Barnabas İncili Yalanın Önde Gidenidir

hirahos

Kıdemli Üye
İslam alimliği sertifikam yok ama olmadığını görecek kadar okuma yazmam var.Zorlama yorumlardan yola çıkıyorsunuz.Açıkça böyle bir şey yazmıyor.

Haddinizi aşmaktasınız. Manifesto gibi yıllardır Müslüman olanlar bile göremezken, siz bir Hıristiyan olarak nasıl görebileceksiniz ki? :rtfm:

İncillerinizi de böyle okuma yazma ile okuyorsanız, vah size...

Mesihçi

Ordinaryus
Belki haddimi aşmışımdır hakikaten.Eğer İsa Mesih'in geleceğine inanıyorsanız bu doğru bir bilgidir.İnancınıza köstek olmanın anlamı yok...

Mesihçi

Ordinaryus
İncil'de konu özet olarak aşağıda yazdığım gibidir.İnancımız budur.

"Mesih, bütün yeniden doğmuş inanlıları yeryüzünden bulutlarla göğe alacaktır (1 Selanikliler 4:13-18; 1 Korintliler 15:51-54). Mesih’in yargı tahtında, bu inanlılar ya yeryüzünde geçirdikleri zamanda yaptıkları iyi işler ve sadık hizmetlerinden ötürü ödüllendirilecek ya da hizmet ve itaat etmedikleri için sonsuz yaşam hariç ödüllerini kaybedecektir (1 Korintliler 3:11-15; 2 Korintliler 5:10).

Mesih karşıtı (canavar)(deccal) yönetime gelecek ve İsrail’le yedi yıllık bir anlaşma imzalayacaktır (Daniel 9:27). Bu yedi yıllık süre “sıkıntı dönemi” olarak bilinir. Bu sıkıntı dönemi sırasında korkunç savaşlar, kıtlıklar, salgın hastalıklar ve doğal afetler olacaktır. Tanrı, günah, kötülük ve fenalık üzerine gazabını dökecektir. Sıkıntı zamanı ayrıca mahşerin dört atlısı, yedi mühür, borazan ve yargı kâselerinin göründüğü zaman olacaktır.

Yedi yılın aşağı yukarı ortasında, mesih-karşıtı İsrail’le barış antlaşmasını bozup İsrail’e karşı savaş açacaktır. Mesih-karşıtı, “yıkıcı iğrenç şey”i yapacak ve yeniden yapılmış olan Yeruşalim’deki tapınakta tapınılması için kendisinin bir heykelini yapacaktır (Daniel 9:27; 2 Selanikliler 2:3-10). Sıkıntı zamanının ikinci kısmı, “büyük sıkıntı” (Vahiy 7:14) ve “Yakup soyu için sıkıntı dönemi” (Yeremya 30:7) olarak bilinmektedir.

Yedi yıllık sıkıntının sonunda, mesih-karşıtı Yeruşalim üzerine son saldırısını yapacak ve bunun sonucunda Armageddon savaşı gerçekleşecektir. İsa Mesih geri dönecek ve mesih-karşıtını ve onun ordularını yok ederek onları ateş gölüne atacaktır (Vahiy 19:11-21). Mesih bundan sonra İblis’i 1000 yıl boyunca dipsiz derinliklerde bağlayacak ve bu bin yıllık dönem boyunca yeryüzündeki krallığını yönetecektir (Vahiy 20:1-6).

Bin yılın sonunda, İblis salınacak ve yeniden yenilecek ve sonsuzluk boyunca ateş gölüne atılacaktır (Vahiy 20:7-10). Mesih bundan sonra bütün iman etmeyen kişileri, büyük beyaz taht yargısında yargılayıp (Vahiy 20:10-15) hepsini ateş gölüne atacaktır. Bundan sonra Mesih yeni gök ve yeni yeryüzünü ve inanlıların sonsuza dek yaşayacakları yer olan Yeni Yeruşalim’i getirecektir. Artık günah, üzüntü ve ölüm olmayacaktır (Vahiy 21–22)."

hirahos

Kıdemli Üye
Bu kısa fakat senedli yazıyı sırf Mesihçi için alıyorum. Manifesto'dan ümidim yok. Mesihçi'den ümidim var, belki o anlar...

