Hatemu'l-evliyâ kim ?

Yahayy

Kıdemli Üye
Seni anlıyorum. Sıkma kendini bu kadar, sonra sağlığın gidiyor. Doktordu, tahlildi. Sen bak kendi ibadetlerine. Hadi canım.
[emoji9]
Sıkıntıdan patlayacağım, sorma Lafons ne olacak bu işler böyle.

Bak sana yukarıda verdiğim hadisi geçenlerde okudum

''Allah resulu oruçlu olduğumuz halde iken beni öper dilimi emerdi''*

Sahih-i buhari muhtasarı,
El-katib bölüm vıı, s 427.

Sen bir sorsana sizinkilere dayak yeme ama dikkat et, sizin şeyh bu sünneti ifa ediyor mu?
Etmiyorsa takvada Resulullah'tan öndelerdir heralde böyle iddia edeceklerdir, seni de zındıklıkla suçlamasınlar.

Hatta Resulullah'ı orucu fasid eden bir amel yapmakla tenkid edeceklerdir, vallahi bir sor da öğrensene bize forumda paylaş bekliyoruz.

lafons7275

Kıdemli Üye
[emoji9]
Sıkıntıdan patlayacağım, sorma Lafons ne olacak bu işler böyle.

Herkes kendinden sorumlu kardeşim, sen bak, defterlerin havada uçuşacağı, kimine sağından kimine solundan kimine de arkasından verileceği günde defterini sağından almaya.

Yahayy

Kıdemli Üye
Herkes kendinden sorumlu kardeşim, sen bak, defterlerin havada uçuşacağı, kimine sağından kimine solundan kimine de arkasından verileceği günde defterini sağından almaya.
Yok ama bilgiden kaçmak olmaz bizi aydınlat, lütfen bu Buhari hadisindeki fiili oruç sıhhati açısından sor, sonra da neden peygamberimiz yapmış peki de, cevabı paylaş olur mu?

Yahayy

Kıdemli Üye
He şu da var, bi sn...

Ebû Seleme'den rivayet ediliyor : "Hz. Âişe (radıyallahu anhâ)'nin yanına girmiştim. Yanımda Hz. Âişe'nin süt kardeşi vardı. Kendisine, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'in cenabetten nasıl yıkandığını sorduk. Bir sa' miktarında bir kap getirtti ve onunla yıkandı. Âişe ile aramızda bir perde vardı. (Yıkanırken) üzerine üç kere su döktü ve dedi ki:

"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın zevceleri, saçları kulak memesi civarında olması için saçlarının başlarını alırlardı." [Buhârî, Gusl 2; Müslim, Hayz 41, 42, (319, 320); Muvatta, Tahâret 68, (1, 44, 45); Ebû Dâvud, Tahâret 97, (238); Nesâî, Tahâret 144, (1, 127).]

Bir hanımın mahremi olmayan bir erkeğe nasıl yıkandığını uygulmalı tarif etmesi caiz midir?
Biz de bir bayandan böyle bir talepte bulunsak uygun mudur?

Bize lütfen bunları öğrenip nakleder misin, yoksa bu hadisler sahih mi değil, onu sahih mi değil?

lafons7275

Kıdemli Üye
He şu da var, bi sn...

Ebû Seleme'den rivayet ediliyor : "Hz. Âişe (radıyallahu anhâ)'nin yanına girmiştim. Yanımda Hz. Âişe'nin süt kardeşi vardı. Kendisine, Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'in cenabetten nasıl yıkandığını sorduk. Bir sa' miktarında bir kap getirtti ve onunla yıkandı. Âişe ile aramızda bir perde vardı. (Yıkanırken) üzerine üç kere su döktü ve dedi ki:

"Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın zevceleri, saçları kulak memesi civarında olması için saçlarının başlarını alırlardı." [Buhârî, Gusl 2; Müslim, Hayz 41, 42, (319, 320); Muvatta, Tahâret 68, (1, 44, 45); Ebû Dâvud, Tahâret 97, (238); Nesâî, Tahâret 144, (1, 127).]

Bir hanımın mahremi olmayan bir erkeğe nasıl yıkandığını uygulmalı tarif etmesi caiz midir?
Biz de bir bayandan böyle bir talepte bulunsak uygun mudur?

Bize lütfen bunları öğrenip nakleder misin, yoksa bu hadisler sahih mi değil, onu sahih mi değil?

Bütün bunları aklında tut, kabre inince sorguya gelen meleklere sorarsın. Hadi canım.

İlim Talebesi

Yasaklı
Ka'b 'a isnad edilen haber bile dinde huccet oluyor ise yandı gülüm keten helva.
Ka'b bu konularda hulefai raşidin tarafından nasıl kınandığını anlatmaya gerek yok sanırım. Madem bu kadar İsrailliyat masallarına meraklısınız alın bir türkçe Tora bol bol okuyun, ama bu pis iktidar ve velicilik oyunlarınıza İslamı alet etmeyin.

