Birileri Dünyadan GİTMEK mi dedi ???.. :)

elbiss

Ordinaryus
ORİON PROJESİ ve ÇALIŞMA MANTIK ESASLARI..

BÖLÜM 1 DEN BAŞLAYINIZ

Orıon Projesini okumadan evvel Yukarıda Bölüm 1 in Üstünde yazmış olduğum Orıon Projesi Sunumu nu okumanızı tavsiye edebilirim...

Bölüm..3

Gelelim ilk olarak düşündüğüm ve tasarladığım sonrasında ise değiştirdiğim sisteme hep birlikte bakalım...

a3ng72.jpg

Bu projenin ilk oluşum fikir ve düşünce aşaması buna dikkatlice bakmanızı istiyorum

Çünkü ilk ana yukarıdaki verilen konu başlığının altındaki resimden yada Fikirden gördüklerimizle esinlenerek oluşturduğum bir proje sunumunun bitmiş halinin ilk vaziyet durumu....

Fakat sunumlarda da söylediğim üzere....

Fikir ilk aşamada oluşur sonrasında düşünsel anlamda Deneme ve Yanılma yöntemi ile değişkenlik gösterir devamında ise bir çok aşamalarda kendini değiştirir....

Bu sistemi kısaca anlatmam gerekirse...

Önde olan topuz şeklinde duran kısım yani bölge uzay gemisinin pilot kokpit bölümü devamında biraz gerisi ise basınç kabu sonrasında Nasa yazan yerdeki yer ise dönen teker silindirler ama araları açık değil birbirine birleşip fakat tekil anlamda aynı yöne dönen silindirler aralarındaki tek fark birbirilerinden ilkinden başla ak üzere 2 saniye geç dönmeleri işte bu silindirin dönmesi bizlere yer çekimi etkisini sağlayacak fikrinini ve düşüncesini oluşturur olmasıdır....

Dönen Çemberlerin bir arka kısımda olan siyah olan yer ise yine bir basıç kabı diye isimlendirdiğim silindir boyutu ve ebatında oluşturduğum çember alan işte bu alan dönen silindir çemberlerin etkili bir biçimde dönmesini sağlayabileceği gibi manyetik alan oluşturarak aynı dünyanın dönmesi gibi bize uzay gemisinde yer çekimi etkisi verecek fakat dünyadaki çekirdeği unuttuğum için burada eklemede birşeyler eksik olduğunu gördüğümde çekirdeği nasıl oluşturabilirim diye düşündüğümde ilerideki eklemelerimde bu eklememin ne olduğunu hem görecek hemde farkedeceksiniz...

Sonrasında arka kısımda en son olan kısım ise ORION projesinin olmazsa olmazı olan atom çekirdeklerini fırlatıp patlatacağı mekanizma sistemi ...bu sistemi her ne kadar tutarlı bulmasamda sistem için olmazsa olmaz olarak düşünüyorum olası anlık tehlikede anlık hız için olabilir diye eklemeyi değiştirmek istemedim her ne kadar atom parçacıkları yüksek hız anlamında hoşuma gitmesede kalmasını uygun gördüm...

Sizler şimdi Projenin bu bitmiş hali diyorsunuz değil mi ?? :)))

Hayır hiç bile değil sonraki deneme yanılma metodu ile bir çok şeyi değiştirdiğimi farkedeceksiniz...öyle şeyler değiştirip eklemeler ve düzenlemeler yaptım ki bu ilerleme ve aşamaları görebilmeniz için değişiklik yaptığım yerleride yakınen farketmenizi çok istedim....,,

o yüzden ORİON PROJESİ öncesi SUNUMU sizlere sundum bunu özellikle bilmenizi istedim eğer o yazıları okumadan direkt olarak PROJEYE bakarsanız içeriğin esaslarını hem göremez hemde net anlayamazsınız o yüzden SUNUMU okumadıysanız MUTLAKA OKUMANIZI istiyorum....