Kur'an-ı Kerim Zuhruf Suresi 61- Şüphesiz ki o (İsâ aleyhisselâmın ahir zamanda yeryüzüne inişi), elbette o (kıyamet) ân(ının yaklaştığının anlaşılması) için önemli bir bilgidir. Öyleyse onun hakkında asla şüphe etmeyin! (Ey kullarım!) Siz bana (ve rızama ulaştıran dinime ve peygamberime) hakkıyla uyun! İşte bu dosdoğru bir yoldur.

Taberî, Ebû Hayyân ve Beyzavî gibi birçok müfessirin beyânı vechile; bu âyetteki zamirin, İsâ (aleyhisselâmın)ın inişinden bahsettiği konusu, İbni Abbâs, Mücâhid, Katâde, Hasen, Süddî, Dahhâk ve İbni Zeyd gibi sahabe ve tâbi'înin birçok müfessiri tarafından açıklanmıştır. Birçok hadîs-i şerîfte de: ''İsâ (aleyhisselâmın)ın şu ana kadar ölümü tatmadığı, cismi şerifiyle ikinci kat semada diri olduğu ve kıyâmete yakın Hazret-i Mehdî'ye yardım etmek üzere Deccalı katletmek ve İslam'ı hakim kılmak için Şâm'daki beyaz minareye ineceği ve kırk sene kadar İslâmiyeti dünyaya hâkim kıldıktan sonra vefat ettiğinde Rasulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem)in yanına gömüleceği'' bildirilmiştir. (Buhârî Enbiyâ:50, No: 3265; Müslîm, İmân:71 No:155; Taberî, No: 30949-30960 11/204-205)

Bu konudakî hadîs-i şerîfler manevi tevâtür derecesine ulaştığı için, İsâ (aleyhisselâmın)ın inişini inkâr, imâna zarar verecek kadar tehlikelidir.Günümüzde kimileri bu konuyu Hristiyanlarla iyi geçinme noktasında bir malzeme olarak kullanmakla hata ettikleri gibi, bu inişin misyonerlik faaliyetlerine yaradığı gerekçesiyle, Ehl-i Sünnet itikat kitaplarının metinlerinde yer alan böyle önemli itikadî bir konuyu inkâr edenler de hiç şüphesiz Ehl-i Sünnet görüşünden ayrılmışlardır. Hatta Allâme Âlûsî (Rahimehullâh), İsâ (aleyhisselâmın)ın âhir zamanda inişini inkâr edenlerin, inanılması zaruri olan bir meseleyi reddettiklerinden dolayı kâfir sayıldıklarını açıklamıştır. Bazılarının bu konuyu sulandırmak için, ''İsâ (aleyhisselâmın)ın ruhaniyetinin ineceği ve onun barış düşüncesinin dünyaya hâkim olacağı'' şeklinde ortaya attıkları fikirler, bunca nassı tahrif dolayısıyla da inkâr anlamına geldiğinden, asla kabullenilecek ve nakledilecek doğru şeyler değildir.

