Ayet getirseler de!!

Nasıl seni bağlamaz senşn meznebin nedir, mehzbinde mürtedşn hükmü nedir?

Tapatalklandı.
Bizi bağlamaz demedik yalancı ve iftiracı herif.Bizim derken birincisi sözünün muhatabı olduğum için beni (Yerine göre biz demek ben demek olduğunu anlayamayan cahili cuhala herif)kast ettim.İkincisi bizden maksat tebadır,Yani halktır.Üçüncüsü İslam hukukunda cezaları devlet(İslam devleti) tatbikeder.Bunuda müslüman bilir.İrtidat ehli bunu nerden bilsin.?

Bu şahıs sanırız artık en dediğini bilmez-bilemez bir konuma girmiştir ! Yaw, ne demek “ayetlerden delil getirilse bile bizi bağlamaz !”

İyice düşünüldüğünde bıu sözün küfür olduğu açık-seçik görülür-görülüyor. Çünkü, ayat demek, dinin 1. Kaynağı yani, müslümanların hangi mesele olursa-olsun ilk başvuracağı kaynak demektir. Ha, siz bazıları bu ayetleri çarpıtarak ve yanlış yorumlayarak aktarıyorlar ve öyle amel ediyorlar demek istiyorsan, ol zaman siz bunların yanlış olduğunu orta yere koyacak ve doğrusunu söyleyerek vazifenizi yapacaksınız. Öyle durduk yere hiç bir müslümanın “ayetler bizi bağlamaz!” deme lüksü ve böyle bir küfür nanesini yeme keyfiyeti asla yoktur ve olamaz. Vesselâm.
Yahu kim diyor ayetler bizi bağlamaz diye.? Benim mesajın altına kime cevab verdiğini yazmadan niye bu mesajı attın.Kimi hangi yazıyı kast ediyorsun bu açıklaki kastın ben isem cevabını o zaman vereceğim.

adams77

Kanalizasyoncu
İslam devleti yok diye hüküm yerine getirilmez mi? Bunu herkes biliyor ise bit ayet getirsenizde gözümüzün padı silini versin

Yahayy

Kıdemli Üye
Bizi bağlamaz demedik yalancı ve iftiracı herif.Bizim derken birincisi sözünün muhatabı olduğum için beni (Yerine göre biz demek ben demek olduğunu anlayamayan cahili cuhala herif)kast ettim.İkincisi bizden maksat tebadır,Yani halktır.Üçüncüsü İslam hukukunda cezaları devlet(İslam devleti) tatbikeder.Bunuda müslüman bilir.İrtidat ehli bunu nerden bilsin.?

Senin eğitimli halin buysa :)
Hem Allah hükmünde zaten ölüdür filan, böyle subliminal hikmetli pozlar çiz, takıyyecilik yap.
Azıcık kin dolu nefsinize dokunulduğunda içinizde ne kadar pislik varsa dışarı kusun, kin küpleri.

Tapatalklandı.

adams77

Kanalizasyoncu
Hem Allah hükmünde zaten ölüdür filan, böyle subliminal hikmetli pozlar çiz, takıyyecilik yap.
Azıcık kin dolu nefsinize dokunulduğunda içinizde ne kadar pislik varsa dışarı kusun, kin küpleri.

Tapatalklandı.

Adam sağlıkçı dikkat et iğnesi vardır!

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu ahlakla bunu tıbbi atık temizleycisi yapmam ben de, nefsi körelsin diye vereceksin akşama kadar temizlesin, millet içine çıkarsa ahlakını bozar, kin nefret saçar.

Tapatalklandı.

Tapatalklandı.
Kalblerin ölüdür ifadesini zaten ölüdür ifadesiyle nasıl bağdaştırdın.cehli mürekkep adam.Sizin kalbiniz ölmüş olması sizin cesedinizin ölmüş olmasından çok daha vahimdir.Bu vahamette size yeter.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bizim öyle bir vazifemiz yoktur.Zaten onlar ölmüştür.''Ey Resülüm Sen ölülere (Kalbleri ölmüşlere)işittiremessin''Ayeti kerimesinde bildiriyor.

"Zaten onlar ölmüştür" diye başlayıp, takıyyeye devam eden kısıtlı, ayet de okurmuş bir de.
Işid'e laf edenler, iki dakkada mürted, irtitad gidiyorlar, sizi iki yüzlüler sizi...

Tapatalklandı.