SUNUMU okuduktan sonra değişiklik yaptığım PROJEYİ sizlere göstermek istiyorum....

j3qAdW.jpg

Bu Projeye baktığımızda ise ilk sunumladığım ve sonrasında üzerinde büyük değişimler yaptığımı hem görecek hemde farkedeceksiniz.....

Bu ikili sistemi Tren ve Vagonu olarak kendimce isimlendirip nitelik katmak istedim ne kadar hoş nitelendirme yapmışımdır yada benzetme orasını size bırakıyorum....

Burada Pilot kokpit bölümü olan ön kısıma sarı renkte ışıklandırma farlarını devamında ise ısıl algılama çubuğunu eklemem gerektiğini düşündüm bununla birlikte geriye doğru gittiğimizde ise T şeklinde bir köprü oluşturduğumu farkedeceksiniz devamında bu köprüye Jet motorlar eklediğimi göreceksiniz....

Bu jet motorların ilk anda bir yakıt deposu olacak devamında ise uzay gemisindeki insanların atıklarını yakıta çeviren bir mini sistem olacak bu sistem yakıt tankına eklemeler yaparak jet motorlar için yakıt daimi sağlayacak....biraz pis bir iş gibi dursada hayati önem olmak zorunda....yada farklı bir yakıt üretimide düşünebilinir yada çeşitlendirilebilinir benim aklıma ilk aşamada bu seçenek geldi ileride değişirse yen güncel konu olacak olan UZAYDA YAŞAM adlı konuda ilave ve eklemeler yaparız....şimdilik bu ana fikri ve düşünceyi bilmenizi istiyorum...

Konuya dönecek olursak...

Geriye doğru yine bir BASINÇ KABİNİ VAR sonrasında ise çember silindirler devamında ise yine bir basınç kabini ile sistemi tamamlıyoruz hani tek bir ekleme farkı ile sistemi tamamlıyoruz hani demiştik ya dünyanın dönmesini tamamladık ama çekirdeğini yer çekimi için eklemedik sonra söyleyeceğiz diye işte dünyanın çekirdeği olan sistemi üzay gemisinde orta tabanına mıknatıs uzun çubuk döşeyerek çemberin dönmesi ile birlikte sisteme yer çekimi etkisi vererek içeride insanların yer çekimi ile rahatça gezmesini sağlar olacağız aynı dünyada gezdiğiniz yürüdüğünüz gibi hee dünyadaki gibi olamaz ama ona yakın olabileceği kanısındayım fakat kesin bir bulgu değil sadece TEORİ demeden geçmek istemiyorum denemeden bilemeyiz fakat bir tek kaygım var oluşan yer çekimi mıknatıs etkisiyle açığa çıkan manyetik alan insan sağlığına zarar verebilir mi yada sistemi çalıştırırken zaman içerisinde sisteme zarar veremilir mi acaba ?? diye kaygılarım yok desem yalan söylemiş olabilirim o yüzden sistemi bir çok aşamada maket modellemeler ile gerek dünyada gereksede uzayda deneme-yanılma ve oluşturma yöntemi ile bir çok kez denemek gerek ki ortaya bir WİN WİN yada KAZAN KAZAN sistemi çıkabilsin diye düşünüyorum...

Kaygılar barındırsada sistem tam manada nasıl çalışacak bilinmesede günün teknoloji ağında ne kadar etken başarılı bir UZAY GEMİSİ kurulacağı bilinemesede ortada bir akıl bir fikir bir düşünce adına TEORİSEL bilinebilmesi oldukça önemli diye düşünüyorum....

sisteme devam edelim....

O da ne ayrı başka bir basınç kabini oda ne üstünde 1 numara yazan bir pilot kokpit bulunuyor....işte bu sistemi özel kılan bir durum ....

Ne demiştim GÜVENLİK benim için olmazsa olmaz hassas olduğum hususlar diye...??