İsâ (aleyhisselâmın)ın vefatından bahseden Âl-i İmrân Sûresinin 55. âyet-i kerîmesi, onun şu anda ölü bulunduğu anlamına gelmemektedir. Mâide Sûresinin 117. âyeti kerimesi ise, onun mahşerdeki beyanı olduğundan yine şu anda ölü olduğu anlamına gelmez. Oysa İsâ (aleyhisselâmın)ın Yahudiler tarafından çarmıha gerilemediği ve öldürülemediği, bilakis Allâh Teâlâ'nın onu kendi katına yükselttiği, Nisâ Sûresinin 157-158. âyet-i kerîmelerinde açıklanmıştır. Ayrıca İsâ (aleyhisselâmın)ın inişi, Rasulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem)in son peygamber olduğunu bildiren Ahzâb Sûresinin 40. âyet-i kerîmesiylede çelişmemektedir.(Bu konuda geniş malumat için ilgili âyet-i kerîmelerin meallerine bakınız! Ayrıca Rûhu'l Furkân: 6/51-89)

KUR'ÂN-I MECÎD VE TEFSİRLİ MEÂL-İ ÂLÎSÎ

Mesihçi

Ordinaryus
:)
Doğru ben çıktım aradan
Siz oturun göğe bakın
Geldi gelecek :)

Luka 21
"Sonun Belirtileri
5-6 Bazı kişiler tapınağın nasıl güzel taşlar ve adaklarla süslenmiş olduğundan söz edince İsa, “Burada gördüklerinize gelince, öyle günler gelecek ki, taş üstünde taş kalmayacak, hepsi yıkılacak!” dedi.
7Onlar da, “Peki, öğretmenimiz, bu dediklerin ne zaman olacak? Bunların gerçekleşmek üzere olduğunu gösteren belirti ne olacak?” diye sordular.
8İsa, “Sakın sizi saptırmasınlar” dedi. “Birçokları, ‘Ben O’yum’ ve ‘Zaman yaklaştı’ diyerek benim adımla gelecekler. Onların ardından gitmeyin. 9Savaş ve isyan haberleri duyunca telaşlanmayın. Önce bunların olması gerek, ama son hemen gelmeyecek.”
10Sonra onlara şöyle dedi: “Ulus ulusa, devlet devlete savaş açacak. 11Şiddetli depremler, yer yer kıtlıklar ve salgın hastalıklar, korkunç olaylar ve gökte olağanüstü belirtiler olacak.
12“Ama bütün bu olaylardan önce sizi yakalayıp zulmedecekler. Sizi havralara teslim edecek, zindanlara atacaklar. Benim adımdan ötürü kralların, valilerin önüne çıkarılacaksınız. 13Bu size tanıklık etme fırsatı olacak. 14Buna göre kendinizi nasıl savunacağınızı önceden düşünmemekte kararlı olun. 15Çünkü ben size öyle bir konuşma yeteneği, öyle bir bilgelik vereceğim ki, size karşı çıkanların hiçbiri buna karşı direnemeyecek, bir şey diyemeyecek. 16Anne babanız, kardeşleriniz, akraba ve dostlarınız bile sizi ele verecek ve bazılarınızı öldürtecekler. 17Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek. 18Ne var ki, başınızdaki saçlardan bir tel bile yok olmayacaktır. 19Dayanmakla canlarınızı kazanacaksınız.
20“Yeruşalim’in ordular tarafından kuşatıldığını görünce bilin ki, kentin yıkılacağı zaman yaklaşmıştır. 21O zaman Yahudiye’de bulunanlar dağlara kaçsın, kentte olanlar dışarı çıksın, kırdakiler kente dönmesin. 22Çünkü o günler, yazılmış olanların tümünün gerçekleşeceği ceza günleridir. 23O günlerde gebe olan, çocuk emziren kadınların vay haline! Çünkü ülke büyük sıkıntıya düşecek ve bu halk gazaba uğrayacaktır. 24Kılıçtan geçirilecek, tutsak olarak bütün uluslar arasına sürülecekler. Yeruşalim, öteki ulusların dönemleri tamamlanıncaya dek onların ayakları altında çiğnenecektir.
25“Güneşte, ayda ve yıldızlarda belirtiler görülecek. Yeryüzünde uluslar denizin ve dalgaların uğultusundan şaşkına dönecek, dehşete düşecekler. 26Dünyanın üzerine gelecek felaketleri bekleyen insanlar korkudan bayılacak. Çünkü göksel güçler sarsılacak. 27O zaman İnsanoğlu’nun bulut içinde büyük güç ve görkemle geldiğini görecekler. 28Bu olaylar gerçekleşmeye başlayınca doğrulun ve başlarınızı kaldırın. Çünkü kurtuluşunuz yakın demektir.”
29İsa onlara şu benzetmeyi anlattı: “İncir ağacına ya da herhangi bir ağaca bakın. 30Bunların yapraklandığını gördüğünüz zaman yaz mevsiminin yakın olduğunu kendiliğinizden anlarsınız. 31Aynı şekilde, bu olayların gerçekleştiğini gördüğünüzde bilin ki, Tanrı’nın Egemenliği yakındır. 32Size doğrusunu söyleyeyim, bütün bunlar olmadan, bu kuşak ortadan kalkmayacak. 33Yer ve gök ortadan kalkacak, ama benim sözlerim asla ortadan kalkmayacaktır.
34-35“Kendinize dikkat edin! Yürekleriniz sefahat, sarhoşluk ve bu yaşamın kaygılarıyla ağırlaşmasın. O gün, üzerinize bir tuzak gibi aniden inmesin. Çünkü o gün bütün yeryüzünde yaşayan herkesin üzerine gelecektir. 36Her an uyanık kalın, gerçekleşmek üzere olan bütün bu olaylardan kurtulabilmek ve İnsanoğlu’nun önünde durabilmek için dua edin.”"

