FORUMdaki F.Gülene gönül verenlere sorum var

manifesto

Yasaklı
@Ercan Tekin , falanlar filanları kötülüyor diye .... bence milligörüş forumlarında Gülen aleyhine ağza alınmayacak hakaretler edenler hakkında da bir iki çitf laf etseydin.
Bazılarımız Hz.İsa gibi sabırlı yada onun yanağına sahip değil
Bir yanağına tokat atana öteki yanağını dönemiyor.
Ne dediğiniz de belli değil ne demeye çalıştığınız da
Gülen ABD aleyhinde konuşmak zorunda mı?
Yada Avusturalya
Yada İngiltere
Bunlar hakkında açıktan sözler söylemek zorunda mı?
Bence böyle bir zarureti yok kendi metodolojisine ve hareketine göre de böyle bir beklenti de yok
Her gün her insan ve hareket aleyhine atıp tutan SOKAK hareketleri söyleyebilir,bizim adımıza da Gülen adına da devam ettirebilir

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Manifesto kardesim zulme sessiz kalmakta zulmü islemek arasinda fark varmi?
Zalimler milyonlarca müslümani katlediyor, kadinlarin namuslari kirletiliyor, camiler bombalaniyor ülkeler isgal ediliyor ve islami bir camianin önderligini yapan F,Gülen bu zulümlere tepki vermiyor tam tersine yahudi ve hristiyanlarla dinler arasi diyalogla mesgul. Bu diyalog hangi zulme engel olmus oda facianin baska boyutu.
Kisacasi manifesto kardesim islamda zulme sessiz kalmak diye bir tavir yoktur. Varsa ispatini buyur.

manifesto

Yasaklı
Ercan ,sana göre zulme sessiz kalmak bana göre ise sessiz kalmak değil aksine sessiz devrim için çabalamak.
Gülen müsbet hareket için çabalar
Kimi Papa'ya kafir gavur falan filan der geçer
Kimi acaba onunla bile konuşabilecek bir şey var mı diye yol arar
Kimi kahrolsun amerika sloganları atar sokakta deşarj olur
Kimi amerikan sokaklarında işini yapar vazifesinin peşindedir...
Gülen zulme sessiz falan kalmıyor
Aksine vazifesinin başında

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Manifesto kardesim bak cok samimi yaziyorum sana , dedin ya Mgforumlarda Gülen'e hakaretler ediliyor diye neden susuyordun diye! Kim susuyordu?
Bu forumda sirf beni karalamak adina Mgf'den banlanmami aleyhime kullandilar. Halbuki onlar sormadilar neden Mgf'den Banlandigimi?
Bakin beni tanimiyorsunuz bu kesin. Mgf'de TAYYIBE, Gülen'e ve kimseye hakaret edilmesin, dislanilmasin diye yönetimi uyarmalarimizdan sebep oranin yönetimi bize tavir alip sonra kisisellestirip banladilar. Tek sucum insanlara hakaret edilmesin, dislanmasin diye diretmemdi. Malesef o siteler ehil kimselerin elinde degilde o yüzden bu problemler doguyor.
Ihvanforuma gelirsek burada Erbakana ve Milli Görüscülere ne büyük hakaretler edildi de neden susuverdin? Hatta hatirla sen degilmiydin Sp Yazmayip da hakaret olsun diye Sap yazan?

Bak kardesim malesef net ortaminda anlasmak cok güc bunun SIKINTILARINI cekiyoruz.

Bu forumda hakaret olmasin, tahrik olmasin kavga olmasin diye el birligi icinde olmaliyiz.