O halde güvenliği es geçemezdim hele ki uzun bir yolculuk ve seyahat öncesi yolda herşey başa gelebilecek diye düşünürsek...???

Bu ikinci 1 numaralı pliot kokpiy kabininin başı yukarıya doğru bir vaziyette ve basınç kabinine birleşik....işte sistemi özel ve güzel kılan bir durum olsun istediğim için bu şekilde dizaynı uygun gördüm ama sizlere göre değişebilir birşey diyemem ki zamanla bana görede değişebilir diyebilirim bunada birşey bu aşamada diyemem....

Bu 1 numaralı Pilot kokpit kabini....asansörlü bir vaziyette olacak bu asansör 1 numaralı kokpiti aşağıya indirecek ve aynı 2 numaralı pliot kokpit gibi bir hal vaziyette olacak... yani bu ön bölümdeki 2 numaralı kokpit yada çember zarar görürse sistem çarktan ayrılıp öndeki 2 numarayı uzaya serbest bırakacak arkadaki bölüme insanlar taşınacak ve insanlar güvende olacak önde ne varsa arkada da aynısı olacak ....o yüzden kayıp sadece 2 bölme olacak terside olabilir....

Diyelim..,

1..bölme zarar görür olsun o zaman yine orta bölüm birleşmeden ayrılacak ve oradaki insanalr 2.bölmeye yani 2.pilot kokpit bölümüne geçecekler bu bölümdede 1.pilot kokpit bölümde ne varsa aynısı olacak....ve uzayda seyir anlamında yolculuk devam edecek....

sadece tek eksiğiniz atom parçacıkları olan orıonun esas projesini kaybetmiş olacaksınız fakat yolculuk aksamadan devam edecek burada dikkat edilmesi gereken husus 1 ve 2 bölmeli olan çemberin içi yada kabinin içi diyelim tam kapasite dolmamalı ki 1 hasar görürse 2 ye geçilsin tam kapasite dolsun yada 2 hasar görürse 1 e geçilsin tam kapasite dolsun buradaki bu mantığı özellikle hatırlatmak istedim ki geride insan kalmamalı diye düşünüyorum..

Uzayda ölenler uzun yolculuk esnasında olunca onları uygun bir tören yapıp önceden uyarlanmış bir hava basınç kabı ile uzaya atmanızda düşünebilmeli ki cenaze naaşları uzay gemisinde kalırsa salgın ve hastalık oluşturur ki buda oldukça tehlikeli bir durum...

Şimdi sistemin bu hali bitmiş diyeceksiniz yok...bitmedi :)..??

Devamı Aşağıda

elbiss

Ordinaryus
ORİON PROJESİ ve ÇALIŞMA MANTIK ESASLARI..

BÖLÜM 1 DEN BAŞLAYINIZ

Orıon Projesini okumadan evvel Yukarıda Bölüm 1 in Üstünde yazmış olduğum Orıon Projesi Sunumu nu okumanızı tavsiye edebilirim...

Bölüm..4

SON YAZILAR
BİTİŞ

Bazı eksik detaylarım olduğunu farkettim üzerine eklemeler yapmam gerektiğini düşündüm işte bu esas ile bu eklemeleri aşağıdaki projede yaptım

Kısaca eksik noktaları Porjeyi sunarak anlatmam gerekirse..

