Bir Arkadaşını Foruma Kazandırır mısın?

K

Kaçak

Guest
Foruma birşeyler katmayalım derim , kendimize katalım ...
Ve forumu tanıtmayalım derim , kendimizi tanıtalım ..
Kimim ben ?
İhvan Forum ailesinin bir üyesi işte ...

Erkam.

Kıdemli Üye
Foruma Hasan abinin tekrar kazandırılmasını istiyorum.

ummuhan

Kıdemli Üye
Dediğimiz gibi;

Resimde de görüldüğü üzere İhvanforum'un reklam bannerini kendi web sitemizin logosunun yanına süresiz olarak ekledik.
2d0nsep.jpg

(Orijinal boyutlarında görmek için resmin üzerine tıklayınız)

Face'den ilk duyurumuzu yaptık, bu duyuruları ara ara yapacağız.

Msn Listemiz ve Mail gruplarına mesajı da en kısa sürede halledeceğiz İnşaAllah...

Çalışmanın sonucunu görelim bir de reis kimler geldi mesela........
Toplamak maharetse de asıl maharet sevgiyi verip toplu halde tutabilmektir... onca kıymetli yazan insan yok oldu gitti hem de 2 yıl içinde ...

(doğruyu dillendiren sevilmez ama pek de etkili olmaz bu :) )

agbi

Yasaklı
agbi, bizde çok şey değişti ama anladığım kadarıyla sizde hala hiç bir değişiklik yok...

Mesajım Erdem idi

Siz onun yerine vermişsiniz.

Fakat ben hala iddia ediyorum.

SON VERDİĞİNİZ DÜŞÜNCELERİMİ ve MÜDAFA hakkımı kısıtlamnızı unutmuyorum.

Bir örnek

Erkam.

Kıdemli Üye
Eskisi gibi forum tadı kalmadı millette. Gelen kalıcı olmaz bundan sonra.

eylül

Veled-i kalbî
Topun ucuna ne koyduğumuza bakalım, kaçımız kaç kere kaç yapıyoruz?
reis abinin yaptığı şu sıcaklığı, samimiyeti kaç yerde kaçımız bulabiliriz?

Mutlu oldum gerçekten... Düzelten, uğraşan, gönül verenleri görünce iklimlerin değişebileceğini hissedebiliyor insan.

Allah razı olsun, katılanlardan, destekleyenlerden.

Rabbim ihvanforum'un yolunu açık etsin...

Bîçâre

Profesör
Geçen sene eğitimde geçtiği için pek girmemekle birlikte bu sene az az giriyorum foruma, şöyle gezinince, eski konulara filan bakınca (siyaset hariç) yorum yazdığım dakikaları hisseder gibi oluyorum. Facebook bu tadı vermiyor, bilginin paylaşımı ve bize katkısı açısından da forumlar daha faydalı, Facebook adama uzun bir makale okutmuyor, en çok komik videoları izletip, beğendirip, paylaştırıyor.

Benim forumun şu haline alışamamamın sebebi temadır, burası için en güzel tema yukarda "İskender Pala" ve bir kaç resmin var olduğu dönemdir. Uzun süre o tema kullanışmıştı, ben çok seviyordum o temayı bunu kullanıcının tercihine sunma imkanı olsaydı güzel olabilirdi. Facebook, Google, Ekşisözlük gibi popüler siteler özde küçük değişiklikler yaparlar, orjinalliğini böyle korurlar ve başarılı da olurlar. Forum için bu tam kıyas olmasa da temanın önemli bir yeri olduğunu düşünüyor, nostaljik temamızı (en azından alternatif olarak) sunan olursa güzel bir hizmet yapacağına inanıyorum. O vakit ilkokuldan 1, ortaokuldan 2, liseden 3, üniversiteden 4, işten 5, Facebook'tan da 6 adamı bulur Bahçeli ve İhvan Forum hakkında hatırı sayılır şeyler söylerim. :)

ibrahimi

Has Uşak
Sevgili biçare gelmeyişinizi işinize ve askerliğinize bağlıyorduk.Bu eleştiriyi daha önce duymak isterdim ben.Şenol abiye böyle bir seçenek var mı sorarım ama vbulletin sistem değiştirdi 3.8den 4.0a geçti o yüzden uyar mı bir sormak lazım araştırmak lazım...

