Fatihimiz Kükrüyor :)

serair

Asistan
Başbakan Erdoğan'dan Almanya ve Fransa'ya tepki:
'Bu şartlarda üçlü zirvede yokum'
0216zirve.jpg
Erdoğan 3'lü AB zirvesinde yok
Başbakan Erdoğan AKP MKYK'da konuştu: Almanya ve Fransa samimi değil. İçeride farklı dışarıda farklı konuşuyorlar. Sürekli yeni kural çıkarıyorlar. Başbakan Merkel'e bu şartlarda üçlü zirvede yokum dedim

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında Almanya, Fransa ve Türkiye arasında yapılacak üçlü Avrupa Birliği (AB) zirvesine katılmayacağını açıkladı. Toplantıda türbanlı MKYK üyesi Ayşe Böhürler de sert üslubundan dolayı Erdoğan'ı uyardı: "Sert çıkışlarınız oluyor. Biraz daha yumuşak üslup kullansanız iyi olacak."

Toplantı 4 saat sürdü
Erdoğan başkanlığında dün Genel Merkez'de 4 saat süren basına kapalı toplantıda, üniversitelerde türban serbestliği getiren düzenleme ile sonrasında yaşanan tartışmalar ve AB süreci değerlendirildi.
Toplantıda türbanlı üye Böhürler, Erdoğan'ı sert çıkışlarından dolayı uyardı. Böhürler, "Biraz daha yumuşak üslup kullansanız iyi olacak" dedi.
Erdoğan da Böhürler'e, "Mutabakat diyorlar. Bizim mutabakat anlayışımız ile onların mutabakat anlayışları farklı. Onların mutabakat dedikleri kendilerinin dediğinin olması. Sizi de dün (önceki) akşam televizyonda izledik. Sizi de zor duruma düşürdüler, sıkıştırdılar. Görmüyor musunuz, onların amaçları başka" dedi.

Mahkemeyi bekleyeceğiz
Erdoğan türban düzenlemesi sonrası YÖK Kanunu'nun ek 17. maddesi ile ilgili yaşanacak süreci de üyelere anlattı. CHP'nin Anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğini belirten Erdoğan, 17. madde sürecinin de bundan sonra başlayacağını dile getirerek şunları söyledi:
"Anayasa Mahkemesi'nin kararını bekleyeceğiz. Sonra da ek 17. madde ile ilgili neler yapılacağını oturup değerlendireceğiz ve bir karar vereceğiz." Türban düzenlemesiyle ilgili manşetlere de tepki gösteren Erdoğan, "Kaos yaratmak istiyorlar" ifadesini kullandı.

'Samimi değiller'
Almanya, Fransa ve Türkiye arasında mayıs ayında yapılması beklenen üçlü AB zirvesine de katılmayacağını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: "Almanya ve Fransa samimi tavır içinde değil. İçeride farklı dışarıda farklı konuşuyorlar. Bizim imtiyazlı ortaklığı kabul etmemiz mümkün değil.Sürekli önümüze yeni bir kural çıkarıyorlar. Merkel'e de bu şartlarda üçlü zirvede ben yokum dedim."

MİLLİYET
16.Şubat.2008 08:49:01
www.samanyoluhaber.com/haber-91504.html

not: Ne samanyoluhaber'deki resmini nede Milliyet'teki resmini beğendim Fatihimizin...Yukarıdaki resmini ''Erdoğan üçlü zirveye katılmıyor - Güncel.Net'' ten alıntıladım...Ne karizma çıkmış ama dimi :)

serair

Asistan
Fotoğraflara bakınca herşey ortada :)

Erdoğan'dan 'üçlü zirve' resti

erdogan_merkel.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Almanya Başkanı Angela Merkel'e Fransa ve Almanya ile liderler düzeyinde gerçekleştirilmesi planlanan zirveye katılmama resti çektiği ortaya çıktı.