manifesto

Yasaklı
Hazret-i Mehdî'ye yardım etmek üzere Deccalı katletmek ve İslam'ı hakim kılmak için Şâm'daki beyaz minareye ineceği ve kırk sene kadar İslâmiyeti dünyaya hâkim kıldıktan sonra vefat ettiğinde

Şam da AK MİNAREYE ha
Maşallah,eeee
Tabi o devirde minare falan yoktu bu ufak detayın ne önemi var değil mi..
Bunu söylemenin de sana bir faydası olmaz
Birileri Şamda ki o ak minarenin fotoğrafını da çekmişti

hirahos

Kıdemli Üye
manifesto

Havf nedir bilir misin? Ne anlama gelir, nasıl bir şey?

Hatta Allâme Âlûsî (Rahimehullâh), İsâ (aleyhisselâmın)ın âhir zamanda inişini inkâr edenlerin, inanılması zaruri olan bir meseleyi reddettiklerinden dolayı kâfir sayıldıklarını açıklamıştır.

Bu korkusuzluğun ilminin ziyadeliğinden mi geliyor? :)

Mütevatir Hadis-i Şerifler ne demektir manifesto?

Mesihçi

Ordinaryus
Bu kısa fakat senedli yazıyı sırf Mesihçi için alıyorum. Manifesto'dan ümidim yok. Mesihçi'den ümidim var, belki o anlar...

Kur'an-ı Kerim Zuhruf Suresi 61- Şüphesiz ki o (İsâ aleyhisselâmın ahir zamanda yeryüzüne inişi), elbette o (kıyamet) ân(ının yaklaştığının anlaşılması) için önemli bir bilgidir. Öyleyse onun hakkında asla şüphe etmeyin! (Ey kullarım!) Siz bana (ve rızama ulaştıran dinime ve peygamberime) hakkıyla uyun! İşte bu dosdoğru bir yoldur.

Taberî, Ebû Hayyân ve Beyzavî gibi birçok müfessirin beyânı vechile; bu âyetteki zamirin, İsâ (aleyhisselâmın)ın inişinden bahsettiği konusu, İbni Abbâs, Mücâhid, Katâde, Hasen, Süddî, Dahhâk ve İbni Zeyd gibi sahabe ve tâbi'înin birçok müfessiri tarafından açıklanmıştır. Birçok hadîs-i şerîfte de: ''İsâ (aleyhisselâmın)ın şu ana kadar ölümü tatmadığı, cismi şerifiyle ikinci kat semada diri olduğu ve kıyâmete yakın Hazret-i Mehdî'ye yardım etmek üzere Deccalı katletmek ve İslam'ı hakim kılmak için Şâm'daki beyaz minareye ineceği ve kırk sene kadar İslâmiyeti dünyaya hâkim kıldıktan sonra vefat ettiğinde Rasulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem)in yanına gömüleceği'' bildirilmiştir. (Buhârî Enbiyâ:50, No: 3265; Müslîm, İmân:71 No:155; Taberî, No: 30949-30960 11/204-205)

