Arkadaşın sesini kesin !!!

composer

Asistan
Lafı gediğine oturtmuştan sonra ama ile başlayan kısmı okursanız anLarsınız.
Siz anayasa mahkemelerine yargıtaylara adam yerleştirin birde onu deneyin...
Olmadığını sizde görün....

Veya başka bir yol size.....
Cem Yılmaz diyor ya "Burada yapılmışı var" diye... Yapmaya çalışanlara bakın bakalım.... Yoksa boşa bu yolları denemeyin.... Neden mi? Çünkü buralara adam yerleştirmek 30-40 alır... Ciddi bir süre. Yazıktır bu süreye...

Adamın biri denedi olmadı bak önümüzde örnek var 28 Şubat... Demekki olmuyormuş...

Veya başka bir örnek... Habib-i Neccar kendini mi tatmin ettide Antakya'nın taaaa varoşlarından kalktı geldi Allah'ın gönderdiği 3 elçiyi as savundu da şehid edildi... Ve bu olayı Allah cc Kur'anda bizlere örnek verdi... Demekki bu olay Allah cc tarafından başka nesillere örnek verilecek bir olaydır.

İsmail ağabeyiniz yanılıyor... Tabi ona hak veren biri olarak siz de... Kimse kendini tatmin için böyle bir şey yapmaz. Bunu bu şekilde özetlemek, bu kardeşimize haksızlıktır. Çünkü bu arkadaşımız deli mi derdi ne?

Tekrarlayayım... Delil Yasin suresi 10. ayetten sonrasını okuyabilirsiniz... Tefsirini tabiki... Antakya halkı ne yapmış Allah'ın Elçilerine ve Habib-i Neccar'a?

reis

Kıdemli Üye
Aslında konuyu açışta yaptığımız yorumun üzerine eklenmesi gereken bişey yok.
Ama bir-iki şey diyelim yinede..

Biz bu genci sonuna kadar destekliyoruz. Bize sorarsanız bu tipleri her platformda böyle silkelemek lazım.

Bu genç arkadaş bunları söylerken sanki bahsedilen çalışmalara son verilmişmiş gibi bir havaya niye kapılınıyor ki..!

Bir başka arkadaşta yapılan çalışmaların boş bir hayal olduğundan dem vurmuş.

Bizim Müslümanlar bir alem ha..

Şu koz-moz işlerini de geçin.
Sanki adamların koz'a ihtiyacı var. Senin varlığın onlar için en büyük koz zaten.

Aklımıza 2003 seçim çalışmaları sırasında esnafı gezen 6 CHP Milletvekili adayını sokağın ortasında adeta fosseptik çukuruna sokup çıkaran başörtülü kardeşimiz geliverdi.

Bunları yakaladığı yerde perişan etmeyen kendi adına namerttir.

zebih

Kıdemli Üye
yanılmayı en çok bendeniz ister.

ama ak parti marjinalleşirse, çoğunluğunu kaybedecektir. bu kaç defa test edildi onaylandı bu memlekette.

iş, kadrolara hakimiyet işi.

hazır elimizde gül gibi cumhurbaşkanı var. korkarım onu da etik değer taşlaması ile indirmek isteyecekler oradan. bir miktar yerleştirme yapması harika olacaktı.

erbakan hoca'mın partisi neden % 2.5 oyda kaldı'yı ne çabuk unutmuşuz.

muhterem tayyib erdoğan efendi'nin partisine oy verenlerin hepsi maşallah namazında niyazında başı örtülü dindar muhafazakar insanlar canım!

gerene prim veren marjinal kitleler belli. oyları sistematik dağıldığı kadar dağılmış sağa sola. ak parti'ye verilen oy dün anavatan partisine verilen, ondan önce demokrat partiye verilen oylardır.

bunu unutanı unuturlar.

kıpır kıpır olabilir duygular; ama bu iş duygularla sevk ve idare kabul etmeyecek kadar ince strateji istiyor, yazan herkes de farkında...

neyse

Hakk şerleri hayr eyler

ummuhan

Kıdemli Üye
" Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"

Gülzar-ı İrfan

..............
Cihadın en faziletlisi,zalim sultanın karşısında hakkı ve adaleti söylemektir.....
HZ MUHAMMED(ALEYHİSSELAM)

ALLAHA EMANET OLUN

composer

Asistan
yanılmayı en çok bendeniz ister.

ama ak parti marjinalleşirse, çoğunluğunu kaybedecektir. bu kaç defa test edildi onaylandı bu memlekette.

iş, kadrolara hakimiyet işi.

hazır elimizde gül gibi cumhurbaşkanı var. korkarım onu da etik değer taşlaması ile indirmek isteyecekler oradan. bir miktar yerleştirme yapması harika olacaktı.

erbakan hoca'mın partisi neden % 2.5 oyda kaldı'yı ne çabuk unutmuşuz.

muhterem tayyib erdoğan efendi'nin partisine oy verenlerin hepsi maşallah namazında niyazında başı örtülü dindar muhafazakar insanlar canım!

gerene prim veren marjinal kitleler belli. oyları sistematik dağıldığı kadar dağılmış sağa sola. ak parti'ye verilen oy dün anavatan partisine verilen, ondan önce demokrat partiye verilen oylardır.

bunu unutanı unuturlar.

kıpır kıpır olabilir duygular; ama bu iş duygularla sevk ve idare kabul etmeyecek kadar ince strateji istiyor, yazan herkes de farkında...

neyse

Hakk şerleri hayr eyler
Sevgili arkadaşım...

