bir rüya gördüm!...

uzman2769

Üye
arkadaşlar rüya yorumlarından anlayan varsa bugün sabaha karşı gördüğüm bir rüyamı paylaşmak istiyorum:

evime yakın bir yerde yol üzerinde geç vakitte namazın vakti geçiyor diye namaza duruyorum. namazın büyük bir bölümünü kıldıktan sonra, karşımdaki durakta duran belediye otobüsünden 4-5 kadın ve kız inip üzerime doğru söylenerek geliyorlar.. "Güya benim gibilerin onların yaşantısını zora soktukları iddiasıyla" ben, selam verip namazın kalan bölümünü evde tamamlamak üzere kalkıp yürümeye başladığımda o kadın gurubun içerisinden muhtemelen 15-16 yaşlarında bir kız çocuğu yakamdan tutarak beni yaptığım ibadetten ötürü, saldırı şeklinde eleştiriler yağdırıyor...
gece geç saat ve muhatabımın kadın olması beni cevap vermede tereddüte düşürüyor.. biliyorum ki, yapacağım yanlış bir hareketten ötürü mahalleyi başıma toplamak istiyor (görmeyenler için bana tecavüz etti) şeklinde iftirada bulunacak korkusu var bende..

biranda etrafımızın kalabalıkla dolduğunu görüyorum.. herkes kendi havasında olsa ve benim farkımda bile olmasalar da bütün bunların benim yanımda olduğunu hissediyorum...

hala benimle cedelleşen kıza "bacım sen ne istiyorsun benden, senin baban yada abin yok mu? sen benim muhattabım değilsin. sen git onlar gelsin" diyorum. kalabalığın içinde herkesin gözü önünde bana iftira atamayacığını anlamanın rahatlığıyla.. o saldırıdan o şekilde kurtuluyorum!..

Hayırdır İnşallah!.. yorumcu arkadaşlardan yardım bekliyorum...

dré@m

...uzaklarda...
Web sitesi
www.ihvan-forum.com
Rabbim hayırlara çıkarır inşallah kardeşim

ben de öyle rüyalar görüyorum ki hayatıma yön veriyor kimi zaman..gerçekten yorumlarını da merak ediyorum etkisinden kurtulamıyorum rüyalarımın..

inşallah bi kardeşimiz yorumlar..

selametle

kamer 25

Üye
kıyamate yakın müminin imanını koruması elinde kor tutmaya benzetmiş ya hadis yada büyükler söylemiş gene kıyamete yakın kurt sürüsünün koyun sürüsüne saldırdığı gibi kafirler müminlere saldıracaklar ve gene kıyamete yakın insan akşam mümin yatıp saba kafir akşam kafir yatıp sabah mümin oalarak kalkacaktır hadisi şerif

s.a

VARNA

Üye
Arkadaım birz araştırdım senin için ama hepsini bulmak mümkün olmuyor ama karşıma şöyle bi tabir çıktı

Namazı yarıda bıraktığınızı görmek emellerinize kavuşamayacaksınız demektir.

Allah hayırlara çıkarsın

B

BeHReM

Guest
tabirci değiliz ama şöyle düşündüm
amellerini engelleyen bişeyler var;bunu her şekilde düşünebiliriz(nefs,
dünyaya dair herşey)ve sen bunları ortadan kaldırmak için çabalıyorsun.
çabanın sonunda da ferahlık var.
güzel kardeşim inşaallah rüyan hayırlara vesile...
Allah rızası için çabalayan birisin ve çaban da zayi olmayacak inşllh

"haTTat"

Paylaşımcı
Arkadaşlarım, kardeşlerim rüya meselesi biraz karışıktır. Sizlere tavsiyem her ortamda anlatmayın rüyalarınızı. Çünkü ilk tabir edildiği şekilde çıkıyor ekseriyetle. Anlattığınız ortamda bir muzip çıkıp şaka olsun diye hoşunuza gitmeyecek bir şekilde tevil ederse rüyanızı dedikleri çıkabilir. Dua yerine geçebiliyor.
Vesselam..

uzman2769

Üye
rabbim hayra yorar inşallah!... ilginize teşekkür!..