Gülen Hareketine Cemaat Değil Camia Deyin

veri

Yasaklı
"Cemeat" derseniz "Marjinal bir grup" anlasilirmis...
Marjinal...?
Birilerine göre, ki hemen hemen her muariza göre öyledir, "iman eden" her bir "Müslüman" marjinaldir zaten...
Bir sey diyemiyecegim...
Fethullah Hocaefendi'nin yarinlar adina niyyetini ikame edebilmesi noktasinda agzi cok yanmis ki, Yogurdu "üfleyerek" yiyor...
(Halbu ki cileyi ceken (fiili ve ruhi anlamda) ERBAKAN'di... Herkesin bakis acisi farkli demek ki...
Bundan mütevellit Fethullah Hocaefendi, köprüyü gecene kadar ayiya dayi diyor... Yani öyle görünüyor...
Elbet bir zaman gelecek ki, artik bize büyük bir "Cemeat" diyebilirsiniz denilecek...
müslüman marjinal değildir. haktır hak olan nasıl marjinal olabilir
köprüyü geçene kadar meselesi ise yani takiyye müslümanlıkta yoktur haramdır. kastınız gibi ise cemaat ancak lanetlenir.
erbakan ın hizmetlerini bırakın başkaları anlatsın. devri bitti zaten konuyu değiştirmenin de anlamı yok...
Müslüman; İslamiyetli yaşamakla mükellef
Adam gibi yaşıyorsa, ilk önce kendine faydası dokunuyorsa herkese faydası dokunur.
Teblig yalnızca duyurabilmekle sınırlı kalır. Fakat irşad, hem duyurur, hem öğretir, hem yaşatır.
Peygamberimiz (sav) ashaba "dininiz islamdır" deyip çekip gitmedi.
Allah c.c. emir ve yasaklarını önce yaşadı, sonra yaşamaları için yoğun çabalar sarf etti.
İrşad etti tüm ashabı anlayacağınız.

Uluslararası konjektür ne gerektirir bilemem.
Fakat bu konjektürün bizden istediği, İslamiyetin bizten istemediği gibime geliyor.
Neden şucu bulcu olmaktansa, Müslüman olma gayretinde olamıyoruz sayın hocam
Mevzu aslında tam da budur !
dinin yaşanması mevzusu zaten irşad dır. yaşanmayan anlatılamaz.
okulların açılması tebliği, orada çalışan müslümanların yaşamları ise irşad ekseninde diye düşünüyorum.

uluslar arası konjektür biz ne istersek o olucaktır. hak biziz batıl onlar. hak her zaman üstün gelir.
gelmek için çaba gösteren olursa şayet.
şucu bucu hatta müslüman olmak yerine önce insan olmak gerekir. müslüman olmak demek bile bir kıstasta ırkçılık gibi algılanıyor.
mevzu yu bilmem anlatabildim mi?

ömerusta

Kıdemli Üye
neyi anlaşılmadı bu yazımın veri kardeş cömaatte deseniz camiya da deseniz zaten islam camiyası içinde değilmi
tutunduğu yer islam kuralları kuran çerçevesinde hiç bir cömaat veya tarikat küçülmez veya kaybolmaz ha küçük guruplar kevser suresi ğibiyse büyük guruplar bakara suresi gibidir yani kuranın içinde var olanlar aynı saygı vede hürmete layık olduğu gibi cömaatlerde saygı vede hürmete layık olurlar bu saygı vede hürmet ne cömaatin başındakine nede cömaatin kendisine değildir gitti yola dır ne kadar şeriyata uydu o kadar saygı görür büyür
ne kadar uzaklaştı o kadar erir yok olur saygısızlaşır
bak sana örneklerle açıklayayım kimse diyormu cübbeli hz niye hazret ona fazla hak etmiyor değilmi
işte o kendini nasıl alim ulema nakşederse etsin sevenleri ne derse desin büyütemiyor değilmi
hak edilmeyen kimseye verilmez hak edilmeden verilen her şey haram kazanç gibidir cahilden itibar görsede
hakikatta hiç tir küçüktür