O kadar anlattım ama bir kaç şey daha ekleyeyim. Onların sisteminde onları mı yöneteceksiniz? Yani amacınız ne? Somutlaştıralım...

İmam Humeyni ra der ki: "Kalbinde İslam sistemini arzulamayan ve kafasının bir kenarında bu sistemin gelmesi için hesaplar yapmayan bir insan kafirdir"

Olay budur. Gayret bizden başarı ve takdir Allah cc'den...

Biz onların siseminde onları yönetip ne yapacağız? Bu sadece bizler için meslek olabilir... Hem de sakıncalı bir meslek... Onların bir dönem önce yaptıkları borçları/haksızlıkları/adaletsizlikleri mi düzelteceğiz? Sonra onlar bize mi teslim olacaklar? "Al sen bizim yediğimiz naneleri düzelttin. Bizi sen yönet. Çok doğru dürüst adamsın. Helal olsun sana! Bravo!" mu diyeekler...

Peygamberler tarihinde böyle bir şey olmuş mu? Sonraki dönemde böyle bir şey olmuş mu?

composer

Asistan
bir devrim olur diye bekliyorsunuz yani
İsmine neden takılıyorsun sevgili kardeşim... Ne olursa olsun, Rahman'ın dediği olsunda gerisi boş....

Şimdi "evet, devrim istiyorum" diyeceğim. Başlayacaksınız "Yok şuradaki gibi, yok buradaki gibi"

Bunlar gereksiz ihtilaf konuları...

Zaten ben ihtilafın rahmet olduğunu da düşünmüyorum. Rahmet vahdettedir...

Gereksiz çekişmeyelim. Ne söylemek istediğimi açıkça söyledim. Devrim demek isteseydim o kadar mesaj yazdım derdim değil mi? Ama sen var buna devrim de sizin canınız saolsun...

zebih

Kıdemli Üye
evet samimi ve dürüst yazdınız. teşekkür ederim.

Allah hafız olsun.

girdap

Ordinaryus
Canlı seyretmiştim o programı...

Fakat o gencin konuşmaları bana göre gereksiz gerginlik çıkarıcı nitelikteydi.

Adam gibi çıkıp başörtüsü yasağının anlamsızlığını mantıken anlatmak varken, konuşmayı adeta şova çevirdi gibi...

Şimdi "Allah'ın ayetinin altında Allah'ın ayetini taşıyan insanlar coplandı" cümlesi karşı taraf açısından ne anlam ifade ediyor? Faydası ne? Bizim açısından değil, Allah'ın ayetlerini bile kabul etmeyenlerin gözünde!!!

Konuyu hak ve özgürlükler açısından, din ve vicdan özgürlüğü açısından irdeleyip düşüncelerini ve heyecanını karşı tarafın anladığı dile dökmek, itidalli olmak, kendini böyle bir konuma düşürmeden de bazı şeyleri anatabilmek mümkündü diye düşünüyorum..

Duygularım ve gençlik heyecanım gizlice o arkadaşı desteklese de, yukarıda yazdıklarım benim düşüncelerimdir. :)

Hasan

Kardeşiniz
Halk başında düzgün insan ister.

Hapisteki hırsıza sorsan devletin başına kim geçsin diye HIRSIZ geçsin DEMEZ.Namuslu dürüst ve adil olan geçsin der.Halk kendi yapmasa bile başında dürüst adam görmek ister bu böyledir.

Şimdi sanki akp nin oyverenleri çokmu makbul ki diye bir şey olmaz ismail kardeş,bu chp zihniyetindeki kişilerin de doğrudur 250 yılda kurdukları 10 yılda çökmez teknik olarak ama rabbim isterse ne kapılar açar.Bundan 10 sene önce muhtar olamaz denilen tayyip başbakan olduysa demek bişeyler olabiliyor,haaa yetermi diil tabi bir yandan da efenim tayyip in başbakan olması da onların işi diyen bile var.

Sorun şu ki biz neye layık isek onunla yönetilecek isek eğer,önce hakkı söyleyen olmalıyız.Tabiki gereksiz polemik gündemler de işe yaramaz ama gerektiği yerdede söz söylenmedimi gayretullah icabı amaca nail olmak mümkün olurmu acaba?

Dedik ya halk bozuk olsada başına düzgün adam ister işte halk böyle bu vatandaş gibi olsun ki başımız düzgünü geçsin.Her durumda rezil etmek cevap telallığı yapmak da değil olay ama biri de bunların suradına bunları söyleyecek ki senin dediğin o söyleyememenin dili olacak.

Arada bir dokunmazsan sivilcenin olgunlaştığını anlayamazsın ki gerektiği zaman patlatmak icab eder,olgunlaştığını bilmek lazım.