rM0ylV.jpg

Buradaki eksik olan 2.ci pilot kokpit bölümüne olaki birinci pilot kokpit bölümü zarar görürse 2.pilot kokpit bölümüne itici Pistonlar eklemek istememdir...bu itici pistonlar yaylı bir piston gibidir çeker ve vurur belli hız ve değerini ayarlarsınız teknoloji kullanarak istediğiniz şekilde vururlar işte bu vurma uzayda rahat yol almanızı sağlar bu itici pistonlar için sadece enerjiye ihtiyacınız vardır ki enerjide dinamo gibi dönen çemberler vasıtasıyla rahatlıkla sağlanacaktır ki bu enerji hem 1 e hemde 2 ye rahatlıkla yeter olacaktır yani uzayda dönen çemberler vasıtasıyla elektirik hiç ihtiyacınız olamayacak bu dönen çemberler hem yer çekimi mıknatıs ile size kazanım sağlarken akabinde ise dinamo kullanarak elektirik ve sistemleriniz için enerji sağlamış olacaksınız yeter ki uzay gemininizde şarj depolayan bataryanız olsun şarj ful dolduğunda dinoma sisteminizi devreden çıkarabilme özelliğiniz olduğunda devamında şarjınız enerjiniz bataryada azaldığında şarj dinamonuzu devreye alabilecek sisteminiz olduğunda birde şarj sisteminizin depolama sistem yedeği hem 1 de hemde 2 de tutulduğunda uzun yolculuk için uzay gemisi anlamında oldukça donanımsal yapınız enerji ve elektirik anlamında olabilecek kanısındayım...

Buradaki 2.Pilot Kokpit olan yerdeki dürbün şeklinde olan LAZER ışınlayıcı düzenek olası tehlikelere karşı lazer ışınlama enerjisi ile önüne gelebilecek engelleri yok etme yada minimize parçalama ile Gemiyi güvende tutacağı kanaatindeyim Bu sistemi 1.Pilot Kokpit bölümünde eklemeyi unutmuşum sizler varmış gibi eklemişim gibi düşünüp hayal etmenizi istiyorum oke..

o3dyJR.jpg

Yukarıda ki sistem İTİCİ PİSTON modelidir. örnektir gözlerinizde canlansın diye kendim hazır resimlerden keserek birleştirerek oluşturmak istedim fikirsel ve düşünsel anlamda hafızalarınızda canlansın istedim....umarım başarılı olabilmişimdir...

rM0yGP.jpg

Yukarıdaki resimde ise Jet motor çalışma mantığını sizlere anlatmak istedim ...Bu jet motorlar sizi ilerletmekten ziyade yakıtla çalıştığı için ACİL durumlarda gemi hızı fazla olursa bir nevi FREN durumu görmesi adına uzay gemisinde kullanmak istedim yani gerekli haller görülmedikçe bu jet motorlar çalıştırılmaması gerektiği kanaatindeyim...

1 numaralı motorlar sabitken 2 numaralı motorlar hem yana hemde yukarı hemde aşağıya dönebilir olacaklar yani bir nevi 3 fonksiyonel bir dizayn ve konsepte bu tasarımın uzayda entegre edilebilmesi oldukça zor gibi dursada aklıma olası tehlikelerden korunma ve anlık kurtulma adına gelen ilk fikrin ve düşüncenin biraz daha gelişmiş hali diyebilirim ama ileride düşüncelerim ve eklemelerim değişirse oynamalar olabilir neden olmasın diyebilirim...ACİL durumlar için ÖZEL olarak düşünülmüş ve TASARLANIP dizayn edilmiş bir JET MOTOR GÜVENLİK sistemi diyebilirim ki bu Sistem hem 1 de hemde 2 de de mevcuttur...

Son olarak ise SİSTEMİN iç ANA TEMALARINI anlatıp bir kaç yazıdan sonra PROJEYİ nihayet tamamlamak istiyorum

Fakat tamamlamam demek şuanlık için demek yani ileride mutlaka yeni eklemeler yeni fonksiyonlar ve değişimler olacaktır bunları sizler göremesenizde ben değişimlere ve proje üzerinde yeniliklere zaman içerisinde fırsat buldukça devam edicem çok zaman sonra UZAYDA YAŞAM adlı yeni ve güncel konuda eklemeleri ve değişiklikleri görebilirsiniz ki o konuda en az bu konu kadar uzun olabileceğini daha şimdiden düşünüp hayal ediyorum dersem bana inanırsınız sanırım kanaatindeyim...