Ka'ba isnad edilen rivayet kaldıki Maktu' (Kesik) bir rivayettir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bütün bunları aklında tut, kabre inince sorguya gelen meleklere sorarsın. Hadi canım.
[emoji41] [emoji60] ne oldu ama senin gibi mücahide yakıştımı böyle kaçmak.
Ben kabirde ne söyleyeceğimi çoktan belledim sen bu iftiralardan dolayı, Lafonsen seni akıl fikir sahibi adam yaptık, zorla mı sana bu iftiraları yay dediler diye bir ton sopa yiyeceksin ama garantin var.

lafons7275

Kıdemli Üye
[emoji41] [emoji60] ne oldu ama senin gibi mücahide yakıştımı böyle kaçmak.
Ben kabirde ne söyleyeceğimi çoktan belledim sen bu iftiralardan dolayı, Lafonsen seni akıl fikir sahibi adam yaptık, zorla mı sana bu iftiraları yay dediler diye bir ton sopa yiyeceksin ama garantin var.

Sabredip, beklemekten başka yapacak birşey yok. O gün geldiğinde ak koyun, kara koyun ortaya çıkacak. Seni hiç unutmayacağım süt oğlan...

Yahayy

Kıdemli Üye
@Kurtubi sen cevap ver oruçlu iken eşinin dilini emmek orucu ifsad eder mi? senin arapçan da var, arapça metni de getirip yaz ben ingilizcesini yazayım, selefi sitelerde dönüp duruyor.

Ebu Davudda da varmış,

Narrated Aisha, Ummul Mu'minin: The Prophet (peace be upon him) used to*kiss her and suck her tongue*when he was fasting.

Abu Dawud*13:2380

Yahayy

Kıdemli Üye
Sabredip, beklemekten başka yapacak birşey yok. O gün geldiğinde ak koyun, kara koyun ortaya çıkacak. Seni hiç unutmayacağım süt oğlan...
Valla...

Karşılaşalım cidden Allah'tan Niyaz ederim, bu adama özel çalıştık Allah'ım onun ecirlerinden de isterim diye niyaz ederim, bak ihlas ile yaptığın ibadetler bile benim olabilir dikkat et, sürekli hadith münkiri filan diye iftira atıyorsun, sana en güzdl hadisleri ben getiriyorum. İftiranın karşılığı salih amellerin olabilir, çok üzülürsün sonra.

fakiri

Kıdemli Üye
Evet arkadaşlar,

Bu kadar yazı asmanın neticesinde ne çıkıyor – çıktı ortaya ? Şu çıktı : Bu İsmailağa çiftliği hayranları ne şeriattan haberleri var ne de tarikattan veya tasavvuftan ! Bunlar bu ilimlerin her ikisinden de habersizdirler. Neden çünkü; daha henüz bir insanın doğru yolda olup-olmadığını bile ölçecek-anlayacak kapasiteleri yok ! Nitekim, Pensilvanya mukimi için daha düne kadar İslâm Alimi derlerken, küfre giren Milli Görüş lideriyle de her vesileyle kucaklaşırlardı ! Ayrıca ülkemizdeki süfli ve mülevves politikacılarla bu şekilde iç-içe oluşları dahi bunların hesaplarının ve yollarının doğru olamdığına en büyük delildir. Tarikattan da haberleri yok çünkü, mürşid-i kâmilleri veya şeyhleri Arapça ile sınamaya kalkmaktadırlar ! Bilindiği gibi, gerçek mürşidler satır ilmiyle değil, sadır ilmiyle marufturlar. Yani, okuyup-ezberlemeden Hakk’tan, Hakk cenahından ilim verirler. Burada, astığımız hakikat yazılarını halâ “vıdı-vıdı” ederek sinek vızıltısıyla örtmeye çalışmaları da bunların echelliklerinin ne derecede katmerleştiğinin ayrı bir göstergesidir. Farkında iseniz, bir de kendilerini “abi şuna ne dersin? Abi, buna da bir bak !” şeklinde birbirlerine çocuklar gibi hitab ederek aynı sokak çocuklarının “seni abime söylersem-söyleyeyim de gör gününü !..” gibi hitabları bunların henüz çocukluktan dahi asla kurtulamadıklarının resmidir.Bir de bu Hatem-i Veli konusunda bunlarla birlikte hareket eden hadis ve evliyâ münkirleri var ki, her iki gurubun da bu konuda zerre kadara bilgileri yoktur. Neticede Hatem-i Veliyi inkâr konsunda bir ve beraber olmayı başarmışlar ama, e hl-i necattan olma hususunda baltayı taşa vurmuşlardır.
Bunlar bu forumu bir şeyler biliyorlarmış gibi görünmeye çalışan en cuhela takımıdır. Allah şer ve şirretlerinden sadece bu forumu değil, bütün dünyayı muhafaza etsin diyoruz. Vesselâm.

lafons7275

Kıdemli Üye
Valla...

