Forum Yazarları Bölümü

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli üyeler;

Yönetimdek istişarelerimiz sonucu forumumuzu daha da geniş ve daha kapsamlı hale getirmek adına bugünden itibaren faydalı olacağını düşündüğümüz kategorileri sizlerin hizmetine sunmaya başlıyoruz...

Bu bölümlerden biri olan "Kalemin Kelamı" bölümü ihvan forum da kaleminin gücünü ispatlamış insanlar arasından seçilecek forum yazarları için düşünüldü... Bu bölümde bu yazarlar kendi kategorileri altında özgün edebi-kültürel-siyasi ve sanata dair yazılarını bizlerle paylaşacak...

Bu bölümde yazarların dışında konu açımı yasaklanmıl ve engellenmiştir... Yazarlar dışındaki kalem sahibi arkadaşlarımız düşünce parkı tarzındaki bölümlerde yazılarını yazmaya devam edebilir ve zaman içerisinde bu bölümde yer alabilirler...

Saygı ile duyurulur...

Kerem Buldu

Doçent
Değerli üyeler;

Bu bölümlerden biri olan "Kalemin Kelamı" bölümü ihvan forum da kaleminin gücünü ispatlamış insanlar arasından seçilecek forum yazarları için düşünüldü...

Saygı ile duyurulur...

tırnak açarak "geç kalınmış" bu projeyi yürekten tebrik ederek kaleminin gücünü ıspatlamış yazarların seçiminin kriterini sormak istiyorum.. yani hocam bu yazar seçimi yönetim tarafından mı belirlenecek yada öne çıkmış isimler forum ahalisinin anket tarzında oy kullanılarak mı seçilecek yada istişare dışı genel hatlarla kabul görülmüş ve tavsiye edilmiş kişilerden mi seçilecek? sakın burada yazar olma kaygısı güttüğüm anlaşılmasın.. öyle bir niyetim olmadığı gibi yer alınacak kadroyu herkes gibi saygı ve hürmet ile karşılarım.. (forum içerisinde en saf sözler dahi farklı algılanabildiği için kendimi ifadeye başvurmak istedim.. buda sanal alemin negatif yönelrinden biri...)

ihvan dergi projesinde 1. sayı açıkcası şefaflık yönünden sınıfta kaldı.. yani gerek duyuru gerekse seçiciliğin nasıl yapılacağı konusunda yönetimin üyeleri yeterince bilgilendirdiği yada teşvik ettiği kanaatinde değilim malesef.. lakin bu gibi durumların birazda tecrübe ile perçinleştiğini gayet iyi biliyorum. ve açıkça görüldüğü gibi 2. sayı daha sesli geleceğe benziyor..

ihvan forum gibi kendisini kanıtlamış bir forumun bu projeyle elinde ki potansiyeli daha iyi kullanacağı kanaatindeyim.. Allah hayırlı işlerinde yardımını esirgemesin..
teşekkür ederim...

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli kerem misali

tabii bu bölümün olgunlaşması için zaman gerekecek... ilk aşamada yönetim - danışma kurulu - ihvan dergi ekibi beraberce bir çalışma yapacak ve uygun kişileri yazar olarak seçecek...

bu konuda müsterih olun...

bizce anket ile yapılabilecek birşey değil bu...

ilk yazar olarak zaten profesyonel yazarlığa adım atmak üzere olan forum kurucularımızdan Murat Saki'yi insiyatif kullanarak belirledim... bundan sonrası biraz zaman alacak...

ama çok uzun sürmeyecek inş.

ayrıca yazar önerilerinizi bana özelden bildirirseniz ben de sevinirim...

Kerem Buldu

Doçent
Değerli kerem misali

tabii bu bölümün olgunlaşması için zaman gerekecek... ilk aşamada yönetim - danışma kurulu - ihvan dergi ekibi beraberce bir çalışma yapacak ve uygun kişileri yazar olarak seçecek...

bu konuda müsterih olun...

bizce anket ile yapılabilecek birşey değil bu...

ilk yazar olarak zaten profesyonel yazarlığa adım atmak üzere olan forum kurucularımızdan Murat Saki'yi insiyatif kullanarak belirledim... bundan sonrası biraz zaman alacak...

ama çok uzun sürmeyecek inş.

ayrıca yazar önerilerinizi bana özelden bildirirseniz ben de sevinirim...

hocam eğer MURAT SÂKİ hocamız tam yetkili ise bizim kelamımız israf hükmündedir... açıklama için teşekkür ederim.. Allah hayırlı işlerimizde yardımını esirgemesin...

Enes

İhvan Forum Üye
Murat Saki ile beraber bütün yönetim yetkilidir...

Murat Saki aynı zamanda forum yazarımızdır bunu belirtmek istedim :)

teşekkürler

ISSIZ

Asistan
Kaleminden ilham ile damlayan harflerin sahiplerine selam olsun....

Hayırlı olur inşaAllah... kalemi kuvvetlileri burada görmek onur verecek, henüz harflere söz geçiremeyen biz acemilere...

SELAM ve DUA ile

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Güzel yazılar bekliyoruz DostLardan..

Efsundan..Issızdan..Murat Saki'den..Sinner'den..

Herkezden..

Süper olacak Zannımca..

Hayırlı olsun..

fatma zehra

Paylaşımcı
Tebrik ederim her ne kadar geç kalmışta olsanız iyi proje eli kalem tutanlara kolaylıklar dilerim............

zebih

Kıdemli Üye
isabet buyurmuşunuz... hayırlı olsun, hayrlara vesile olsun. amin

reis

Kıdemli Üye
Burada ki Yazarları/yazıları çalmak serbest mi..?

:)

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
reel hayatta görüştüğüm ve çooooooook sevdiğim canım dostumun dün tevafuk eseri burada olduğunu öğrendim ne güzel bi mutluluk : ))

onunda başarıyla burada bulunup güzel yazılarına şahit olcağımızı düşünüyorum..

inşAllah nasip olur....

Seyfullah Kara

Kula KUL olma!
Hayırlı olsun.Oldukça çok yazar kardeşimiz var.Bu avantajdır,görelim inşaALLAH yazıları.

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Forumun hem edebi hem de düşünce yönünden çıtasını yükseltecek bir uygulama olmuş... Allah razı olsun...

Bence yazar seçimi kolay bir şekilde hallolur, fakat bu bölümün "okuyucuya" ihtiyacı olacak öncelikle. Bu bölümü yönetimdeki arkadaşlar bir şekilde sürekli gündemde tutar yazılardan üyelerin haberdar olması bir şekilde sağlanırsa inşallah çıtayı forum adına yükseltmiş oluruz
... Belki Özel günlerde bu bölüm yazarları o güne özgü yazılar hazırlarlar, mesela kutlu doğum gibi...

Kerem kardeşimin ihvan derginin ilk sayısı için söyledikleri doğru... ve bu tür doğruları devam ettirir inşaallah. Çünkü biz eksikliklerimiz söylendiği sürece daha iyi olabiliriz. Bu eksiklikleri farketik... İlk dergide birazda açıkçası "öylesine" bir dergi havasındaydık. ama sorumluluğun farkına varınca ikinci dergi de daha hassas bir bakış açısı ortaya çıktı. İstedikki forum dergisinden çok İhvanın üç kolundan biri olsun (forum, portal, dergi) yanı başlı başın abir dergi... Bu sayı inşallah buna doğru bir gidiş olacak... Rabbim nasip ederse tabi...
Bu bölüm derginin gelişimi adına da çok faydalı olur inşallah, yazar yetiştirmek gerekiyor değil mi :)

Muhabbetle.