''Buhari hadislerine göre Kur'an'da eksik vardır! '' Prof. Dr. Caner Taslaman

adams77

Kanalizasyoncu
Ey inananlar cumâ günü namaz için nidâ edilince size, hemen Allah'ı anmaya koşun ve bırakın alışverişi; bu, daha da hayırlıdır size bilirseniz.

Dün cumaydı, bu ayeti nasıl yerine getirdin. Bizi bilgilendirir misin?

Ne cuma biliyorsun nede salat kalkmışsın nida 'dan bahsediyorsun sizin anmaktan aklınıza gelen zaten ağızdan çıkan söz senin bu kafana nasıl bir meal gelse kabul etmezsin edemezsin...

adams77

Kanalizasyoncu
Hala anlatmam diyor, insan sıkışınca çaresizce ne yapacağını şaşırıyor. Daha bir ayeti nasıl yaşadığını anlatamayan biri kalkıp hadisleri konuşuyor.

Sıradaki gelsin.

Tam bir eğlencelik sözler :) sıradaki gelsin

çelebiler

Kıdemli Üye
@lafons7275
Aşşağıdaki sorulara cevap verdin mi?Cevap vermeyi bırak hiç üzerinde düşündün mü?

Yaklaşık 230 yıl boyunca hiç hadis kitabı yok!
Buhari ise Buhara’da gelme bir Türk veTirmizi’de Türk.
Diğer dört hadisçide Fars’i.
Bu hadisçilerin usta çırak ilişkilerini de unutmayalım!.
Şimdi soruyoruz:

1. Sahabeler neden bir hadis kitabı yazmadı?Hadis Kuran'ın anlaşılmasında gereklilik ise sahabeler bu gerekliliği neden anlamadı?

2. İki Türk dördü Fars hadisçiler olmasa dinimiz yarım mı kalacaktı?

3. Altı hadis imamının da işin UZMANLARI OLDUĞU HALDE hadisleri ayıklayamadığı bir gerçek, şimdi sizler bu hadisleri ayıklayabileceğinizi düşünüyor musunuz?

4. Madem bu hadisler bu kadar önemli peki Şii’lerin hadis kitaplarına neden bakmıyorsunuz?

5. Bilindiği gibi hadisçiler kitaplarına aldıkları hadislerin 99% ‘unu çöpe attıkları hadislerin arasından seçtiklerini söylüyorlar. Sizin de kabul ettiğiniz gibi bu adamların seçemedikleri/ayıklayamadıkları ve hadislerin içinde iğrenç İFTİRALAR OLDUĞU ortada, peki ya önemli olan bazı hadisleri almadıysalar ve yanlışlıkla çöpe attıysalar; DİNİMİZ YARIM MI KALACAK?

6. Allah kitabın da insanın tamamlayacağı bir eksik bırakır mı?

7. Allah dinini bizlere anlatamıyor mu?

8. Kuran harici bir kitaptan hesaba çekilmeyeceksek, hadislerin dindeki konumu önemsiz hale gelmesi gerekmez mi?

9. Kuran’daki (45:6)Allah’ın ayetlerinden başka hadis aramayın ifadesini neden umursamıyorsunuz?

ALLAH'A DİN Mİ ÖĞRETİYORSUNUZ ?
49:16 De ki, "ALLAH'a dininizi mi öğretiyorsunuz? ALLAH göklerde ve yerde olanı bilir. ALLAH her şeyi bilendir."

45:6 Bunlar, sana gerçek olarak okuduğumuz ALLAH'ın ayetleridir. ALLAH'tan ve ayetlerinden başka hangi hadise inanıyorlar?

DİN ADAMLARINA ALLAH İZİN VERMEDİ:
42:21 Yoksa ALLAH'ın izni olmadığı halde onlar için dini kurallar ve yasalar ortaya koyan ortakları mı var? Daha önce belirlenmiş bir karar olmasaydı onların arasında yargı verilirdi. Zalimlere acı bir azap vardır.

**Mezheplerin uydurmalarından uzak durmalıyız..Din için Kuran Yeter.
Karşı çıkarak dinlerini şu veya bu yolla bozan kardeşlerimiz lütfen Kuran'ı anlamak için acele etmeyin.

20:114 Gerçek Yönetici olan ALLAH çok yücedir. Sana vahyi tamamlanmadan önce Kuran'ı (anlamak için) acele etme ve, "Rabbim, bilgimi arttır," de.

adams77

Kanalizasyoncu
kitabı doğa olayları ile okuyan birine öyle sorular soruyorsun ki!! adam sanki doğanın bir parçası :)

adams77

Kanalizasyoncu
Kuran'ı anlamayacağına iman etmiş birinden başka nasıl bir söz çıkar ki?

