Filistin İsrail'e bir çok noktadan operasyona başladı.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Operasyon çok çok büyük bir operasyon. Bir noktadan değil bir çok farklı noktadan girildi.

Yüzlerce İsrail askeri rehin alındı.

Hamas neyi hedefledi, bu işin sonunu nasıl bitirmeyi düşünüyor bilmiyorum ama endişelendiğim noktalar var.

İnşallah sonuçları getirileri Filistin için İslam dünyası için olumlu olur.

Selam ve dua ile.

ihvanistanbul

AkhenAton
Zaten İsrail senenin neredeyse 50-60 gününde saldırıyordu kalplerine korku düşmüş olur inşallah. Allah Afganistan'a bahşettiği zaferi Filistin'e de bahşetsin. Bizlere İslam'ın izzetini yeniden hatırlatsın ve ona yakışır şekilde tavır alabilmeyi nasip etsin

cahid

Kıdemli Üye

ABD ve AB ülkeleri güvenlik gerekçesiyle İsrail'den uçuşları durdurmuşken Türkiye'ye uçuşlar serbest.. Bu gelişmeler bir plan dahilinde olabilir.. En doğrusunu Allah (c.c.) bilir.. Sonuçları İslam ve Müslümanlar için hayırlı olur inşaallah kâfirler istemese de..

Cenan

Ordinaryus
Azerbaycan İsrail'i destekliyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Garip bir durum var.

Azerbaycan Ermenistan savaşında İsrail Azerilerden yana tavır koydu.

Bu nedenle şimdi Azeriler İsraillileri tutuyor.

Ama aralarında ümmet bilincine sahip olan şuurlu Müslümanlarda var.

Onlar olaya Müslüman - kâfir çizgisinden bakıyorlar ama oranları oldukça az.

Selam ve dua ile.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Azerbaycan İsrail'i destekliyor.

Ne düşünüyorsunuz?
İrana olan nefreti sebebiyle böyle bir açıklama yapmıştır diye düşünüyorum. Azerbaycan Çoğunluk Şii olmalarına rağmen İran ermenistanı kolluyor. Azerbaycan da İsraili destekler görünerek bir nevi intikam almış oluyor. Basit hesap.

ihvanistanbul

AkhenAton
Azerbaycan acisindan cok ilginc değil neticede karabagda 2 ulke kendisini destekledi. 1. Turkiye 2. İsrail. Yillardir suregelen iyi iliskileri var.
Filistinse ermenistandan taraf oldu.filistin firat kalkaninda da Türkiye'yi kinamisti.

erdemceerdem

Profesör
ASALA terör örgütünün kurulmasına destek veren ve katkı sağlayan Filistin...
ASALA ermenistanın bağımsızlığı için kurulmuş bir örgüt.

ASALA'nın bitmesine yakın, Filistin Kuruluş Örgütü ve PKK örgütleri ortaya çıkıyor.
Asala, Militanlarından (komutanlarından); Filistin Kuruluş Örgütü ve PKK aynı kampta eğitim alıyor....
Filistin bu sebeple ermenistan destekçisi...
İtidalli olmakta fayda var zannımca...

Cenan

Ordinaryus
ASALA terör örgütünün kurulmasına destek veren ve katkı sağlayan Filistin...
ASALA ermenistanın bağımsızlığı için kurulmuş bir örgüt.

ASALA'nın bitmesine yakın, Filistin Kuruluş Örgütü ve PKK örgütleri ortaya çıkıyor.
Asala, Militanlarından (komutanlarından); Filistin Kuruluş Örgütü ve PKK aynı kampta eğitim alıyor....
Filistin bu sebeple ermenistan destekçisi...
İtidalli olmakta fayda var zannımca...
Ufak bir araştırma yaptım Asala'nin kurulusu ile ilgili. Anladim ne demek istediğinizi.

Ögrenciligimde hatirladigim kadarıyla FKÖ ve Arafat sevilmezdi. Hatta Arafat'in imzaladıgi bir antlasma vardi itiraz edilen.
O zamanlar cok arastirma imkanimiz yoktu.
Simdi bazı seyleri cok daha iyi anliyorum.

Teşekkur ederim.

cemaliii

Kıdemli Üye

cemaliii

Kıdemli Üye
Azerbaycan acisindan cok ilginc değil neticede karabagda 2 ulke kendisini destekledi. 1. Turkiye 2. İsrail. Yillardir suregelen iyi iliskileri var.
Filistinse ermenistandan taraf oldu.filistin firat kalkaninda da Türkiye'yi kinamisti.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Evet İsrail sütü bozuk, mayası hamur tutmamış,kansız ,üflemeli çalgılardan başlayalım vurmalı çalgılara kadar a harfinden z harfine kadar bütün galiz hakaretleri edelim.Beddualar yapalım.Bıçak kemiğe dayandı mı bu İsrail zulmünden dolayı efendim dayanmadı kemiği bile oydu tüneller açtı.Lakin......

Hamas ın bu hareket tarzını doluya koysam almıyor boşa koysam dolmuyor.Daha iyi anlaşılabilmek adına modellememi biraz genişleterek örneklendirmek adına hemen Türkiye meselesinden bağlayayım meseleyi..........