Merkel'e 'Koşullar böyle devam ederse üçlü zirvede yokum' dediğini açıklayan Başbakan Erdoğan, "Kendisine 'başbaşa görüşmede farklı konuşuyorsunuz, dışarıda başka konuşuyorsunuz' dedim" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan toplantıda Almanya'ya gerçekleştirdiği ziyarete ilişkin de bilgi verdi. Erdoğan, Almanya'nın Türkiye'ye karşı tutumunun samimi olmadığına işaret ederek, özellikle Almanya'da yaşayan Türklerin entegrasyonuna ilişkin tavrı nedeniyle Merkel'i eleştirdi.

erdogan_merkel2.jpg

Alman hükümetinin ikircikli davrandığını dile getiren Erdoğan, "Hakkımızı sonuna kadar koruyacağız. 70 milyonluk ülke ile 5 milyon aynı kantara çıkar mı? Hakkımızı savunuruz. Sayın Merkel, entegrasyon konusunda samimi değil" dedi. Erdoğan, kurul toplantısında Merkel ile görüşmesine ilişkin de ayrıntılar verdi. Merkel'e 'Koşullar böyle devam ederse üçlü zirvede yokum' dediğini anlatan Erdoğan, "Kendisine 'Burada başka, dışarıda başka konuşuyorsunuz' dedim" diye konuştu. Kurul üyelerinin, Fransa'nın önümüzdeki dönem başkanlığı koltuğuna oturacağını hatırlatması üzerine de Erdoğan, "Fransa'yı da idare edeceğiz" cevabını verdi.

Toplantıda söz alan kurul üyesi Ayşe Böhürler, Başbakan Erdoğan'ın özellikle Almanya'ya karşı üslubunun sert olduğunu belirterek, "Biraz daha yumuşak üslubu tercih etseniz daha iyi olmaz mı?' önerisinde bulundu.

erdogan_merkel3.jpg

Böhürler'in eleştirisine "Sessiz sedasız durunca adamlar senin üstüne çıkıyor" diye karşılık veren Erdoğan'a Devlet Bakanı Said Yazıcıoğlu da destek verdi. Yazıcıoğlu, "Ben de yumuşak üslup kullanılmasını istiyordum ama Almanya'ya gidip görünce Başbakan'ın tutumunun doğru olduğunu gördüm" şeklinde konuştu.

Erdoğan, Böhürler'i dün akşam bir televizyon programında izlediğini dile getirerek, "Programı izledim, seni parçaladılar" dedi. Erdoğan, Böhürler'in 'Tartışmayı ben kazandım' sözleri üzerine şunları söyledi: "Sen öyle sanıyorsun. Nerede kazandın? Sen hala mutabakat diyorsun. Onların mutabakattan ne anladığı belli. Mutabakat diye 'benim dediğim olsun' diyorlar. Biz getirdik ama destek Meclis'te verildi. Parlamentoda kurumsal mutabakat oluştu."

Erdoğan'dan 'üçlü zirve' resti - Mynet Haber

serair

Asistan
:)

:)

Böhürler: "Tartışmayı ben kazandım"

Erdoğan: "Sen öyle sanıyorsun. Nerede kazandın?"

(Parantez içinde;:O)

Tıkliyin;
www.samanyoluhaber.com/haber-91543.html

Erdoğan'la Merkel'ın fotoğraflarına baktıkça :))))))))))

Savm

Profesör
Allah Yardımcısı Olsun İnşaALLAH ...

Selam ve Dua ile...

serair

Asistan
Allah Yardımcısı Olsun İnşaALLAH ...

İnşaAllah...

Sizinle işimiz olmaz bizim dedi Almanya' ya, Fransa'ya ve dolayısı ile Avrupa'ya (Birliğine)...
İnsan seviniyor,çok seviniyor ama düşürecekler diyede bir o kadar tedirgin oluyor.
Sevinç terazide tedirginlikle dengelenip yok oluyor.

Allah yolunda,yolunu açık ömrünü uzun etsin.
Başımızdan eksik etmesin.