Bu konudakî hadîs-i şerîfler manevi tevâtür derecesine ulaştığı için, İsâ (aleyhisselâmın)ın inişini inkâr, imâna zarar verecek kadar tehlikelidir.Günümüzde kimileri bu konuyu Hristiyanlarla iyi geçinme noktasında bir malzeme olarak kullanmakla hata ettikleri gibi, bu inişin misyonerlik faaliyetlerine yaradığı gerekçesiyle, Ehl-i Sünnet itikat kitaplarının metinlerinde yer alan böyle önemli itikadî bir konuyu inkâr edenler de hiç şüphesiz Ehl-i Sünnet görüşünden ayrılmışlardır. Hatta Allâme Âlûsî (Rahimehullâh), İsâ (aleyhisselâmın)ın âhir zamanda inişini inkâr edenlerin, inanılması zaruri olan bir meseleyi reddettiklerinden dolayı kâfir sayıldıklarını açıklamıştır. Bazılarının bu konuyu sulandırmak için, ''İsâ (aleyhisselâmın)ın ruhaniyetinin ineceği ve onun barış düşüncesinin dünyaya hâkim olacağı'' şeklinde ortaya attıkları fikirler, bunca nassı tahrif dolayısıyla da inkâr anlamına geldiğinden, asla kabullenilecek ve nakledilecek doğru şeyler değildir.

İsâ (aleyhisselâmın)ın vefatından bahseden Âl-i İmrân Sûresinin 55. âyet-i kerîmesi, onun şu anda ölü bulunduğu anlamına gelmemektedir. Mâide Sûresinin 117. âyeti kerimesi ise, onun mahşerdeki beyanı olduğundan yine şu anda ölü olduğu anlamına gelmez. Oysa İsâ (aleyhisselâmın)ın Yahudiler tarafından çarmıha gerilemediği ve öldürülemediği, bilakis Allâh Teâlâ'nın onu kendi katına yükselttiği, Nisâ Sûresinin 157-158. âyet-i kerîmelerinde açıklanmıştır. Ayrıca İsâ (aleyhisselâmın)ın inişi, Rasulullah (Sallallahu aleyhi ve sellem)in son peygamber olduğunu bildiren Ahzâb Sûresinin 40. âyet-i kerîmesiylede çelişmemektedir.(Bu konuda geniş malumat için ilgili âyet-i kerîmelerin meallerine bakınız! Ayrıca Rûhu'l Furkân: 6/51-89)

KUR'ÂN-I MECÎD VE TEFSİRLİ MEÂL-İ ÂLÎSÎ

Diyanet Vakfı
ZÜHRUF 61. Şüphesiz ki o (İsa), kıyametin (ne zaman kopacağının) bilgisidir. Ondan hiç şüphe etmeyin ve bana uyun; çünkü bu, dosdoğru yoldur.

Buradan geleceği açık mı gerçekten sizce?Bu kadar önemli bir olay satır arasına gizlenmiş olabilir mi?

hirahos

Kıdemli Üye
Diyanet Vakfı
ZÜHRUF 61. Şüphesiz ki o (İsa), kıyametin (ne zaman kopacağının) bilgisidir. Ondan hiç şüphe etmeyin ve bana uyun; çünkü bu, dosdoğru yoldur.

Buradan geleceği açık mı gerçekten sizce?Bu kadar önemli bir olay satır arasına gizlenmiş olabilir mi?

