Biriyle Küs(Kırgın) Kalmak Çok Mu Hoşunuza Gidiyor?

Leylifer

Kıdemli Üye
Ölüm yakınım size diyor... Allah yardımcımız olsun... hasar veren depremlerden muhafaza eylesin Rabbim..

uykusuz

Kıdemli Üye
@Mahabad uykusuz öldü, bitti, eridi...

misak

Profesör
Yazıyı okudunuz… Bu yazıda yazılanları hepiniz benden daha iyi algıladınız… Peki niye hala bu forumda kırgınlıklar var? Neden hala helalleşmiyorsunuz?
@bi husben , @fakiri , @veri , @agbi , @uykusuz, @mehmet_1453 , @Hikem , @redyellow , @salimabi , @z£LaL , @cicek demeti , @hazine , @misak , @manifesto , @saliha kalem , @alanyali07 , @Büşra Betül , @Cevad , @Fecri sadık , @Sehle , @SeNoL , @Yitik Lale , @fas , @Ercan Tekin , @mü'HÜR , @Yitik Lale ve sayamadığım ihvan kardeşlerim …

Sizleri burada etiketledim diye hepiniz birilerine kırgınsınız demek istemiyorum ama neden bu forumda hala kırgınlıklar var? Bunun cevabını bilen biri bana lütfen söylesin… Bu konuyu da şu sebeple açtım, @uykusuz dostumun açtığı konuda kırgınlar konuşmadı, konuşanlar da cevap alamadı… Hep forumdaki herkese pozitif bakanlar yazıştı, birbirlerine dua ettiler… ağabeylerim, ablalarım, kardeşlerim neden kırgınlıklarımızı bitirmek bu kadar zor? Neden kalbinizi Rahman’ın sevgisi ile doldurmak varken kırgınlıklarla dolduruyorsunuz? Yalvarırım artık biri bana şu anlayamadığım konuyu açıklasın… Herkes birbirinin düşüncesini onaylamak zorunda değil ama birbirlerinin düşüncesine saygı duymak zorunda… Ve dinimiz de dostluk, saygı, hoşgörü dini… Neden dinimizin hakkını veremiyoruz bizler?

sanal alemde forum facebook twitter v.b. sosyal paylaşım siteleri tamamiyle kişilerin nefislerine hitap eden sitelerdir. buralardaki dostlukların %90'ı yalandır.
bu tür forumlara ve sitelere girip zaman harcayan kişiler genelde gerçek hayatta yalnızdırlar.
bence buradaki kırgınlıklar da tamamiyle kişinin kendini kandırmasından ibarettir.
eğer kırgınları bertaraf edecekseniz önceliği bu tür sanal yerlere değil gerçek alemdeki dostlarınıza öncelik vermelisiniz.
forumlar geçici dünya metanın oyun ve eğlencesinden başka birşey değildir.
buralarda din öğrenemezsiniz.
değer verecekseniz reel hayataki dostlarına değer verin.
hiç arayıp sormadığınız uzun süre görmediğiniz dostunuzu arayıp konuşmanız buradaki kırgınlıklara çözüm bulmanızdan daha evladır...

uykusuz

Kıdemli Üye
@misak galiba haklısınız...

Teşekkür ederiz...

Bu sebeple neyse...

Leylifer

Kıdemli Üye
haklısınız @misak abi... teşekkür ederim...

Meryem

Komplike
Konu tekrar aktif hale getirildi.

Allah'ını seven bu konuya nefsini kapıda bırakarak yazsın, bırakamayacaksa yazmasın!

ömerusta

Kıdemli Üye
@Erdem , @aLi'ce ,@‎SesS!zL!k... , @sepia , @KARAMURAT-3 , @fayanscı , @p.akpınar ,@Mesihçi , @gulibikcin sizler de buyrun kırdıklarınız ve kırıldıklarınız ile helalleşmeye...

sevgili kardeşlerim aciz kardeşiniz kimseye kırgın değildir müslüman din kardeşlerimden her kimden hakkım varsa helal olsun kimseye kırgın değilim yeterki hak sahibi olmuş olalım helaldir fakat af dilencisi biziz ALLAH c.c. rızası için af edin hata kusur bizimdir saygılarla özürlüyüz af ola

Leylifer

Kıdemli Üye
Konu tekrar aktif hale getirildi.

