h.z muhammed öldü demek suçmuş

Havas

Kısıtlı Erişim
..Geçen bir ceza aldım .Fakat gelen cevab beni çok şaşırttı..
"muhammet öldü" demek suçmuş....:blink::blink:

kuranı kerimde iki ayete bakalım...

"kullu nefsun zahkatul mevt"
"kullu men aleyha faan"

ölümcül olduğumuzu bizim yüzümüze vursada ,ne yapıyım bu forumda özel kimseleri ölmesi yasak galiba!

kim muhammade taıpıyorsa bilisinki mumammet ölmüştür .Kima allah'a tapıyorsa bilinizki Allah asla ölmez o bakidir...ebubbekir.rahimehullah..

yarabbi taasubun körelttiği zır cehaletten sana sığınırım!.....

hirahos

Kıdemli Üye
http://www.ihvanforum.org/showthrea...i-bir-ifşaat&p=1321937&highlight=#post1321937

havas

yüz yılar önce ölmüş birine nasıl tabi olurum? bir açıklar mısınız..

senin gibi zırvacıyla uğraşamam aradan çekil!senin inandığın muhamedin hay sahibi olsun! bizimki öldü kardeşim..konuyu saptıryorsun

Not:

Rasulullah efendimizi kastederek böyle söylüyor! Bu sözleri, bu üslubla yazan bir kişinin Müslüman olduğunu kabul etmiyorum. İsterse İhvanforum, bu kişiyi özgürlük gibi ahiret bakımından boş bir hayal adına bu forumda daha 10 yıl tutacak olsa da...

Fethul-Bâri

Kısıtlı Erişim
http://www.ihvanforum.org/showthread.php?136605-M%C4%B1s%C4%B1r-ile-ilgili-bir-if%C5%9Faat&p=1321937&highlight=#post1321937

havas

senin gibi zırvacıyla uğraşamam aradan çekil!senin inandığın muhamedin hay sahibi olsun! bizimki öldü kardeşim..konuyu saptıryorsun

Not:

Bu sözleri, bu üslubla yazan bir kişinin Müslüman olduğunu kabul etmiyorum. İsterse İhvanforum, bu kişiyi özgürlük gibi ahiret bakımından boş bir hayal adına bu forumda daha 10 yıl tutacak olsa da...

Gerçekten böyle söylediyse , ve hala da böyle düşünüyorsa durumu gerçekten içler acısı , Bu kişiye sadece acıyorum...Forum yöneticileri bunu kovmasa bile yarın ahirette huzur-u ilahiden kovulursa ne olacak.Onu düşündü mü acaba?

Havas

Kısıtlı Erişim
Allah taalaya saygısızlık etmekten onun ayetlerini görmezden gelmketen çekinmiyorsunuz dimi?

Başta dedimki bunlar show yapıyor!:Dböyle inanmamaları mumkun değil dedim..

meğersem ciddiymiş bunlar!

Allah!a havlaettim sizi!

Hakperest

Kıdemli Üye
http://www.ihvanforum.org/showthrea...i-bir-ifşaat&p=1321937&highlight=#post1321937

havas

Not:

Rasulullah efendimizi kastederek böyle söylüyor! Bu sözleri, bu üslubla yazan bir kişinin Müslüman olduğunu kabul etmiyorum. İsterse İhvanforum, bu kişiyi özgürlük gibi ahiret bakımından boş bir hayal adına bu forumda daha 10 yıl tutacak olsa da...

islam geleneğinin ana kaynaklarından hadisi şerifler taaruzları yetmediği gibi
senin Muhammed benim Muhammed (sav) ayrımı üzerinden
peygamber sav şahsına yönelik zayıflatma çabası gözardı edilemez
bu üslübunuza umarım tekrar dönmezsiniz

kebîkec

İhvan Forum Üye
@havas

Herhangi bir ceza almadın. Hakkında karar verilene kadar bekletildin hepsi o kadar. Herhangi bir ceza verilmedi. Ama ben şahsen o sözle ne kast ettiğini merak etmiştim. Yüzyıllar önce ölmüş birine tabi olamam derken ne demek istediğini açıklar mısın.

