delinin hakkı yok mu?

Mugalata

Kıdemli Üye
"bir cuma namazında ses yapıyor diye deliyi dışarı çıkarmak istediler. adam ben de insanım diye bağırarak kimliğini çıkarıp herkese gösterdi."

delinin de hakkı hukuku yok mu? üstelik kimliği de varmış. :)

allah'ın evinde deliye yer yok mu? olmaz mı?

lafons7275

Kıdemli Üye
"bir operada ses yapıyor diye deliyi dışarı çıkarmak istediler. adam ben de insanım diye bağırarak kimliğini çıkarıp herkese gösterdi."

"bir fazıl say konserinde ses yapıyor diye deliyi dışarı çıkarmak istediler. adam ben de insanım diye bağırarak kimliğini çıkarıp herkese gösterdi."

"bir on kasım günü anıtkabirde ses yapıyor diye deliyi dışarı çıkarmak istediler. adam ben de insanım diye bağırarak kimliğini çıkarıp herkese gösterdi."

delinin de hakkı hukuku yok mu? üstelik kimliği de varmış.

Mugalata

Kıdemli Üye
câmiyi de bunlarla aynı kategoride değerlendiriyorsun yani?.. :)

Dua Nur

Kıdemli Üye
AKLI BAŞINDA OLMAYANLARA NAMAZ FARZ DEĞİL. Dikkat dağıtsın diye gönderilmiş olabilir. Organize bir şey gibi.

Mugalata

Kıdemli Üye
delilere kapalı bir toplum ne kadar zavallıdır. eskiden böyle miydik? akıl hastalarını m,zkle iyileştiren şifahanelerimiz vardı. bir tanesi ve en meşhuru amasya'dadır. ben gördüm. şimdi verilen cevaba bakın, ne kadar kapalı ve korkan bir cevap: "verdiğim örneklerden bu çıkarımı yaptıysan, o camiden çıkarılan deli sensin." evet, o deli bendim. nasıl da anladın. senden de bir şey kaçmıyor. :)

ne kadar az delimiz kaldı. :(

lafons7275

Kıdemli Üye
delilere kapalı bir toplum ne kadar zavallıdır. eskiden böyle miydik? akıl hastalarını m,zkle iyileştiren şifahanelerimiz vardı. bir tanesi ve en meşhuru amasya'dadır. ben gördüm. şimdi verilen cevaba bakın, ne kadar kapalı ve korkan bir cevap: "verdiğim örneklerden bu çıkarımı yaptıysan, o camiden çıkarılan deli sensin." evet, o deli bendim. nasıl da anladın. senden de bir şey kaçmıyor. :)

ne kadar az delimiz kaldı. :(

Senin derdin İslamla, ne yaparım da insanları dinden uzaklaştırırım ama bunu da çaktırmadan yapmanın derdindesin.

Her açtığın konu alttan alta İslam'ı eleştiriyor.

Şimdi sen başlarsın yine yok şöyle de böyle de.

Sırf şu içindeki İslam nefretin ve gelip buralarda İslamı kötüleyen konular açman bile aslında senin için Allah'ın varlığına en büyük delillerden birisidir.

Ama görmeni sağlayacak iyilikleri yitirdiğin için mühürlü mühürlü buralarda dolaşıyorsun. Sonra...

Sonrası ebediiii cehennem. Müjdeler olsun sana...

Mugalata

Kıdemli Üye
Senin derdin İslamla, ne yaparım da insanları dinden uzaklaştırırım ama bunu da çaktırmadan yapmanın derdindesin.

Her açtığın konu alttan alta İslam'ı eleştiriyor.

Şimdi sen başlarsın yine yok şöyle de böyle de.

Sırf şu içindeki İslam nefretin ve gelip buralarda İslamı kötüleyen konular açman bile aslında senin için Allah'ın varlığına en büyük delillerden birisidir.

Ama görmeni sağlayacak iyilikleri yitirdiğin için mühürlü mühürlü buralarda dolaşıyorsun. Sonra...

Sonrası ebediiii cehennem. Müjdeler olsun sana...

ilahi!.. :) sence benim bu eski islamî toplum özlemli yazılarım mı toplumu islamdan soğutur, yoksa senin köle ve cariye özlemli yazıların mı?

kararı ihvan forum ihvanlarına bırakıyorum. :)

lafons7275

Kıdemli Üye
ilahi!.. :) sence benim bu eski islamî toplum özlemli yazılarım mı toplumu islamdan soğutur, yoksa senin köle ve cariye özlemli yazıların mı?

kararı ihvan forum ihvanlarına bırakıyorum. :)

Hep aynı muhabbet. Boş muhabbet. Kararı ihvan foruma bırakıyormuş. Bırak git...