Allah'ını seven bu konuya nefsini kapıda bırakarak yazsın, bırakamayacaksa yazmasın!

Allah razı olsun hazine kardeşim... çok doğru bir söz kullanmışsınız... nefsini dışarıda bırakamayanlar girmesin buraya yoksa amacına ulaşmıyor konu...
Ben beceremedim bu konuyu yürütmeyi... İnşaAllah benden sonra bu konuda hayırlı şeyler olur... Rabbim Müslüman kardeşlerimi dinimin hoşgörüsünü yaşayanlardan eylesin inşaAllah...
Selam ve dua ile...

ebkem

Baş Yücelik
@uykusuz helal olsun. Yalnız insanlar söylemlerine dikkat etsinler.Nette olmak gemleri elinde hissi veriyor insana ve at koşturuyor istediği gibi. Açıkcası ben pek önemsemiyorum. Dikkate alsam müfteri, tekfirci, fasık olmuştum. Laf!

Ayrıca bütün yorumşarı okumadım ama @Mahabad burada kırgınlığını yahud kırdığını izale etmedikçe bence başlık amacına ulaşmış olmayacak.

spesifik

آزادی قید و بند
Ben kulum arkadaş,hatalarıyla günahlarıyla sevaplarıyla bir beşerim,bir ademim
ama ben tevbeye talibim....

Rabbim nasuh tevbe nasip etsin cümleye....

veri

Yasaklı
bu konu vesilesiyle üç kişi ile barışmış bulunmaktayım.
inşallah ramazan ayına varmadan hedeflediğim diğer üyelerle de barışma gerçekleşmiş olur...
başarılı bir konu oldu
bazıları barışma taraftarı olmasa da kendilerini gözden geçirdiklerini görebiliyorum...
dinlenerek de olsa bu konunun devam ettirilmesini rica ediyorum...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Selamunaleykum
beni bu konunuza etiketlemişsiniz. Doğrusu en başından beri incelemeye pek vaktim yok ama helallik mevzu işleniyor diye anladım.

Kardeşlik hukukunda herkesin el ele vermesi çok güzel birşeydir.

Yalnız beni neden etiketlediğinizi pek anlayamadım kimle küsüm ki?
Ben kimseyle küsmem sadece mesafe koyarım.
O mesafe koyduğum ise bu forumda çok az insan, geneliyle kimseyle problemim yoktur hamd olsun.
Kul hakkı meselesine girmek ise istemiyorum o bende kalsın.

Bu konuda insanların aralarını düzetlmeye çalışıp helalleştirmeyi amaçlayan kardeşlerimize Allah razı olsun diyor hayır duası ediyorum.

Yalnız Veri'yle anlaşamıyorum güvenimi çok zorladıysada kendisiyle kişisel problemim yoktur.
Veri'nin bize zeytin dalı uzatması hoş birşey ancak devamında sinsi oyunlara dönülürse bu konu aleyhlerine fena dönecektir onu göze aldıklarına göre herhalde geçmiş hatalardan ders alan bir Veri var!
O yüzden ben kendisine hakkımı helal ettim gitti.
Kendiside hakkımız geçtiyse helal buyursun inşaALLAH.
Ves'selam

veri

Yasaklı
ben kendisine hakkımı helal ettim gitti.
Kendiside hakkımız geçtiyse helal buyursun inşaALLAH.
Ves'selam

bu bana kafi..:)

Allah razı olsun konu zaten bizim başkasını affetmemiz şu veya bu şekilde kötülük bize dokunsa bile bundan sonra kötülük beklesek bile affetmeyi bilmek
bil bukabele bizden de varsa hakkımız helal olsun her daim.