Hocaefendi yıllar önce anlatmıştı!

elemin

Profesör

Yayınlanma tarihi: 17 Oca 2014
Sevgi ve hoşgörü diliyle gönüllere giren camia, bugüne kadar hep kalpten kalbe köprüler kurmak için uğraştı. Hedefine ise dünyayı değil hak rızasını koydu. Örnekleri kendinden bu hareketin yolu belli, uslübü belli. ölçüyü yıllar öncesinden kaleme aldığı satırlarla koyan Hocaefendi'ye kulak verelim şimdi...

İnsanı "sıkıntılar içinde yaratılmış çileli bir yolcu" olarak tanımlayan Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi "yürüdüğümüz yollar yürünmez birer patika haline getirilse de, "yeni baştan" deyip herkesi sevmeye devam edeceğiz." diyor.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Sevgi ve hoşgörü diliyle gönüllere giren camia, bugüne kadar hep kalpten kalbe köprüler kurmak için uğraştı. Hedefine ise dünyayı değil hak rızasını koydu. Örnekleri kendinden bu hareketin yolu belli, uslübü belli. ölçüyü yıllar öncesinden kaleme aldığı satırlarla koyan Hocaefendi'ye kulak verelim şimdi...

Kıymetli kardeşim elemin.

Samimiyetine ve seviyene güvendiğim için çekinmeden soruyorum, lütfen açık yüreklilikle cevap ver.

Samanyolu Televizyonunda kadınların saçlarının açık olması, dönen reklamlarda duş jeli, kadın pedi, kredi kartı, yarı açık kadının cips reklamı, mübarek gün ve gecelerin stadyumlarda kutlanması gibi hususlar seni azıcık ta olsa rahatsız etmiyor mu ?

Gönülden gönüle kurulan köprü de madem ki rıza HAK TEALA RIZASI, neden yukarıdakilere izin veriliyor ?

Hak Teala'nın rızası para babalarının hesaplarında mı dönüyor ?

Havas

Kısıtlı Erişim

Yayınlanma tarihi: 17 Oca 2014

İnsanı "sıkıntılar içinde yaratılmış çileli bir yolcu" olarak tanımlayan Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi "yürüdüğümüz yollar yürünmez birer patika haline getirilse de, "yeni baştan" deyip herkesi sevmeye devam edeceğiz." diyor.

deyişlere ,söylemlere nutuklara edebiyatlara bakmayalım.zulme karşı ,batıla karşı verdiği tepkiye bakalım..
bakıyoruz,lakin bir şey göremiyoruz
ssuriyede kafirden yana
28 şubatta zalimden yana
17 aralıkta zalimden yana
mavi marmarada zalimden yana
Bu kadar olumsuz olasılık hatadan ziyade misyonunu ortaya koymuyormu..?

elemin

Profesör
Kıymetli kardeşim elemin.

Samimiyetine ve seviyene güvendiğim için çekinmeden soruyorum, lütfen açık yüreklilikle cevap ver.

Samanyolu Televizyonunda kadınların saçlarının açık olması, dönen reklamlarda duş jeli, kadın pedi, kredi kartı, yarı açık kadının cips reklamı, mübarek gün ve gecelerin stadyumlarda kutlanması gibi hususlar seni azıcık ta olsa rahatsız etmiyor mu ?

Gönülden gönüle kurulan köprü de madem ki rıza HAK TEALA RIZASI, neden yukarıdakilere izin veriliyor ?

Hak Teala'nın rızası para babalarının hesaplarında mı dönüyor ?

teşekkür ederim
samanyolu dahil neredeyse hiçbir kanalımızı izlemiyorum.
o tür reklamların yayınlanmasında bize sunulan mazeretleri de pek geçerli görmüyorum.

stadyumdaki gösterilerde yapılabilen tüm özen yapılıyor.
kendi ülkelerinde bikini ile dolaşın genç kızların ne kadar kapatılabileceğini siz hesaplayın

bir de kazanımlara bakın bu olimpiyatlarda ilgilenilen yüzlerce öğrenci ve aileleri müslümanlığı hak din olarak kabul etmeye başladılar.

televizyondaki reklamları desteklemesem de
özellikle son yıllarda yapılan olimpiyatlarda epey mesafe aldığımızı düşünüyorum.

aeo.

elemin

Profesör
deyişlere ,söylemlere nutuklara edebiyatlara bakmayalım.zulme karşı ,batıla karşı verdiği tepkiye bakalım..
bakıyoruz,lakin bir şey göremiyoruz
ssuriyede kafirden yana
28 şubatta zalimden yana
17 aralıkta zalimden yana
mavi marmarada zalimden yana
Bu kadar olumsuz olasılık hatadan ziyade misyonunu ortaya koymuyormu..?

suriyede kafir mi varmış. müslüman sanıyorum farklı mezheplerden de olsa. farklı mezhepleri kafir ilan ederseniz sıkıntı yaşarsınız..
bu kısmı geçiyorum

28 şubatta oy vermesek de hükümetin başarılı olması için çok uğraştık.
17 aralıkta yolsuzlukların üstüne gideriz arkadaşım ismi YOLSUZLUK.
mavi marmarada pek çok ağbi vardı.
yaşanan olaylardaki tedbirsizlikleri üzdü.

liste uzar gider
lakin hala burdayız.
devam edicez hizmete
olaylar durulduğunda bekleriz çaya.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
teşekkür ederim
samanyolu dahil neredeyse hiçbir kanalımızı izlemiyorum.
o tür reklamların yayınlanmasında bize sunulan mazeretleri de pek geçerli görmüyorum.

stadyumdaki gösterilerde yapılabilen tüm özen yapılıyor.
kendi ülkelerinde bikini ile dolaşın genç kızların ne kadar kapatılabileceğini siz hesaplayın

bir de kazanımlara bakın bu olimpiyatlarda ilgilenilen yüzlerce öğrenci ve aileleri müslümanlığı hak din olarak kabul etmeye başladılar.

televizyondaki reklamları desteklemesem de
özellikle son yıllarda yapılan olimpiyatlarda epey mesafe aldığımızı düşünüyorum.

aeo.

Size daha sonra insanların din algısından bahsedeceğim.

Açıklamalarınızdan dolayı teşekkür ederim

Havas

Kısıtlı Erişim
suriyede kafir mi varmış. müslüman sanıyorum farklı mezheplerden de olsa. farklı mezhepleri kafir ilan ederseniz sıkıntı yaşarsınız..
bu kısmı geçiyorum

28 şubatta oy vermesek de hükümetin başarılı olması için çok uğraştık.
17 aralıkta yolsuzlukların üstüne gideriz arkadaşım ismi YOLSUZLUK.
mavi marmarada pek çok ağbi vardı.
yaşanan olaylardaki tedbirsizlikleri üzdü.

liste uzar gider
lakin hala burdayız.
devam edicez hizmete
olaylar durulduğunda bekleriz çaya.

siz erdoğanın guneydoğuda terör bitirmesine bile sinsi sinsi karşı çıktınız.

siz mazlumun yanında olmadınız hiç..

VER BANA VERİRİZ BELKİ SANA..sloganınız oldu..