Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum

Verda

Gales
Şu "vesile" kelimesini tarikat ehilleri kadar yanlış anlayan başkaları var mı bilmiyorum. Bi gün bi tasavvuf kanalına göz attım adam gayette güzel konuşuyordu dedim bi çapanoğlu çıkacak hissediyorum =) nitekim adam Allah'ın ipine "mürşidler" demesin mi?! =) Neyse bizler asr sûresince, kendimiz veya kardeşlerimiz düşmeye meyil olduğumuzda hakkı ve sabrı tavsiye ederek destek "vesile" olmaya devam edelim inş. Hocası yanlış da konuşsa bir "hikmeti" vardır diyerek susan kişilerin hakkı hangi noktada tavsiye ettikleri de merak konusu tabi..

adams77

Kanalizasyoncu
Kabulü için dua da bekliyoruz salih ve sadıklardan

Senin dışında her şey senin için vesiledir zaten bunu kişilere yükleyerek onları kutsal görmek biraz sakıncalı oluyor!! Çünkü yerdeki bir taş bile senin tövbe etmen için bir vesile olabilir... Şimdi yerdeki taşı şeyh mi ilan edelim , sadık mı , salih mi? ne diyelim....

3-37. Bunun üzerine Rabbi onu güzel bir kabulle kabul etti ve onu güzel bir bitki gibi yetiştirdi. Zekeriya'yı ondan sorumlu kıldı. Zekeriya her ne zaman mihraba girdiyse, yanında bir yiyecek buldu: 'Meryem, bu sana nereden geldi?' deyince, 'Bu, Allah katındandır. Şüphesiz Allah, dilediğine hesapsız rızık verendir' dedi.

Evet ayet ne diyor siz ne diyorsunuz? Bana Allah veriyor bana verdiğinden sana verirsem ben vermiş olmam!!

çelebiler

Kıdemli Üye
Sizin nasihatlerinizi dinleyecek olaydık, şu an siz gibi konuşuyor olurduk.

Nasihatlerini kendine sakla mübarek :)

"Din nashattir." Değil mi muhterem?Buna göre mürşit Kuran'dır diyen birine "nasihatlerini kendine sakla" denir mi muhterem?

çelebiler

Kıdemli Üye
Kardeş senin içki anlayışın ve mantığın eksik gözden geçirmelisin...

Giydiğin elbiseyi temiz tutmak ayrı bir şey birde kendine elbise yapmak çok ayrı bir şey...

Şarap içen müslüman olur mu? Adam oruçlu iken şarap içiyor!! diyeceksin ki hiç öyle şey olur mu? tabi olmaz senin kriterlerine göre ama azıcık gözlerini açarsan olup olmadığını görebilirsin....
"Adam oruçlu iken şarap içiyor"

Üstad bu tespit çok çarpıcı.Bir pencere daha açıldı.

CENGİZHAN

Yasaklı
Ehli sünnetçilere bir soru, öğrenmek istiyorum....

Şu IŞİD denilen Allahın belası terör örgütü de Ehli Sünnetçi
mi ,değil mi....???????

Bu arada Talibancılar, müslüman kardeşler de Ehli sünnetçi mi,
değil mi...????

adams77

Kanalizasyoncu
"Adam oruçlu iken şarap içiyor"

Üstad bu tespit çok çarpıcı.Bir pencere daha açıldı.

Kitap sana iki basamaklı toplama çıkarma çarpma bölme işlemlerini öğreterek senin önüne gelebilecek 3,4,5,6 vs gibi basamaklı sayıların işlemini yapmanı ister. Halen iki basamaklı sayılarda takılıp kalmak olmaz dimi kendimizi aşmalıyız artık

Ehli sünnetçilere bir soru, öğrenmek istiyorum....

mi ,değil mi....???????

değil mi...????

sen önce Ehli sünneti öğren bi kendine bak ben Ehli sünnetmiyim değilmiyim sonra işid mişid bakarsın soruya bak Ehli sünnetci

CENGİZHAN

Yasaklı
sen önce Ehli sünneti öğren bi kendine bak ben Ehli sünnetmiyim değilmiyim sonra işid mişid bakarsın soruya bak Ehli sünnetci

İnsanlar bi soruya CEVAP VEREMEDİKLERİNDE.....

SAÇMALAMAYA BAŞLARLAR.....Yukarıdaki gibi...

Ben iki soru sordum biliyorsan cavapla....

Bilmiyorsan....SAÇMALAMA.....:D

Soruyu sormayı becer önce Dalga geçer gibi soru sorma Ehli sünneti bilmediğin sorunun içinde zaten daha ne soruyorsun laf kalabalığı yapma İstanbula gelmişsin İstanbul neresi diye soruyorsun

kim Resulullahın sünnetini ihya ederse inanırsa o ehli sünnetdir

CENGİZHAN

Yasaklı
Soruyu sormayı becer önce Dalga geçer gibi soru sorma Ehli sünneti bilmediğin sorunun içinde zaten daha ne soruyorsun laf kalabalığı yapma İstanbula gelmişsin İstanbul neresi diye soruyorsun

Hala cevap vermekten tırım tırım kaçıyorsun...

Yaaaaa.... cevap vermeyeceksen ....cevap yazma be efendi....!!!!

SORU :

mi ,değil mi....???????

değil mi...????

ÖYLE Mİ...????????? DEĞİL Mİ..?????????

çelebiler

Kıdemli Üye

Bu tarife göre sapık ilan ettiğiniz tüm mezhepleri ehli sünnet kabul etmişsiniz.Tüm mezhepler sünnete uymak için ortaya çıkmıştır.Hiç bir mezhep sünnete uymamak için kurulmamıştır.

Bu tarife göre sapık ilan ettiğiniz tüm mezhepleri ehli sünnet kabul etmişsiniz.Tüm mezhepler sünnete uymak için ortaya çıkmıştır.Hiç bir mezhep sünnete uymamak için kurulmamıştır.

Kim Rasulullah gibi yaşarsa o kimse dini en güzel şekilde yaşıyor sen felsefeye devam et Sırf cevap olsun diye yazıyorsun yazılarından belli

çelebiler

Kıdemli Üye
Kim Rasulullah gibi yaşarsa o kimse dini en güzel şekilde yaşıyor sen felsefeye devam et Sırf cevap olsun diye yazıyorsun yazılarından belli
İftardan sonra kırk fırın ekmek yemen lazım ama senin için iftar olmayacak gibi duruyor.

CENGİZHAN

Yasaklı
Ehli Sünnet vel cemaat olan kardeşlerime sesleniyorum :
Sizlere bir-iki soru, sorup...öğrenmek istiyorum....

1) Şu IŞİD denilen Allahın belası terör örgütü de Ehli Sünnetçi
mi ,değil mi....???????

2) Bu arada Talibancılar, müslüman kardeşler de Ehli sünnetçi mi,
değil mi...????

3) Sivasta 35 Alevi insanımızı, bir otel içinde canlı canlı yakanlar sünniler mi..?? Değil mi..???

Bu sorulara sünni kardeşlerim cevap verebilirler mi...??

Not : Ben de aileden sünni ve hanefi İDİM.....