Bunu sorarken Peygamberimiz aleyhisselamın öldüğünü biliyoruz. Ali imran 144. ayette de Allah cc onunda ölümlü olduğunu söylüyor zaten. Ama O'na tabi olmayacağını söylemek ne kadar doğru. Peygamberde sizin için usve-i hasene vardır, Allah'a itaat edin, Peygambere itaat edin vb ayetleri nereye koyacağız söyler misin...

Havas

Kısıtlı Erişim

islam geleneğinin ana kaynaklarından hadisi şerifler taaruzları yetmediği gibi
senin Muhammed benim Muhammed (sav) ayrımı üzerinden
peygamber sav şahsına yönelik zayıflatma çabası gözardı edilemez
bu üslübunuza umarım tekrar dönmezsiniz

merak etme kardeş. muhammet peygamberin şahsı menevisi kendini korur.Çunku o korunmuş bir kitapta korunmaktadır..
senin benim gibilerin korumasına ihtiyacı yoktur..

senin benim muhammet meselesine gelince?

muhammet peygamberle iligli bir sürü şablon milletin kafasında ..
ilahla ilahlaşmış muhmmet mi dersiniz
Aşk ,meşk içinde yaşayan ,allahın sevigilisi muhammetmi dersiniz
alinin nerdeyse hademesi olmuş muhammetmi dersiniz

bir çok mezheb ve tasavvufi anlayışa göre ortaya çıkmış muahmmet peygamber şablonlarıdır bunlar..

En doğru olan nedir? dersek ..tabiki kuranı kerimin çizdiği muhammet peygamber şablonudur..işte inanılması gereken budur..

Diğer şablonlarının hepsi red edilmelidir..

sen muhammet peygamberin vefat ettiğine inanırken diğeri inanmıyorsa ne demek lazım?

Havas

Kısıtlı Erişim
@havas

Herhangi bir ceza almadın. Hakkında karar verilene kadar bekletildin hepsi o kadar. Herhangi bir ceza verilmedi. Ama ben şahsen o sözle ne kast ettiğini merak etmiştim. Yüzyıllar önce ölmüş birine tabi olamam derken ne demek istediğini açıklar mısın.

Bunu sorarken Peygamberimiz aleyhisselamın öldüğünü biliyoruz. Ali imran 144. ayette de Allah cc onunda ölümlü olduğunu söylüyor zaten. Ama O'na tabi olmayacağını söylemek ne kadar doğru. Peygamberde sizin için usve-i hasene vardır, Allah'a itaat edin, Peygambere itaat edin vb ayetleri nereye koyacağız söyler misin...

bu konu çok tartışıldı..sana sorduğum soru muhammet peygamber öldümü?

cevabı yazarım işmi var .selametle..

elemin

Profesör
her canlı gibi o da öldü
konuyu kaçırsam da.

ölene itaat meselesi ise gayet makul.
miras meselesinde itiraz eden mi var
ölen kişinin isteğine göre hareket ediliri genelde

kebîkec

İhvan Forum Üye
bu konu çok tartışıldı..sana sorduğum soru muhammet peygamber öldümü?

cevabı yazarım işmi var .selametle..

Cevapları okumadan seriye takarak mı yazıyorsun. Ali imran 144 ü örnek verdik ya. Ölümlüdür dedik ya. Medinede kabri olan bir Peygamberin ( S.a.v) öldüğünü ayrıca söylemek mi gerekiyor. Mesele o değil. Tabi olmamızı engelleyen nedir sen onu söyle.
''Ve Muhammed sadece bir Resûl'dür. Ondan önce de resûller gelip geçmiştir. Şimdi O, öldü veya öldürüldü ise, siz topuklarınız üzerinde geriye mi döneceksiniz? Kim topukları üzerinde geriye dönerse, bundan sonra Allah'a, asla hiçbir şeyle zarar veremez. Ve Allah, şâkirleri (şükredenleri) yakında mükâfatlandıracaktır.''

Bu ayeti Hz. Ebubekir Peygamber aleyhisselamın vefatının akabinde Hz. Ömere okumuştur. Hz. Ömer ''kim peygamber öldü derse boynunu vururum'' diyor. (Seni görseydi ne yapardı acaba :))
Eğer zatını kast ediyorsa ben sana sorarım Hz. Ömerden iyi mi biliyorsun ? Yok eğer getirdiği dinin yaşadığını kast ediyorsa o din eliçisi olan Peygambere uymakla yaşanmaz mı ?

