Cübbeli Ahmet Hoca ve Gözaltına alınmalar

İhvan Forumun Cübbeli Ahmet Efendi Konusuna yaklaşımı nasıl olmalıdır?

• Konuşturulmamalı,açılan konular kapatılmalıdır.

Oy: 33 34.4%
  • Bu konu tartışılmalı ve gerçekler gün yüzüne çıkartılmalı.

Oy: 21 21.9%
  • Hakaret olmadan konunun tartışılması gerekir.

Oy: 42 43.8%

• Kullanılan toplam oy
    96

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
AKP TEKBAŞINA İKTİDAR OLDU AMA MUKTEDİR OLAMADI.ASIL DEVLET İÇİNDE MUKTEDİR FETHULLAHÇILARDIR.BUNUN BAŞKA İZAHI YOK YOK YOK!.BOŞUNA KLAVYENİZİ YORMAYIN!

Gavurlara kucak açan, onlarla diyalog kuran, müslümanlara yapılan ızdırabına, işkencesine ve zülmüne sessiz kalan bir kimse veya cemaat gafildir gafildir gafildir.Allah bunaların gönül gözünü açsın.Hala diyalogta ısrar ediyorlar.Müslümanların kurtuluşu için bir arpa boyu bile kat edemediler.Yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun onlara!...

agbi

Yasaklı
AKP TEKBAŞINA İKTİDAR OLDU AMA MUKTEDİR OLAMADI.ASIL DEVLET İÇİNDE MUKTEDİR FETHULLAHÇILARDIR.BUNUN BAŞKA İZAHI YOK YOK YOK!.BOŞUNA KLAVYENİZİ YORMAYIN!

Gavurlara kucak açan, onlarla diyalog kuran, müslümanlara yapılan ızdırabına, işkencesine ve zülmüne sessiz kalan bir kimse veya cemaat gafildir gafildir gafildir.Allah bunaların gönül gözünü açsın.Hala diyalogta ısrar ediyorlar.Müslümanların kurtuluşu için bir arpa boyu bile kat edemediler.Yazıklar olsun yazıklar olsun yazıklar olsun onlara!...

GAFİL OLAN SİZ ve sizin gibilerdir.

GÖZÜ KAPALI olan siz ve sizin gibilerdir.

ERBAKAN Hoca yı bile anlamayan siz ve sizin gibilerdir.

SİZ VE SİZİN GİBİLERE YAZIKLAR OLSUN

@MÜTEŞEKKÜR

Alayınıza yazıklar olsun size.İşbirlikçi çıkarcı menfaatçı Fethullah Gülen cemaati bu ülkenin hortumcularıdır

Sizler gavurları seven ve müslümanlar arası diyalog kurmaktan kaçınan gafilllerdensiniz

Sizin müslümanlığınız kursağınızdan içeri gitmemektedir

HADDİNİ BİL DÜŞÜNCE TERBİYESİZİ

Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati ve hizmetleri bilgilendiren mesaj veya konularınızı.

SİZMİSİNİZ Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati düşmanları hakkında bilgilendirme ve pasifize etme fikirleriniz olan mesaj veya konularınızı

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

@MÜTEŞEKKÜR

Alayınıza yazıklar olsun size.İşbirlikçi çıkarcı menfaatçı Fethullah Gülen cemaati bu ülkenin hortumcularıdır

Sizler gavurları seven ve müslümanlar arası diyalog kurmaktan kaçınan gafilllerdensiniz

Kim ne Hortumlamis iyi bak

Asiltürk: Hocanin cocuklari cihad paralarini zimmetine gecirdi

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Ah şu yasaklar olmasa var ya, tek başıma devrim yapmazsam namerdim...Şu ülkenin başına geçip de bana 1 ay mühlet verseler ondan sonrada beni assalar gam yemiyeceğim.Zira ben İslam devrimcisiyim.Bu ülkede nice kellelerin uçurulması vacip olmuştur.Düşün peşime! desem arkamdan bir tek kimse gelmez.Zira korkaklık ve pısırıklık bu milletin içine iyice işlemiş.Hangi millet hangi müslüman tabuları yıkmak istiyorsa önce onları seçmek gerekir.Sahabe-i Kiram, peygamber efendimizle birlikte 40 kişi ile beraber İslam devrimi yaptılar.Onlar gibi cesareti olan varsa buyursunlar. Anayasanın 5816.maddesinin kaldırılması talep olunur.Bu madde kaldırıldığında sivil inkilap olmazsa namerdim...