Arapça bilir misin? Mesihçi...

Cevabını tahmin ediyorum... Sen de cevabına benim yazacağımı tahmin et de zahmet etmeyeyim... :)

Peki, İsa As. kıyametin nasıl bilgisi olur? Akledebiliyor musun?

hirahos

Kıdemli Üye
Neyse toparlayalım... Nasıl ki Hıristiyanlık denilen din 72 parçaya ayrılmış, hikmet-i ilahi, Müslüman Ümmeti de 73 parçaya ayrılmıştır... İçlerinde sadece bir topluluğun inançları sahihtir, sapmamıştır... Diğerleri başka başka konularda sahih (düzgün) inançtan ayrılmışlardır. İsa As. efendimizin yeniden geleceğini inkar etmek de Mısırlı Abduh, Efganilerden sonra ortaya çıkmış, taraftar bulmuştur. Şurda 100 yıllık bir sapkınlık... İslam ise 1400 yıldır var. (Aslında Adem As.dan beridir var)

Mesihçi Müslümanların sahih cemaati, asıl yolu İsa As. efendimizin yeniden geleceğine inanır. Şüphe etmez.

Kur'an ve Peygamber efendimiz geleceğini söylüyor... İtibar edilecek her alim kitabı ve sünneti tasdik ederek gelecek demişler.

Geldiği zaman, Hıristiyanların çoğu Müslüman olacaklar. Hakiki İncil ortaya çıkacak. İnşallah sen de o kutlu zamanlara erişenlerden olursun. Söyleyecek çok söz var da neyse Allah hidayet etsin.

Barnabas incili denilen metinde varmışşş duyduğumuzdan değil Allah ve Resulü, İsa As.'ın "Ahmed" efendimizi müjdelediğini bildiriyor. İnandık ve iman getirdik. Barnabas İnciline ihtiyacımız yok. Bunu fark etsen yeter.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Genelkurmay niye saklasın bu kitabı?...

İşte en önemli soru bu?

Yeşil sermaya, irtica geliyor, laiklik elden gidiyor, ülkeyi misyonerler bastı- din elden gidiyor!!!!

Bir çok anormallikler oluyorken bu ülkede, askeriyenin o incille ne işi olur?

Aslında herkesin kalbi bir cevabı var ama açıktan söylenemiyor.

Ama o incilden laikçilerin çok korktuğu belli.

Nede olsa içinde Hz Muhammed ismi geçiyor.

Hani şu " CAHİL ÇÖL ADAMININ UYDURDUKLARINAMI inanacağız , Kur'an'ı baştan ben yazacağım, içinde başörtüsü ve peygamber lafı geçmeyecek!!!é diyen aklıevvelelre vardı. Bazıları Ergenekon davasından içerde. İşte onunkiler korkuyor bu İncilden.

veri

Yasaklı
dua nur kardeşim abartıyorsun
birincisi incilde muhammed kelimesinin geçtiğini ilk kez duyuyorum
ben ahmed kelimesi ile ifade edildiğini sanıyorum ki
kur'an da bile doğrudan ismi 5 kez geçer
4 ü muhammed 1 i ahmed olarak
ha 5 kez mi anılmış kitabımız da hayır
ama isme bakınca 5 kez anılmasını kıyaslarsanız
incilde kaç kez doğrudan isimle anılmasını beklersiniz bilemiyorum

zaten sıkıntı efendimizin isminde değil
Allah inancında
Allah inancında doğruyu bulan diğerlerine erişir zaten.

zaten mesajlarınız @Mesihçi den çok sizi bilmeyen insanlara gibi.

Mesihçi

Ordinaryus
Görüyorum ki bir konuda anlaştık.Barnabas zırvasına ihtiyaç yok.Kuranda yazıyorsa bu konu inanacaksınız.Gözünüzü seveyim.Kuran da yazan neyse ona bakın.Komplo teorileriyle,gereksiz uydurmalarla gelmeyin.