Bizim de zaman zaman forum temasını beğenmeyişimiz oldu.Bu forum bu konma gelirken abartmadan söylüyorum onlarca tema değişti.Bu beğenmeyiş beni kısa süre paylaşımdan geri alsa da zamanla alışacağımızı gördük ve alıştık.O yüzden siz de zaman geçirirseniz eğer,alışacağınızı düşünüyorum.

Selamlar

reis

Kıdemli Üye
Aslında tema meselesine daha önce bir kaç kez değinmiştim ben.
Bu tür forumlarda görsellik ve ergonomiklik(kullanış kolaylığı) çok önemlidir.
İhvan'ın ilk başlardaki görselliği hakikaten çok güzeldi. (Gerçi bizim açımızdan hangisi olursa olsun sorun olmaz.) Lakin birçoğunun bunu önemsediği de gerçek.

Bize göre Forumlardaki düşüşün başında Facebook gibi etkenler birinci sırada yer alıyor. Tabi birde bizim müslümanların gayet tembel, vurdumduymaz ve umarsız olmaları var.

Bu sadece forum meselesinde değil hemen her meselede böyle.

Geçen günü Tv'lerin reytinglerini oturdum inceledim.

Bizim cenahın yapımlarından hiçbir tane yok üst sıralarda. Kanal D, Star, Show Tv ve bunların dandik dandik dizileri at başı gidiyor...
Bunlara bu reytingi verenler Ak Parti'ye oy verenler aynı zamanda...
İşte bu yüzden Türkiye halkı güvenilmez bir halktır ve genel yapısı itibariyle 'fasık'(durması gerektiği yerde durmayan) bir toplumdur demekteyiz..

Neyse..
ummuhan abla;

"Adım Hıdır elimden gelen budur" :)

ibrahimi

Has Uşak
Tamam görsellikten bahsediyoruz iyi güzel.
Feysbuk denen yer de bir sürü sistem değişti v.s. ana hatları korunuyor.biz de anahatlarımızı koruyoruz.forumun duruşu yapısı hala aynı.Şu yeni profili beğenmeyen eminim çok kişi vardır.Fakat bunun feysbuka pek de etkisi olacağını düşünmüyorum.Giren yine girecek..

Yani görüntü etkilidir ama çok büyük oranda değil.Büyük oranda etkili olan bağlılıktır.
Biz bu konuda elimizden geleni yapalım araştıralım eyvAllah ama bunun etkisi çok büyük olmayacaktır.

Meryem

Komplike
Yaptığımızı yine kendi elimizle yıkıyoruz, epey maharetliyiz bu hususta... :)

Ama tema konusu; bence insanların kafalarında olup biten birşey, bazı insanlar zor olsa da alışmayı seçer, bazı insanlar için ise vazgeçmek alışmaktan daha iyi bir yöntemdir, vazgeçer.

HaZiRuN

Revizyonda
yoldayım,arkadaşı kazanayım
foruma da kazandırılır biiznillah:)
gündemine alan,önemseyen herkese şükran...

ummuhan

Kıdemli Üye
Aslında tema meselesine daha önce bir kaç kez değinmiştim ben.
Bu tür forumlarda görsellik ve ergonomiklik(kullanış kolaylığı) çok önemlidir.
İhvan'ın ilk başlardaki görselliği hakikaten çok güzeldi. (Gerçi bizim açımızdan hangisi olursa olsun sorun olmaz.) Lakin birçoğunun bunu önemsediği de gerçek.