manifesto

Yasaklı
Bu ülkede nice kellelerin uçurulması vacip olmuştur.Düşün peşime! desem arkamdan bir tek kimse gelmez.Zira korkaklık ve pısırıklık bu milletin içine iyice işlemiş

İslam deyince KELLE UÇURMAK olarak algılayan bir beyin işte :)
İçimizde ki LADİNLER

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Ah şu yasaklar olmasa var ya, tek başıma devrim yapmazsam namerdim...Şu ülkenin başına geçip de bana 1 ay mühlet verseler ondan sonrada beni assalar gam yemiyeceğim.Zira ben İslam devrimcisiyim.Bu ülkede nice kellelerin uçurulması vacip olmuştur.Düşün peşime! desem arkamdan bir tek kimse gelmez.Zira korkaklık ve pısırıklık bu milletin içine iyice işlemiş.Hangi millet hangi müslüman tabuları yıkmak istiyorsa önce onları seçmek gerekir.Sahabe-i Kiram, peygamber efendimizle birlikte 40 kişi ile beraber İslam devrimi yaptılar.Onlar gibi cesareti olan varsa buyursunlar. Anayasanın 5816.maddesinin kaldırılması talep olunur.Bu madde kaldırıldığında sivil inkilap olmazsa namerdim...

atmak serbest

sevki yilmazda milli görüs icindeyken senin gibi cok atti

agbi

Yasaklı

@MÜTEŞEKKÜR

Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati ve hizmetleri bilgilendiren mesaj veya konularınızı.

SİZMİSİNİZ Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati düşmanları hakkında bilgilendirme ve pasifize etme fikirleriniz olan mesaj veya konularınızı

@MÜTEŞEKKÜR YUKARIDAKİ MESAJIM SİZİN şahsınız içindir.

Sahabe-i Kiram, peygamber efendimizle birlikte 40 kişi ile beraber İslam devrimi yaptılar.

EY ZAVALLI

@MÜTEŞEKKÜR

KENDİNİ O SEÇİLMİŞ ALLAH kulları ile aynı kefeye koyuyorsun O ALLAH KULLARI BİR KİŞİ de olsa YOLA ÇIKARLARDI Hadi çık ALLAH cc Kendinine , En sevdiği Kuluna , Ümmetine HİZMET İÇİN YOLA ÇIKANLARIN HANGİSİNİ DESTEKLEMEDİ.HAŞA.

Ah şu yasaklar olmasa var ya, tek başıma devrim yapmazsam namerdim...

SAMİMİSEN ÇIK TEK BAŞINA HADİ KORKMA ALLAH için yola çıktın DÜNYA KANUNLARIMI SENİ KORKUTUYOR

agbi

Yasaklı

Sahabe-i Kiram, peygamber efendimizle birlikte 40 kişi ile beraber İslam devrimi yaptılar.

EY ZAVALLI

@MÜTEŞEKKÜR

KENDİNİ O SEÇİLMİŞ ALLAH kulları ile aynı kefeye koyuyorsun O ALLAH KULLARI BİR KİŞİ de olsa YOLA ÇIKARLARDI Hadi çık ALLAH cc Kendinine , En sevdiği Kuluna , Ümmetine HİZMET İÇİN YOLA ÇIKANLARIN HANGİSİNİ DESTEKLEMEDİ.HAŞA.

SAMİMİSEN ÇIK TEK BAŞINA HADİ KORKMA ALLAH için yola çıktın DÜNYA KANUNLARIMI SENİ KORKUTUYOR

@MÜTEŞEKKÜR

NE ZAMAN mEYDANLARA ÇIKIYORSUN.

KORKMA DÜNYEVİ YASAKLARDAN Bahane etme

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
İslam deyince KELLE UÇURMAK olarak algılayan bir beyin işte :)
İçimizde ki LADİNLER

Ey sığ akıllı adam!.Kellesi vurulacak olanlar aşağıda ki ayette vardır.Kur'an'dan anlamıyorsunuz galiba...

MAİDE SURESİ-33. Allah ve Resûlüne karşı savaşanların ve yeryüzünde (hak) düzeni bozmaya çalışanların cezası ancak ya (acımadan) öldürülmeleri, ya asılmaları, yahut el ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut da bulundukları yerden sürülmeleridir. Bu onların dünyadaki rüsvaylığıdır. Onlar için ahirette de büyük azap vardır.
34. Ancak, siz kendilerini yenip ele geçirmeden önce tevbe edenler müstesna; biliniz ki Allah çok bağışlayıcı ve esirgeyicidir.

