Hadi Eleştirelim Birbirimizi

amca

Profesör
Kimileri Müslümanı Eleştirmekle Meşgul...

Kimi Başı kapalıyı kimi başı açığı eleştirmekle...

Bazılarımız Takmış SONER YALCIN cılık oynamaya...

Ve BERAAT Kandiline Ulaştık...

Nasıl Beraat Edeceğiz ???

Mail Kutuma AŞAĞIDAKİ MESAJ GELDİ....

Ve daha alttaki mesajı hatırladım !!!

ALLAH CÜMLEMİZİ BERAAT EDENLERDEN EYLESİN...ALLAH KORKTUKLARIMIZDAN EMİN EYLESİN... AMİN

TÜRKİYE EKOLOJİK KÖY GİRİŞİMLERİ 7. BULUŞMASI

(Temmuz-2007 İMECEEVİ-KAZDAĞ I)

Sonuç notları

Türkiye Ekolojik Köy Girişimleri 7. Buluşması Kazdağı’nın Ege sahilindeki İmece Evi’nde 26-29 Temmuz 2007 tarihleri arasında Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelen ekoköy (ekolojik köy) uygulayıcısı, kurucusu, gönüllüsü ve benimseyicilerinden oluşan 25 katılımcı ile gerçekleştirdik.
Buluşma programı çerçevesinde, Dünyada ve Türkiye’de kolektif yaşam örnekleri,ekokö y (*1) genel tanıtımı, Güneşköy(Ankara) , İmece Evi(Kazdağı), bireysel uygulamalar, alternatif enerjiler, biogaz, tohumluk tohumculuk, sivil toplum ve gönüllülük hakkında oturumlar ve atölye çalışmaları yaparak bilgi ve deneyimlerimizi paylaştık, takas ve işbirliği olanaklarını değerlendirdik.
Buluşmanın sonunda, aşağıdaki açıklama(**2) yapıldı:

Tüm dünyada ve ülkemizde geleneksel, doğal, yerel,kendine yeten ve sürdürülebilir üretimi olan, paylaşımcı, samimi ve kolektif yaşam biçimlerinden; tüketen, saygısız, özensiz, şiddet dolu, anti-demokratik bir yaşama doğru sürüklenmekteyiz. Bu durumun insan ilişkilerini kirlettiği gibi iklimimizi de değiştirmesi çözülmesi öncelikli bir sorun haline geldiğini tüm dünya kamuoyu kabul etmektedir.
Dünyamızın geleceğini tehlikeye atan bu kirliliği durdurmanın yolu üretken,paylaşı mcı, doğayı ve çevreyi koruyan ekolojik yaşama geçiştir.Bu geçişin daha kuvvetli, kalıcı ve sürdürülebilir olması bireysellikten öte, bir arada ve dayanışma halinde yaşamakla mümkündür. Bunun yolu şehirlerde ya da doğada ekolojik yerleşimler oluşturmakla, ekoköyler kurmakla ya da hızla ekonomik ve kültürel olarak eriyen köyleri ekolojik köylere dönüştürmekle mümkündür.

*1 Ekoköy;
Dünyada hızla çoğalmaya başlayan Ekolojik Köylerin genel ortak özelliği;Aynı hayali gören insanların bir araya gelip 3-4 neslin yaşadığı özerk,bağımsız,gerç ek demokrasilerin uygulandığı,barış ve saygının hakim olduğu, birlikte üretip,birlikte doydukları,üretim fazlasını satıp,diğer üreticilerle takasa giden,doğadan almaktan çok vermeyi düşünen,kendine yeten ortak tesislere sahip ;berberinden, marangozuna, etüd-eğitim salonundan,acil sağlık birimine,yemekhanes inden,kıraathanes ine, sanatsal üretimde bulunabilecek atölyeleri,doğ al ve geleneksel ürünler dükkanı,spor alanları,hayvansal ve bitkisel mamulleri üreten işlikleri,atıkları nın dönüştürüldüğü bir yaşam örneği

**2 Açıklama;
Bu açıklama buluşmanın programında “deklarasyon” adı altındaki oturumda her katılımcının olmadığı ve iki katılımcı tarafından gerekli görmemesi üzerine “sonuç notları” başlığı ile kaleme alınmıştır

Bir hayal kurmaya nereden başlanır...

Bismillahirrahmanirrahim ile başlayalım.

Belki adını bile değiştirmen...
Kimliğini yok etmen ....
Bir bebek gibi her şeye sıfırdan başlayarak belki...

......................................................................................................

