Fıkralar

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Taksicilikte ilk günü olan şoförün taksisine binen müşteri şoföre… bir şey sormak için hafifçe omzuna dokunur. Şoför bir çığlık atıp, direksiyonun kontrolünü kaybeder ve kaldırıma çıkıp, arabayı zar zor durdurur ve arkaya dönüp müşteriye: “Bir daha bunu yaparsan gözünü patlatırım!” diye bağırır.
Müşteri;
“Azıcık dokunmanın sizi bu kadar korkutup sıçratacağını düşünemedim, özür dilerim,” der.
Kendini toparlamış olan şoför, müşteriye dönüp:
“Haklısınız, sizin kabahatiniz yok, bugün benim ilk günüm, 25 senedir cenaze arabası şoförüydüm de”

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Dışarıdan ilkokulu bitirme sınavı yapılmaktadır. Gözetmen, yaşlı bir teyzenin sorulara yanıt vermekte zorlandığını fark eder.
“Maddenin üç halini yazınız” sorusunun yanıtını teyzenin kulağına fısıldar:

“Katı, sıvı, gaz.”

Sınav bitimi kâğıtlar okunurken, teyzenin şu yanıtı dikkat çeker:

“Katır, sığır, kaz..”

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Adam geç saatte zil zurna sarhoş eve geldi. Karısı uyuyordu. Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra karısının yanına geldi ve kadını
uyandırdı.

- Karıcığım,

- Ne var ?

- Sen ne mükemmel bir kadınsın be, birtanesin.

- Ne oldu gene ?

- Ne olacak tuvaletimize o otomatik lambayı ne zaman taktırdın ?
Harika olmuş.

- Ne diyorsun sen ne lambası ?

- Valla ne bileyim hayatım, tuvaletin kapısını açınca ışık yanıyor
kapatınca sönüyor.

Bunu duyan kadın öfkeyle yerinden fırladı :

- Allah belanı versin pis sarhoş yinemi buzdolabına işedin....

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Dursun hayatında ilk defa helikoptere biniyor. Hava da terslikten o gün çok soğukmuş.

Helikopter yükseldikçe hava daha da soğuyor. Dursun üşümeye başlıyor. En son dayanamayarak pilota sesleniyor:

- Ula uşağım, üşüdim. Şu yukarıdaki pervaneyi kapat daa...

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
10259944_10152033716190785_6363102789419624649_n.png

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Rize'de "uzun evliliğin sırrı" konulu seminerde konuşan 50 yıllık evli Temel diyor ki:

- Eşime hep iyi davrandım, onu hep memnun ettim, en önemlisi 25. yıl dönümümüz de onu Amerika'ya götürdüm...

- Peki 50. yıl dönümünde ne yapacaksın?

- Gidip geri getireceğim.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Iki hamile kadın durakta beklerken sohbet ederler.

Birincisi sorar sen ne bekliyorsun,ikinci karnını okşayıp cevap vermiş oğlan bekliyorum.

Ikinci hamile birinciye sorar,sen ne bekliyorsun,oda karnını okşayıp kız bekliyorum der.

O sırada ufak beş yaşındaki velet bu sohbete tanıklık eder. Hamileler otobüs gelince binip giderler.

2 dakika sonra koca göbekli bir amca gelir durakta dikilir.velet bu ya gider sorar.

Amca sen ne bekliyorsun der. Adam gayet sakin otobüs bekliyorum ufaklık der.

Bizim velet de: Amca bisiklet çıkarsa bana versene.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Temel banka soymak suçundan yargılanıyormuş , son celsede hakim delil yetersizliğinden temelin tahliyesine karar vermiş .

Temel bunu duyunca çok sevinmiş ve bağırarak hakime ;

- uy cözünü sevdigumun Hacim beyi , yani şimdi bu paralar penim oldu değil mu...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yolculuktan dönen Idris, kahvede oturanlara sordu :

- Yahu pizum Temel nasil öldi?

- Kalpten cittu, dediler.

- Vasiyetu filan var miydu?

- Var idu. "Beni denize gömün" demis idu.

- Cömdünüz mü?

- Cömdük amma, mezarinu kazarken çok kayip verduk...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Papaz, ölmek uzere olan adamin uzerine egilerek:

-"Ölmeden önce şeytani ve onun kotuluklerini lanetle" der.

Ancak adamdan ses cikmaz. Papaz gene:

-"Olmeden once seytani ve onun kotuluklerini lanetle" der demesine
ama adamdan gene ses cikmaz.

Papaz iyice sinirlenir:

-"Neden seytani ve kotuluklerini lanetlemiyorsun be adam?"

Adam yanitlar:

-"NEREYE GIDECEGIMI BILMEDEN KIMSE HAKKINDA YORUM YAPMAK ISTEMIYORUM!"

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Temel mağazaya gidip yeni bir ayakkabı almış.

Satış personeli "Beyefendi bilginiz olsun, ayakkabı ilk bir hafta biraz sıkabilir" diye Temel'i uyarmış.

Temel de ayakkabıyı alıp çıkmış.