Vatana, millete, dinimize ve devlete karşı çıkanlara bu ayetler yeter bile...PKK VE ERGENEKONCULAR BUNU ÇOK HAK ETMİYOR MU?..

agbi

Yasaklı
manifesto!..

Yazılarımı oku ve anlamaya çalış!.!Kafadan da bir şeyler sallama!.Siz İsmail Ağa cemaati düşmanısınız.Bunun lamı cimi yok!

Şimdi itiraf et bakalım o güzide cemaate düşman mısınız dost musunuz??Dostsanız cübbeliye niye dil uzatıyorsunuz.Düşmansanız zaten mesajlarınızda bunu kanıtladınız.Alayınıza yazıklar olsun size.İşbirlikçi çıkarcı menfaatçı Fethullah Gülen cemaati bu ülkenin hortumcularıdır..Nur cemaati bundan müstesnadır.Fethullah Gülen cemaati dini değil siyasi bir cemaattir.Sizler gavurları seven ve müslümanlar arası diyalog kurmaktan kaçınan gafilllerdensiniz.Sizin müslümanlığınız kursağınızdan içeri gitmemektedir.Artık uyanın yahu!Gittiğiniz yol şeriat veya İslam düşmanlığıdır.SAİD NURSİ HZ.LERİNİN YOLUNDAN ÇOK UZAKSINIZ.SAHTEKARLIK ETMEYİN!..

@MÜTEŞEKKÜR

SİZMİSİNİZ Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati ve hizmetleri bilgilendiren mesaj veya konularınızı.

@MÜTEŞEKKÜR

EY ZAVALLI

@MÜTEŞEKKÜR

@MÜTEŞEKKÜR

Kendine sahabileri örnek gösteren müteşekkür HEM ALLAH cc için mücadele edeceksin hemde DÜNYEVİ YASAKLARDAN KORKACAKSIN Örnek gösterdiğin sahabeler KORKMUŞLARMI ?

SANAL FORUM un SANAL MÜCAHİDİ

Ne zaman çıkıyorsun ortaya ALLAH cc güvenmiyormusun haşa dünyevi yasakları bahane ediyorsun

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Dinlerarası diyalogçularla yola çıktık mı gavurun arkasına saklanacaklarından eminim.Zira onları kendilerine dost edinmişlerdir.Gavuru dost edinen o da onlardan olur.Osmanlı,Avrupa'da zulüm gören yahudilere acıdı ve topraklarına onu kabul etti.Sonrasında osmanlı'yı yine onlar bitirdi.

GAVURLARLA DİNLERARASI DİYALOG KURARSANIZ HAZIR T.CUMHURİYETİ DEVLETİNDEN DE OLURSUNUZ.ZİRA GAVURLAR HER ZAMAN MÜSLÜMANLARA KARŞI ART NİYETLİ OLMUŞLARDIR.ONLARDAN SADAKAT VE SAMİMİYETLİK BEKLEYEN AHMAKTIR.

Bugüne kadar ben sanalda veya gerçek hayatımda zerre kadar dinimden veya şeriattan taviz vermedim.Sizler şeriatı attınız diyaloğa sarıldınız.Şeriat nerede kaldı bre mızıkacılar!?.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
@MÜTEŞEKKÜR

Kendine sahabileri örnek gösteren müteşekkür HEM ALLAH cc için mücadele edeceksin hemde DÜNYEVİ YASAKLARDAN KORKACAKSIN Örnek gösterdiğin sahabeler KORKMUŞLARMI ?

Ne zaman çıkıyorsun ortaya ALLAH cc güvenmiyormusun haşa dünyevi yasakları bahane ediyorsun

Beni gaza getiripde arkamdan geleceksen hemen beraber başlayalım bu davaya var mısın?...

Şu sıraları öğrenciler ile empati kurup herşeyin iç yüznü onlara anlatıyorum.Lakin onlara arkamdan da gelin dememişimdir.Önce herkesin niyetini iyi bilmem lazımdır.Gaza getirip de yol ortasında yalnız bırakanlar gibi kalleşlik yapacaklarsa kimse arkamdan gelmesin. UNUTMAYIN Kİ ATIN İYİSİNE "DORU", YİĞİDİN İYİSİNE DE "DELİ" DERLER.İSLAM DELİSİ OLMAK İSTEYEN GELSİN...

agbi

Yasaklı
@MÜTEŞEKKÜR

SANAL da meydan okuma

GERÇEK YAŞAM da göreyim seni.