Gelelim F.Gülen mevzuuna, benim F.Gülen'in sahsinla zaten derdim olamaz saygimda vardir.
Ama manifesto malesef sana yanildigini göstermek zorundayim. F.Gülen dünya ülkelerini elestirme yada yaptiklarini yorumlama gibi usulü yoktur demen senin yalnis tespitindir.
F.Gülen güncel olaylara sürekli yorum yapan birisidir.
Cok iyi hatirliyorum 2.körfez savasinda yil 2003 Stv kameralari F.Gülen'le Irak savasi hakkinda röportaj yapiliyor. Spiker soruyor : Abd Irak'a girdi ne düsünüyorsunuz?
F. Gülen : ''Amerikanin Irak'a girmesi haklidir. Saddam'in devrilmesi gerekiyor. Amerikayla Irak'a böylece demokrasi gelecegini düsünüyorum.
Akp hükümetinide takdir ediyorum bu savasta Abd ile bölgedeki müttefikligi fevkalede yerinde bir durum. ''
Sonuc: Abd'nin demokrasisiyle 1milyon kadin, cocuk , yasli sivil katledildi, 2milyon evsiz mülteci kaldi ve ebu gureypte bacilarin namuslari kirletildi, camiler sehri Necef'de saglam cami birakmayarak hepsi bombalandi, Basra'da misket bombalariyla cocuklarin vücutlari paramparca yapildi.

Daha var ama uzamasin.

Ya Mavi Marmara icin neler demisti?
Yani demek F.Gülen zalimlerin zulmüne gür sesle Abd'ye hicretinden sonra tepki vermedi.
Tek hüsnü zanim kaldi sahsina oda F.Gülen Amerikada gözaltinda baskiyla tutuluyor da olabilir. Eger öyleyse Allah yardimcisi olsun diyorum.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Manifesto kardesim, ben olaylara kendimin yada felancanin penceresinden bakmam.
Ya hangi pencereden bakarim dersin?
Tabi ki Kur'an ve sünnet-i seniyye penceresinden bakarim.
Senle anlasma yapalim.
Sen bana F.Gülen'in sessiz devrim metodunu Kur'an ve sünnet-i seniyyeden ispatla. Bende sana bahsettigin sessiz devrim metodunun islam siarina aykiriligini ispatlayayim.
Buna seni baska bir konuda davet ediyorum kabulmüsün?

levent48

Kıdemli Üye
Üstat Kadir Mısırlıoğlu "Ben 163'ten Eskişehir'de yatarken Fetullah Hoca Bornova'da yatıyordu."dediği tarihlerde Hocaefendi'nin ABD ve İsrail için tenkitleri olabilir.Ancak son yıllarda böyle bir tutumu en azından kamuoyu önünde görülmemektedir.

Alim de olsa, Şeyh de olsa,Parti lideri de olsa sahih akaide , ehli sünnet anlayışına ve ümmetin vahdetine aykırı beyan ve davranışlar toplum önünde cereyan ettiğinde her zaman sorgulanmalı ve izahat aranmalıdır.Ancak gerçek Ceza ve Mükafat HAK katında tecelli edecektir ve bu hususiyet Allah'a(c.c.) mahsustur.Bizlerin bir kimseyi çok sevmesi veya sevmemesi bunu değiştirmez.Bu alemde izahatı istemek her müslümanın hakkıdır.

1.İzahat isteyene kızılmamalıdır.

2.Üzerinde bir çok iman alameti bulunan Kişiler için niyetinin ne olduğu anlaşılmadan REDDİYE yapılabilir ancak daha ileri gidilip ağır ifadeler kullanılması doğru değildir.

veri

Yasaklı
Akil üstadi, düsünce kahramani, üstün zeka örnegi @agbi beyefendinin bu konuda bizleri aydinlatmasini bekliyoruz.

Hep kendisi soruyor ya bir kerede ben sorayim dedim ama ses yok cevap yok cünkü cevap verecek halleri yok.
Mahcubiyetlerini örtmek icin bize ikili oynuyorlar ve firsat bulduklarinda bizi kötülüyorlar.
Bu konuyu acmamin sebebi bu forumda F.Güleni Islam namina destekliyorum deyipte buradan Milli Görüse abartisiz hergün saldiran bazi üyelere vicdan muhasebesi yaptirmak ve bazi gerceklerin farkina vardirmaktir.
Bu konuya keske cevap verebilseler bende mutlu olsam hüsnü zanimi sürdürsem. Ama yaptigim arastirmalarda malesef bu konuya olumlu cevap bulamadim.
Neyse yakinda ikinci BOMBA sorum yolda insaAllah..
Ves'selam
ne biçim adamsın sen
sana cevap verildi
hikem de onayladı
internette o videoları mı bulamadın
yazıklar olsun.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Veri;
1) Uslubunu düzelt terbiye sınırlarını aşmadan yaz!

