Bidat ehli ile forumlarda tartışmak doğru mudur?

hirahos

Kıdemli Üye
Kurtubi kardeşim, lütfen sen forumdan ayrılma. Hizmetin büyük. İlminden istifade ediyoruz. Girebildiğinde gözlerimiz mesajlarını arıyor olacak. Ömrümüz vefa ederse.

hirahos

Kıdemli Üye
16 senelik internet tercübemize binaen söylüyorum:

Karşılıklı münazara ile fikir değiştireni çok nadir gördüm. Hatasını kabul edip özür dileyeni çok nadir gördüm. İlmi olmadığı halde, ahkam keseni bol gördüm... Ezici çoğunluk burnundan kıl aldırmıyor. Dediğim dedik, çaldığım düdük. Maalesef. Nefsimi ayırmıyorum. Belki de kıyamet yaklaştığındandır... Allahu alem.

İlim Talebesi

Yasaklı
Kurtubi kardeşim, lütfen sen forumdan ayrılma. Hizmetin büyük. İlminden istifade ediyoruz. Girebildiğinde gözlerimiz mesajlarını arıyor olacak. Ömrümüz vefa ederse.

Abi benimde sürem doldu.Gitme vakti yaklaştı.Sana gidicem demiştim ya , yavaş yavaş bavulları toplicaz artık :D

Kaptan

Mecra Yazarı
Hizmeti Buyuk mu? @Yahayy bunlar ne di gurban

Verda

Gales
Kendinizi ayirmadiğiniza sevindim..

hirahos

Kıdemli Üye

Abi benimde sürem doldu.Gitme vakti yaklaştı.Sana gidicem demiştim ya , yavaş yavaş bavulları toplicaz artık :D

Hayırlısı olsun. Takdir önce Allah'ın sonra size ait. Zaman zaman foruma girmeni yine de rica ediyorum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Hizmeti Buyuk mu? @Yahayy bunlar ne di gurban

Abi kusura bakma benim anladığım,
Kurtubi, istesem de giremeyeceğim diyor ya.
Tıpkı geçen yaptığı gibi, dümdüz gidip küfür sayıdırıp alenen ve P.M'den küfürleri
sayıdırıp kendini banlatacak.

Aslında ilk mesajda usul usul yazmak istediği şey şu.
Biz ne kadar hadis, sünnet , rivayet yazarsak yazalıp geliyor geliyor
Bir Allah'ın ayetini söylüyor adam napalım elimiz kolumuz bağlanıyor,
sinirden çatlayacak gibi oluyorum ama ortada ayet de var bir şey söyleyemiyorum,
işin içinden de çıkamıyorum sinirden çatlıyorum.
Artık doldum yine küfürü basıp bu adamlara gitme vaktim geldi diyor.
İstesem de giremeyeceğim tam olarak bu demek, sakın şüphe etme :)
Çünkü bir insan kendini düzeltmedikçe Allah o'nun üzerinde bir nimetini göstermez.
Bakıyouz İbn-i Hacerden Kurtubiye ne değişmiş,
sadece çaresizce ettiği küfürlerin altında kalarak takıyye yapmak zorunda olduğunu bildğinden
siyasiye, size abi diyebilir miyim, size abla diyebilir miyim diye kusura bakmayın ama münafıkça takıyye yapıyor.
Bu adam durumunu düzeltse, bir kez olsun Allah'ın ayetine saygı gösteridğini görürdük.

Kaynaklarını sorduğumuzda önce Kuran-Sünnet-İcma-Kıyas diye saysalarda,
tüm topiclere hatta açık iddilarına bakın,
önce beğendikleri bir alimin kıyası - sonra çoğunluk diye tabir ettikleri gerçekte olmayan sanal bir kaynak olan icma -
sonra sünnet diyorlar (hadis de getirsen kabul etmiyorlar, en doğru hadis bu diye alimleri ne dedi ise onu söylüyorlar)
Kuran en sonra, ya da hiç delil değil, Kur'an hiçbir şekilde huccet değil bu insanlara göre...

Bu durumunu değiştirmedikçe bu adamlar neyini değiştirirse değiştirsin, benim gözümde aynı.
Bye bye KourToubi ( İbn-i Hacer)

İlim Talebesi

Yasaklı
Sen bugün güzel bir nakavt oldun :D Hala konuşuon mu teyzecim :D

İlim Talebesi

Yasaklı
Ben önceden de dedim : Bazen uslupta birçoğumuzun hataları oluyor.Benim , Senin , Redin vesaire ...