ömerusta

Kıdemli Üye
neyi anlaşılmadı bu yazımın veri kardeş cömaatte deseniz camiya da deseniz zaten islam camiyası içinde değilmi
tutunduğu yer islam kuralları kuran çerçevesinde hiç bir cömaat veya tarikat küçülmez veya kaybolmaz ha küçük guruplar kevser suresi ğibiyse büyük guruplar bakara suresi gibidir yani kuranın içinde var olanlar aynı saygı vede hürmete layık olduğu gibi cömaatlerde saygı vede hürmete layık olurlar bu saygı vede hürmet ne cömaatin başındakine nede cömaatin kendisine değildir gitti yola dır ne kadar şeriyata uydu o kadar saygı görür büyür
bak sana örneklerle açıklayayım kimse diyormu cübbeli hz niye hazret ona fazla hak etmiyor değilmi
işte o kendini nasıl alim ulema nakşederse etsin sevenleri ne derse desin büyütemiyor değilmi
hak edilmeyen kimseye verilmez hak edilmeden verilen her şey haram kazanç gibidir cahilden itibar görsede

veri

Yasaklı

şimdi biri cemaat avukatımısın dicek:)
kelimeler önemli
cemaat kelimesinin anlamını yazın bir kenara
camia vb. herhangi bir kelimeyi de yazın bir kenara.

üstüne benim yorumumu ilave edin.
cemaat yapılanları yani okulları filan neler yapıyor yapmak istiyorlarsa tek başlarına sahiplenmek istemiyor anadolu insanına maletmek istiyorlar dememi de iyi yorumlayın

veri

Yasaklı

şimdi biri cemaat avukatımısın dicek:)
kelimeler önemli
cemaat kelimesinin anlamını yazın bir kenara
camia vb. herhangi bir kelimeyi de yazın bir kenara.

üstüne benim yorumumu ilave edin.
cemaat yapılanları yani okulları filan neler yapıyor yapmak istiyorlarsa tek başlarına sahiplenmek istemiyor anadolu insanına maletmek istiyorlar dememi de iyi yorumlayın

ömerusta

Kıdemli Üye
zaten ne yapıyorsa islam camiyası adına yapmıyormu kendilerine mal edecekleride yok selamlar

ömerusta

Kıdemli Üye
zaten ne yapıyorsa islam camiyası adına yapmıyormu kendilerine mal edecekleride yok selamlar

veri

Yasaklı
Essalatü camia

kelimesini araştırırsanız itirazınız kalmaz sanırım

veri

Yasaklı
Essalatü camia

kelimesini araştırırsanız itirazınız kalmaz sanırım

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
müslüman marjinal değildir. haktır hak olan nasıl marjinal olabilir
köprüyü geçene kadar meselesi ise yani takiyye müslümanlıkta yoktur haramdır. kastınız gibi ise cemaat ancak lanetlenir.
erbakan ın hizmetlerini bırakın başkaları anlatsın. devri bitti zaten konuyu değiştirmenin de anlamı yok...

dinin yaşanması mevzusu zaten irşad dır. yaşanmayan anlatılamaz.
okulların açılması tebliği, orada çalışan müslümanların yaşamları ise irşad ekseninde diye düşünüyorum.

uluslar arası konjektür biz ne istersek o olucaktır. hak biziz batıl onlar. hak her zaman üstün gelir.
gelmek için çaba gösteren olursa şayet.
şucu bucu hatta müslüman olmak yerine önce insan olmak gerekir. müslüman olmak demek bile bir kıstasta ırkçılık gibi algılanıyor.
mevzu yu bilmem anlatabildim mi?

Saka degil ciddi ciddi söylüyorum...

Veri sen benim orada gectigim yorumumu okudun mu cidden..?

Müslüman "HAK" degildir diyen oldu mu...?

Müslüman "Marjinal"dir diyen oldu mu...?

Iste alime bagli müntesiplerinin kavgasi da bundandir... Konusmadigim, söylemedigim ve inanmadigim bir seyden sebep bana yükleniyosun...