2) Bana bu konuda kimse cevap vermedi okumayı biliyoruz hamd olsun, getireceksin bak şurada F.Gülen israil ve amerikayı protesto etmiş kınamıştır şu zulümlere karşın bunu yapmıştır diye belgeleyeceksin.

3) Var diyorsun, ama elin boş bulamıyorsun sonra topu bana atıyorsun sen bulsana diyorsun, el insaf soruyu ben soruyorum cevabıda benim bulmamı istiyorsun bende cevabı ehline soruyorum halbuki cevap alabilmek için!
Takla atmana gerek yok ya var ya yok!

4) Hikem kardeşim açık yazdı onu bile çarpıtıyorsun, F.Gülen amerikaya hicretinden önceki videoaları ne yapalım biz?
Tayyip Erdoğan'da Akpye hicret ettikten sonra Amerikayı dost edinmişti, ama hicretinden önce amerikaya veriyordu veriştiriyordu...
Hikem çok güzel bir noktaya işaret etti F.Gülen amerikaya gittiğinden beridir İsraile ve Amerikaya ne zaman protesto edip kınama yapmıştır buyur paylaş!

Eğer paylaşamıyorsan hakaret etmene lüzum yok. Bak burada senden daha Gülen'ci insanlar dahi gelip cevap yazamadılar halen güreşiyorsun!
Bana cevap yaz laf sokuşturup durman aramızdaki mesafeye zarar verir ve iyi niyetleri yok eder!
Ne yazdığına lütfen dikkat et!

veri

Yasaklı

bulursam eklerim.
işyerinden videoları izleyemiyorum akşamları da internete girmekten nefret ederim

yazılı olarak varsa bulmam kolay
ancak mp3, mp4 formatında olanları bulmam biraz zor
tüm yazıları fgülen.com da yayınlanıyor
bulman zor olmasa gerek.
birkaç gün uğraştırır o kadar:)

cübbeli hali iken verdiği vaazlarda dinledim
mehtap tv yayınlarından
meraklıysan sende dinle:) bulursun

ayrıca yazılı olarak da yakın tarihte bir açıklaması olmuştu
yakın dediğim birkaç yıl

tabi duymadıklarım da olabilir
senin bulamaman olmadığını göstermez
ben duydum okudum.
var diyorum.
ararsan sende bulursun.
tabi derdin aramak ise

fethullah gülen in israil hakkındaki görüşleri diye araştırırsan birkaç video görürsün
aradıkların mı benim dinlediklerim mi bilemiyorum

tembellik yapma:) gayret et.

Veri doğru söylüyorda , belki biraz eksik söylüyor, şöyleki, evet bu konuda video bulunurda bu bulunan sadre şifa olurmu? sorusu ortada kalır...Zira bulduğun videonun tarihi, hocanın hicrettinden ! epey öncedir...arz ederim ,efendim..:)

cübbeli ve vaaz demişim değil mi
laf ebeliği senin gibi birine yakışmıyor
bişey dicem kızıcaksın:)
demicem ama

göç sonrasına ait olan açıklaması da var
bunu sende biliyorsun
artı videonun tarihini bilemiyorum lakin okulların açılmasından önce ise
israil buna niye izin verdi
abd buna niye izin verdi
arz ederim efendim:)
bilgiçlik taslama efendim:)

al sana cevap
beni tastikleyen hikem e de mi lafın var
ben dinledim diyorum
sen kanıtla diyorsun
samimi değilsin be adam.
yazıklar olsun
üslupmuş
senin gibi üslübum olacağına
olmasın daha iyi

veri

Yasaklı

bulursam eklerim.
işyerinden videoları izleyemiyorum akşamları da internete girmekten nefret ederim