ORİON UZAY GEMİSİ PROJESİNİN İÇ ANA TEMALARI....

6PDv8P.jpg

Projedeki çizim resim üzerindeki açıklamalar bir çok akılda kalıcı cevapları sizlere iletebilir diyerekten hem konuyu fazla uzatmama hemde yazıları fazla uzatmama adına tek tek anlatmayı düşünmüyorum sadece bilmenizi istediğim bir kaç detay var onları bahsetmek istiyorum...

UZAY GEMİSİ KURULUMU...

Bu büyük ama devasa olmayan makul düzeydeki gemiyi inşaa edebilmek için tahminimce uzaya 250 ila 500 arasında bir mekik göndermeniz gerekecek diye düşünüyorum tahminimce ta bi daha azda olabilir ben sadece hayal gücü ile tahmin yürütmek istedim...Görebildiğimiz karınca kadarıyla ta bi...

Burada çember ve basınç kabinlerinden önce içerisinde bir KARE şeklinde HÜCRE yada KAFES olabildiğini görmenizi istiyor olmamdır devamında bu Hücre yada KAFES in yanlarının Çember vasıtasına şekil alabilecek şekilde dizayn edilebilmesi yani oval olabilmeside sistemin çalışması adına oldukça önemli diye not düşmek isterim...bununla birlikte kafes in üstündeki çeberi döndürecek ÇARK SİSTEMİ olması gerektiğini ve bu sistemin eksiksiz ve özenli bir şekilde monte edilip proje aşama ve dizaynların oluşması gerektiğini söylemek istiyorum....

Sonrasındaki aşamaları yukarıda az çok karınca kadarıyla anlattığımı düşünüyorum anlamadığınız hususlar olur ise sormanız dahilinde seve seve anlatmaya özen gösterebilirim...

KAFES YADA HÜCRE OLUŞTURMA...

250 ila 500 mekik fırlatılmasını bahsettim ya işte bu nokta tahmini teori olsada burada anlatmak istediğim esas husus bu fırlatılan mekiklerin önceden oluşturulacak iskeletlere maket birleştirir gibi yada puzzle parçaları birleştirir gibi parçaları uzayda tek tek astronotlar birleştirecekler böylelikle uzayda maket yapar gibi UZAY GEMİSİ birleştirerek yapmış olacaksınız ama sağlam olmasını unutmayın diye not düşmek isterim....Uzun yolculuklarda sağlamlık ,dayanıklılık ve işlevsellik oldukça önemli diye not düşmek isterim...

Fakat bu tüm projelerin hepsinden önce mutlaka bir maketini numaralanmış hallerini dünyada yapmalı inşaa etmeli ve inşaa süresinde ki tüm olguları tehlikeleri ve ekleme noktalarını devamında açık noktalarını önceden tespit etmeli ve projesini hazırlamalı sonrasında ise inşaa sürecini uzayda deneme ve yanılma yöntemi ile ufak bir boyutu ile denemelisiniz eğer sistem başarılı olur ve yer çekimi enerji vss gibi etmenlerde başarılı olur ise bu devasa gemiyi 5 yılda inşaa edebilirsiniz diyebilirim...

Yani inşaa öncesi proje gelişim deneme vss gibi durumlar için 3 ila 5 yıl bir ön çalışma yapmalısınız ki sonrasında ki 5 yılda tüm aksaklıklar eksiklikler hasarlar ve noksanlıklar giderildikten sonra projeye mali destek ve müşteri katkıları aldıktan sonra inşaa etmelisiniz diye fikir ve düşüncelerimi iletebilirim...

Böylesi devasa bir UZAY GEMİSİ ni inşaa etmek için 10 yıllık bir ARGE gelişim süreci sizlere oldukça fazla yeterli olabildiği gibi katkı sağlayabilir kanaatindeyim..

