere yi yoketmekse ve elini kirletmekten başka seçeneğin yoksa bunu yapacaksın,zira o muzır mahluk illaki yok edilmeli,bence bu yolda demokrasi amaç değil araçtır,kuralları değişen bir oyunda sıra sana gelince neden kural değiştirdin demek kuzuların başına kurdu padişah yapmak gibi bir ahmaklık olur.

Keser de dönsün sap da dönsün. Korkumuz olmamalı. Bu keser bu halkı da kesmeye başladı diyorum. Bir takım yandaşların zengin olmasını değil halkın zenginleşmesini isteyenlerdeniz.

Hasan

Kardeşiniz
Ali Bulaç'ın dedikleri üzerinde değil kendi yazdıklarım üzerinde durmuştum. tayyip imparatorluğu dedim. Öğretmenini tehdit eden, kendini eleştiren müslüman yazar diye nitelendirilen isimleri tehdit eden, halkını alaya alan, dün simit ekmek hesabı yaparken bugün şartlar, kaynak diyen ve yalnızca diyen.. madem demek makamında idin neden hükümet oldun?

Lokal pencereden bakıp genel yorum yapıyosun.

Bina yanıyor ama sen neden söndürmüyosun diye itfaiyeciyi dövüyorsun.Bunun yangına katkısı ne?

Enes

İhvan Forum Üye
Hz Ömer'in elinde olsa, eğri cetvelden düz çizgi çıkmaz

Yazıda geçen bu söz herşeyi özetliyor...

Gerisi şahsen benim için laf-ı güzaf...

Bravo Ali BulacH :)

agbi

Yasaklı

Yapılması gereken sistemin adil hale getirilmesi, iktidar yapısının sorgulanmasıdır. Hz Ömer'in elinde olsa, eğri cetvelden düz çizgi çıkmaz, bu sistemden de adalet çıkmaz. Sistem temiz ruhları da adaletsiz yapar. Benim eleştirim budur

Düşün bakalım son paragrafı.

agbi

Yasaklı

NEYİ ANLICAM

Sistemi kendi çıkarları için kullanıp

Örnek 28 Şubat ı var edenlerin

Bugün

Bu Siyasi iktidar sayesinde MAHKEMELERDE hesap vermelerini ANLAYAMAYIMMI ?

Talib

Sen Nasıl ERBAKAN a Gönül vermişsin ANLIYAMIYORUM seni.Bu kadar NEFRET neden ? Bugün Mahkemelerde yargılanlar ortada kim olduklarıda ortada bak hatırlatayım 28 Şubat ın tetikleyici Türk Metal İş in Başkanıda KANUN ÖNÜNDE. Siz nasıl bunları görmüyorsunuz?

Göremiyorsunuz Çünkü ALLAH cc verdiği akıl nimetine şükür için düşünmüyorsunuz?

agbi

Yasaklı
Talib

Düşünmen için aşağıdaki HABER sana YARDIMCI olurmu ?

Bak birde ek Bilgi Soner GEDİK Mali uzman.

Doğan Başbuğ'a gidiyor

Aydın Doğan, ağır vergi cezasından kurtulmanın yolunu, İlker Başbuğ'dan araması kafa karıştırdı.

Randevu Talebi Doğan'dan Geldi

Genelkurmay Karargahı'ndaki görüşme pazartesi günü yapılacak. Taraf'a konuşan üst düzey bir askeri yetkili, kayıtlara “Özel bir konu” olarak not edilen görüşme talebinin bizzat Aydın Doğan'dan geldiğini belirtti.

Soner Gedik'te Karargah'ta Olacak
Görüşmede Doğan yalnız olmayacak. Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Soner Gedik de hazır bulunacak.

3.75 milyar lira vergi cezası kesilen Aydın Doğan pazartesi günü Genelkurmay Başkanlığı'na gidip, İlker Başbuğ'la görüşecek

Aydın Doğan görüşmeye yalnız gitmeyecek, Genelkurmay Başkanlığı'nda görüşmeye Aydın Doğan, Soner Gedik ile birlikte Doğan Gurubunda çalışan üst düzey iki gazetecinin de Karargah'ta olması bekleniyor.

Askeri yetkili, görüşmenin içereğinin gruba kesilen ceza olduğunu görüşmenin de kayıtlara “özel bir konu” olarak “not edildiğini” söyledi. (Taraf)

Düşüncelerin analizi bildirirsen sevinirim belkide bilmediğim göremediğim noktaları görürürüm.

Lütfen.

Bîçâre

Profesör
Gandhi'nin sevdiğim bir sözü var:

"Adaletsiz rejimi adaletle yıkınız, alkışlar önüne kansız elle çıkınız."

Yazının ortak fikri ortada, bir zamanlar İsmet, Adnan, Necmettin, Bülent (başbakanlara isimle hitap etmek yeni moda bkz. "tayip":glm) vs. aynı şeyleri ya yapmış ya da yapmayı düşünmüştür. Bir yıl içinde bir başbakanın "haksız" diyebileceğimiz kaç eylemi, kaç yalanı, kaç günahı vardır tahmin edemeyiz ve lakin yok diyemeyiz. Çünkü yönetimin uyacağı kitap kitap değildir, adaletsiz bir rejim adaletle yönetilemez ve lakin adaletle yıkılabilir. ;)

Doğan'a verilen ceza hak mıdır? Şimdiye kadar kazandığı haksız kazançlara bakarsak hak; usül/esas bakımından değildir. Gel de çık işin işinden...

tebeyyün

Doçent
Keser de dönsün sap da dönsün. Korkumuz olmamalı. Bu keser bu halkı da kesmeye başladı diyorum. Bir takım yandaşların zengin olmasını değil halkın zenginleşmesini isteyenlerdeniz.

