Günlük Hayatta Dindar Olmamayı Marifet Saymak

Mesihçi

Ordinaryus
Toplumumuzda ve dünya toplumlarında ciddi bir hastalık söz konusu.Tüm toplumlarda modern kaygılarla gerçeği kıvıran "dindarlar" türedi.Bunlar Allah'ın isteklerini halka yaranmak için evirip çeviren adamlar.İşte ben buna tamamen karşıyım.Allah bana günde üç kez yolun ortasında takla atacaksın derse çıkar bunu savunurum.Bu kulağa saçma geliyor diye "aslında Allah burada spor yapmanın güzelliğini kast ediyor" demem.

En hassas konu kadının toplumdaki rolü.Bu öyle bir konu ki Allah'ın emirlerini söylediğimizde cahillik ve ilkellikle suçlanıyoruz.Türkiye'de diyanet,Amerika'da çeşitli kiliseler çıkıp topluma hoş gözükmek adına "kadın din adamları iyilik getirir,örtünmek aslında çok şart değildir niyet önemli" gibi açıklamalar yapıyorlar.Oysa gerçekte Allah kadına örtünmeyi emrediyor ve başlarını örtmeleri daha da iyidir diyor.Allah kadın erkeğe din öğretmesin diyor.

Biz dürüstçe ortaya çıkıp gerçeği söylemeliyiz.Kadın örtünmelidir.Erkeğe öğretmemelidir.Kadın kocasına bağımlı olmalıdır.Ailede kadının rolü düzeni sağlamakken,erkeğin rolü yönetimi sağlamak ve aile bireylerine dini eğitim vermek olmalıdır.Kadın çalışabilir.Toplumu yönetebilir.Ancak evde pozisyonu ailenin sıhhati açısından bu olmalıdır.Erkekse kadını sevmeli,ona karşı nazik olmalı ve onun sorunlarını çözmeye kendini adamalıdır.

Başka bir konu zina konusu.Sevgililerin birlikte olmasını hatta homoseksüel sevgililerin birlikte olmasını onaylayıp dindar olduğunu iddia edenler var.Hayır efendim.Dürüst olalım.Ben diyorum ki karşı cinsi arzulayıp hayal kuran kişi dahi zina yapmış demektir.Homoseksüel ilişki lanetlenmiştir.Normal çiftlerin ise en kısa zamanda evlenip evlenmeyeceklerine karar vermeleri gerekiyor.Eğer ilişkileri günaha sevk ediyorsa onları ayrılmaları gerekiyor.Evlilik öncesi yıllarca flört evresi yaşamak sağlıklı değildir.Kişiyi günaha iter.

Bunun gibi modern seküler toplumun kaygılarını dikkate alarak gerçekleri farklı göstermeye çalışmak ancak kişinin egosunun istediği bir şeydir ve şeytandandır.İnanan kişiler gerçekleri söylemek konusunda cesur olmalılar.Dini ibadethaneye hapsedip günlük hayatta dindar olmamayı marifet saymak ancak cehalettir.

spesifik

آزادی قید و بند
Kadın toplumu yönetemez.
İktidar olamaz kadın,yönetilendir yönetici değil.
Kadın velayeti altında kine itaat ile yükümlüdür.
İman edenlerin her eylem ve söylemleri karşısında kine( baki hayatı hatırlatıyorsa) İtaatkarlığını
hayatına inancı hakim kılınmış demektir.

dünya huzuru yalnızca tüm emirlere gönülden teslimiyetten ve akabinde neşretmekten geçer.