Sevgiler...

bi husben

Kıdemli Üye
Genelkurmay niye saklasın bu kitabı?Eğer bizi düşünüyorlarsa verirler Hristiyan güçler korur.Bir de şunu anlamıyorum.Siz gerçekten şuna inanıyorsunuz.
"Hristiyanlar Hz. Muhammed'in peygamber olduğunu biliyorlar.İncil'in değiştirildiğini biliyorlar.Gerçek İncil'i saklıyorlar.Böylece inançlarını koruyorlar."

İyi de eğer inancımızın sahte olduğunu biliyorsak neden onu korumaya kalkalım?Bile bile cehenneme neden koşalım?Diyeceksiniz ki üsttekiler yapıyor sizin haberiniz yok.O üsttekilerin otoritesini tanımayan yüzmilyonlarca Hristiyan ne olacak peki?Onların ne çıkarı var bu sahtekarlıktan?

Anlamıyorum.Nasıl inanıyorsunuz anlamıyorum bunlara.Ama kitaba ulaşmaya çalışanların başına iş geliyor dediğinizde aklıma Kutsal Ahit Sandığı geldi.Birileri kendi ahit sandığını icat etmeye çalışıyordur belki de...

yahu dınınden haberın bıle yok sahtekar senı .inancına gore zaten kımse cehennemde yanmayacak hanı dıyorsunuzya mesih kefaret odedı butun gunahları ustlendı. işte siz dahı ne kadar salakça bir inaca sahıp olduğunuzun farkında değilsiniz

Mesihçi

Ordinaryus
yahu dınınden haberın bıle yok sahtekar senı .inancına gore zaten kımse cehennemde yanmayacak hanı dıyorsunuzya mesih kefaret odedı butun gunahları ustlendı. işte siz dahı ne kadar salakça bir inaca sahıp olduğunuzun farkında değilsiniz

İsa Mesih bizim için acı çekti ve günahlarımızın bedelini ödedi.Ancak o iman edenler için bunu yaptı.İnancımızda inanmayanlar sonsuza dek cehenneme gidecektir.İnanmayanlar cehennemliktir ve oradan kurtuluşları da yoktur.Oraya giren çıkamaz.

"Matta 10
28Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın. Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun.

Matta 23
15“Vay halinize ey din bilginleri ve Ferisiler, ikiyüzlüler! Tek bir kişiyi dininize döndürmek için denizleri, kıtaları dolaşırsınız. Dininize döneni de kendinizden iki kat cehennemlik yaparsınız.

Luka 12
5Kimden korkmanız gerektiğini size açıklayayım: Kişiyi öldürdükten sonra cehenneme atma yetkisine sahip olan Tanrı’dan korkun. Evet, size söylüyorum, O’ndan korkun.

Yakup 3
6Dil de bir ateş, bedenimizin üyeleri arasında bir kötülük dünyasıdır. Bütün varlığımızı kirletir. Cehennemden alevlenmiş olarak yaşamımızın gidişini alevlendirir. "

mavera_agd

Doçent
Barnabas İncil'i piyasada dolaşıyor.Eğer o sahte gerçeği saklanıyor diyorsanız gerçeğinde sizin işinize gelecek şeyler yazdığını nereden biliyorsunuz?Bir kere İslam inancında İncil İsa Mesih'e gönderilmiştir.Siz Barnabas'ın yazdığı kitaba nasıl iman edebileceksiniz?Hep söylüyorum.Neresinden tutsanız elinizde kalıyor bu barnabas...

Barnabanın kitabımızda bahsedilen incil olduğu nerden çıktı???

biz asıl incile tevrata iman ediyoruz sizin elindeki yuzyıllarca kalan incile değil... barnabasa matta vd. buna dahildir...

incili hz. İSA metin haline getirmemiştir, sonradan gelenler kitap haline getirmiştir... ve incil ondan tahrif olmuştur...