Binali Yıldırım'dan alkol açılımı: ‘Afiyet olsun' dedim, bunda yadırganacak ne var?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu ülkede haram helal mevzusunu çözeceğim deyip bu şekilde bir iktidar mecliste yemin edecekse!Buyursun gelsin ellerinden öperim!

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
ooooo olay yenine geldi :)

Ellerini öpmeyi bırak da bir kere olsun AKPLİ BU KİŞİNİN YAPTIĞI YANLIŞTIR; YANLIŞ YAPMIŞTIR de, daha iyi :)

KAFKAS

Kıdemli Üye
hay yaşa kafkas hahahaha :)

SOKAĞA GİRMEK ile HARAM İŞLEYENE AFİYET OLSUN denilmesini aynı gören kafaya ne anlatabilirsin ki?

Hiç kimse binali yıldırım için O SOKAĞA NİYE GİRDİ demiyor ki, niye onlarla konuştu demiyor ki!!

Herkes herkesle konuşur!
Gayet doğal!

Ama HARAM İŞLEYENE KOLAY GELSİN; AFİYET OLSUN vs. denilmesinin hükmü nedir diyor insanlar!

Anladın mı?

Sanmam :)

ULAN YANDAŞLIK!
GÖZÜN KÖR OLSUN emi :)
Bir de kıvırma diyor anti faşist:)Sokağa girdi,Gözlerine kapatıp ,ortada nutuk ata ata tebliğ yapıp çıktı gitti deme:)Masaya oturmadı,hasbihal etmedi,içenlere de içtiğiniz boğazında bilmem ne olsun dedi deme:)Milli gazetedeki linkte dediğin adamın gidip de orada haram mevzusuna dair bir vurguda yok yani!Aynı gemideyiz diyor

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
HARAM İŞLEYENE, HARAM YİYENE AFİYET OLSUN DEMENİN DİNİ HÜKMÜ NEDİR sevgili kafkas hocam?

:)

Bak sana kolaylık olsun diye AKPLİ DERSE NE OLUR diye sormadım, GENEL HÜKÜM nedir diyorum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
ooooo olay yenine geldi :)

Ellerini öpmeyi bırak da bir kere olsun AKPLİ BU KİŞİNİN YAPTIĞI YANLIŞTIR; YANLIŞ YAPMIŞTIR de, daha iyi :)
Gayet açık bir beyanda bulundum!İktidara bu meselelerle kim yükleniyorsa ,açık ve net gelsin kendisi nasıl çözebiliyorsa çözsün!Çözemeyecekleri mevzular üzerinden hamaset üretmek bana işlevsel gelmiyor!

KAFKAS

Kıdemli Üye
kıvırma--kıvranmaya takıldık şimdide:)Ne kadar çok fark var ,gözlerim yaşardı:cry:

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Gayet açık bir beyanda bulundum!İktidara bu meselelerle kim yükleniyorsa ,açık ve net gelsin kendisi nasıl çözebiliyorsa çözsün!Çözemeyecekleri mevzular üzerinden hamaset üretmek bana işlevsel gelmiyor!

işte buna kısaca KIVRANMAK diyoruz :)

İyi kıvranmalar HARAMA AFİYET OLSUN DENİLMEZ diyemeyen sevgili hocam :)

bi husben

Kıdemli Üye
saadet partisi ve yandaşları en kral haramın içindeler.
haram onların yanında bile pak kalır.
kafirle bir olanlar değil müslüman en koyu kafirden bile yoldan çıkmış gibidirler

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
şeyhül islam seçmiyorsun ama esad gitsin diyorsun? ümmetin lideri goygoyu yapıyorsun? harama haram diyemiyorsun yahu? bu nasıl iman?
kamyon kasasında namaz kılan adam İÇKİ İÇENE AFİYET OLSUN DENİLMEZ! diyemiyor. breh breh breeehhh...
Patron siyasetle meşguliyet sizin kimyanızı bozmuş.. akparti ye oy vereceğim diyen herkesi düşman olarak görüyor umumuna aynı yakıştırmaları yapıyorsun kendine gel.. geçen de nemalanmak tan falan bahsettin terbiyesizleşiyorsun toparlan biraz.. beni tanımıyorsun bir iki iletim harici senle hiçbir alakamız olmamış.. goygoy yapmak le kardeşim ne kadar vahşileşmişsiniz böyle.. helal dediğimi nereden gördün. Denmeyecegini demeyeceğimi çokta iyi biliyorsun ama dememi istiyorsun.. sen keşke daha da kötü olsa memleket site dualar ediyorsun.. sırf kendi fikrin haklı çıksın diye ümmetin daha da çıkmaza girmesi hoşuna gidiyor.. o kadar yazı attım anlayana anlamak isteyene yeter de artar.. şimdi var git işine benle de muhatap olma en az senin kadar çirkinleşirim haberin olsun..