Havas

Kısıtlı Erişim
Ali imran 144 ü örnek verdik ya. Ölümlüdür dedik ya.
Bunu bana değil ölmediğine inananların duyması daha doğru..
@lafons
@hirhos @abdullah birisi @ABDULLAH yuce v.b
@menzllciler taifesi..

Medinede kabri olan bir Peygamberin ( S.a.v) öldüğünü ayrıca söylemek mi gerekiyor. Mesele o değil

evet aynen öyle söylemek gerekiyor..bende şaşırıyorum velevki durum bu!...
söylesen ne oluyor sanki..onların pirine göre kabirinde cima bile ediyormuş....

Diğer konularda zaten mutabıkız!

Aslında sorun şu'ki

Aşırı peygamber yuceltme hastalığına yakalanmışlar peygambere ölümü hakaret sayıyorlar!..
ölmüş bi peygamber lafı hoş gelmiyor onlara..

Kuranı kerimde peygambere uymakla ilgili tüm ayetler peygamberin bize mirasına işaret eder .
o tek mirasda kuranı kerimdir..
sözler ve menkıbeler tarihsel veri çerçevesinde kuran süzgecinden geçirilmelidir.
eğer bu yapılmazsa ayrılık kaçınılmazdır..

Bırakalım ehli sunneti ,şai nın kitabıda kuran ,bizim kitapda kuran,peki bu taban tabana zıtlığı sağlayan ne ?
kurana uymakmı?
Hayır!
tavarihi hurefa ,menkubetul evliya ,mevzu hadisler..!

abdullah birisi

Kıdemli Üye
@lafons
@menzllciler taifesi..

Aslında sorun şu'ki

Aşırı peygamber yuceltme hastalığına yakalanmışlar peygambere ölümü hakaret sayıyorlar!..

Kuranı kerimde peygambere uymakla ilgili tüm ayetler peygamberin bize mirasına işaret eder .
sözler ve menkıbeler tarihsel veri çerçevesinde kuran süzgecinden geçirilmelidir.

Bırakalım ehli sunneti ,şai nın kitabıda kuran ,bizim kitapda kuran,peki bu taban tabana zıtlığı sağlayan ne ?
kurana uymakmı?
Hayır!

az bir şey kafan çalışsaydı... ölmek ile ölümü tadmak arasındaki farkı anlardın....

kebîkec

İhvan Forum Üye
@lafons
@menzllciler taifesi..

Aslında sorun şu'ki

kurana uymakmı?
Hayır!

Taban tabana zıtlık nedir biraz daha açabilir misin. Mevzu (uydurma) hadislere uydurma olduğu için itibar etmiyoruz ama mevzu olmayan hadislerin günahı ne ? Paranında sahtesi var hadisin de. Merkez bankasını kapatıyor musun paraların sahtesini önlemek için.

Bence ön yargılar, smimiyet değil hamaset ve husumet kokan yaklaşımlar bizi daraltıp bölüyor veya bölerek daraltıyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
az bir şey kafan çalışsaydı... ölmek ile ölümü tadmak arasındaki farkı anlardın....

Ali imran 144 de ölümü anlatan ayette ismi fail kalıplı zaika kelimesi değil ''Mate '' ve ''katele'' fiileri kullanılıyor. Ölümü tatmak değil bizzat ölmek kast ediliyor yani...

alı

Yeni
Resulullah öldü mü?
Cismen öldü. Ruhen ölmesi söz konusu değil. Zira Resulullah ı islamın bağrından koparmak isteyen O nu saf dışı bırakmak isteyenler ölü bir peygamber in arkasından gidilir mi? gibi bir düşünce ile farklı olmak adına veya mutlqk doğrularını yaymak adına böyle bir düşünce geliştirmişlerdir. Peygamber(asm) ı islamın içinden soyutlamak isteyenlerin tarihi süreci arsştırıldığında ingiliz fitnesinin bu olayın başında olduğu görülür. Resulullah (haşa) bir posta güvercini değildir. bu zihniyet ön yargıları yıkacam diye Resulullah a bile dil uzatmaktadır.