Bilgi yok ki hikmet olsun.

Olurmu adam evlere kadar gidiyor din anlatıyor ders veriyor bilgi ve birikim mükemmel derecede

ete kemiğe büründe arapça göründü bile diyebiliyor sen daha ete kemiğe büründü mahmud diye göründü diyecek ve anlayacak bilgiye sahip değilsin..

çelebiler

Kıdemli Üye
Olurmu adam evlere kadar gidiyor din anlatıyor ders veriyor bilgi ve birikim mükemmel derecede

ete kemiğe büründe arapça göründü bile diyebiliyor sen daha ete kemiğe büründü mahmud diye göründü diyecek ve anlayacak bilgiye sahip değilsin..

Doğrudur çok şükür şirkten hep uzaktık anlayamadık böyle şeyleri.Hangi dini anlatıyor muş farkında mıdır?Kuran'ı anlamadığını söyleyen birinin anlattığı atalarının dinidir herhalde.osmanlı'yı dinin kaynağı zannedenler bile var.HafazanAllah.

lafons7275

Kıdemli Üye
@lafons7275

Yaklaşık 230 yıl boyunca hiç hadis kitabı yok!
.

Kardeşim hiçbir hadisi kabul etmiyorsun. Sadece Kuran yeter diyorsun ama cuma ayetini nasıl yaşadığını anlatmıyorsun. Madem biz yanlıştayız bunu siz yanlıştasınız demekle geçiştirmemelisin. Allahın güzel bir kulu isen bizim yanlışımızı doğrusunu göstererek anlat. Ben cuma ayetini şu şu ayetleri de hesaba katarak şöyle yaşıyorum de. Aksi halde sıradaki gelsin.

adams77

Kanalizasyoncu
Doğrudur çok şükür şirkten hep uzaktık anlayamadık böyle şeyleri.Hangi dini anlatıyor muş farkında mıdır?Kuran'ı anlamadığını söyleyen birinin anlattığı atalarının dinidir herhalde.osmanlı'yı dinin kaynağı zannedenler bile var.HafazanAllah.

ben geldi mi kendisi kaçar :) kıvrım kıvrım oluyor nedense

İnsan 'ı düşünelim nasıl bilgiyi elde ediyor nasıl yaşıyor neden sorumlu nasıl hareket ediyor her şey bu kadar basit

adams77

Kanalizasyoncu
@lafons7275 'e soralım bakalım cevap mı verecek yoksa kıvrım kıvrım mı?

Gün ne demek? bir insan için neyi ifade eder

Hadi buyur

adams77

Kanalizasyoncu
Cevap yok, çelebiyle de kötü olmayayım diyorsun. Olay anlaşıldı.

alakasız işlere başvurmanın anlamı nedir? sen sana sorulan sorulara cevap vermeyi denesen çok iyi olacak...

Benim iyi olduğum birini göstersene geçen gün kendini söylüyordun ne oldu saa ne oldu böyle ne çabuk unuttun

adams77

Kanalizasyoncu
Doğru bildiğimi söylemek için babamdan çekinmiyorum senin laf salatandan mı çekineceğim :)

Hak için kimseden çekinmem haberin ola

adams77

Kanalizasyoncu
O zaman bunu ispatla ve edip yükselin orta salatı hakkında birşeyler söyle.

Yahu beni tanımıyormusun? Daha öncede söyledim şimdi de söylüyorum Edip Yüksel ve onun gibilerin eleştirdikleri kişilerden bir farkı yok...

Sen ete kemiğe büründü mahmud diye göründü derken... onlarda ete kemiğe büründü arapça diye göründü diyorlar sonuç aynı değişen bir şey yok...

hele ki savunduğu 19 ayrı bir durum

çelebiler

Kıdemli Üye
Kardeşim hiçbir hadisi kabul etmiyorsun. Sadece Kuran yeter diyorsun ama cuma ayetini nasıl yaşadığını anlatmıyorsun. Madem biz yanlıştayız bunu siz yanlıştasınız demekle geçiştirmemelisin. Allahın güzel bir kulu isen bizim yanlışımızı doğrusunu göstererek anlat. Ben cuma ayetini şu şu ayetleri de hesaba katarak şöyle yaşıyorum de. Aksi halde sıradaki gelsin.

Hacı sen daha Allah'ı tanımıyorsun.Cuma'yı anlatsak ne olacak?Kuran'dan pek çok ayet hakkında konuştuk seninle o ayetleri anladın mı?Anlamadın değil mi?Anlamadıysan iman da etmedin değil mi?Nerelere gidiyor konu görüyor musun?

Sen gelmiş cuma namazını soruyorsun.

Bak bi ilmihal kitabına bak ne fark eder senin için nasılsa anlama derdinde değilsin.