Karşılaşalım cidden Allah'tan Niyaz ederim, bu adama özel çalıştık Allah'ım onun ecirlerinden de isterim diye niyaz ederim, bak ihlas ile yaptığın ibadetler bile benim olabilir dikkat et, sürekli hadith münkiri filan diye iftira atıyorsun, sana en güzdl hadisleri ben getiriyorum. İftiranın karşılığı salih amellerin olabilir, çok üzülürsün sonra.

Karşılaşacağımızdan hiiiiiiç şüphen olmasın.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bak Lafonsen bu fakiri amca, Kurt26 filan sizi sürekli münkirlik ile suçluyorlar, biraz bizim adımıza empati yap.
Saçmasapan saptırılmış delillerle bir sanal gerçek icad edip uymayanı münkir, zındık ilan ediyorlar değil mi.
fakiri nin ithamında sen, senin ithamında ben, yöntemler ve argümanlar aynı empati yap biraz

lafons7275

Kıdemli Üye
Bak Lafonsen bu fakiri amca, Kurt26 filan sizi sürekli münkirlik ile suçluyorlar, biraz bizim adımıza empati yap.
Saçmasapan saptırılmış delillerle bir sanal gerçek icad edip uymayanı münkir, zındık ilan ediyorlar değil mi.
fakiri nin ithamında sen, senin ithamında ben, yöntemler ve argümanlar aynı empati yap biraz

Tam emin değilim ama bu kurt26 olsun, alitufan olsun, bunlar hep aynı kişi. Akıllarınca öngütü destekleyenler çookmuş gibi gösteriyorlar.

lafons7275

Kıdemli Üye

Şimdi bunların yaptıklarıyla senin yaptıkların meşrutiyet kazanmıyor. Sen hadisleri inkar ederek bir anlamda Kuranı da inkar etme durumundasın.

İlim Talebesi

Yasaklı
@Kurtubi sen cevap ver oruçlu iken eşinin dilini emmek orucu ifsad eder mi? senin arapçan da var, arapça metni de getirip yaz ben ingilizcesini yazayım, selefi sitelerde dönüp duruyor.

Ebu Davudda da varmış,

Narrated Aisha, Ummul Mu'minin: The Prophet (peace be upon him) used to*kiss her and suck her tongue*when he was fasting.

Abu Dawud*13:2380

Resulüllah Efendimiz oruçlu iken Hazreti Aişe’yi öper ve dilini emerdi. (Müsned ve Ebu Davud)

İmam Suyuti bu hadisin en azından "zayıf" olduğunu kaydetmiş.

Ebû Davud'un bâzı nüshalarında hadîsin sonunda, Îbnü'l-Ârâbî'nin şu sözleri de yer almıştır: "Bana, Ebû Davud'un; bu isnâd sahîh değildir, dediği ulaştı."

Hanımını öpmek, okşamak, sarılma, v.s. sebebiyle erkekten ve kadından meninin gelmesi orucu bozar ve kaza gerekir. Şehvetlenip sadece mezinin gelmesi ile oruç bozulmaz.

Hanımını öpmek, elle tutmak, okşamak... Bu durumda meni gelmedikçe oruç bozulmaz.Nefsine güvenemeyen kimsenin hanımını öpüp okşaması da mekruhtur. Zira meni gelerek orucun bozulma ihtimali vardır.

Fâhiş olmamak ve kendinden emin bulunmak şartı ile, hanımını öpüp kucaklamakta kerâhet yoktur. Karı ile kocanın çıplak halde birbirlerine sarılmaları, nefislerinden emîn bile olsalar, mekruhtur. Buna fâhiş mübâşeret denir.

Yahayy

Kıdemli Üye
Şimdi bunların yaptıklarıyla senin yaptıkların meşrutiyet kazanmıyor. Sen hadisleri inkar ederek bir anlamda Kuranı da inkar etme durumundasın.
Prüşşşss yavaş gel,
Asıl sen hadis nakillerinin tamamını akaidinle ilişiklendirerek imanına zarar veriyorsun, ekleme katma çıkarma yapıyorsun, tıpkı Hristiyanların ve Yahudilerin yaptığı gibi.
Adamlar Allah'ın vahyini bile tahrif etmişler siz yazılı olmayan kaynaklar tahrif edilmedi bir kelime oynamadı iddiasındasınız. İnsan tabiatına ters bu iddian.

İşte örnek verdim git o oruçlu iken hadisii hocana sor bakalım, senin dinindeki karşılığı ne?
Siz öyle bir din icad etmişsiniz ki, peygamber bile bu dini yaşayamamış, ispatı ortada sor ve cevabı bizimle paylaş?? Ne dersin iddianda tutarlı isen.