Anelka çatala takıldı / Video

cüneytkaya

Profesör
İlk maçını 2-1 kazandığı yarı final eşleşmesinin rövanşında da gülen Chelsea, son 4 sezonda 3. kez Carling Kupası Finali'ne yükselme başarısını gösterdi.
447233683.jpg

Baştan sona Everton baskılı oynadı fakat, İlk yarısı 0-0 sonuçlanan karşılaşmanın ikinci devresinde baskısını arttıran Chelsea, 69. dakikada Florent Malouda'nın pasını alarak gole çeviren Joe Cole sayesinde 1-0 öne geçti. Maçın kalan dakikalarında başka gol olmayınca Chelsea, karşılaşmayı 1-0 kazanarak finale adını yazdıran ekip olmasını bildi.
292000673.jpg

Böylece Wembley Stadı'nda oynanacak Carling Kupası Finalinin adı, Chelsea-Tottenham olmuş oldu.
766107704.jpg

tumspor

cüneytkaya

Profesör
Bunca konunun arasında...

Bir Anelkamız eksikti...

Tövbe, tövbe, tövbe....
İŞTE MÜSLÜMAN ANELKA
Fenerbahçe’nin eski Fransız yıldızı Nicolas Anelka 2004 yılının Mayıs ayının son haftası Birleşik Arap Emirlikleri’nde tatil yaparken Müslüman oldu. O tarihte İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City forması giyen Anelka Duabi’de Al-Wassal Caminde bir müftü ve iki imamın huzurunda kelime-i şahadet getirerek islamı seçti. Anelka daha sonra kuranı kerimden ayetler okudu ve Arap Yarımadasındaki camileri gezerek ibadet etti. İsmini de Bilal Abdüssalem olarak değiştiren Fransız futbolcunun Arap Yarımadasındaki son durağı Mekke’ydi. Anelka Mekke ve Medine’yi de ziyaret edip umre görevini yerine getirdi. 2004 yılının Mayıs sonu ile Haziran başında Anelka’nın hayatını değiştiren bu süreçte Fransız futbolcu gittiği yerlerde büyük ilgi gördü ve Müslüman Anelka olarak camilerde Araplarla fotoğraflar çektirdi. Anelka’nın İslam dinini seçmesi İngiliz ve Fransız basınında büyük yankı uyandırdı. Fransız yıldız aynı tarihlerde France Football dergisine açıklama yaparak ‘evet Müslüman oldum’ dedi.
48152.jpg

ANELKA’NIN AÇIKLAMALARI
“Arap Emirliklerinde kalmaktan büyük mutluluk duyacağım ve burada kalmaya hazırım İngiltere ya da Fransa’da top oynamayı düşünmüyorum. İslama ilgim 1999 yılından beri vardı. Trapes’deki arkadaşlarımla sabahlara kadar Müslümanlığı tartışırdık. Roberto Baggio nasıl Budist olduysa ben de Müslüman oldum. Sanki beynim ve gözüm yeni açıldı.” FRANCE FOOTBALL -10 HAZİRAN 2004

Anelka Fransa ya da İngiltere’ye dönmeyeceğim dedi ama dönmek zorunda kaldı çünkü o Arap Emirliklerinde Müslüman olurken İngiliz ve Fransız basını Anelka’nın peşindeydi. Fransız yıldız camilerde Müslümanlarla çektirdiği fotoğrafların duyulması ile paniğe kapıldı ve Avrupa basını bu fotoğrafları sorgulamaya başladı. Anelka fotoğraf olayının patlak vermesiyle yine bir açıklama yaptı ve takkeli fotoğraf çektirmediğini söyledi.

48151.jpg

YALANLADI
“Dubai’de tatile gittim sadece bir tatildi oradan da Katar’a geçtim bir çok fotoğraf çektirdim o fotoraflardan biri de bir futbol kulübünü ziyaretim sırasında çekildi ancak İngiltere ya da Fransa’ya dönmeyeceğim diye bir şey söylemedim.” RESMİ İNTERNET SİTESİ -12 HAZİRAN 2004

BU FOTOĞRAFLAR NEREDE ÇEKİLDİ?
Anelka Müslüman olduktan sonra 2004 yılının Haziran ayının ilk günlerinde Katar’ı da ziyaret etti. Katar’da Al-Nasr adlı bir futbol takımının konuğu olan Anelka Arap futbol kulübü tarafından ağırlandı. Araplar hem Anelka’ya transfer teklifi yaptı hem de bol bol camileri gezdirip ibadet imkanı sağladı. Cami ziyaretlerinin birinde Anelka başına takke takıp, beyaz ihram giydi. Takke ve ihramlı Anelka Katar’daki bir camide yanında Al Nasr kulübünün yetkilileri ve onların çocukları ile fotoğraf çektirdi. Fotoğraflar Al Nasr kulübünün basın danışmanı tarafından çekildi ve tüm pozlarla negatifleri kulüpte kaldı. Bu fotoğraf olayını duyan İngiliz basını olayın üzerine gitti ancak Anelka fotoğraflardan hiç bahsetmedi ve Al Nasr kulübüne ricada bulunarak fotoğrafların basına yansımamasını istedi. Kulüp de önce www.alnasrclub.com adlı internet sitesinden yayınladığı Müslüman Anelka fotoğraflarını yayından kaldırdı sitede Anelka ile ilgili tüm bilgiler de fotoğraflarla birlikte silindi.
48150.jpg

erdemceerdem

Profesör
Beni yanlış anladınız be kardeş.... :):)

Hemde çok yanlış...

Acaba bu konuda gözden kaçan bir nöans mı var diye, konuyu okudum (ilk astığın konuyu)...

Anelka başlığı altında Fulham-Chelsea maçı özetlenmiş...

Anelkanın müslüman olduğunu biliyorum ben...

Onca hayırlı işlerle iştigal olmak yerine, chelsea maçının özetinin buraya

kopyala yapıştır ile asılmasını hoş bulmadım...

bunu vurguladım sadece...

Buraya göndermiş olduğun ikinci konu...

İlk gönderdiğin konudan çok daha hayırlı ve makbul bir konudur...

Umarım anlaşıldım....;)

cüneytkaya

Profesör
Beni yanlış anladınız be kardeş.... :):)

Hemde çok yanlış...

Acaba bu konuda gözden kaçan bir nöans mı var diye, konuyu okudum (ilk astığın konuyu)...

Anelka başlığı altında Fulham-Chelsea maçı özetlenmiş...

Anelkanın müslüman olduğunu biliyorum ben...

Onca hayırlı işlerle iştigal olmak yerine, chelsea maçının özetinin buraya

kopyala yapıştır ile asılmasını hoş bulmadım...

bunu vurguladım sadece...

Buraya göndermiş olduğun ikinci konu...

İlk gönderdiğin konudan çok daha hayırlı ve makbul bir konudur...

Umarım anlaşıldım....;)
:)

cüneytkaya

Profesör
font-size-18px.gif
#haberImage { float: right; margin: 0 0 4px 8px;}#haberImage img { border: solid 1px #900; width: 272px; height: 204px;}#nealsak { border: solid 1px #990; width: 272px; height: 204px; background: url(http://image.haber7.com/ads/nealsak/market-bg.jpg) no-repeat; cursor: pointer;}
48154.jpg
#bannerCorp { width: 272px; height:260px; border: solid 1px #909; text-align: center; padding: 10px 0 0 0;}