Aziz! Brunson Davası! -Ajan Brunson SERBEST!

alanyali07

Kıdemli Üye
Bir zaytung haberi:

12 Ekim'de İzmir Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan Rahip Brunson davasıyla ilgili olarak bu sabah Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan 'Türkiye bir hukuk devletidir, ben yargıya müdahale edecek durumda değilim' şeklindeki açıklamalar mahkeme heyetinde şok etkisi yarattı.
Duruşmaya saatler kala Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve bağımsız bir şekilde hukuk çerçevesi içinde karar vermeleri gerektiğini öğrenen mahkeme heyeti, Brunson davasının hukuki boyutunu incelemek üzere acil olarak toplandı. Heyet bu gece sabahlamak suretiyle davayla ilgili tüm dosyaları inceleyip hukuk çerçevesinde bir karara varmayı umuyor.
Konuyla ilgili olarak basının sorularını yanıtlayan Mahkeme Heyeti Başkanı Hakim İrfan Töylemez, ''Biz de karar niye hala iletilmedi diye meraklanıyorduk. Meğer bizim bir karar vermemiz gerekiyormuş. Keşke daha önce söylenseydi. Ona göre biraz daha erken çalışmaya başlardık'' ifadelerine yer verdi.
Neyse ki hukuk fakültesi zamanlarından bu tarz sabahlamalara alışkın olduklarını da sözlerine ekleyen Töylemez, ''Valla kısaca bir göz attık. Anladığımız kadarıyla ortada bir casusluk suçlaması var. Arkadaşlarımla birlikte o konudaki içtihatlere yoğunlaşıcaz. Onun kitabı da tuğla gibiydi gerçi ama yeterli miktarda kahve ve enerji içeceğiyle uyumadan çalışırsak hallederiz. Ben şahsen öğrencilikte de çoğu finali de böyle geçtim zaten. Skıntı yok...'' derken, Türkiye'nin canı isterse nasıl bir hukuk devleti olabileceğini tüm dünyaya göstereceklerini ifade etti.
Arkadaşlarının yanına dönmesi gerektiğini belirterek konuşmasını kısa tutan Töylemez, son olarak ''Beyler nolur nolmaz numaramı versem beni sabah 5 gibi bir arayabilir misiniz? İçimiz geçer falan belki sıkıntı olmasın. Hadi kaçtım ben..'' sözleriyle basın mensuplarından ricada bulunarak açıklamalarına son verdi.

Hakperest

Kıdemli Üye
Mesele kendinden büyük lokma yememek...
Elindeki lokmayı hiç uğruna kaptırmamak..
Karşınızda bir süper güç var ve dengeyi korumanız lazım.
Belki de ilk kez bir ajanlarını kıstırıyoruz ve muhtemelen
Bir şey karşılığında salıyoruz.
Merak etme kapı aralandı Hocam
Lazım geldikçe artık kıstırılacak bol brunsonlar var
Eski Türkiye değiliz

Kaptan

Mecra Yazarı
ağayla marabası,

ağanın at arabasıyla kasabaya inmektedirler.

ağa arabadadır, maraba ise arabanın yanında yürümektedir.

yerde taze bir tezek kümesi görürler. üzerinde sineklerle etrafa koku salmaktadır.

ağa, marabasıyla alay etmek ister.

‘‘maraba’’ der, ‘‘

şu tezeği ye, atla araba senin olsun,

sen bineceksin, ben yürüyeceğim.’’

maraba ata bakar, arabaya bakar.

ağaya da zaten gıcıktır.

oturur, midesi bulana bulana tezeği yer. ağa iner, maraba sahip olduğu arabaya biner.

ağa çok bozuktur. durduk yerde en güzel atını, en güzel arabasını marabaya kaptırmıştır.

maraba da bozuktur. durduk yerde tezeği yemiştir.

ağanın daha güzel atlar alacak parası, daha güzel arabalar alacak imkánı vardır.