Bak ben itiraf ediyorum mücedelemde sizin kadar SAMİMİ DEĞİLİM

agbi

Yasaklı
Beni gaza getiripde arkamdan geleceksen hemen beraber başlayalım bu davaya var mısın?...

SANAL da meydan okuma

GERÇEK YAŞAM da göreyim seni.

Bak ben itiraf ediyorum mücedelemde sizin kadar SAMİMİ DEĞİLİM

BEN SENİN KADAR SAMİMİ değilim bunu İTİRAF EDECEK KADAR da DÜRÜSTÜM.

Siz ve sizin gibiler ancak sanal da atıp tutarlar

SİZMİSİNİZ Mahmud efendi seveni YALANDAN KİM ÖLMÜŞ Hadi bana bu forumda Mahmud efendi cemeati ve hizmetleri bilgilendiren mesaj veya konularınızı.

@MÜTEŞEKKÜR

DEMİŞSİNİZ

Dua Nur

Kıdemli Üye
cdb8t.jpg

Cübbeli Hoca davasında kimsenin görmek istemediği bazı gerçekler, davanın ve soruşturmanın tamamen düzmece olduğunu, amacın Cübbeli Hoca’yı susturmak olduğunu gözler önüne seriyor. Kurulan komlodan polisimizin nasıl kullanıldığını da anlıyoruz. İşte Cübbeli Hoca’nın bayram mektubundaki ilgili bölüm:

Bana isnat edilen suçlar özel yetkili mahkeme alanına girmezken Karagümrük çetesine destek palavrasıyla beni bu mahkemeye dahil ettiler ama onlardan kimseyi tutuklamak bir yana ilk mahkemede onlardan ifade bile almayarak “Mahkeme bitmeden gidebilirsiniz” dediler.

Ben savcıya ve mahkeme heyetine “Onlarla kayınbiraderlerim görüştü, şahit olarak onları dinleyin” dediğim halde, ortalığı ayağa kaldırdıkları bu konuda sekiz buçuk aydır hâlâ onlardan ifade almadılar.

b) Yakalanan kızlardan sadece polis ifade aldı, 45 gün bekletildiler, benim tutuklanacağım gün deport (sınır dışı) edildiler, tercümeyi polis yaptı, avukatsız ifade alındı, savcı onları bir gün daha tutup ifadelerini almadan beni tutukladı.

Halbuki birinin tutuklanmasını icap eden durumlarda savcı ile yetinilmeyip bir de hakime ifade aldırılmalıydı. Yanlarında avukat bulunmadan sırf kızların poliste alınan ifadesiyle tercümeyle beni tutukladılar.

c) Barış’ı gözaltına aldıklarında organize şubenin adamları “Biz hocayı rezil edeceğiz” diyerek onu iki gün ifade vermeye zorladılar ve imza atıp kendisini kurtarmasını söylediler. Böylece organize kendini mahkeme yerine koymuş olduğunu göstermiş oldu.

d) Şimdi yeni bir şey zuhur etti, mahkemenin Fas’tan ifadesini beklediği kız kendi avukatı aracılığıyla benim avukatım Fatih Bey’e Fas’tan resmi bir yazı gönderdi, bu yazı şu anda mahkemeye sunuldu, bu yazıya göre o kız, Ahmet Mahmut Ünlü diye birini tanımadığını ancak Barış’ı tanıdığını fakat kendilerine nezarete attıklarında kendi hazırladıkları evraka imza atmaları için onları çok zorladıklarını, illâ Ahmet Mahmut Ünlü ile nikahlandıklarını söylemeleri gerektiğini, avukat istediklerinde sivil biri yanlarına girip birinin boğazını sıkarak “İmzayı at, yoksa güneşi bir daha göremezsin, avukat hakkın yok” dediğini, bu yüzden mecburen imza attığını, şimdi internette çıkan haberler yüzünden ailesinin kendisini öldüreceğini, Türkiye’deki insan haklarının ve adaletin böyle mi olduğunu feryatlar içinde yazmış.

Görüyor musunuz neler olmuş neler?! Bayramdan evvel bu resmi evrak mahkemeye verildi ancak tahliye talebimizi reddettiler. Elimizde lehimize delil teşkil edecek diğer bazı belgeler de mevcut ama bunları şu anda açıklamam uygun olmaz.