yazılı olarak varsa bulmam kolay
ancak mp3, mp4 formatında olanları bulmam biraz zor
tüm yazıları fgülen.com da yayınlanıyor
bulman zor olmasa gerek.
birkaç gün uğraştırır o kadar:)

cübbeli hali iken verdiği vaazlarda dinledim
mehtap tv yayınlarından
meraklıysan sende dinle:) bulursun

ayrıca yazılı olarak da yakın tarihte bir açıklaması olmuştu
yakın dediğim birkaç yıl

tabi duymadıklarım da olabilir
senin bulamaman olmadığını göstermez
ben duydum okudum.
var diyorum.
ararsan sende bulursun.
tabi derdin aramak ise

fethullah gülen in israil hakkındaki görüşleri diye araştırırsan birkaç video görürsün
aradıkların mı benim dinlediklerim mi bilemiyorum

tembellik yapma:) gayret et.

Veri doğru söylüyorda , belki biraz eksik söylüyor, şöyleki, evet bu konuda video bulunurda bu bulunan sadre şifa olurmu? sorusu ortada kalır...Zira bulduğun videonun tarihi, hocanın hicrettinden ! epey öncedir...arz ederim ,efendim..:)

Veri;
1) Uslubunu düzelt terbiye sınırlarını aşmadan yaz!

2) Bana bu konuda kimse cevap vermedi okumayı biliyoruz hamd olsun, getireceksin bak şurada F.Gülen israil ve amerikayı protesto etmiş kınamıştır şu zulümlere karşın bunu yapmıştır diye belgeleyeceksin.

3) Var diyorsun, ama elin boş bulamıyorsun sonra topu bana atıyorsun sen bulsana diyorsun, el insaf soruyu ben soruyorum cevabıda benim bulmamı istiyorsun bende cevabı ehline soruyorum halbuki cevap alabilmek için!
Takla atmana gerek yok ya var ya yok!

4) Hikem kardeşim açık yazdı onu bile çarpıtıyorsun, F.Gülen amerikaya hicretinden önceki videoaları ne yapalım biz?
Tayyip Erdoğan'da Akpye hicret ettikten sonra Amerikayı dost edinmişti, ama hicretinden önce amerikaya veriyordu veriştiriyordu...
Hikem çok güzel bir noktaya işaret etti F.Gülen amerikaya gittiğinden beridir İsraile ve Amerikaya ne zaman protesto edip kınama yapmıştır buyur paylaş!

Eğer paylaşamıyorsan hakaret etmene lüzum yok. Bak burada senden daha Gülen'ci insanlar dahi gelip cevap yazamadılar halen güreşiyorsun!
Bana cevap yaz laf sokuşturup durman aramızdaki mesafeye zarar verir ve iyi niyetleri yok eder!
Ne yazdığına lütfen dikkat et!

adam sen ne sordun
var mı kınaması
var dedik hikem de ortaya koydu olduğunu
senin sorun falanca tarihten sonra var mı diye sordun mu?
hayır
be adam daha ne istiyorsun
derdin ne senin

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yani kendi kendini yalanlaman hayli ilginç değilmi veri?
Hikem dediğimi yazmış yani hicret öncesi sonrası :)
Sende cevap varmış diye bunları getiriyorsun.
Bana cevap bulamıyorsan boşa kürek çekme başka F.Gülen'ciye havale et işi baride o cevap bulsun bizde rahatlayalım.
Cevap orada burada diyeceğine ya getir yada getiremiyorsan suküt et.
Bu çok mu zor senin için anlamıyorum. Lütfen adil davran artık!

Not: Eski ercan geldi deyip çaresizliğini beni karalamaya yeltenerek göstermen beni küçültmez ama seni küçültür. Ben hep aynıydım ama sen bana belli süredir hakaret etmiyordun ama şimdi ettin demek eski veri geri gelmiş diyebiliriz.

veri

Yasaklı
(agbi metodu)

Forumdaki F.Gülen taraftarlarina soruyorum.
F.Gülen ne zaman israil ve amerikayi yaptiklari zulümlerden dolayi kinamistir?

Bu soruma Agbi, duanur, veri, maksut ibrahim, manifesto cevap verirlerse seviniriz.