Lasiyyema

İhvan Forum Üye
Su memlekette Siyaseten ufak tefek yapılan tavizler görmezden gelmeler sayesinde redyellow gibileri rahat rahat konuşuyor .. kaç parti kapatıldı.. gençliğimiz hürriyet manşetlerini okurken Show TV ler seyrederken dişlerimizi sıkmakla geçti.. zulümdaroğullarını Vural savaşları çevik bir leri ne ara unuttunuz.. kaçınız dayak yedi lan namaz kıldığı için kaçınız işten atıldı.. muhalefet edin hakkınız eyvallah ama birazcık insaflı olun.. cerbeze ile sadece yanlışları gormek ve memleketi halk partisinin kucağına itmek vatana ihanettir İslam a ihanettir.. her ne ise sizler başka bir dilden konuşuyorsunuz ben anlamıyorum..

KAFKAS

Kıdemli Üye
HARAM İŞLEYENE, HARAM YİYENE AFİYET OLSUN DEMENİN DİNİ HÜKMÜ NEDİR sevgili kafkas hocam?

Bak sana kolaylık olsun diye AKPLİ DERSE NE OLUR diye sormadım, GENEL HÜKÜM nedir diyorum.

Bak ben de daha iyi anla diye cevap veriyorum!Sana kolaylık olsun diye!Herkes önce bu meselelerde hüküm çıkartmaya uğraşırken kendi kapısının önünü süpürsün diyorum!Parti ayırt etmiyorum.Gidersin sorduğun sorunun fetvasını ehil yerlerden alırsın!Aldığın fetva ile de amel edersin!Ben fetva makamı değilim,hüküm vermem!Ulemanın fetvasına da itiraz ederek de haddimi aşmam.Bu tür meselelerde hüküm üzerinden yürüyecek varsa ,açık ve net gelsin kendisi nasıl çözebiliyorsa çözsün!Çözemeyecekleri mevzular üzerinden hamaset üretmek bana işlevsel gelmiyor!

KAFKAS

Kıdemli Üye
şeyhül islam seçmiyorsun ama esad gitsin diyorsun? ümmetin lideri goygoyu yapıyorsun? harama haram diyemiyorsun yahu? bu nasıl iman?
kamyon kasasında namaz kılan adam İÇKİ İÇENE AFİYET OLSUN DENİLMEZ! diyemiyor. breh breh breeehhh...
Önce bir kapının önünü süpür yahu,o şunu diyemiyor ,bu şunu söyleyemiyor dolanıyorsun ortalarda! AK DİN demek,PUTUNU ye diyen SENİN!Hükmün nedir birader!Git ulemadan fetva al bakalım yazdıklarını göster ulemaya ne diyecek sana?

ihvanistanbul

AkhenAton
Patron siyasetle meşguliyet sizin kimyanızı bozmuş.. akparti ye oy vereceğim diyen herkesi düşman olarak görüyor umumuna aynı yakıştırmaları yapıyorsun kendine gel.. geçen de nemalanmak tan falan bahsettin terbiyesizleşiyorsun toparlan biraz.. beni tanımıyorsun bir iki iletim harici senle hiçbir alakamız olmamış.. goygoy yapmak le kardeşim ne kadar vahşileşmişsiniz böyle.. helal dediğimi nereden gördün. Denmeyecegini demeyeceğimi çokta iyi biliyorsun ama dememi istiyorsun.. sen keşke daha da kötü olsa memleket site dualar ediyorsun.. sırf kendi fikrin haklı çıksın diye ümmetin daha da çıkmaza girmesi hoşuna gidiyor.. o kadar yazı attım anlayana anlamak isteyene yeter de artar.. şimdi var git işine benle de muhatap olma en az senin kadar çirkinleşirim haberin olsun..
Cirkinleseceginize eminim o konuda sikinti yok. Siz bedeli 2 adet raki fabrikasi 18 adete ciksin diye odediyseniz o sizin probleminiz. DİNDEN TAVİZ VEREREK DİN GELMEZ! Gelir derseniz getirdiginiz din hak olmaz, ak olur.

