Eşcinsel papaz evlilik kararı aldı, Hırisiyan dünyası ayağa kaldırdı

Kimya_ı Saadet

Ordinaryus
65 yaşındaki İngiliz eşcinsel papazının kendisinden 40 yaş genç olan Nijeryalı erkek sevgilisiyle evleneceğini açıklaması, Hıristiyan dünyasını ayağa kaldırdı.
Alpaslan DÜVEN - LONDRA / DHA
İngiltere’nin güney batısındaki Wiltshire bölgesinin Devizes Pazar şehrindeki ‘St John the Baptist Kilisesi’ papazı 65 yaşındaki Colin Coward, kendisinden 40 yaş küçük olan Nijeryalı erkek sevgilisi Bobby Ikekhuame Egbele ile evleneceğini açıkladı.
Nikahtan sonra kilisede bir ‘kutsama ayini’ yapmayı planlayan çiftin bu kararı, Hıristiyan din adamlarının büyük tepkisine yol açtı. Şükran ayininin eşcinsellere yasak olduğunu belirten Hristiyan din adamları, çiftin sadece Komünyon (Eucharist) ayini düzenleyeceğini belirtiyorlar.
PAPAZ: “KİLİSE, BOMBALARI KUTSUYOR”
Papaz Coward, “Kiliseler bombaları, savaşa gidenleri kutsuyor ama eşcinsel evlilikleri kutsamıyor. Bu büyük bir haksızlık” diye ifade etti.Papaz Coward ile moda tasarımcısı sevgilisi Bobby’nin, 2007 yılında Afrika’nın batısındaki Togo şehrinde tanıştıkları ve birbirlerine aşık olduktan sonra nişanlandıkları ifade edildi.
Öte yandan, evlenmek için Devizes Evlenme Dairesi’ne başvuran çiftin, 9 Ekim 2010 tarihine gün aldıkları öğrenildi.

Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/escins...nya/dunyadetay/21.08.2010/1279220/default.htm

Mesihçi

Ordinaryus
Günahı masum göstermeye çalışmak kadar kötü bir şey olamaz. Bombayı da, eşcinselliği de kutsayan kilise olmaz olsun.

Meryem

Komplike

Yaşadığını kabul ettirmek için toplumun başka bir önemli meselesini öne sürmek kadar iğrendiğim hiçbir şey yok!

Bir kere kimseye kabul ettirmek zorunda değilsin, zaten birileri tarafından kabul görmeyince onu yaşayamazsın diye de bir şey yok. Ama "özgürlükler, haksızlıklar arasında kaynar giderim, beni de öyle kabul ederler" diye düşünen insanlar benim tahammül sınırımı zorluyor!

Ben kimsenin topluma ne yaşadığını/ne yaşıyor olduğunu açıklamak zorunda olduğunu, bunun için vicdanen yargılanması gerektiğini düşünmüyorum. Toplumun da böyle bir hakka sahip olmadığına inanıyorum. Yalnız yaşadığı ayan beyan olanlar da tepkisel bir geri dönüş olmayacağını sanmasınlar, mahremini pervasızca umuma açanlar bir de üstüne üstlük hoşgörü bekleyenler de boşa beklemesinler.

Hak ve özgürlüklere "ben senin başörtünü savunuyorum, sen de benim cinsel tercihimi savun" diye bakanlar, pazarlık peşinde olanlar cidden çok sinirimi bozuyor. Ben senin cinsel tercihinle alakalı lince uğramanı tabiki insanlık adına onaylamam ve bu konuda seni savunurum ama sen benim başörtümü bir "alacak verecek" hesabıyla savunursan o zaman hiçbir makul alanda buluşamayız.

Belki biraz karışık oldu ama anlatmak istediğimi daha başka şekilde anlatmam mümkün değildi.

Herneyse...

KUZAT

Profesör
Lut (as), kavmini uzun bir süre bu çirkin işi yapmamaları konusunda uyarmış ama onlar onu dinlememiş, yaptıkları çirkin işlerine devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Teala da onların üzerlerine taş yağdırmış ve yaşadıkları şehrin altını üstüne geçirmiştir. (Hud, 11/82)