hangi tarikata bağlısınız

fetihh

Üye
arkadaşlar korkmayın.istihbaratçılar sizin hangi tarikattan olduğunuzu bilse nolacak
onların tarikatları yokmu sanki :D

Doğru diyorsun, bizimde herşeye kadir olan sonsuz güç sahibi Allahımız biricik yardımcımız var. Bize ne yapabilirler ki :)

talib

Kıdemli Üye
İmamı rabbani (k.s.) hazretlerinin aşığıyım.
ismail ağa cemaatine sempatim var, Mahmut efendi(k.s.) hazretlerine kalbimde bir muhabbetim var.
fakat cemaate bağlı değilim...

bağlanmak istiyorum, bu mübarek kubbenin altında huzura erenlerden olmak istiyorum...
Yardımcı olmak isteyenler bana yardımcı olurlarsa memnun ve duacıları olurum...

selametle...

Yardımcı olacak bir şey yok kardeş. İsmailağa camiine gideceksiniz. Eğer istanbul'da değil iseniz o zaman bakmak lazım.

İsr@

hizmet erbabı
Fakir pek çok yeri görmüş, bizzat içerisinde yer almıştır. Hak olan her yere muhabbeti vardır lakin şurada şaire katılmadan edemez. Oradan yazmış olalım:

Hilm ü irfâniyle hizmet aşkının mümtâz Eri..
Cezbe-i Sıddîk’a ermiş âşıkânın rehberi..
Mâyesi rahm ü sehâ Osmân veliy-yi pür-hayâ..
Urb ü Türkistân ü Garbın Nakşibendî mihveri… :gul

bende katılayım inşallah o şairin mest eden mısralarına..
Karınca misali safım belli inşallah..:)

talib

Kıdemli Üye
Allah ayırmasın inşaallah sizi ve bizi.

islamveinsan

Doçent
ALİ İMRAN 102:
Ey iman edenler! Allah'tan nasıl korkmak lâzımsa öylece korkun. Sakın siz müslüman olmaktan başka bir sıfatla can vermeyin.
I]

Ey o bütün iman edenler! Allaha nasıl korunmak gerekse öyle korunun, hakkile müttaki olun ve her halde müslim olarak can verin.(Elmalılı Hamdi Yazır)
Bizim adımızı Allah vermiş duamız Tadımızı da versin...

Turkbeyi

Ordinaryus
hayirdir ya sirlari aciklama oyunumu oynaniyorr burda ?

kebîkec

İhvan Forum Üye

Devletler isterki bütün vatandaşlar bir tarikata bağlı olsun.
Bu sebeple dernekleri ,futbol takımlarını her türlü topluluğu teşvik eder, tek bir motifle binlerce insanı yönlendirebilme imkanlarını hep ararlar.
Böylece bir kaç adamı yöneterek tüm ülkeyi yönetmenin kolaylığını isterler.Bu sebeple doğuda ağalık sistemi batıda tarikat cemaat sistemini desteklerler...
Ne güzel bir kaç tarikat şefiyle,bir kaç ağayla anlaş binlerce insanı yönlendir.Fethullah Güleni ABD esir aldı tüm nurcuları kontrolu altına almış oldu...
Öbür türlü yani vatandaşların birey olduğu sistemde yönetim zordur....

Takım tutmayacağız nurcu olmayacağız. Ayrı bir birey olacağız.:) Ama herkesin ayrı durduğu bir yeri yönetmek daha kolay olmaz mı. Herkes birey kalırsa kalabalık olan diğerlerini sindirir.:gl

meftune

Asistan
ABDnin esir aldığı Fethullah Gülen"e tabi milyonlarca talebeden biriyim :) ne mutlu..

meftune

Asistan
bu arada devlet ne doğuda ağalığı nede tarikatları tesvik etmektedir,çünkü tarihte asama asama görülmüştür ki devlet kendi iktidarını,gücünü tehlikeye atacak oluşumların herzaman önünü kesmiştir,bi nebze haklıdır da kendince.. kendi devlet adamlarına tabi olusumlara bağlılık deseydnz belki bi nebze mantıklı olabilirdi de,ben görmedim,duymadım öyle bisey okumadım Tarihimizde ;)

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
ABDnin esir aldığı Fethullah Gülen"e tabi milyonlarca talebeden biriyim :) ne mutlu..
İlkelere değil de liderlere bağlı topluluklar işte böylece kolayca liderleri ele geçirilip yönetilir.Şimdi sen Fethullah hocaya bağlı sanıyorsun.Fethullah hoca ABD yaşarken ABD aleyhine herhangi bir yönlendirme yapabilir mi?

meftune

Asistan
ABd aleyhine yorum yapıp yapmaması ABD güdümünde olduğunu mu gösteriyor?
bir de kolayca liderlerin ele geçirilip yönetilmesnden bahsediyosunuz..Mısır Valisini hatrlatayım size,Osmanlıyı..

Turkbeyi

Ordinaryus
:) tartisma ustune tartisma :) baslayacak kirilan kirilana olacak :) hic bir zaman islam kalp kirmayi emretmez ne gerek var kim neye inanirsa inansin yada yolda olursa olslun sizene genele soyluyorum bunlari neden kutuplastirma gruplasmaya meyil ediyoruz anlamiyorum

cemaliii

Kıdemli Üye
Elhmdülillah kadiriyim de sakladığımı kim söyledi?

Bildiğin şeyi neden soruyorsun anlamadım?

sakladığımı kim sööyledi diyorsun,ama önce senden başlayalım dedikten sonrada tarikatını yazmadın.demekki saklıyorsun:) ben yazmasam yazacağında yoktu.
ben biliyorum.ama forum bilmiyor.zaten konuyuda herkesin meşrebini bilelim diye açtık.
ilk sen mesaj yazdın.ama kendi tarikatını yazmadın.ondan yukarudaki mesajımı yazdım.