Kendisi ise ne ata, ne de arabaya bakacak parası vardır.

dönüş yolunda gördükleri tezek, her ikisinin de beklediği andır aslında.

maraba, ağadan intikam almak için ‘‘

ağa, ağa’’ der, ‘‘sen şu tezeği ye, at ve arabayı geri al’’.

ağanın beklediği de böyle bir fırsattır. o da oturur tezeği yer. arabaya kurulur, atı kamçılar.

köye girerlerken maraba, ağaya seslenir, köyden çıkarken araba senin, at senindi. yürüyen de bendim.

köye giriyoruz. at senin araba senin. yüreyen yine ben.

ağam iyi de biz bu boku niye yedik?’’

Ekleme;

Bukadar iPhone yi boşunamı kırdık.

lafons7275

Kıdemli Üye
Türkiye'nin acziyetiyle biz Türkler dalga geçebiliyoruz. Sakın bu akp'nin acziyeti diye düşünmeyin, dünya böyle görmez.

ihvanistanbul

AkhenAton
Türkiye'nin acziyetiyle biz Türkler dalga geçebiliyoruz. Sakın bu akp'nin acziyeti diye düşünmeyin, dünya böyle görmez.
onu bi geçeceksin artık lafons kardeşim. Aynısını hollanda da bakanımızı sınırdışı ettiklerinde söyledim. hakaret işittim bu saatten sonra bu ak partinin acziyetidir. Bu akperestlerin acziyetidir. Bu kendini dünya lideri sananların acziyetidir. Hükümetler ve hatta devletler gelir geçer Türk milleti payidardır biiznillah

lafons7275

Kıdemli Üye
onu bi geçeceksin artık lafons kardeşim. Aynısını hollanda da bakanımızı sınırdışı ettiklerinde söyledim. hakaret işittim bu saatten sonra bu ak partinin acziyetidir. Bu akperestlerin acziyetidir. Bu kendini dünya lideri sananların acziyetidir. Hükümetler ve hatta devletler gelir geçer Türk milleti payidardır biiznillah
Sen böyle düşünüp Türk milletini bişey zannetmeye devam et, dünyanın gözünde sömürge ülkesi ve köleleriz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Sen böyle düşünüp Türk milletini bişey zannetmeye devam et, dünyanın gözünde sömürge ülkesi ve köleleriz.
Türk milleti bir şey değil çok şeydir.
Bir şey olmayanlar ümidini kesenlerdir.

"İleriye bakamazsın, gözün kamaşır.
İstikbali kucağında bu mazi taşır…
Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi
Bu milletten çıkar mıydı bir büyük “GAZİ”? "

Bizde çok büyük adamlar çıkartacak maya var. Hamurumuza katkı karıştırdılar. Bu sıkıntılar hamurumuzu temizleyecek biiznillah. Milli şuura sahip bir idareyle 10 yılda her şey değişir biiznillah.

lafons7275

Kıdemli Üye
Türk milleti bir şey değil çok şeydir.
Bir şey olmayanlar ümidini kesenlerdir.

"İleriye bakamazsın, gözün kamaşır.
İstikbali kucağında bu mazi taşır…
Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi
Bu milletten çıkar mıydı bir büyük “GAZİ”? "

Bizde çok büyük adamlar çıkartacak maya var. Hamurumuza katkı karıştırdılar. Bu sıkıntılar hamurumuzu temizleyecek biiznillah. Milli şuura sahip bir idareyle 10 yılda her şey değişir biiznillah.

Sen otobüsü kaçırmış bir milletin çocuğusun.

Bedri Rahmi EYUBOĞLU

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
DpXGORhW0AAwPxr.jpg

TEŞEKKÜRLER REİS!
Sağol!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
DpXCsx5XUAIVgip.jpg

DpW8ip_WwAUeFYr.jpg

MAALESEF öyle oldu....
TÜRK HUKUKU İÇİN, TÜRK DEVLETİ İÇİN ve tabi YÖNETİCİLERİMİZ İÇİN UTANÇ GÜNÜ olmalı.

lafons7275

Kıdemli Üye
akp lilerde son durum:

Rahip Brunson Türkiye'den ayrıldı ama Tayyibe olan sevgimizi aldı da gitti. "Bu can bu tende durdukça hiç bir kuvvet bu teröristi burdan alamaz" deyip özel uçakla onu yollamak nasıl bir hissiyattır acaba .