Güzel Olacak Herşeyden Bir Şey ! (Kuru İddia)

kebîkec

İhvan Forum Üye
23 Haziran seçimlerinin iki kutbundan biri Belediye işi gönül işi, diğeri Her Şey Güzel olacak sloganını kullandı. Seçimi Herşey Güzel Olacak sloganını seslendirenler kazandı. Eleştirel olarak dile getirilen ve güzel olması beklenen konulardan biri Suriyeliler meselesi ve suriyelilerinbolca bulunduğu varoşlardan birinde ( Küçükçekmece) seçimin ertesi akşamı suriyelilere saldırıp bir tanesini bıçakla ağır yaraladılar. Olayları herşeyin güzel olacağını söyleyenlerin kaşıması devam etti ve özellikle cumartesi akşam saatlerinde toplanan kalabalıklar bir bahane ile suriyelilere saldırır oldu. Dükkanlar taşlandı, insanlar sopalarla dövüldü ve bıçaklandı...

Herşeyin güzel olacağını iddia edenler önümüzdeki Cumartesiye kadar bir taraftan suriyelilere saldırıyı organize ederken öbür yandan da Suriyelilerin arasından bazılarını silahlandırırsa veya aralarına silahlı adamlarını sokarsa pirincin taşını kim ayıklayacak...

Tek partili dönem ve akabinde çok partili siyasi dönemlerin tamamında bu adamlar ne zaman iktidar olmuşsa halkın çoğunluğu sefaleti yokluğu ve ölümleri yaşamıştır. Ülke güzelleşmeye başlamış görünüyor. Tıpkı Amerikanın Irakı demokratikleştirdiği gibi... :)

Görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler...

ihvanistanbul

AkhenAton
Yaw hoca girme su topa yakismiyor ya
4 milyondan fazla insani ulkeye kayitsiz kuyutsuz alan degilde secimi kazanan mi suclu?

ilke

Paylaşımcı
"Her şey güzel olacak" diyenlere destek verenlerin İstanbul Halkının bir zamanlar çöp dağları ile beraber yaşadığını, musluklarından sular akmadığını, aksa bile çamur gibi su aktığını, Nurettin Sözenlerin, Ergun Göknellerin yönetimlerinden bi-haber olduklarını söylersek sanırım yalan söylemiş olmayız !

Umarız İstanbullular "Kendim ettim kendim buldum" şarkısını seslendirmezler !

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yaw hoca girme su topa yakismiyor ya
4 milyondan fazla insani ulkeye kayitsiz kuyutsuz alan degilde secimi kazanan mi suclu?

Şimdi müslüman misin diye sorsak zeytin yağına bulanık cevap yazmaya başlarsın.

Dünyada üç gün bacaklarını gerip yatmak uğruna 4 milyon insanın ölmesine göz yumacak kadar şerefsiz olanlar Müslümanlık iddiasında bulunmasinlar. Allah katında para etmez.

Gözlerimizin önünde insanlara saldırıyorlar bicakliyorlar. Taş ve sopalarla öldürmek için dövüyorlar. Olaylar cemevinin önünde toplanan kalabalıklar tarafından gerçekleştiriliyor. Çok sürmez işin rengi değişir ve olaylar bambaşka bir zemine kayar. Sana da lgbt kınası sürmek kalır. Sayın Akvaryumsuz müslüman. :)

Olay iktidar muhalefet mücadelesinden çıktı. Yeni gezi olaylarına gidiyor. Karıncalar balıkları yiyecek. Balığın biri de sensin :)

ihvanistanbul

AkhenAton
9 yil 4 milyon insana bakmak...

İyi ki akpye oy vermemisim kafaya bak ya.

Dogu turkistani filistini oldugu gibi bursya tasiyalim???

kebîkec

İhvan Forum Üye
9 yil 4 milyon insana bakmak...

İyi ki akpye oy vermemisim kafaya bak ya.

Dogu turkistani filistini oldugu gibi bursya tasiyalim???

Kaç kuruş hayrın olmuş. Sanki sen bakmışsın . Benim param üzerinden konuşma. Helali hoş olsun. Senin gibi nankörler geziciler, mutahitler, ilgezdiiler , imamogullari yiyeceğine Suriyeliler yesin. Hiç olmazsa teşekkür ederler.?

Hem ülkenin neyi eksik. Yani kendi vatandaşımız açlıktan mi ölüyor. Hastane mi yok.suyumuz mu akmıyor. Uçağa mi binemiyoruz.