Şunu kafamızdan çıkaralım halkın zenginleşmesi diye bir şey yok.Ali Bulaç'ı iyi anlamak gerek "Dünyada ve bizde modern devlet, toplumsal hayatı ve geriden iktidarı "hukuk, eğitim ve ekonomi" üzerinden denetliyor." Modern sistem bizi -dünya itibariyle- bizi ekonomik olarak bağlıyor.Ve bunun fikir babalığını "halkın zenginleşmesi" fikri yapıyor.Halkın zenginleşmesi diye bir şey -böyle bir hedef- felakettir.Hele ki birazcık ileri baktığımızda gerçektende felaket olduğu açıkça bellidir.Yandaşlarda zengin olmasın ama halkında zengin olmak gibi bir ideali olmamalı...

akesga

Asistan
Aydın Doğan vergi kaçırmış olabilir mi? Olabilir. Fakat üç nokta zihnimi meşgul ediyor:
a) Neden daha önce üzerine gidilmedi?
b) Aynı mevzuata göre vergi kaçırması mümkün olan benzer kuruluşlar niçin araştırılmıyor?
c) Cezalar peşpeşe geliyor, rekor düzeyde veriliyor, onu hizaya getirmeye matuf görünüyor.

a) Vergi cezalarında zamanaşımı süresi 5 yıl olduğu için 2006'da yapılan bir usulsüzlüğün incelemesinin yeni sonuçlanması çok doğaldır. Kaldıki bu kadar büyük bir melağı içeren bir inceleme basına yansıyan bilgilerden anlaşıldığı üzere uzun bir zamandır devam ediyordu ki bu da zamanın geç olmadığını gösteriyor. bu incelemenin 8 kontrolör ve 20 civarı denetmen tarafından yapıldığı da gözönüne alındığında böylesi bir incelemenin bir anda bitmesi söz konusu olamaz.

b) Maliye bakanlığının açıklamasına göre büyük medya kuruluşlarının hemen hepsi incelendi, bununla beraber Doğan Gruuna verien ceza da iddia edilen şey yurt dışına hisse şatışından dolayı bir vergi kaçırma hadisesidir... Aynı şekilde yurt dışına hisse satışı yapan bir medya kuruluşu olmadığından Ali bulaç'ın belirttiği gibi 'Aynı mevzuata tabi kuruluşlar' emsali mevcut bulunmamaktadır. Medya Kuruluşlarının yabancılara devri yada pay satışı hakkında ayrı yasal düzenlemelerin bulunduğunu sanırım Ali bulaç bilmiyor.

c) Cezaların peşpeşe gelmesinin nedeni ayrı yıllar ve eylemler hakkında ayrı raporlar yazılmasıdır. bu da çok doğaldır ve kanunen bu şekilde yapılmalıdır. Ayrıca verilen cezalar hesaba kitaba göre verilir kafadan verilmez, cezanın suç ile doğru orantılı olması bu işin doğasında vardır. Çok vergi kaçırırsanız çok ceza ödersiniz. Kanunda vergi ziya cezası verginin 1 katı olarak uygulanır yazar, Vergi 5' se 5, 100'se 100. Eskiden Vergi Ziya Cezası daha fazla hesaplanırdı, Cem Uzan bu hükümet döneminde dava açtı ve kazandı ve kanun 1 kat olarak yeniden düzenlendi. Fazlasını kesmişlerse Ali bulaç fazlasını hesap edip söylesinde öğrenelim.

bizde Ali ulaç'a soralım:
a) bu cezanın incelemesi sürerken telefonda 'çerez parasına indirilme' hadisesi olmuştu gündemi takip ediyorsa bilir. Eğer Ali ulaç bu konuda tereddüt ediyorsa Doğan Grubu bu ve öncesi raporları basına neden açıklamıyor diye soramıyor? bir sürü gazete var ellerinde lütfensinler de sıkıysa raporu açıklasınlar.
b) Madem Doğana verilen cezalar hukuk dışıdır, neden Doğan Grubu Uzlaşma kapılarını gözlüyor? Neden bir önceki cezanın hukuk dışı olduğunu iddia eden Doğan Grubu uzlaşma kapsamında olmayan o ceza için 'bari uzlaşma komisyonuna girseydik' diye yazı üzerine yazı yazdılar?
c) Ali bulaç'ın acaba bekir coşkun'dan boşalan köşeye bol sıfırlı dövizli maaşla kurulmak gibi bir niyeti mi bulunmaktadır?

akesga

Asistan
Mevcut mevzuat içinden Doğan'a verilen ceza "siyasi"dir. Tıpkı Anayasa Mahkemesi'nin, Yargıtay'ın ve Danıştay'ın bu hükümet aleyhinde verdiği kararlar veya açtığı davalar gibi.

bu lafı köşesine yazan DELİKANLI'nın mevcut Vergi ve Rtük kanunlarını DELİKANLI gibi köşesinde alt alta yazarak Doğan'a verilen cezanın nasıl olup ta ''Siyasi karar'' olduğunu ispat etmesini bekliyorum. Anayasa Mahkemesinin verdiği kararlarla ilgili Anayasa maddeleri ve Ceza kanunlarının neler olduğunu ve nasıl yorumlandığı hakkında çokça yazılar yazıldı, sözler söylendi. ben fazla istemiyorum sadece 2 tane Vergi kanununu Ali bulaç göstersin ve Maliyenin nasıl olup ta farklı yorumladığı hakkında 2 satır yazı yazsın.

Yok ben haksızlığa uğrayanın yanındayım, Yok Ömer adaleti diyerek onuru ile rapor yazan bürokrata pislik atmaksa marifet o raporları yazanların da Allah'ı vardır bunu da Ali bulaç'a hatırlatırım.