Aldığı ilk hafta da giymemiş.

spesifik

آزادی قید و بند
Bir otobüs gelinle br otobüs kayınvalde pikniğe gider.. Gelinlerin otobüsü kaza geçirir hepsi ölür.
Bütün kayınvalideler oynamaya başlar, yalnızca bir tanesi köşe de içli içli ağlıyordur. Yanına yaklaşır biri ,der ki ;
deli misin, niye üzülüyorsun, kurtulduk gelinlerden... Kayınvalide şöyle der ; Bizim gelin pikniğe gelmediydi, ona ağlıyorum...

:)

Bu anaların araları ne zaman düzelecek ki ?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Kayınvalide şöyle der ; Bizim gelin pikniğe gelmediydi, ona ağlıyorum...:)

Nedir bu kin nefret...

Aziz NESİN'in bir sözü var: ''Bu gelinler iyi güzel hoşta, bu cadı kaynanalar nerede geliyor.''

İşte o iyi güzel hoş gelinler büyüyünce cadı kaynana oluyor.

Gelin içinde kaynana içinde, Allah iki tarafıda iyiler ile karşılaştırsın...

Selam ve dua ile...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Temel 60 katlı bir gökdelenden aşağıya düşmüş.

50-40-20-10-5-4-3-2 derken 1.kata geldiğinde aklından şu geçmiş :

– Allah'ım sana şükürler olsun. Bu kata kadar ölmeden geldiysem zaten 1.kattan düşsem de ölmem.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Askere giden Temel’i, komutan imtihan eder:

“Söyle bakalım, düşman önden gelirse ne yaparsın?”

“Tüfeğimi kaldırır, onu vururum komutanım!”

“Peki, sağdan gelirse ne yaparsın?”

“Yere yatar, siper alır, onu da vururum!”

“Soldan gelirse?”

“Yerde yuvarlanıp nişan alır, ateş ederim.”

“Arkadan gelirse?”

“Hızla döner, ‘Allah Allah’ diyerek onu süngülerim.”

“Peki ya havadan gelirse ne yaparsın?”

İyice bunalan Temel:

“Yav komutanım” der “Senin benden başka askerin yok mu?”

ihvanistanbul

AkhenAton
dünya polis teşkilatlanması örgütü bir gün alman, fransız ve türk polislerin katıldığı bir yarışma düzenler. buna göre ormana bir yaban tavşanı bırakılacak ve en organize, en çabuk şekilde tavşanı bulup görevlilere teslim edecek teşkilat büyük ödülün sahibi olacaktır. bütün hazırlıklar tamamlandığında yarışma başlar. fizik gücü yüksek disiplinli polizeiler ormana girerler, sağlı sollu koşuşturmacalar, değişik tuzaklarla birlikte yakalanması hayli zor olan yaban tavşanını 5 dakikaya yakın bir sürede görevlilere teslim ederler. sıra gelir fransızlara. kartezyen fransızlar, "ulan ben bir yaban tavşanı olsam nereye saklanırdım acaba?" diye düşünerek, arayarak yaban tavşanını bulurlar, böylece 3 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde tavşanı görevlilere teslim ederler. türkler son yarışmacı olarak ormana dalarlar, bir curcuna olur ve ortalıktan kaybolurlar. yarım saat olur, bir saat olur, iki saat olur hiçbir haber alınamaz. yetkililer tam dağılmaya hazırlanıyorken, türk polisler çıkagelir, yanlarında kelepçelenmiş, ağzı burnu kan içinde bir boz ayı da onlara eşlik etmektedir. yetkililer sorar:
- hani kardeşim yaban tavşanı? onca saattir nerdeydiniz?
- (polis boz ayıya dönerek) konuş ulan!
- (boz ayı ağlayarak) ben bir küçük yaban tavşanıyım, ben bir küçük yaban tavşanıyım...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
dünya polis teşkilatlanması örgütü bir gün alman, fransız ve türk polislerin katıldığı bir yarışma düzenler. buna göre ormana bir yaban tavşanı bırakılacak ve en organize, en çabuk şekilde tavşanı bulup görevlilere teslim edecek teşkilat büyük ödülün sahibi olacaktır. bütün hazırlıklar tamamlandığında yarışma başlar. fizik gücü yüksek disiplinli polizeiler ormana girerler, sağlı sollu koşuşturmacalar, değişik tuzaklarla birlikte yakalanması hayli zor olan yaban tavşanını 5 dakikaya yakın bir sürede görevlilere teslim ederler. sıra gelir fransızlara. kartezyen fransızlar, "ulan ben bir yaban tavşanı olsam nereye saklanırdım acaba?" diye düşünerek, arayarak yaban tavşanını bulurlar, böylece 3 dakikalık bir zaman dilimi içerisinde tavşanı görevlilere teslim ederler. türkler son yarışmacı olarak ormana dalarlar, bir curcuna olur ve ortalıktan kaybolurlar. yarım saat olur, bir saat olur, iki saat olur hiçbir haber alınamaz. yetkililer tam dağılmaya hazırlanıyorken, türk polisler çıkagelir, yanlarında kelepçelenmiş, ağzı burnu kan içinde bir boz ayı da onlara eşlik etmektedir. yetkililer sorar:
- hani kardeşim yaban tavşanı? onca saattir nerdeydiniz?
- (polis boz ayıya dönerek) konuş ulan!
- (boz ayı ağlayarak) ben bir küçük yaban tavşanıyım, ben bir küçük yaban tavşanıyım...

ihvan, o kadar kendimi zorladımi gülmek için, olmadı ya...benmi gülemiyorum ne oldu bana ya..:)