İCKİ İCENE AFİYET OLSUN DENİLMEZ. bunu. 10 yil once MUKTEDİR degilken yapsa yine kivirma payi var. Simdi tum devlete hakimken bu yapilanin izahi yoktur. MUSLUMANA DUSEN DE YABİ HUSBEN GİBİ GAFLETE DUSMUS AGİZ ALİSKANLİGİ DEMEK YADA YANLİS BU DEMEKTİR. Siyaseten savundugunuz sey laikliktir.

ihvanistanbul

AkhenAton
Önce bir kapının önünü süpür yahu,o şunu diyemiyor ,bu şunu söyleyemiyor dolanıyorsun ortalarda! AK DİN demek,PUTUNU ye diyen SENİN!Hükmün nedir birader!Git ulemadan fetva al bakalım yazdıklarını göster ulemaya ne diyecek sana?
Siz beyler beni de AKlarsiniz ;)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Cirkinleseceginize eminim o konuda sikinti yok. Siz bedeli 2 adet raki fabrikasi 18 adete ciksin diye odediyseniz o sizin probleminiz. DİNDEN TAVİZ VEREREK DİN GELMEZ! Gelir derseniz getirdiginiz din hak olmaz, ak olur.

İCKİ İCENE AFİYET OLSUN DENİLMEZ. bunu. 10 yil once MUKTEDİR degilken yapsa yine kivirma payi var. Simdi tum devlete hakimken bu yapilanin izahi yoktur. MUSLUMANA DUSEN DE YABİ HUSBEN GİBİ GAFLETE DUSMUS AGİZ ALİSKANLİGİ DEMEK YADA YANLİS BU DEMEKTİR. Siyaseten savundugunuz sey laikliktir.
:)10 yıl önce muktedir değilken kıvırma payı var?Şimdi tüm devlete hakim:):cry:Muktedir bakış açısıyla Faiz sistemini kaldır,turizm sektörünü dini kıstaslara göre düzenle,şans oyunlarını yasakla,okulları kız-erkek ayır,alkol satışını yasakla v.s...Ortada muktedirlik ve haram açısından değerlendirilecek ilave edilecek o kadar çok mevzu varken!Bir mevzudan muktedirliğe kadar çıkıyoruz.Saydıklarımı muktedir olarak değerlendirdiğin bir iktidar yapsın bakalım ortada muktedirlikten geriye ne kalacak.10 yıl demişsin şurada Gezi olaylarında açılan pankartları görmedin mi!Al sana muktedirlik kaç yıl geçti!7 haziran seçimleri ne kadar geçti üzerinden al sana muktedirlik!Cumhurbaşkanlığı seçimi %52 al sana muktedirlik!Bu seçim bile diken üstü!Hani muktedirler ya o bakımdan!Taviz kısmını eleştirmiyorum doğrudur!Öyle bir vizyon ortaya koyacaksın ki! %70 bandında oy alacaksın ve taviz vermeden haram vurgusunu işleyerek yol alacaksın!Bu vizyonu koyan buyursun hemen bugün iktidar olsun hani AKlıyoruz ya o bakımdan!

gamsız

Profesör
hay yaşa kafkas hahahaha :)

SOKAĞA GİRMEK ile HARAM İŞLEYENE AFİYET OLSUN denilmesini aynı gören kafaya ne anlatabilirsin ki?

Hiç kimse binali yıldırım için O SOKAĞA NİYE GİRDİ demiyor ki, niye onlarla konuştu demiyor ki!!

Herkes herkesle konuşur!
Gayet doğal!

Ama HARAM İŞLEYENE KOLAY GELSİN; AFİYET OLSUN vs. denilmesinin hükmü nedir diyor insanlar!

Anladın mı?

Sanmam :)

ULAN YANDAŞLIK!
GÖZÜN KÖR OLSUN emi :)
kıvırcıkllık ancak bu kadar olur bay hased ve kindar