İçinizdeki kin kafanızdaki beyinden daha büyük. Tevbe edip imana gelin. Tüm ismailagaci görünümlü faşistler. Cehennem sizi bekliyor.

Hakperest

Kıdemli Üye
Kaç kuruş hayrın olmuş. Sanki sen bakmışsın . Benim param üzerinden konuşma. Helali hoş olsun. Senin gibi nankörler geziciler, mutahitler, ilgezdiiler , imamogullari yiyeceğine Suriyeliler yesin. Hiç olmazsa teşekkür ederler.?

Hem ülkenin neyi eksik. Yani kendi vatandaşımız açlıktan mi ölüyor. Hastane mi yok.suyumuz mu akmıyor. Uçağa mi binemiyoruz.

İçinizdeki kin kafanızdaki beyinden daha büyük. Tevbe edip imana gelin. Tüm ismailagaci görünümlü faşistler. Cehennem sizi bekliyor.
Batının türk düşmanlığı neyse bunlar da aynı kafa
Hani batılılar hıristiyan, anlarım onları da; Bunlar gerçekten kalpsiz.

ihvanistanbul

AkhenAton

Nerden biliyorsun benim paramın senden fazla gitmediğini? Senin bordronda yazan yıllık rakamı benim aylık ödediğim günler oldu artist! Yine tepeden bakan absürt bir yazı. Yahu sen kimsin ki benim ülkemin geleceği hakkında benden fazla söz sahibi görüyorsun kendini? Seni benden üstün kılan nedir?

Ayrıca şu an neyin eksikte imamoğlundan şikayetçisin? Ecevit zamanında acından mı öldün de ak partiye oy verdin nankör?!

Bide cehennem bizi bekliyormuş bi Allah olup insanları cennete yahut cehenneme göndermediğiniz kalmıştı onu da yaptınız! Din hocası olacaksın birde gerçi ak dinin hocası bu kadar oluyor demek ki...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Nerden biliyorsun benim paramın senden fazla gitmediğini? Senin bordronda yazan yıllık rakamı benim aylık ödediğim günler oldu artist! Yine tepeden bakan absürt bir yazı. Yahu sen kimsin ki benim ülkemin geleceği hakkında benden fazla söz sahibi görüyorsun kendini? Seni benden üstün kılan nedir?

Ayrıca şu an neyin eksikte imamoğlundan şikayetçisin? Ecevit zamanında acından mı öldün de ak partiye oy verdin nankör?!

Bide cehennem bizi bekliyormuş bi Allah olup insanları cennete yahut cehenneme göndermediğiniz kalmıştı onu da yaptınız! Din hocası olacaksın birde gerçi ak dinin hocası bu kadar oluyor demek ki...

Aynen iade ediyorum . Özellikle arrtisssss diyerek?

Cenan

Ordinaryus
Zamanında Bulgar göçmenleri gelmiş; Bunlar muhacir, çok çok afedersiniz bunlar arsız, namussuz.

İranlı göçmenler gelmiş (bunlar kalıcı değil vize işlemlerini bekliyorlar; Bunlar İranlı, yine çok çok afedersiniz namussuz, kavgacı.

2 hafta önce Özbek köyüne davetliydik. Konu Suriyelilerden açıldı. Teyzemiz onları biz anlarız dedi. Üstüne düşmedim, soru da sormadım.

Mesela ben! İstisnasız herkes Karadenizli zannediyor. Diyarbakırlı olduğumu söylediğim zaman hepsinin tepkisi şu: tabi Kürtlerin de iyisi var, kötüsü var. Biz biri şu ildeniz dediği vakit "iyisi de var kötüsüde var" demiyoruz. Muhacir olmadığımız halde öz vatanımızda bu tip söylemlere maruz kalıyoruz.

Velhasıl her dönem ister kabul edin ister etmeyin memlekete gelen muhacirler 2. sınıf vatandaş muamelesi görmüşlerdir. Tabi genelleme yapmak haksızlık olur.

