"Darbe İçin 100 Neden Var"

AynAlı

Kıdemli Üye
"Darbe İçin 100 Neden Var"

Ergenekon örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanarak cezaevine konulan İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ümit Sayın'ın teknik takibe katılan şok telefon görüşmeleri ortaya çıktı.

Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nu arayan Sayın'ın son gelişmelerin "milli demokratik devrim" ile biteceğini söylediği öne sürüldü. Sayın'ın, Alemdaroğlu'na telefonda, Ankara'daki görüşmelerinden, bütün komutanların "devrim" kelimesini kullandığına dikkat çektiği iddia edildi.

'DARBE İÇİN 100 NEDEN VAR SMS'LERİ'
Alemdaroğlu'nun o zaman ne beklediklerini sorması üzerine ise darbenin üst taraftan olmayacağını, 1960'taki gibi alt taraftan olacağını anlatarak, "Bir yerden patlak verecek. 3-5 ay önemli şeylere gebe. Telefonda konuşamayacağım şeyler var" dediği de iddialar arasında yer aldı. Sayın'ın, Turgay adlı kişiyle yaptığı görüşmede ise çok sayıda "Paşa" ya mesaj attığını ve mesajda Darbe yapılması için yüz tane neden var" dediğini anlattığı iddia edildi.

HRANT DİNK CİNAYETİNİ BİLİYORMUŞ
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Emin Gürses, Hrant Dink'in öldürülmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklaması nedeniyle ifade verdi. Kandıra F Tipi Cezaevi'nden dün sabah İstanbul Adliyesi'ne getirilen Gürses, Savcı Selim Berna Altay'a yaklaşık 30 dakika ifade verdi. Gürses, bir röportajda, şunları söylemişti: "Hrant öldürülmeden önce bize ihbar geldi. Öldürülmeden üç ay kadar önce geldi. İhbarı emniyete, istihbarata bildirdik; ama tedbir alınmadı. Bilgi bize bir yerlerden geldi. Ben de gerekli yerleri uyardım. Hrant Dink'i de uyardım ben."

http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=36157

TakVa

Ordinaryus
Bu nasıl örgütmüş böyle, kirli çarşafları meydanlarda geziyor. Örgüt dediğinde karda yürür iz bırakmaz. Bunlardan örgüt mörgüt olmaz!!!:)