Evet bir hayalim var...
Siyaset üstü . . .
Tartışma Olmayan Efendimizin Dönemini Bugünün şartlarında YAŞAMAK İSTİYORUM.
Ama elimde hiç bir şey yok sizlerin yardımını bekliyorum...
Uzun süredir bir kurt beynimi kemiriyor..
Artık sancılar o kadar dayanılmaz oldu ki bunu taşıyamıyorum..

Gidip bir yerde ücretli çalışayım diyorum... En inançlı geçinen bile beni nasıl sömürürüm diye bakıyor.. E bizde Müslümanız bu kadarda olmaz ya diyor..

Kendi başıma bir iş yapayım diyorum... Banka sistemleri, faizler, Ağalar, Paşalar Rüşvetler, ödenmeyen senetler çekler, tutulmayan sözler.. Bu da olmuyor...

Her şeyden uzaklaşıp inzivaya çekileyim diyorum.. Eş dost akraba çevre çoluk çocuk Hepsi bir yana kendi kendime bir odaya tıkılıp kalmış fare olmaktan korkuyorum..

Cemaatlere gidiyorum.. Paran kadar efendisin diye bakılıyor. Nasıl bu insana faydalı oluruz değil bu insanın nelerinden faydalanabiliriz diye bakılıyor. ( Sırf tartışma olsun diye kimse çıkıpta yok bizim cemaat öyle değil demesin amacım cemaatleri kötülemek değil bir saptamada bulunmak )Ya elindekileri nasıl alıp cemaati güçlendiririm diye düşünülüyor veya git çevrenden bir şeyler bul getir denilerek salınıyorum sokaklara. E gelen paralar haramsa ya...Olsun fark etmez temeli haram bile olsa biz helal yaparız deniliyor..

E geldik gidiyoruz bu Dünyaya ve tümünüz içinde bunlar olacak bir bakacaksınız 20 li yaşlar
ve derken 30 lar,
ardından 40
derken 60 ve bilemedin 70-80 ler ve ilk noktaya geleceğiz.

Ve varacağımız nokta da
ne güzelliğimize
ne malımıza
ne bilgimize
ne ibadetimize
hiç bir şeye bakılmayacak bir nokta.
Bu noktada bir tek şey var sen bir sınav yerinde idin Allah ı ne kadar sevdin onun için neler yaptın?

Ne desem ki ?

........................................................................

Evet şimdi bir hayal kurmak istiyorum belki bu açılan ufacık delik gün gelir bir pınar olur çağlar belki bu noktada ufacık delik olarak kalır gider.

........................................................................

Bir yerleşim birimi düşünüyorum, Yeri önemli değil Türkiye de bir yerlerde. ( Öenerilerinizi bekliyorum yer için ) Yerleşim biriminin tamamı herkezin birleşip kuracağı bir vakıfa ait olmalı diyorum. Siyasetin olmadığı, Cemaatin olmadığı, Türkiye ye değil Dünya ya örnek olacak bir yerleşim birimi. ( Çok Zor De mi Ama İmkansız Değil Sanırım )

İnsanların çalışırken bile ibadet ettiği!
Yapılan herşeyin , Atılan her adımın sadece ve sadece Allah Rızası için olduğu !
Bilim üreten!
Yiyecek üreten !
Giyecek üreten !
Hep üreten ve bu üretimi Allah Rızası için yapan !
Paranın efendisi olmuş insanlardan oluşmuş bir yer !
Gözlerini Kapatıp yeni bir yaşama selam verdiği anda arkasında bir tek kuruş miras bırakmamış ( Efendimiz SAV gibi, Hz.Ebubekir Sıddık gibi, Hz.Ömer gibi, Hz.Ali gibi, Hz.Osman gibi.... ) insanların olduğu bir yer.

....................................................................

E ben bukadar yazayım, siz devam edin varmı böyle bir hayaliniz ?
Daha başka özellikleri ne olmalı bu yerin ?
Kimler nasıl ne şartlarla yaşamak ister burada ?

...................................................................

Dedim ya en başında bir hayal kuracaksan belki herşeye yeniden başlamak gerekir diye?

Evet ben o ilk adımı attım şimdi sizleri bekliyorum ?

VE ALTINA YAZILMIŞ ONLARCA MESAJI OKUDUM....

Çoğu gitmişler yazanların :crying:

agbi

Yasaklı
Güncelleme

Çok haklısınız BİRBİRİMİ SALT ELEŞTİRMEKTEN BİR ARPA BOYU YOL ALAMIYORUZ.

Hadi eleştirile yapıcı olsa SAYGI DUYARIM fakat hep YIKICI ELEŞTİRİLER.

Hadi yaptın eleştiri O ZAMAN YAPICI FİKİRLERİNİ ortaya koy oda yok.

ÇOK HAKLISINIZ hadi eleştirelim birbirimizİ