Gülen Tez Konusu Oldu.

42122.jpg

Gülen tez konusu oldu
14 Eylül 2007 Cuma 07:50
İtalyan akademisyen, tezi konusu olarak Gülen ve Gülen hareketini inceledi.

Milano-Bicocca Üniversitesi Antropoloji ve Etnoloji Bölümü öğrencisi Fabio Vicini adlı bir İtalyan akademisyen, yüksek lisans tezi konusu olarak Fethullah Gülen ve Gülen hareketini inceledi.

Vicini, Türkiye gezisi esnasında Gaziantep'te bir benzin istasyonunda kendisine hediye edilen Bediüzzaman Said Nursi'nin '33 Pencere' isimli risalesi sebebiyle Fethullah Gülen'i araştırma ihtiyacı duyduğunu söyledi.

İngilizce risaleden etkilenerek internette araştırma yapmaya başladığını söyleyen akademisyen, "Bu araştırmalarım beni Fethullah Gülen'i daha yakından tanımaya yöneltti. Bu amaç doğrultusunda Türkiye'ye giderek onu seven öğretmenler arasında bir süre bulundum. Dindar bir yaşam süren bu genç öğretmenlerin samimiyetlerine ve öğrencileri uğruna kendilerini tüketir derecesinde gayret göstermelerine hayran kaldım." dedi.

'Fethullah Gülen ve onun hareketinde sufi olmak' isimli teziyle İtalya'da bir ilke imza atan Fabio Vicini, gelecekteki akademik çalışmalarında da Fethullah Gülen ve hareketini incelemeyi sürdürmek istediğini kaydetti.

İbrahim Kaya/Zaman

türkü

Kıdemli Üye
şahsiyeti,samimiyeti,niyeti belki ilk zamanlarda halisti,güzeldi.
şimdi gelinen (gelinemeyen dogru kelimedir belki) nokta,görünen köy asıl tam bir tez konusu islam camiasında...!!

:thinking:

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Dunya anLadı..bizimkiler anLayamadı yazık..

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Gerçekler zaman La anLaşılacak diyeli o zaman :)

ubeyd_el_turki

Doçent
Enteresan bir çalışma, okumak isteriz.
Hazret-i Mevlana Celaleddin KS talebesi olmamıza rağmen Hoca Efendi de manevi hocalarımızdan birisidir.Fakiri muhatap alıp, davet etmiş,sohbet etmiştir.Biz O'ndan razıyız, Allah CC'ta ondan razı olsun.
Allah CC kendisini hayırlar ile karşılaştırsın, gayretini hayretini artırsın.