Yalniz Cevaplar lütfen AKIL bazinda olsun

Yani kendi kendini yalanlaman hayli ilginç değilmi veri?
Hikem dediğimi yazmış yani hicret öncesi sonrası :)
Sende cevap varmış diye bunları getiriyorsun.
Bana cevap bulamıyorsan boşa kürek çekme başka F.Gülen'ciye havale et işi baride o cevap bulsun bizde rahatlayalım.
Cevap orada burada diyeceğine ya getir yada getiremiyorsan suküt et.
Bu çok mu zor senin için anlamıyorum. Lütfen adil davran artık!

Not: Eski ercan geldi deyip çaresizliğini beni karalamaya yeltenerek göstermen beni küçültmez ama seni küçültür. Ben hep aynıydım ama sen bana belli süredir hakaret etmiyordun ama şimdi ettin demek eski veri geri gelmiş diyebiliriz.

sen kendi kendini yalanlıyorsun
battın be adam
niyetini ortaya koyarken ayağın kaymış sanırım
bak soruna bir daha
ismimi de yazmışın
hata yapmışın
VERİ CEVAP VERİR

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Neyse veri kardeşim sen kendini avut herkes okuyor görüyor neyin olduğunu saf değil.
Eğlenmene bak :)

veri

Yasaklı
Neyse veri kardeşim sen kendini avut herkes okuyor görüyor neyin olduğunu saf değil.
Eğlenmene bak :)
eğlenmene sen bak
herşeyi görüyormuş

bir teşekkür bile çok görüyorsun
neden sana istediğin cevabı vermediğm için mi?
alnının ortasına gülen in abd den abd yi ve israil i kınadığını ispatlarsam
ne yapıcaksın
gülen in elinden öpüp af dilicek misin
ortaya bir vaat koy
sana bu bilgiyi vereyim.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Hüsn-ü zanımı güçlendirmiş olacağım veri kardeşim yapmanı bekliyorum.

veri

Yasaklı
(agbi metodu)

Bu soruma Agbi, duanur, veri, maksut ibrahim, manifesto cevap verirlerse seviniriz.

Güncelleme (agbi metodu)

Soruma cevap alamadım agbi ve yandaşları...

Buyur göster bakalım :)
Ayrıca tarikat liderlerinin siyasetçi olduklarını bilmiyordum !!!

Peki kınadığını bize neden göstermiyorsun bakalım kınadıysa o zulümleri bizde bilelim.
Not: Gerçekten bilmediğimden soruyorum!

bu samimiyet yalanlarını nereye koyucaksın
gerçekten bilmediğinden soruyormuş
bende bir ara @Ercan Tekin kardeşimi sevmiştim
yazık olmuş o dönemime
çok yazık olmuş @Ercan Tekin e

veri

Yasaklı
Ercan Tekin Nickli Üyeden Alıntı
(agbi metodu)

Güncelleme (agbi metodu)

Buyur göster bakalım

Peki kınadığını bize neden göstermiyorsun bakalım kınadıysa o zulümleri bizde bilelim.
yazık olmuş o dönemime

@Ercan Tekin kayboldu:)

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Veri komiklik yapmayıda biliyormuşsun, tüğ ne bileyim sana böyle zor sorular sorunca işi komediye vuracağını :)
Bilseydim daha kolay sorular sorardım :)
Neyse bir daha ki sorum daha kolay olacak söz olsun :)

veri

Yasaklı
Veri komiklik yapmayıda biliyormuşsun, tüğ ne bileyim sana böyle zor sorular sorunca işi komediye vuracağını :)
Bilseydim daha kolay sorular sorardım :)
Neyse bir daha ki sorum daha kolay olacak söz olsun :)

çok yazık
hem de çok yazık
komediyi ahirette göstericem sana

veri

Yasaklı
(agbi metodu)

Güncelleme (agbi metodu)

Buyur göster bakalım

yazık olmuş o dönemime

@Ercan Tekin kayboldu:)

cevabını bekliyorum @Ercan Tekin
@şehbal orda mısın
ercan tekin cevap bekliyor mu
koca bir hayır