Bilimadamı DNA Şifresini Çözünce Allah'a İnandı

Dua Nur

Kıdemli Üye
İnsanın DNA şifresini çözerek bilim tarihine geçen Francis Collins, "Laboratuvarda çalışırken Tanrı’nın varlığını hissettim" dedi.

Dünyanın en büyük genetik uzmanlarından biri olarak gösterilen ve sekiz yıl önce çalışma arkadaşı Craig Venter’le birlikte insan DNA’sının şifresini çözerek büyük şöhret yakalayan Dr. Francis Collins, “imana geldi.”

Venter, bilim dünyasında büyük ses getiren buluşlarının ardından çalışmalarını ilerleterek, laboratuvarda “yapay canlı” üretmeye çalışırken, Collins ise yeni kitabıyla bilim ve din arasında yeni bir tartışma yaratacak gibi gözüküyor.

“Tanrı’nın Dili” adlı kitabıyla ilgili İngiliz The Times gazetesine konuşan 56 yaşındaki Collins, 30 yıl öncesine kadar ateist olduğunu ancak artık Tanrı’ya inandığını söyleyerek, “Tanrı’nın var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı Tanrı’ya daha da yaklaştırıyor” dedi.

Amerikalı bilim adamı artık mucizelere ve meleklere inandığını belirterek, “Laboratuvarda çalışırken Tanrı’yı hissettim. Kesinlikle bizden daha büyük bir güç var ve ben ona inanıyorum. DNA’nın şifresini çözmek beni Tanrı’ya biraz daha yakınlaştırdı.

Hastalıktan kırılan insanlar gördüm. Bilim onlardan umudunu kesmişti. Ama mucizevi olarak hayata döndüklerini gördüm. Bu da Tanrı’nın işidir” diye konuştu. İnsan genini çözmenin de kendisine Tanrı’nın eserini görme fırsatı verdiğini söyleyen Collins, “Önemli bir buluş yaptığınızda o bilimsel coşku anını yaşarsınız, çünkü onu araştırmış ve keşfetmişsinizdir. Keşfettiğim şey öyle bir şeydi ki, bu bilgiye daha önce hiçbir insan sahip olamamıştı. Fakat Tanrı onu her zaman biliyordu” dedi.

TARİHE GEÇTİLER

İnsan vücudunun genetik kodları olan DNA’nın şifresini çözen iki bilim adamı, bu çalışmalarıyla bilim tarihine geçmişlerdi. DNA’nın dizilimi ve kodlarının çözülmesi dönemin ABD Başkanı Bill Clinton ve İngiltere Başbakanı Tony Blair’in eş zamanlı açıklamalarıyla dünyaya duyurulmuştu.

Habervitrini

veri

Yasaklı
uydurma mı:)
gerçek mi?
çeviri hatası da olabilir
imana geldi ifadesi hristiyanlık için de kullanılıyor.

Dua Nur

Kıdemli Üye
uydurma mı:)
gerçek mi?
çeviri hatası da olabilir
imana geldi ifadesi hristiyanlık için de kullanılıyor.

Uydurma değil. Sentetik biyolojiyi keşfeden bilimadamı kendisi. İnanmak için mantıklı nedenleri var adamın. Akıllı olduğu için yanlıştan dönüyor.

veri

Yasaklı
mantık evet tanrı inancı evet
ya müslümanlık:)

veri

Yasaklı
internette bulduğum ingilizce bir videoya yapılan yorumlara baktım
sanırım ateistmiş iman etmiş:) hristiyanlığı seçmiş din olarak tabi yorumlara göre.

Dua Nur

Kıdemli Üye
internette bulduğum ingilizce bir videoya yapılan yorumlara baktım
sanırım ateistmiş iman etmiş:) hristiyanlığı seçmiş din olarak tabi yorumlara göre.

Ateistlikten kurtulmuş bu önemli.

Birde önemli bir yerde çalışan bir bilim adamı tüm imkanlarını elinden kaybetmek istemeyebilir ve müslümanlığını gizleyebilir.

Ben konuşmalarından müslüman olduğuna kanaat getirdim.

Gizlenmesi en doğal hakkı. Bir çok gizli müslüman var. İyide ediyorlar. Müslümanlara nasıl davranıldığı malum.

veri

Yasaklı
hristiyanlarla aramızda fark yok ki
aynı kanaldan gelmedi mi
gizlenme kısmına ben inanmıyorum kimseyi de inandıramazsınız.
adamı münafıklıkla itham ediyorsunuz

incili okuması şu açıdan önemli bakarsınız ordan islama bir kapı aralanır.
müslümana nasıl davranıldığını bilioyruz
aynı şey hristiyanlar için de geçerli. ülkemizde de hristiyanlığını gizleyenler var.

Dua Nur

Kıdemli Üye
hristiyanlarla aramızda fark yok ki
aynı kanaldan gelmedi mi
gizlenme kısmına ben inanmıyorum kimseyi de inandıramazsınız.
adamı münafıklıkla itham ediyorsunuz

incili okuması şu açıdan önemli bakarsınız ordan islama bir kapı aralanır.
müslümana nasıl davranıldığını bilioyruz
aynı şey hristiyanlar için de geçerli. ülkemizde de hristiyanlığını gizleyenler var.

Hayır münafıklıkla ilgisi yok. O kişi ile ilgili sadece tahmin edebiliyorum.

Ama genel olarak konuşursak; yeryüzünde şu anda gizli görevliler vardır ve kimliklerini açıklamalrı yasaktır. O görev onlara verilmiştir. Bu kişiler bazen bir kilisede bile olabilirler. Kıyafetlerinde, yaşam tarzlarında, çevrelerinde değişim yapmaları yasaktır. Kendilerine verilen görevi ifa ederler.

Mesihçi

Ordinaryus
İsa Mesih'e inandığını gizleyen kişi günah işlemektedir.İman eden kişi damlardan bağırırcasına açık olmalıdır imanıyla ilgili.Bu bilim adamının Hristiyan olduğu söyleniyor.Umarım olmuştur.Tanrı bilir...

Dua Nur

Kıdemli Üye
İsa Mesih'e inandığını gizleyen kişi günah işlemektedir.İman eden kişi damlardan bağırırcasına açık olmalıdır imanıyla ilgili.Bu bilim adamının Hristiyan olduğu söyleniyor.Umarım olmuştur.Tanrı bilir...

Allah'a inandığını söylüyor ama hiç bir dinin propagandasını yapmıyor. Bilim dünyasındaki aşılamayan yahudi lobisi varken en iyisini yapıyor.

Söylemleri beni çok etkiledi ve sanki müslüman birisinin sözleriymiş gibi algılamama neden oldu.