Uygun bulunan bir zamanda avukatım Fatih Oğuz geniş bir basın toplantısı yapacak ve bir basın bildirisi yayınlayacak, onu çok iyi dinler ve her yere ulaştırırsınız. Eğer tahliye olursam o zaman kendim televizyona çıkıp olan biteni bizzat açıklarım inşâallâh.

Memleketin kan gölüne döndüğü, her gün bunca şehit verildiği şu hassas günlerde birlik ve beraberliğe, bizim gibi vatansever insanların telkinlerine son derece ihtiyaç duyulduğu bu dönemde, benim gibi bir insana bu kadar uydurmalarla bunca zulüm ve işkencenin reva görülmesi gerçekten birilerinin bana düşmanlıkta sınır tanımadıklarını, beddualardan hiç korkmadıklarını ortaya koymaktadır.

Ama benim içeri girmemden bir iki ay sonra birçoğu tayin edildiyse de biz onları inşâallâh hukuk önüne çıkarmadan bırakmayacağız, çünkü ifade alırken işkence yaparak imza attırmak, avukat çağırmamak, sadece emniyette bulunan ev içi görüntülerini medyaya dağıtmak gibi birçok suça bulaşanlar elbette adalete er ya da geç hesap vereceklerdir. Allâh zalimlerin belasını versin, evlerini ocaklarını dağıtsın, dünyalarını âhiretlerini harap eylesin. Âmîn!

İsmailağa info

saliha kalem

Profesör
Cübbeli hocam sana yapılan tüm oyunların farkındayız bu şer planları hazırlayanların şeytani planlarını bozacak olanda Rabbimizdir,

inşaaallah bu günlerle dahada güçleneceksin ve ehli sünnet müdaafanda dahada güçlü olacaksın herşeyin bedeli var hocam seninleyiz

agbi

Yasaklı
İsmailağa info

TEHLİKELİ SULAR da oynuyor TENKİT ETTİĞİ EMNİYET TEŞKİLATI Erzurum da Erzincan da Mahmut Efendi Cemeatine kurulan TUZAK ı bozdu.

KENDİNE GEL İsmailağa info

Mahmut efendi cemeati ile emniyet teşkiletımızın arasına FİTNE SOKMA HİZİPLEŞMELERE ALET OLMA.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Hoca yargıya değil de çeteye başvurmaktan hala içerde. Tahliye yok.

fakiri

Kıdemli Üye
Hak şerleri hayr eyler
Zannetme ki gayr eyler
Görelüim mevlam neyler,
Neylerse güzel eyler.

Ey, sofiler, dervişer, takva ve zühd sahipleri, burnundan ibr tek kıl bile aldırmayan müslümanlar !

Büyükler her olaya böyle yaklaşıyorlar , sizin haberiniz var mıydı bu dizeden ! ?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
pkk-mecliste-cubbeli-metriste.jpg

Teröristlerin affedilerek törenle karşılandığı bir ülkede, hastalığı yüzünden revirden çıkamayan bir insanın en azından tutuksuz yargılanması sağlanamıyorsa bu ayıp devlet yetkililerine yeter ve artar. Herşey bir telefona bakar. Ama maalesef Hocamızın içeride olması hükümeti memnun ediyor gibi bir tablo var. Ülkeye kurşun sıkan teröristlerle ilgilendikleri kadar ilgilenmiyorlar Hocamızla. Bizim acımızı, ızdırabımızı, sesimizi duymuyorlar. Kulaklarını tıkamış, gözlerini yummuş durumdalar.
Acı ama gerçek böyle….

Biz bir partiyi karalama derdinde de değiliz. Tek derdimiz CÜBBELİ AHMET HOCAMIZA YAPILAN İFTİRA VE SONRASI TUTUKLAMALARIN KALDIRILMASIDIR

Soruyoruz: Teröristlere gösterilen ilgi ve alaka, gün geldiğinde oy istediğiniz bir kesimin sevip saydığı ve peşinden gittiği bir Hoca için neden gösterilmiyor? Bizim, devlet yetkilileri indinde bir terörist kadar hürriyet ve hak talep etme hakkımız yok mu? Bize verilen değer bu mudur?

Laik T.C devletinde elbette ki bu gibi olumsuz şeyler olabiliyor.Bu sistem müslümanlara göre değil.Bu ülkede düşünce özgürlüğü olsaydı Cübbeli hocamız hapiste olmazdı.Teröriste kucak açanlar da teröristtir.