Hakperest

Kıdemli Üye
Yasinle başlayıp, şampanya ile cami önünde kutlama yapıp ardından lanetli homoseksüellik ve lezbiyenliği onore ettiler... hımm neyimiz eksikmiş.. kültür, namus ve dinimize dinamit konuyor, yetmez mi

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yasinle başlayıp, şampanya ile cami önünde kutlama yapıp ardından lanetli homoseksüellik ve lezbiyenliği onore ettiler... hımm neyimiz eksikmiş.. kültür, namus ve dinimize dinamit konuyor, yetmez mi
O değil de bu ibneler in yürüyüşüne saadet destek verecek mi acaba. Temel açıklama yapmadı mı? Tam kadro katilsinlar. Ne manzara olur ama :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
İstanbul'da işten çıkarılanların sayısı 5 bini buldu

Geçtiğimiz pazar günü Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde CHP il ve ilçe teşkilatlarıyla yapılan toplantının ardından onlarca kişi daha işten atıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) 27 Haziran’da görevi devralan İmamoğlu’nun, ekmeğiyle oynadığı işçi sayısı 5 bine dayandı.

İstanbul'da işten çıkarılanların sayısı 5 bini buldu

30.08.2019 09:32

İBB iştiraklerinden İSTAÇ A.Ş.’den 200, İstanbul Güvenlik A.Ş.’den 750, Metro İstanbul A.Ş.’den 200, Boğaziçi Yönetim A.Ş.’den 200, Park ve Bahçelerden 185, İspark A.Ş.’den 246, Beltur A.Ş.’den 175, Medya A.Ş.’den 72, Kültür A.Ş.’den 17 ve Belbim A.Ş.’den de 5 işçinin işine son verildi. Çoğu yıllardır İSMEK’te çalışan 2 bin 652 kişi de iş sözleşmesi yenilenmediği için fiili olarak işten çıkarıldı.

Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığını yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait şirketlerden atılan işçiler dün belediye önünde oturma eylemi yaptı. Gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldıklarını savunan 250’ye yakın kişi, İBB binası önünde saat 11.00 sularında toplanıp çeşitli sloganlar attı. İşlerine iade edilmek isteyen işçiler, yönetimden makul bir açıklama yapılıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini kaydetti.
İstanbul Güvenlik A.Ş.’de çalışan Yusuf Pınar, işten atıldığını SMS’le öğrendiğini anlattı. Kendilerine hiçbir açıklama yapılmadan kapının önüne konulduklarını ifade eden Pınar, “Başkan İmamoğlu’dan bir açıklama duyana kadar burada beklemeye devam edeceğiz. Bizim tek isteğimiz işimize geri dönmek” dedı.

İstanbul Güvenlik A.Ş.’den çıkartılan Melih Yardımcı ise “Her zaman görevimizi en doğru şekilde yerine getirdik. Vardiyamı teslim almaya gittiğimde işten çıkarıldığımı öğrendim. Bu kadar emek verdiğimiz, hak ederek girdiğimiz işimizden bu şekilde atılmak bizi çok üzdü” şeklinde konuştu.
İspark A.Ş.’den çıkartılan Dinçer Töreli, “Bir mesajla işten çıkartıldık. Bu bizi son derece rencide etti. Hakkımızı alana kadar direneceğiz. Başkan İmamoğlu’na oy verdik, buna rağmen işten atıldık. O bizden oy istedi, biz de verdik. Yine de bizi işten çıkarttı. Verdiği sözlerin hiçbirini tutmadı. İşçi haklarından bahsediyordu, hepimizi kapının önüne koydu” dedi.
Yine İspark A.Ş.’den çıkartılan Taner Sürmez de şunları söyledi: “Güneşin altında saatlerce çalıştık, sesimizi çıkarmadık. Bize bankamatik memuru diyorlar. Ben bankamatik memuru değilim. Biz alın terimizle ekmeğimizin peşindeyiz.”

kebîkec

İhvan Forum Üye
ve imamoğlu sözünü tutup bütün lüks makam araçlarını yanikapıya çeker. maksat israfı gözler önüne sermektir.

fakat meydan 20 milyon nufuslu 39 ilçeli şehrin hizmet araçlarıyla dolar.

ve hatta kamyonlar ile trafik zabıtasına ait araçlar bile pahalı makam aracı başlığı altında meydana dizilir.

Buradan anlayacağımız şudur. Alo 187 doğalgazı aradığımızda telefondaki kişi bizim bilgilerimizi aldığı kağıdı elemanlara verecek onlar iett otobusüne binecek adresimize yakın durakta inip yürüyerek gelecek ve müdahale edecekler. Belki de bisikletle gelirler. İşten atılan 5 bin kişi de belki bisiklet sürmeyi bilmediği için işten atılmıştır.