Kafes yada Hücre içerisinde oda ve oda sayılarını görmekteseniz işte bu hücre içerisinde odalar oluşturmaya dönük iç tasarım ve mimari dizayna dönüktür....yani bu hücre yada kafes içerisinde aklaşık ilk bölmede 500 ikinci bölmede ise 500 olmak üzere ben toplam 1000 oda düşündüm tabi bu 1000 odada sera bölümü yakıt bölümü odalar salonlar sinema salonları vss akla gelebilecek bir çok şey barındırıyor olacağı gibi aslında uzayda devasa bir OTEL inşaa etmiş olacaksınız WİN WİN yada KAZAN KAZAN sistemi anlamında ACİL durumlar olmadığı durumlarda METAL YIĞININI bir Ticari TURİSTİK anlamda kullanabilme olanağına sahip olabileceksiniz kanaatindeyim sadece fikir ve şahsi düşünsem sizler oluşturur oluşturmaz yada yaparsınız yada yapmazsınız size kalmış ben yazar geçerim fikrim ve düşüncem varsa söylerim bu yani gerisi nasip..

Bu Projenin oluşumu ve yazıya aktarımı gibi vss süreçler çeşitli zaman ve dönem içerindeki aralar ve dinlenmeler çıkarılar oluşan ortaya sunulan emek

Tam anlamıyla 20 SAAT imi almıştır ...

Bu 20 saatlik dilim içerisinde hayatımdan yaşantımdan bir çok manada ortaya elde tutulur tek bir fikir ve düşünce olsun diye karınca kadarıyla kendi fikirlerimizi ve düşüncelerimizi sunmaya özen gösterdim umarım azda olsa katkımız ve başarılarımız olabilir diyerekten yazıları konu adına bitirmek ve nihayetinde bu konu adına
UZAYDA YAŞAMA kadar sonlandırmak istiyorum...

Son söz olarak...

Bizim kapımız herkese açık demeyide eklemeyide unutmak istemiyorum...

Devamında ise

NASA ismini Projede bir çok yerde kullandım umarım ismi kullanma konusunda NASA bize kızmaz ve anlayış gösterir diye umutlarımı ve dileklerimi iletmek istiyorum...Devamında Anlayışları için şimdiden Teşekkürlerimi İletiyorum..

İNSANLIK ANLAMINDA PAROLAMIZ NEYDİ...??

BİZ diyerek Çalışmak Çalışmak ve Çalışmak sonrasında ise ÜRETMEK .....

Böyle..

elbiss

Ordinaryus
Son etap olan PROJE kısmının uzun süreceğini gördüğüm için 4 BÖLÜM halinde sunmak istedim ....

Böylelikle hem kendimize vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmiş olduğumuz gibi konuyuda bitirip ALLAH ın izniyle karınca kadarıyla tamamlamış olduk çok şükür...

Rabbimize Şükür ve HAMD olsun inşallah...

Bu konunun devam ve güncel niteliği Uzayda Yaşam adlı konuda nasipse inşallah olmasını istiyorum...ama çook zaman sonra nasipse inşallah diyelim fakat bu sefer söz vermiyorum :) nasipse diyelim..

Yazıları okuyabilme ve Hataları değerlendirebilme fırsatım olamadı ama olabildiğince özenle güzel yazmaya özen gösterdim umarım başarılı olabilmişimdir ...

Sizler uygun zamanınızda okurken olası hataları yada eksiklikleri yada noksanlıkları görürseniz benide haberdar ederseniz düzenlemekten Mutluluk duyarım...

Böyle..

elbiss

Ordinaryus
Proje 4 bölümden oluşmakla birlikte ÖNCEDEN yazmış olduğum Proje sunumunu Okuduktan sonra Proje çalışma yazılarını okumalarını BÖLÜM 1 den Başlayarak okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum diyebilirim....diye notu tekrar eklemek isterim..