Bu ahlakla bunu tıbbi atık temizleycisi yapmam ben de, nefsi körelsin diye vereceksin akşama kadar temizlesin, millet içine çıkarsa ahlakını bozar, kin nefret saçar.

Tapatalklandı.
Senin gibi ahlaksızdan alacağım bir şey yoktur.Ben zaten senin gibi yobazların kirlettiği ortamları temizliyorum.Yani temizlikciyim.Bu iştende şeref duyuyorum.Cünkü sizin bulaşıcı hastalıklarınız sağlam insanlara gecmesin diye çalışıyorum.Bunun için adımı sağlıkcı koydum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Senin gibi ahlaksızdan alacağım bir şey yoktur.Ben zaten senin gibi yobazların kirlettiği ortamları temizliyorum.Yani temizlikciyim.Bu iştende şeref duyuyorum.Cünkü sizin bulaşıcı hastalıklarınız sağlam insanlara gecmesin diye çalışıyorum.Bunun için adımı sağlıkcı koydum.

Duy tabi, işini adam gibi yap, çünkü bu geri, yobaz kafayla daha fazla kapasite gerektiren bir iş yapman zor, işinin kıymetini bil.

Tapatalklandı.

spesifik

آزادی قید و بند
Ettiğiniz kelamların hesabını vereceginizi unutmuş gibi yazıyorsunuz müslümanlar!

adams77

Kanalizasyoncu
vız vızda vı da vız vıza vız vız vız vız

Sabah şekerlerin hayrola bi husben kardeşim

islam 'da tarikatın yeri islam 'da şeyh, alim vs vs ler hakkındaki görüşlerini çok merak ederim. O güzel bilgilerin ile konuya katkıda bulunabilirmisin!!

Ne zaman onlara: 'Allah'ın indirdiklerine uyun' denilse, onlar: 'Hayır, biz, atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye (geleneğe) uyarız' derler. (Peki) Ya atalarının aklı bir şeye ermez ve doğru yolu da bulamamış idiyseler?
Bakara - 170

İnkar edenlerin örneği bağırıp çağırmadan başka bir şey işitmeyip (duyduğu veya bağırdığı şeyin anlamını bilmeyen ve sürekli) haykıran (bir hayvan)ın örneği gibidir. Onlar, sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler; bundan dolayı akıl erdiremezler.
Bakara - 171

Onlara; 'Allah'ın indirdiklerine uyun' denildiğinde, derler ki; 'Hayır, biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız.' Şayet şeytan, onları çılgınca yanan ateşin azabına çağırmışsa da mı (buna uyacaklar)?
Lokman - 21

Kim ihsanda bulunan (biri) olarak yüzünü (kendini) Allah'a teslim ederse, artık gerçekten o kopmayan bir kulpa yapışmıştır. Bütün işlerin sonu Allah'a varır.
Lokman - 22

Peki atalarını belli bir yol üzerine bulan kişiler neden peygambere iman etmediler?

Musa, onlara apaçık ayetlerimizle geldiği zaman: 'Bu, düzüp uydurulmuş bir büyüden başkası değildir. Biz geçmiş atalarımızdan bunu işitmemiştik' dediler.
Kasas - 36

Bak bu ayet sana bu konuda yardımcı olabilir ne diyorsun? Şimdi senin atalarının sana anlattıklarının dışında duydukların sana SİHİR(uydurma,cart,curt vsvs ) gelebilir hatta bu sözleri daha öncede dillendiren hiç kimse olmaması senin atalarına dahada bağlanmanı sağlıyor değil mi?

Ölçü ataların değildir güzel kardeşim mütevatir gelen sözlerde değildir. Ölçü Allah 'ın ayetleridir sağlam olan yıkılmaz olan delil ve kanıt Allah 'ın sözlerindedir.

Selam Allah 'ın seçtiği kullar üzerinedir.

adams77

Kanalizasyoncu
@bi husben

Bunun üzerine, kavminden inkâra sapmış önde gelenler dediler ki: 'Bu, sizin benzeriniz olan bir beşerden başkası değildir. Size karşı üstünlük elde etmek istiyor. Eğer Allah (öne sürdüklerini) dilemiş olsaydı, muhakkak melekler indirirdi. Hem biz geçmiş atalarımızdan bunu işitmiş değiliz.'

Mü'minün - 24

İşte senin sıkı sıkı sarıldığın atalarının anlattıkları Allah 'ın tarafından elçisi ile sana tebliğ edilen ayeti ama adam diyorya ayet getirselerde inanma sen atalarına sahip çıkmaya devam et