Gerçek Tıp

nefahtü

Kıdemli Üye

‘Gerçek Tıp’, hastalıkların gerçek sebeplerini, hastalıklara karşı çaresiz olmadığımızı, ilahi kuralları çiğneyerek şifaya ulaşılamayacağını ve yitirdiğimiz şifanın izini tekrar sürebileceğimizi anlatırken sade ve hikmet dolu bir gerçeğe işaret ediyor.
Tüm sağlık meselelerinin gerçek bir tıp yaklaşımıyla ele alındığı bu çalışmayla ‘az yiyerek’ ve ‘doğru beslenerek’ sağlığınızı koruyabilir; önerilen yöntemlerle hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.

“Allah, şifasını vermediği hiçbir hastalığı yaratmamıştır. Onu bilen bildi, bilmeyen de bilmedi” (Buhari, Kader, 4)

Bu kitabı okuduğumdan bu yana sağlığa olan bakışım tamamen değişti.
İlaç kullanmanın ne kadar yanlış olduğunu ,doktorların hatalarını, beslenmenin tedavinin hakikatini öğretiyor...

Bahar

İhvan Forum Üye
Az önce bu kitabı facedeki bir grupta gördüm. Kitaptan sayfalar paylaşmışlar. Büyük ihtimal alaçam bu kitabı..

Asilarla ilgili olumsuz düşüncelerim vardı, bu kitap daha da pekiştirdi.. Ne kadar dogru, dayanakları ne bilmiyorum. Okumak lazım.

Discovery Elite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Yoğurt, peynir, tereyağı, turşu, reçel, sirke, sucuk ve buna benzer birçok gıdayı evde yapmak mümkündür..

nefahtü

Kıdemli Üye
Kitabı defalarca okudum ve yaklaşık çıktığından bu yana pek çok şeyi uyguladım. Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin Bahar.
Kitabın özünde ilaç kesinlikle yok, deterjan yok, açlık var..sağlıklı biri sadece tek günlük yada 36 saatlik açlık yapıyor.Gerçekten 10 gün açlık yapan tanıdıklarım var. Şifalandılar hepsi.

Bahar

İhvan Forum Üye
36 saatlik olan nasıl yapılıyor peki. 10. Günlük gibi mi farkı var mi

nefahtü

Kıdemli Üye
Aynı sadece büyük fark 36 saatte bitiriyorsun..diğeri 10 gün devam ediyorsun...
10 gün yapanların 3. gün ağır geçiyor sonrası kolaylaşıyormuş.Titreme geliyor ve zehir atıyor vücud..
ancak 36 saatten sonra bile cildin bebek gibi oluyor...

Bahar

İhvan Forum Üye
25 gün, ne demek yaa...

Az yiyip bol su icsem acaba ise yarar mi acaba :)

Su an için yapamam ama belki 2 sene sonra

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Şifa orucu deyince yaşadığım bir olayı anlatayım.

Bacağımda bir çıban çıkmıştı. Doktora gittim, hemen hastaneye gönderdiler. Ameliyata alacaklardı. Çıban, tehlikeli.. Doktor, çıbanın etrafına dokunarak acıyıp acımadığını soruyor.. Çıban, dışarıdan 3 cm çapında görünüyor ama içeriden çevre olarak 20-30 santime yayılan bir sızı alanı vardı. Hatta doktor ameliyat yapmayı bile riskli gördü, önce ağır antibiyotikler yazdı.. Bu antibiyotikleri almadım.. Aynı gün bir arkadaşım yakın civarda bir köyde ocak olduğunu söyledi.. Gittik. Kapıya yaşlı bir kadın çıktı. Önce çıbana baktı, sonra doktorun yaptığı gibi çevresine dokundu, acıyor mu diye sordu.. İlginç ama acımadı.. O sıra kadın, tamam dedi bu benim ocağımın çıbanı!.. Bahçeden bir avuç toprak aldı, okuduğu dualı suyla toprağı karıştırdı.. Sonra bu çıbanın üstüne sıvazladı.. Israrla ilaçları kullanma dedi. 1 hafta boyunca sadece mayasız ekmek ve süt içmemi söyledi, ama marketten alınan sütlerden değil tabi.. Mayasız ekmek ise şu bildiğimiz şepit! Sigara ve herhangi başka bir gıda yasak.. İyileşse bile bu 1 haftalık riyazeti tamamlamam gerekmiş.. Ama nasıl kıvranıyorum.. Üçüncü günün sabahı uyandığımda söylemesi ayıp yatağın çarşafı kan revan içinde.. Geceleyin çıban patlamış, komple zehiri dışarı akıtmış.. O sabah bir rahatladım ki sormayın.. Çok şükür geçti gitti..

Bu yaşlı kadın, çamuru çıbanın üstüne sürerken bir şeyler mırıldanıyordu hep.. ''elim Meryem anamızın eli, elim meryem anamızın eli'' diye.. Merak edip sordum. Dedi, bu ocak elden ele ta Hz. Meryem validemizden geliyor muş.. Neler var ya Rab..

ummuhan

Kıdemli Üye
Kitabı defalarca okudum ve yaklaşık çıktığından bu yana pek çok şeyi uyguladım. Kafana takılan bir şey olursa sorabilirsin Bahar.
Kitabın özünde ilaç kesinlikle yok, deterjan yok, açlık var..sağlıklı biri sadece tek günlük yada 36 saatlik açlık yapıyor.Gerçekten 10 gün açlık yapan tanıdıklarım var. Şifalandılar hepsi.

Bizatihi uyguladım sonuç aldım elhamdulillah :)

nefahtü

Kıdemli Üye
Bizatihi uyguladım sonuç aldım elhamdulillah :)

İlk zamanlarda bölüm bölüm uyguladım ancak yıllar geçtikçe hepsini elhamdulillah hayaımıza sokmaktayız.
Dişler ile ilgili kısımı pek uygulayamadım.
Ancak ilaç deterjan az yemek ve açlıkdan çok şifa fayda gördük hamdolsun.

spesifik

آزادی قید و بند
2015 te neredeymişim ben yau
bazı konuları kaçırmışım =)

Bu kitabı sipariş edeyim bakalım
Onbeş Mayısa randevu aldım gerçi =)
Ben ve oğlana ...
hayırlısı olsun bakalım ...

nefahtü

Kıdemli Üye
2015 te neredeymişim ben yau
bazı konuları kaçırmışım =)

Bu kitabı sipariş edeyim bakalım
Onbeş Mayısa randevu aldım gerçi =)
Ben ve oğlana ...
hayırlısı olsun bakalım ...

Hayırlısı olsun.
Ankara da var mı? yoksa İstanbul'a mı geleceksiniz?