Uzay gemisinin çizim boyut resimlerini ufalttım yoksa genel manada büyük bir gemi için çizimler daha büyüktü bu proje resimlerin ufak halleri sizi yanıltmasın herneyse ben kaçar ALLAH emanet olun..

Rabbimize verdiği her nimet için devamında ise aldığı herşey için şükürler olsun o ne isterse o olur o ne istemezse o olmaz....herşeyin hayırlısını ALLAH bilir..

İnsanlığa düşen İNSANLIK için çalışmak ve Üretmektir diye düşünüyorum..

Bu üretim Bazen SİSTEM olur Bazense Proje olur önemli olan BEN demeden BİZ diyebilmek BİZ için Çalışmak BİZ için üretebilmek Yani İNSANLIK için...

200 Sayfalık yazı söylediğim üzere çıkarmış değil mi :) demek ki doğru söylüyormuşuz :) ki ben bu halini çok çok kıstım yoksa detaylara tek tek anlatımlara girsem çok daha uzardı ki 200 sayfayı rahatlıkla çıkarabilirdim ki ben sizi yormayayım sıkmayayım diye yazıları ve detayları olabildiğince kıstım ve azaltmaya çalıştım umarım başarılı olabilmişimdir..

Laf üzere yazarken sunumlar öncesinde bahsetmiştim Uzayda Haritalandırma Mantığını anlatmayı düşünmüyorum belki çok çok ileride bir gün unutmamışsam neden olmasın dediğimi hatırlıyorum ama onun dışında vermiş olduğum her sözü hatta her aşamayı anlatmaya özen gösterdim umarım atladığım bir yer olmamıştır umarım elde tutulur tutam tanecik dahi olsa birşeyler olabilmiştir diyelim..

Öylesi.

elbiss

Ordinaryus
Proje 4 bölümden oluşmakla birlikte ÖNCEDEN yazmış olduğum Proje sunumunu Okuduktan sonra Proje çalışma yazılarını okumalarını BÖLÜM 1 den Başlayarak okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum diyebilirim....diye notu tekrar eklemek isterim..

4 Bölüm olarak sunduğum ve bitirdiğim Projede Şurası yanlış anlaşılsın istemem ayrıca belirtmek isterim yazılar içerisinde yazdım mı hatırlamıyorum ama söylemek isterim ki....

Uzay gemisinin parçalarını dünyada birleştirip uzaya göndermiyoruz :) burası sakın ola yanlış anlaşılmasın Uzay gemisi parça parça puzzle birleştirir gibi Uzayda Astronotlar ve özel ekipmanlar ile önce istasyon şeklinde oluşturuluyor birleştiriliyor sonrasında yine parça parça puzzle birleştiriyormuş gibi uzay gemisinin bütün geriye kalan parçalarını uzayda birleştiriyoruz.

5 yıl ön aşama proje deneme ve yanılma yönteminden sonra sonraki 5 yılda ise Uzay gemisi tüm handikaplar sorunlar hatalar ve eksiklikler giderildikten sonra birleştiriliyor....toplamda 10 yıllık bir çalışma fizibilite ve ARGE geliştirme çabalarının ürününde ortaya Uzay Gemisi çıkabileceği kanaatindeyim...

10 Yıllık Süreç olan tahmin iner çıkar vss şahsi düşüncelerimdir ama bu tarz büyük projeler olsun yada olmasın konum ve ebat hatta maliyetine göre her daim yüksek hassasiyet ve özenli bir ARGE gelişim süreci istiyor işin içinde olanlar daha iyi bilir diyerekten ekstra eklemek istedim..

Böylesi..

cemaliii

Kıdemli Üye
Şu forumdan ne güzel insanlar geldi geçti.
Bizde gitsekte millette bir zamanlar cemaliii vardı desinler : )))

talib

Kıdemli Üye
Biz de gitmek istesek dünyadan, reis bizim bilet paramızı da verir mi :)