Daha geçen gün Abd siha mızı düşürdü.Erdoğan vakti saati gelince hesabı keseriz minvalinden bir açıklama yaptı.Neden iğne ile kuyu kazıyoruz.Her hareketimizi emin ve konjoktür ile uyumlu olmak zorunda.Çünkü zaman haklının hukukunun işlediği değil güçlünün hukukunun hakim olduğu borusunun öttüğü bir çağda akıntıya karşı kürek çekiyoruz.

Türkiye olarak bıçak bizim kemiğimizi delip geçmedi mi her pisliğin altında Abd ve taşeronu İsrail yok mu!Bu 15 temmuz hadisesi ,yıllardır başımızda olan terör belası ülkemizde patlatılan bombalar,hendek olayları,mayıs olayları,28 şubat ,Nato darbeleri ,60-80 ihtilali,mavi vatan meselesi,daha say sayabildiğin kadar Mavi Marmara bile başlı başına İsrail e savaş açma nedeni ve Abd ye! Gidelim bunların askeri üslerini sivil yerleşimlerini mi bombalayalım!Sonra ...........

Hz Peygamber dönemi,ne bakalım Mekke de cihat ilan etmedi!Hicret etti.Bedir de strateji geliştirdiler bedir kuyularında mevzi aldılar.Uhud da Peygamber sav medine de kalıp sokak savaşı yapmayı öngördü lakin meydana çıktılar sonra .Hendek savaşı adı üstünde HENDEK savunma savaşı.Savaş dediğin sadece hücum etmekten ibaret değil.İslam devletleri tarih Osmanlı ve Selçuklu tarihi keza her zaman bıçak kemiğe dayandığı delip geçtiği dönemler oldu.Mogol istilaları v.s...

Kemiğinde oyulsa iliğinde kurusa hücum etmeye gücün yetmiyorsa savunmanı güçlü tutacaksın.Bakıyorum Hamas ın askeri mukavemet gücüne yapılan bu iş neye yaradı bilemiyorum.Evet Filistin de her santimetrekarenin önemi var .Siyonistler 150 yıldır iğne ile kuyu kaza kaza bu güce geldiler.Nerede Arap ülkelerinin ortasında sağı Arap solu Arap, Arkası Arap ,Önü Arap.........

En son Mısır Refah kapısını kapattı.Abd yardım için nakliye uçakları gönderiyor İsrail e nereden Arap ülkelerindeki üslerden!
Hamas ın saldırısı neye yaradı madem bu kadar gücün kuvvetin var olabildiğince Filistin coğrafyasında her santimetrekarenin önemi varken savunma hattını olabildiğince güçlendir ,ümmetin uyanışı ve topyekün birliği oluşana kadar beklemekten başka çare var mı ne oldu ateşin üstüne benzin döktüler şimdi yakılıp yıkılmayı bekliyorlar.Umarım ben yanılırım bu şerden de bir hayır hasıl olur kısa vadede görünen köy kılavuz istemez misali gözümüzün gördüğünden çokta müspet bir yakın vadede müspet bir netice öngöremiyorum.Bundan 8 yıl önce Azerbaycan Türkiye nin büyük destek ve gayreti ile Karabağ ı geri alacak dense insanlar gülüp geçerdi lakin dönemin şartları ve önce savunmasını güçlendiren Azerbaycan vakti saati geldiğinde hakkı olanı geri aldı bu kadar.............

ihvanistanbul

AkhenAton
senenin belki 3 ayında bombalar altındaki bir millete biraz daha bekle demek birazcık yüzsüzlük değil mi? güç kazanacakmış? nasıl? elektrik su israilin verdiği kadar, mısırın tünellerinden extra birşey gelirse ne ala gelmezse öl. sürekli açlık, ölüm ve hapis hayatıyla yaşayıp ölenlere akıl vermek pek anlamlı gelmiyor. kaldı ki hamasın yaptığının manası görünenden çok büyük. s.çtığı b.ktan insan tahlil eden her yerde eli kolu olan Mossad 5000 füzeyi tespit edemedi!, yüzlerce ölü ve çok daha fazla rehine verdi israil. Allah cc. adeta gözümüze sokuyor da biz görmüyoruz: ALLAHU EKBER! Allah cc. gözümüzde büyüttüğümüz esasında hiçbirşey olan kafirlerin 2 süper gücünü gözümüzün önünde rezil etti de biz yine ama fakat şöyle böyle diyoruz. 1. afganistanda abd yenildi. öyle veya böyle ehli sünnetin bir devleti oldu. ( Allah onları muzaffer kılsın )
2. demir kubbesi israilin başına yıkıldı.
Yahudi korkaktır. en çok yaşamayı onlar sever ve ister. ölüm en çok onlara kötü gelir. görünen o ki biz bir silkelensek herşey değişecek ama hala gölgemizden korkuyoruz.

bu arada evet filistin türk dostu değil ve evet neredeyse tüm önemli kararlarda ama isteyerek ama istemeyerek bizim karşımızda. ve evet arapların çoğunluğu da böyle. biz Filistin'in yada arapların değil islamın yanındayız. Dinimiz arabın değil bizimdir. kim islamın gereğini yaparsa kendi menfaatine kim aksi yönde kabilecilik/ırkçılık yaparsa cahiliye üstünedir.
mescidi aksa filistinlilerin değil bizim akidemizin meselesidir. siyonizme düşmanlık iman şartıdır desem abartmış olmam sanıyorum.