Bize göre Forumlardaki düşüşün başında Facebook gibi etkenler birinci sırada yer alıyor. Tabi birde bizim müslümanların gayet tembel, vurdumduymaz ve umarsız olmaları var.

Bu sadece forum meselesinde değil hemen her meselede böyle.

Geçen günü Tv'lerin reytinglerini oturdum inceledim.

Bizim cenahın yapımlarından hiçbir tane yok üst sıralarda. Kanal D, Star, Show Tv ve bunların dandik dandik dizileri at başı gidiyor...
Bunlara bu reytingi verenler Ak Parti'ye oy verenler aynı zamanda...
İşte bu yüzden Türkiye halkı güvenilmez bir halktır ve genel yapısı itibariyle 'fasık'(durması gerektiği yerde durmayan) bir toplumdur demekteyiz..

Neyse..
ummuhan abla;

"Adım Hıdır elimden gelen budur" :)

Ben hıdıra değil reise dedimdi zaten :)

Erkam.

Kıdemli Üye
Abi görsellik olmadan ihvan bugün kü yerinden kımıldamaz. Günlük 3 - 5 üye kaydıyla, 1000 küsür tekil ziyaretçiyle forum yürümez. Amaç paylaşımsa birileri birşey öğrensinse; Eğer forum para forumu değilse görsellik ön planda tutulacak. Yok eğer bu şekil kim olursa onunla yola devam diyorsanız yine aynı devam eder. Forumun databaseini sıfırlayın yeni bir şekilde yeni görsellikle yola başlayın. Eğer forum yürüyecekse forum yol katedecektir. Yok kimse yoksa da kapayın gitsin.

Tarafsız yorum bu olsa gerek.

agbi

Yasaklı
Forum da münazara konusu var.

Ben münazaraya katılmak istiyorum ama yazdıklarım hemen aksetmiyor forum da.

Kim kontrol edecek önce o konu hakkında EHİL mi ?

ibrahimi

Has Uşak
Kamer kardeş,değerli eleştirilerin için çok teşekkür ederiz,kendi aramızda tartışır gündeme alırız.Yalnız durum bahsedildiği gibi 1000 kişiyle devam etmiyor.ihvanforumun şuanki günlük hiti 5000dir inanmayanın önüne istatistikleri koyarım zor bir iş değil.Bunun yanında biz ümitsizliğe kapılmıyoruz,çoğu benim diyen forumdan iyi durumdayız.Popüler sosyal ağlar forumlara büyük darbe vurmuştur,bu herkes tarafından söylenen bir realitedir.Ama biz bunu kendimize bahane olarak üretmiyor,daha iyi olabilmenin yollarını arıyoruz.Sen de bizle çalıştığın kadarıyla bilirsin bu durumu.Olayın görsellikle falan alakası olsaydı,Türkiyenin en büyük forumlardan birini gördüğünde bu tezinin de çürüyeceğini görebilirsin.

Bizim istediğimiz sadece elinden gelenin foruma bir kaç kişi kazandırarak destek vermesidir.Verseniz de vermeseniz de başımızın üstünde yeriniz var.Bundan ziyade söylediklerini biz zaten söylüyoruz,ama burada şuan konu bu değil.

Ağbi size bu durumu açıkladık,münazara forumu açık olursa eğer önüne gelen yazabilir bunun önüne geçmek için o yöntemi ortaya koyduk.Ehil olduğumuzu zaten iddaa etmedik,etmeyiz de.Bunu siz de biliyorsunuz.Bunu bilip de dillendirmek bizi ziyadesiyle üzer.

Erkam.

Kıdemli Üye
frmtr'yi kastediyosun galiba abi. O adamlar zaten tema koyamazlar, 60.000 üye girişi ile. Biz birilerini örnek almayalım diyorum ama yine de siz daha iyisini bilirsiniz tabi. Vesselam..