Elbette "Müslüman" iman etmesi sebebiyle "HAK OLAN" insandir... Lakin, iman etmeyen nice bilmem ne yobazlari var onlarin niyyet ve düsüncesinde "Müslüman" marjinaldir dedim... Agzinla kus tutsan o yobazlar ya da beyinsizler seni öyle takdim eder, demek istedim... Carsafli ve HAK OLAN nice bayanlari doktorlar tokatladi ve bunlar gazetelere gecti... Neden, doktorun ifadesi: "Bunlar yobaz ve örümcek kafali..." Yani burada tersinden marjinallik elestirisi var vs..

Anladin mi...?

Köprüden gecene kadar ayiya dayi deniyor derken birine elestiri getirmiyorum... Vakayi ifade ediyoum... Unutma devletlerin ikrahi Fikih kitaplarimizda "IKRAH-I MÜLCI" olarak ifade edilmistir... Bu hüküm baz alinarak gecis döneminde ayiya dayi da denebilir ama,

ERBAKAN'a gelince, ben orada halan ERBAKAN sempatizanligi yapmadim...

Cemeat deyince sadece görünürde Fethullah camiasi yok...
Sülmeyman Hilmi TUNAHAN'in müntesipleri de var... Ve isimlerini zikretmedigim bir sürü cemeat ya da camia...
Onlar derler ki; "ERBAKAN bizleri mahvetti... Bizler eziyetler gördük... Darliklar cektik... vs..."

Ben de diyorum ki, sen eziyet cekiyorsun da, ERBAKAN da Ankara misket oynamiyor... Yani o da eziyet cekiyor... Imtahan dünyasi, ne yapacaksin...?
Mekke'de Peygamberine tabi olanlara ne oldu...?

Bu cümlelerimi onaylamayabilirsin...
Saygu duyarim ve tesekkür de ederim...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Veri, kimseden korkmuyoruz kardes, ben Imam Hatip Lisesi'nin orta 1'inden bu yana elbet Milli Görüscü'yüm... Bunda utanilacak bir sey yok... Benim zamanimda imam hatip lisesi 7 sene idi... Tabi bundan evvel Kur'an Kursu hayatimda var yani Milli Görüscü olmam imam hatibe baslamamdan iki sene evveliyatina da dayanir... Olsak ne olur anlamadim...
Orada ben "ümmetci" idim...
Ne fasistim..
Ne de laik..
Ne de baska bir sey...
Bir zaman geldi Recep Tayyip ERDOGAN öyle ya da böyle bayragi teslim aldi...
Ben niyyetimi ondan yana da koysam ben gene Milli Görüscüyüm...
Yani Tayyipci olmak Milli Görüscü olmamayi mi ifade ediyor...?
Bana göre etmiyor...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Veri, kimseden korkmuyoruz kardes, ben Imam Hatip Lisesi'nin orta 1'inden bu yana elbet Milli Görüscü'yüm... Bunda utanilacak bir sey yok... Benim zamanimda imam hatip lisesi 7 sene idi... Tabi bundan evvel Kur'an Kursu hayatimda var yani Milli Görüscü olmam imam hatibe baslamamdan iki sene evveliyatina da dayanir... Olsak ne olur anlamadim...
Orada ben "ümmetci" idim...
Ne fasistim..
Ne de laik..
Ne de baska bir sey...
Bir zaman geldi Recep Tayyip ERDOGAN öyle ya da böyle bayragi teslim aldi...
Ben niyyetimi ondan yana da koysam ben gene Milli Görüscüyüm...
Yani Tayyipci olmak Milli Görüscü olmamayi mi ifade ediyor...?
Bana göre etmiyor...

talib

Kıdemli Üye
Camia değil de cemaat dersek amcam incinirmiş :) Zaman ve STV bugüne kadar kimleri incitmiştir, ondan haberi var mı acaba?

Kaç defa ümmet onu "çatlak ses" olarak nitelemiştir.

talib

Kıdemli Üye
Camia değil de cemaat dersek amcam incinirmiş :) Zaman ve STV bugüne kadar kimleri incitmiştir, ondan haberi var mı acaba?

Kaç defa ümmet onu "çatlak ses" olarak nitelemiştir.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Camia demek daha uygun olur. Cemaat olmaktan çıkıp küreselleştiler.