Red'in Anaya küfür ettiğini de bilirim.Ama bunu dillendirmiyorum.

Herkes hatalı olabilir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Sen bugün güzel bir nakavt oldun :D Hala konuşuon mu teyzecim :D

Nakavt mı Allah iyiliğin versin KourToubi, Bu uydurma diye çevrilmez dedin,

İbni Kesirden, Elmalılıya, Diyanete kadar "Uydurma" diye çevirdiklerini yapıştırıp gösterdim, bu seferde
uydurma senin anladığın gibi uydurma değil, iyi de olabilir dedin, bilakis Türkçe bilmediğinde ortaya çıktı
senin dediğin "icad" çevrisinin "kafandan İcad üretme" şeklinde tenkidvari icad kullanımı olduğunu da gösterdim,
yine bir cümle yazmadan kaçtın, nakavt diyor :)

Allah akıl fikir versin, sonra bir de ilk konuya inat yazmışsın.
İşte forumu bırakmamın nedeni böyle morarmaktan bıktım artık demiyorsun da,
millet yola gelmiyor diyosun, kendin gerçeği gördüğün halde tamam deme erdemini gösteremiyorsun.

Yüzkere söyledim, Yahu sen bir kere millete küfür ederek gittin, döndüğünden hakkınızı helal edin, nefsime yenik düştüm demen gerekmezmiydi?

Hani erdem, hani kimse özür dilemeyi kabul etmiyordu Kurtubi?

Sizin rahatsızlığınız palavralarınızın sürekli karşılıksız kalması.
Hadi oradan, siz çocuk mu kandıracaksınız ya hu, sizin gibi tiplere pabuç mu bırakacaktık, öyle mi sandın,
ik gün uykusuz olsam yine mücadele ederim haksızlıkla hamdolsun, Allah güç ve imkan versin yeterki.

İlim Talebesi

Yasaklı
He he o dediğinden teyzecim :D Bir bardak çay getir de içelim yada kahve :D

Yahayy

Kıdemli Üye
Ben önceden de dedim : Bazen uslupta birçoğumuzun hataları oluyor.Benim , Senin , Redin vesaire ...

Herkes hatalı olabilir.

Kim olursa olsun, ben küfreden kişinin küfrettiğinden özür dilemedikçe diyalog kurmasını erdemli bir davranış olarak kabul edemem,
düzgün bir davranış değil.. ?
Gerçeği kabul et hala direnme boştan bedavadan.

İlim Talebesi

Yasaklı
Ben gitmek için konu açmicam zaten , kendimi o çapta görmüorum :D

muallimin konusunda gidicem derim giderim :D

Kaptan

Mecra Yazarı

Herkes hatalı olabilir.

Anlasildi, Yahayy'in dedigi gibi gider ayak ahlaksizligi ele alacaksin sen. Karistirip oyle gideceksin.

İspat et , etmessen seni iftiranla bas basa birakiyorum ve Allah'a havale ediyorum. Gerci sen Allah'tan da korkmassin, korksaydin bu iftirayi atmazdin.

Burada herkes bilir ki ben asla kufretmem, yillardir tek olan bu nickimle girerim, senin gibi galiz kufurler savurup sonra nick degistirmem. Sende utanma arlanma olsaydi, burada kufrettigin insanlara baska nickle girip ozelden "size abi diyebilir miyim" munafikligini gostermezdin. Harbiden asagilik ve utanmaz bir adamsin.

fakiri

Kıdemli Üye
Biz de diyoruz ki, forumlarda olsun günlük hayatta olsun bidat ehline, hadis-sahabi-evliyâ düşmanlarına, mezhebsizlere, bidat ehline "kardeş-kardeşim-sevgi yumağım" demek doğru mudur ? Bu ameli işleyen bir sürü kör-cahil varken nerde kaldı ki bidat sahipleriyle tartışma doğru muduru araştıralım !
Müslüman geçinenlerin aymazlıklarının bini bin para !!!!!!!

Kaptan

Mecra Yazarı
Ne isin var o zaman burada fakiri? Zorla tutan mi var. Kapidan kovulsan bacadan giriyorsun.